İçeriğe Yönlendir

Yeni Ford Fiesta 1.25 Lpg Uygulaması Yapan Var Mı?

Osman Beşer

Recommended Posts

Evren Erakçora

Balıkesirde trafik hafif, sakin sürüşle 6 litreye kadar düşüyor. Şehir dışı klimasız 5 civarı,klimalı 5.5 , basarsanız 6 litre. Diğer dezavnatajları nedeyle şimdilik taktırmıyorum.

Yorum bağlantısı
Ebubekir Turan
Balıkesirde trafik hafif, sakin sürüşle 6 litreye kadar düşüyor. Şehir dışı klimasız 5 civarı,klimalı 5.5 , basarsanız 6 litre. Diğer dezavnatajları nedeyle şimdilik taktırmıyorum.

Araba gerçekten az yakıyor ama işte benzin fiyatları....bide şehir dışında 90-100 arası gitmek gerekir ki bu değerleri yakalayalım.Ancak tüpte bu fazla değişmiyor.120-130 gitsemde hemen hemen aynı yakıyor.benzine binerken insan gerçekten korkarak biniyor bence hiç gerek yok tüp en iyisir hocam şu durumda.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ebubekir Turan

arabam lpg ye iyice alıştı sanırım.5 bin yaptım lpg taktırdıktan sonra.en son diyarbakıra geldim 480 km ve 70 tl yaktı. km başına yaklaşık 140-150 kuruş gibi bi şey.2 tane bavul bide 63 kg ben :) hız 100-120. lpg iyidir iyi :dil:

Yorum bağlantısı
Osman Beşer

ben de taktıracağım da en iyisi nedir diye düşünmekteyim,ayrıca tüp takınca ruhsatı yenilemek gerekiyor sanırsam,o işler nasıl oluyor,istanbulda yaşıyorum,fakat plakam aydın,yenileme de plakamı da değiştirmezler demi?34 istemiyorum...

Yorum bağlantısı
Osman Beşer

ruhsat işi? bilen yok mu acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ben de taktıracağım da en iyisi nedir diye düşünmekteyim,ayrıca tüp takınca ruhsatı yenilemek gerekiyor sanırsam,o işler nasıl oluyor,istanbulda yaşıyorum,fakat plakam aydın,yenileme de plakamı da değiştirmezler demi?34 istemiyorum...

Osman Bey, arama özelliğimizi kullanın lütfen.. Sorunuzun cevabı forumda bir çok yerde var..

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Hakan Bekar

merhaba fiestama (2011 1.25) lpg taktırmak istiyorum , ankarada oturuyorum referans olabileceginiz biyer bi marka varmı ? 

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

Bence 1.25 motora lpg taktırmaya değmez, benzinle kullanın daha iyi

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

4.9 yaktım İzmir gezimde.

lpg mi takılı??

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

yok :)  değil.

Demekki lpg ye gerek yok :)  İnceden aklımın ücra köşelerinde lpg fikri vardı oda silindi :)

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

Birbsraca lpg takıldığında güçte 2-3 torkta ise ortalama 5 nm düşüş olur ama kullanıcı bunu hissetmez.

yetkili servis lpg takıyor mu ki ?

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

:i-ih:

o zaman garantili fiestalara lpg takılmıyor demekki

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

Bir önceki mesajlardaki gibi garantiniz lpg kaynaklı sorunları karşılamaz. Brc kendi güvencesini verir. Doğacak sorunlar onlar tarafından karşılanır. Sizin motor 1,25 mi 1,4 mü ? Eğer ecoboost ise zaten takılamıyor.

Benim motor 1,25, yakıttan çok şikayetçi değilim aslında, öyle aman aman farkedeceğini düşünmüyorum lpg takıldıktan sonra açıkçası

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

Bizim şirketin 2012 honda civic e de lpg taktıracaktık yetkili servisinde, oradaki usta dedi bu aracı economi modunda kullanınca lpg ile arasında pek fark kalmıyor, bu fikre istinaden bu aracıda uygun devirde sakin kullanınca çok yakacağını sanmıyorum

Minumum %30 avantaj sağlar lpg.

bilmiyorum belkide olabilir :unsure2:

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

sakin giderseniz dizel gibi yakar. :)

sert gitmeye kıyamıyorum bir türlü zaten :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hakan Bekar

geçen hafta brc my 11 kit taktırdım, 80 tl gazla tokat(niksar) ankara(eryaman) a 472 km yol yaptım hala yakıt direniyor yolda 100ün altına dusmedım 140 ın ustune cıkmadım , çekiş olarakta bi fark sezemedim, araçta 4kişiydik(350 kg) artı bagaj vardı :))

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ebubekir Turan

hangi servis?

diyarbakır ford servisi motor garantili takıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...