İçeriğe Yönlendir

Kayseri Hakkında Yardım.

Göktuğ Serbent

Recommended Posts

Göktuğ Serbent

arkadaşlar merhaba, çok yakın arkadaşım bu ayın 5'inde 15 gün için Kayseri'de bir projede çalışacak. Ancak ne Kayseri hakkında bir bilgisi var nede Kayseri'de ikamet edeceği bir yer. Öncelikle Kayseri'de ikamet eden arkadaşlardan ricam nasıl bir şehirdir. Konaklamanın en ucuz ve düzgün yolu nedir bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. şimdiden teşekkürler.

konuyu yanlış sohbet kısmına açtım galiba, mod arkadaşlar taşırsa sevinirim!

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Acar

Göktuğ bey , ben kayseride yaşıyorum ..

Kayseri 1.000.000 nufuslu orta ölçekte , düz , düzenli şehirleşmenin olduğu iç anadolunun güzel sakin bir şehridir .

Çok fazla selçuklu eseri bulunan ama bunun yanında 5 parmağımı geçmeyecek kadar az osmanlı eseri ( kurşunlu camii vs. ) olan şehir merkezindeki kalesi , surlarıyla , erciyes dağıyla , erciyes kış turizmiyle kapuzbaşı takım şelaleriyle( ki çok güzelll ! ama çok uzak ) bütünleşmiş . Ürgüp Avanos vs yakınlığı , pastırması , sucuğu , mantısı , ticareti ile gündemde olan bir şehir.

Konaklamaya gelince eğer devlette çalışıyorsa tabikide misafirhane olayını ön planda tutsun en ucuz yolu odur. (çalıştığı kurumun yoksa bile başka yere yerleştireceklerdir)

Diğer City One , hilton ,novotel ,eras ,altınsaray ,asberlin ,almer ,ayata, sur ,ibis ... otel var fiyatları hakkında pek bir bilgim yok sadece 1 hafta önce asberlin 3 yıldızlıymış çarşının içinde 70 lira gibi birşeyden bahsediyorlardı. Otellerin hiçbirinde kalmadım güzelmidir temizmidir nasıldır bilmiyorum . EN ucuzu asberlin dir sanırım . Ama dediğim gibi eğer devlette çalışıyorsa veya yer ayarlata biliyorsa en ucuz ve makul yolu odur 15 gün az bir süre değil ücretide kendi verecekse hiç makul değil .

Merak Ettiklerinizi Siz Sorun Yanıtlamaya Çalışayım .

Yorum bağlantısı
Göktuğ Serbent

Oğuzhan bey çok çok teşekkür ederim. Misafirhane olayına direk olmasada endirekt yollardan dahil olmaya çalışacak. Şehirde kış turizmi etkili ise yaz aylarında otellerde bir nebze düşüş olur diye düşündüm. Bütün ihtimallere düşünüyor kendisi. Aldığı parada çok fazla olmadığı için uygun bir çözüm arıyor. Olmadı artık gidip aldığı parayı orda harcayacak bir mantı yiyip gelmiş olacak :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Acar
Oğuzhan bey çok çok teşekkür ederim. Misafirhane olayına direk olmasada endirekt yollardan dahil olmaya çalışacak. Şehirde kış turizmi etkili ise yaz aylarında otellerde bir nebze düşüş olur diye düşündüm. Bütün ihtimallere düşünüyor kendisi. Aldığı parada çok fazla olmadığı için uygun bir çözüm arıyor. Olmadı artık gidip aldığı parayı orda harcayacak bir mantı yiyip gelmiş olacak :)

Kesinlikle otellerle ilgili sorun olacağını zannetmiyorum zaten çok turist vs alan bir şehir değil . Gelen turist yabancı erkilet havaalanında iniyor araçlarla doğru ürgüp göreme ye gidiyor . En iyisi misafirhaneler karayolları 6.bölge müdürlüğü var , DSİ 12.bölge müdürlüğü var , mutlaka müsait yer bulunur hem rahat hem temiz yerlerdir. Yöresel Yemek Yemek isterse toyota Restaurant var kayserinin girişinde , Ananın Yeri var alparslanda , veya en kötü Kayseri Parkın son katında yöresel yemek yapan yerler vardı . Sucuk almak isterse marketlerden Almerden Başyazıcı nın veya Beğendik marketinin kendi sucuğundan EN pahalı olanınından alsın :) ( et yemek isterse ) 15 -20 liralıklardan almasın :) Pastırmada zaten hile hurda yapamazlar .

Yorum bağlantısı
Göktuğ Serbent

oğuzhan bey gerçekten çok teşekkür ederim. sizi forumdaki en yardımsever kayserili ilan ediyorum hatta tek :p böyle bilgiler önemsiz gibi görünür ama çok önemli, heleki bilmediğin bir şehirde çok daha önemli. misafirhaneleri dediğiniz gibi denedik ama mensup olmayanlara otellerden çok farklı fiyat çıkarmadılar. bir yer bulduk çok uygun fiyatlı ve düzgün bir yer sahibi bu dönemde boş olduğu için öyle ucuz fiyat verdiğinin altını çizdi. başka zaman gelip aynı fiyattan kalamazsınız dedi :p neyse hayırlısı ile kalma mevzunu çözdük gidince dediğiniz yerlerde uğrayacak tadına bakmadan olmaz pastırma sucukların :D tekrar çok teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...