İçeriğe Yönlendir

Kaputun Onarılması

Saim Ulaş Yılmaz

Recommended Posts

Saim Ulaş Yılmaz

2011 model Focus comfort aracım var. Park halindeki aracıma geri manevra yapan bir nakliye kamyonu, aracımı dikiz aynasından görmemesi (!) sonucu aracıma çarptı. Araca çarpıldığını görmedim tam eve giriyordum, çaat diye bir ses geldi. Birinin arabasına çarptılar yazık diye kafamı bir çevirdim sağolsun arabana çarpmışlar.

Kamyonun arkasındaki koruyucu metal demir tam benim öndeki ford logosuna denk geldi. Resimlerini çektim ama bilgisayara atamıyorum yarın atıcam bilgisayara. Tabi oraya değmekle kalmadı o noktadan içeri doğru ittirerek kaputu yamulttu. Kaput şu an doğru oturmuyor. 2-3 cm daha yukarıda duruyor.

Araç kaskolu, tamirat için gerekli belgeleri tamamladım arabanın başında. Ehliyet fotokopisi, ruhsat fotokopisi, sigorta fotokopisi ve kaza tespit tutanağı doldurdum. Arkadaş park halindeki araca çarptım yazıp imzaladı. (Bunu sigorta şirketi istediği için yazdırdım).

Benim merak ettiğim konu, kaputun onarılıp onarılamayacağı. Araçta çok hasar yok ama bariz belli oluyor kaput normalden yukarıda duruyor. Menteşe kısmı da 1 cm civarı içeri kaçmış. Fotoğrafsız ne kadar anlaşılır bilemiyorum ama en azından içimi rahatlatmam gerekti. Moralim çok bozuldu bu olaya. Aracım 1800 km de daha. Gözümden sakınıyorum böyle şeylere dayanamıyorum.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Servise giderseniz büyük ihtimal değişim vercektir ki bence öyle yapın aracınız 2011 model düzeltme boyayla falan uğraşmayın servise gidin değişim demeseler bile siz talepte bulunun.

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Servise giderseniz büyük ihtimal değişim vercektir ki bence öyle yapın aracınız 2011 model düzeltme boyayla falan uğraşmayın servise gidin değişim demeseler bile siz talepte bulunun.

:(

yazıktır,günahtır..değiştirmeden halledilir..yani öyle halledin derim..

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
:(

yazıktır,günahtır..değiştirmeden halledilir..yani öyle halledin derim..

Araç daha sıfır olmasa bende aynı fikirdeyim ama araç sıfır.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Geçmiş olsun. Kötü olmuş :( Bence de değişimi isteyin. Yenisi olsun benim olsun misali.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Çok çok geçmiş olsun.Üzücü bir durum.Bencede eğer mümkünse değişimsiz ve boyasız halletmeye çalışın tabiki mükemmel olacaksa.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

bencede değiştirilmeli, çünkü motor kaputu komple boyanıyor.

Ayrıca fotlarını mutlaka bulundurun.

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Araç daha sıfır olmasa bende aynı fikirdeyim ama araç sıfır.
Geçmiş olsun. Kötü olmuş :good1: Bence de değişimi isteyin. Yenisi olsun benim olsun misali.

kıyılır mı abi o kaputa :(

mümkünse onarım derim..

Yorum bağlantısı

Değişmesi değişmemesinden daha iyi değiştirin.Zaten kullanılsa bile cıkmacılarda değerlendirilir milli servete bişe olmaz :(

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Değişmesi değişmemesinden daha iyi değiştirin.Zaten kullanılsa bile cıkmacılarda değerlendirilir milli servete bişe olmaz :(

+1

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
geçmiş olsun, üzücü bir durum. bende yenisi ile değiştirilmesinden tarafım. sonuçta kaput kasmış, çekiçlenecek ve macunlanıp komple boyanacak. yeni yenidir derim.

Can Bey meraklanmayın o milli servet, milli kaportacılarımız sayesinde yenilenir ve ihtiyacı olan başka bir araca çıkma adıyla monte edilir. bir nevi su döngüsü gibi.

+999

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

İyi dilekleriniz için teşekkürler. Umarım en az değişimle onarılabilir. Aracın değerini düşürmek istemiyorum kaputu komple değiştirerek. Kaputta boya anlamında bir deformasyon yok. Ford logosunun değişmesi lazım diye düşünüyorum ilk izlenimlerime dayanarak. Logonun bulunduğu plastik hava girişi ise sağlam kalmış çizik çatlak bile yok. Elle salladığımda ise sağlam duruyor.

