İçeriğe Yönlendir

Mondeo Sunroof Camı 97 Ghia

Deniz Serdar

Recommended Posts

Deniz Serdar

Merhaba,bütün gün sanayideydik,Sabri Usta,Ajdan Usta sağ olsunlar arabanın bakımını yaptılar hiç bu kadar yi bir servisle karşılacağımı düşünmüyordum,zaten siz de biliyorsun,çok memnun oldum.

Ancak İstanbul'dan getirdiğimiz cam malesef uymadı,biz Mk2 istediğimizi belirrtik camın ölçülerini gönderdik ama mk1 camı gelmiş.Camı Sabri Usta'nın gönderdiği bir sunroof tamircisine götürdük kızaklar falan oturdu lakin cam yerine geçince farkettik ki camın bombesi yok dümdüz cam,tavan bombeli cam dümdüz arada büyük bir boşluk kaldı.Camı kargoyla geri gönderdik biraz önce...

Otosan'dan Sabri Usta parça fiyatını sordu;tek cam göndermiyorlarmış,komple set 2.500 lira...Sabri Usta bulup bize döneceğini söyledi bekliyoruz.

Yorum bağlantısı

Size verdiğim numarada ellerinde mevcut.bana 350tl fiyat verdiler.size ne diyecekler bilmiyorum.Mk2 Mk1 aynı diye biliyorum benim mondideki bombeli tip.tavan zaten bombeli nasıl düz olabilir anlam veremedim. :)

Yorum bağlantısı
Deniz Serdar
(düzenlendi)
Size verdiğim numarada ellerinde mevcut.bana 350tl fiyat verdiler.size ne diyecekler bilmiyorum.Mk2 Mk1 aynı diye biliyorum benim mondideki bombeli tip.tavan zaten bombeli nasıl düz olabilir anlam veremedim. :i-ih:

Aradık,bakacaklarını söylediler,sonrasında bizi aradılar ve işçilerin camı çıkarırken patlattığını söylediler bu yüzden Dağdelen Oto'dan almıştık.

tarihinde Deniz Serdar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Deniz Serdar
(düzenlendi)

pic1.jpg

imag5575-49634.JPG

Sizce tavan bombeleri aynı mıdır? Parçacı da aynı şeyi söylüyor,ya kataloglarda sorun var,ya da farklı bir mondeo camı üretilmiş bu süreç içerisinde? Ebay'den bakıyorum camlar mk1 mk2 diye ayrılıyor yine farklı.

Cam yerine oturmuştu ancak tam orta kısım; arka ve ön tarafta boşluk kaldı şu şekilde.

mndeo.jpg

Anladım.Kısmet değilmiş diyeceğim ama ellerinde çok vardı.Bazen şaşırıyorum bu insanlara. :i-ih:

Yardımınız için çok teşekkürler,elimizden gelen hiçbir şey yok kıymetlimiz kırık camla tehlike halinde bekliyor..

Yorum bağlantısı
Deniz Serdar
(düzenlendi)
Camın ön/arkasını karıştırmış olmazlar değil mi :i-ih:

Bu mümkün değil çünkü . , . . diye vidalama sırası olduğundan ön arka karıştırılımaz

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mk1-2 tavan/kapı/direkler/ön arka camlar aynıdır :i-ih: sunroof farklı mıymış?

Camcılardaki listede, Mk2 olarak geçenler Bizim MK3 dediklerimiz.. 93-01 arası mk1 olarak geçiyor camcılarda..

Yani haklısın ve camlar aynı..

Yorum bağlantısı
Deniz Serdar
Camcılardaki listede, Mk2 olarak geçenler Bizim MK3 dediklerimiz.. 93-01 arası mk1 olarak geçiyor camcılarda..

Yani haklısın ve camlar aynı..

Ya bize gönderdikleri Mondeo camı nedir ?

Evet parçacı katologunda da öyle geçiyor Otosanda da iki farklı ürün olduğunu söylediler :i-ih:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ya bize gönderdikleri Mondeo camı nedir ?

Evet parçacı katologunda da öyle geçiyor Otosanda da iki farklı ürün olduğunu söylediler :)

Görüp kıyaslamak lazım..

Yorum bağlantısı
Deniz Serdar
(düzenlendi)
Cam başka ; mekanizma başka araca ait olmasın ?

Mekanizma da uyuyor motor camı çalışıtıyor raylar üzerinde hareket ediyor,kapanıp açılıyor arkası kalkıyor,ancak gelin görün ki bombesi uymuyor.Ya aynı ölçülerde başka bir aracın camını gönderdiler ya da dediğim gibi mk1 mk2 ayrımı var.

Bir de kataloglara şasi nosu ile bakmıştık.

Görüp kıyaslamak lazım..

