İçeriğe Yönlendir

Şimdi Deprem Oldu

Uğraş Özyurt

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Kentsel dönüşüm işi kolay değil. İnsanlar sağlam binada yaşamaktan önce maddiyatı düşünüyor. Daha fazla cebim nasıl dolar diyor. Hepsi bir yana, mahalle bazında kentsel dönüşümlerde ben mahallemden komşularımdan memnunum, kentsel dönüşüm istemiyoruz diyen binlerce insan var. Çok mahalle dönüşümü bu yüzden yapılamayıp iptal oldu. Herkese sorsan sağlam binada yaşamak istiyor ama iş uygulamaya gelince kimse elini taşın altına koymuyor. 

Harun Kocaçalışkan yazdı:

Kanun çıkmadıktan sonra zor. Kentsel dönüşüm yasası sıkıntılı. Adam benim dairem 1m2 ufak olmuş diye mahkemeye gidiyor inşaatı durduruyor. Biri tavan 2.80 olmazsa ben imza atmam diyor. Bu şekilde evleri nasıl yenileyeceksin.

Ruhsat çıktığında tüm hak sahipleri anlaşmış demektir. O saatten sonra mahkemeye kimse gidemez. Gitse de sonuç alamaz. Ancak şöyle olur, hak sahipleriyle tam anlaşılmadan alan bazında kentsel dönüşümlerde henüz paylaşım netleşmediği için hak sahipleri karşı gelebilir. Fakat 2/3 çoğunluk sağlandığı takdirde 1/3 kesim itiraz edemez. Ederse elindeki tapu mahkeme tarafından rayiç bedelden açık artırma ile satılığa çıkarılır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Allah İzmir’de yaşayanlara ailesi akrabası olanlara sabır versin inşallah kayıp sayımız artmaz daha fazla. Şu anda 26 kişi vefat 25 kişi yoğun bakımdaymış sağlık bakanımızın açıklaması. İnşallah yaralılara acil şifalar verir allahım. Enkaz altında olanlarda sağ Salim çıkartılır inşallah.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

daha tapu dairesi ile maliye arasında bürokratik anlaşmazlık var yasal olarak , vatandaş ne yapsın. neden olanlar hesabını bir yerde verecek.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Çanakkale'den devam edip Sığacık'ta konakladım. Sığacık'taki Gayrimenkul işi olmayınca yola çıktım ki deprem olmuş. Keşke orada olsaydım. Tecrübe ile yardımım olurdu insanlara

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kurtarma ekiplerinin enkaz altı videoları var medyada, muhteşem profesyoneller,  konuşmaları sıkışıp kalanları sakinleştirme çabaları muhteşem. harikasınız :wub:

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yıkılan apartmanın olduğu yer mi burası. 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Koray Demir

Az önce ufak çapta bir deprem meydana geldi Ankara’da hisseden oldu mu?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Koray Demir yazdı:

Az önce ufak çapta bir deprem meydana geldi Ankara’da hisseden oldu mu?

Tv'de 4.5 diyor kandilli de göremedim AFAD açılmadı.

Geçmiş olsun.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Selçuk Bakış yazdı:

Tv'de 4.5 diyor kandilli de göremedim AFAD açılmadı.

Geçmiş olsun.

Çok teşekkürler. Evde ben hariç kimse hissetmedi avizeler bile sallanmadı belki de merkezdeyiz diyedir.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Geçmiş olsun 4.5 şiddetliymiş Merkez Kalecik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Koray Demir yazdı:

Çok teşekkürler. Evde ben hariç kimse hissetmedi avizeler bile sallanmadı belki de merkezdeyiz diyedir.

Geçmiş olsun.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Valla biz 6.kattayız ben hisstettim. kanepe yerinden oynadı. Avizeye baktım hafif sallanıyordu. 4,5 ardından. 2,3 ve 1,9 artçılar devam etti. Biran aklıma forumda yazılıp biçilen deprem çantası aklıma geldi ama Allahtan şiddetli değildi.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Çankaya"da oturuyorum, Gece baya hissettik, hatta deprem esnasında bir uğultu dedi de duydum dışarıdan. Dış kaynaklar merkez üssü Elmadağ diyor. Çok kısa sürdü.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Erhan Doruk yazdı:

hatta deprem esnasında bir uğultu

Ben de duydum o sesi. Bugune kadar 3 kere(biri Bakü 6,8, diğer 2 si de Ankara 4 küsür) depreme yakalandım. 3ünde de vardı bu ses.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Selçuk Bakış

Az önce Tokat'ta deprem oldu, evde belli belirsiz hissettik. Etkilenenlere geçmiş olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...