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Arkadaşlar Kaputta olsa camda olsa Milli Servet'tir ya yazıktır . Kaputun onarımı ile ilk günkü gibi olacaktır değişmemesinde Fayda var değişim Araç satışında - Olacak canınızıda sıkacaktır .

++

görüştür,değişir..onarım mümkünse hiçbir parçamı kolay kolay değiştirmem..karşı taraf karşılayacak bile olsa..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun...

Kaskonuz varsa kendi kaskonuzdan dosya açtırın...

Tutanağa göre size kusur verilmeyeceği için kaskonuz bozulmayacaktır..

Bazı sigorta şirketleri geri geri giderken çarpan aracın hasarını ödemiyorlar..

Kamyonun Trafik sigortasına hasar dosyası açtırırsanız, poliçede bu şirketlerden birisiyse uğraşır durursunuz..

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Satılacağı zaman kaput değişti deseniz resimlerini bile gösterseniz bizim milletimiz ölü fiyat vermeye başlar.Ha diyeceksiniz ki öyle adam almasın aracı diye ama maalesef böyle olmuyor bu durumlar.Eğer köşe yerlerde eğilme boyada çatlama yoksa çekme yöntemiylede halledilebiliyor.Resim olmadan yorum yapmak zor oluyor gerçi ama.

Kişisel fikrim sıfır araçta değişim mecbur olmadıkça tercih etmem kaput bile olsa

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Durum bu ise onarım tabi canım :) Ben kaput baya yamulmuş sanmıştım :)

+1

Bende potluk oluştu kaputta falan zannettim kolayca sıkıntısız halledilir bu.

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
Geçmiş olsun...

Kaskonuz varsa kendi kaskonuzdan dosya açtırın...

Tutanağa göre size kusur verilmeyeceği için kaskonuz bozulmayacaktır..

Bazı sigorta şirketleri geri geri giderken çarpan aracın hasarını ödemiyorlar..

Kamyonun Trafik sigortasına hasar dosyası açtırırsanız, poliçede bu şirketlerden birisiyse uğraşır durursunuz..

Teşekkür ederim Mehmet Bey,

Kaskom var, sigorta şirketim ve kamyonun sigorta şirketinin adını biliyorum burda telaffuz etmem sorun yaratır mı acaba ?

Birde hasarsızlığı bozmamak için cepten yaptırmaya kadar göze aldım durumu. Bu darbe hasarsızlığı bozar mı ?

Yorum bağlantısı
Emin Önal
(düzenlendi)
Fotoların yardımıyla yorum alabilir miyim acaba ?

biraz daha fazlasıda olsa yorumum değişmezdi; onarım.. :)

ne demek istediğimi anlatmak için:

ilk 3 resim aynı kazada oluşan (Jettaya arkadan vurdum) hasarlar.kaput göçük,yanak yaptı hatta çamurluk kastı.

son resimde yapılmış hali..yani sizinki Cihan'ın dediği gibi elle bile düzelir nerdeyse :)

es012.jpg

es013.jpg

es014.jpg

s4032206.jpg

malesef aracı yeni almış ve kasko yaptırmamıştım ;)

tarihinde Emin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Teşekkür ederim Mehmet Bey,

Kaskom var, sigorta şirketim ve kamyonun sigorta şirketinin adını biliyorum burda telaffuz etmem sorun yaratır mı acaba ?

Birde hasarsızlığı bozmamak için cepten yaptırmaya kadar göze aldım durumu. Bu darbe hasarsızlığı bozar mı ?

Ceptem yaptırmanıza gerek yok...

100 lira da olsa.. Kaskoya dosya açtırın, kusur diğer araca verileceği için sizin hasarsızlığınız bozulmayacak herhangi bir kaybınız olmayacaktır...

Hem kendinizin hem karşı tarafın sigortalarının isimlerini verebilirsiniz..

Mehmet abinin söylediği kendi kaskonuzdan dosya açtırınki Siz uğraşmayın sizin adınıza Kaskonuz Karşı aracın Trafik sigortası üzerinden aracınızın onarımını yapsın :)

Aynen..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...