Otosan'dan parça gelirse geri gönderme ihtimali olmadığını söylemişlerdi.Umarım Sabri Usta bir şekilde bulacaktır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Otosan'dan parça gelirse geri gönderme ihtimali olmadığını söylemişlerdi.Umarım Sabri Usta bir şekilde bulacaktır.

Otosan olmaz.. başka bir araç üstünde de görseniz olur...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Deniz bey.Verdiğim teldeki Murat bey ile görüştüm.Mondeo mk1 ve mk2 camları aynı dedi farkklı olanı görmedim dedi ve ellerine yeni gelmiş araç varmış sizi söyledim öğleden sonra arasın görüşelim dedi.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Deniz Serdar
Deniz bey.Verdiğim teldeki Murat bey ile görüştüm.Mondeo mk1 ve mk2 camları aynı dedi farkklı olanı görmedim dedi ve ellerine yeni gelmiş araç varmış sizi söyledim öğleden sonra arasın görüşelim dedi.

Çok teşekküler:) Murat Bey parça var mı yok mu bilmiyor gibi konuştu sanki ama 10 dakika sonra bakıp arayacağını söyledi umarım parçanın hangi modele ait olduğundan haberdardır tekrar teşekkürler:)

Yorum bağlantısı
Çok teşekküler:) Murat Bey parça var mı yok mu bilmiyor gibi konuştu sanki ama 10 dakika sonra bakıp arayacağını söyledi umarım parçanın hangi modele ait olduğundan haberdardır tekrar teşekkürler:)

Murat beyin en boş oldugu vakit sabah 8.30 ile 9.00 arasıdır bu saatte arayın rahatca konuşun.Sonrasında defalarca gün boyu yanında dolaştım hiç boş kaldıgını görmedim.İş çıkışı bile dolu oluyordu.İşini oldukca iyi bilen birisi yoksa size ve forumda bir çok kişiye tavsiye etmezdim.

Yorum bağlantısı
Deniz Serdar
Murat beyin en boş oldugu vakit sabah 8.30 ile 9.00 arasıdır bu saatte arayın rahatca konuşun.Sonrasında defalarca gün boyu yanında dolaştım hiç boş kaldıgını görmedim.İş çıkışı bile dolu oluyordu.İşini oldukca iyi bilen birisi yoksa size ve forumda bir çok kişiye tavsiye etmezdim.

Yok hayır işini iyi yapıyordur elbet,katalogda bile iki tane olunca karışıklık olabilir diye söyledim,şu an mağdur durumdayız kırık camla araba tehlikede.Murat Bey'le tekrar konuştuk parçanın olmadığını söyledi.Teşekkürler:(

Yorum bağlantısı
Deniz Serdar

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim,otokoç'tan temin ettik camı,şimdiki sorunumuz ise sunroof dişlisi:)

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör
700 lira cam.

Deniz Bey merhaba camı bulduğunuza sevindim bana cevap şimdi geldi otosanda cam var fiyatıda 579 tl

Sizin isminizi anımsıyamadım Mehmet Özyüreği arayıp sordum sizin camı bulduğunuzu ve form,a yazdığınızı

Söyledi hayırlısı olsun.Dişli için, sizi gönderdiğim Yusuf Usta alternatif birşeyler ayarlar diye düşünüyorum ;)

Yorum bağlantısı
Deniz Serdar
(düzenlendi)
Deniz Bey merhaba camı bulduğunuza sevindim bana cevap şimdi geldi otosanda cam var fiyatıda 579 tl

Sizin isminizi anımsıyamadım Mehmet Özyüreği arayıp sordum sizin camı bulduğunuzu ve form,a yazdığınızı

Söyledi hayırlısı olsun.Dişli için, sizi gönderdiğim Yusuf Usta alternatif birşeyler ayarlar diye düşünüyorum :D

Sabri Ustam merhaba,ben Kazım Serdar'ın oğlu Deniz Serdar,amcam Otokoç kanalıyla camı gönderdi,580+kdv olarak 680 liraya mal oldu,çok teşekkürler ilginizden çok memnun kaldık dostlarımıza da tavsiyede bulunuyoruz artık :)

Güven Oto'da yapılan dişli bir kere çalıştı sonrasında yine sıyırdı ve Hakan Usta "camı getirdiğiniz zaman tekrar bakarız" dedi,zaten bulduğu dişli tam uymadığı tornada uyarlamaya çalışmıştı ancak başarılı olmadı.

Babam Otokoç'taki Cevdet Bey kanalıyla Aftekin Otokilit'e gitti camı taktılar,dişlinin bozuk olduğunu gördüler eskisini getirirsen döktürürüz demişlerdi ancak Güven Kilit bize orjinal dişliği vermediği için yaptıramadık.Yarın Ankara'ya gideceğiz Mondeo Sunroof motor ve koltuk motor dişlisini yapan bir firma bulduk,oradan bir sonuç alamazsak dönüşte tekrar görüşürüz,sağlıklı günler dileriz,çok teşekkürler:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...