İçeriğe Yönlendir

Lpg' Li Araçlarda Lpg Filtresi

Fatih Alp

Recommended Posts

Fatih Alp

Arkadaşlar benim 2001 focus hb aracım var. yaklaşık 15 bin km öce BRC sıralı sistem takıldı ama henüz kontrole falan gitmedim. Yakıt şehir içi 225- 230 şehir dışı 210 krş. yakıtta bi sıkıntım yok fakat bu lpg'nin bir filtresi oluyormuş duyduğuma göre. onu değiştir dediler bana.

Aracıma takılan sistemde Manifolt delinmeden yapıldı. BRC'nin patentli bir yeniliğiymiş bu sistem. Çorum özençler otogaz'da yapıldı.

Sizin fikirleriniz neler? O filtre sıkıntı yaşamamıza rağmen...

15 bin km olduğu için çok acil değişmesi mi gerekir???

Yoksa yaz tatilinde mi değiştireyim....

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Benim bildiğim 10 binde bir değişmesi gerekiyor.benim usta aksatma değiştir 20-30 liralık birşey zaten.filtre görevini yapamadığı zaman enjektörler zarar görüyor sanırım

Yorum bağlantısı
Fatih Alp
Benim bildiğim 10 binde bir değişmesi gerekiyor.benim usta aksatma değiştir 20-30 liralık birşey zaten.filtre görevini yapamadığı zaman enjektörler zarar görüyor sanırım

Bende biraz önce senin konuya yazdım. Hayırlı olsun yeni LPG sistemin. İnşallah değiştirecem. İnegöl'de BRC servisi henüz yok o yüzden değiştiremedim. Bursadan değiştirecem inşallah kısa zamanda

Yorum bağlantısı
Akan Belen
Bende biraz önce senin konuya yazdım. Hayırlı olsun yeni LPG sistemin. İnşallah değiştirecem. İnegöl'de BRC servisi henüz yok o yüzden değiştiremedim. Bursadan değiştirecem inşallah kısa zamanda

Değiştirin bencede 20-30 liralık bişi için başka sorun yaşama riskini almaya değmez

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

prinste ilk filtre değişimi 20000 km de

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut
Arkadaşlar benim 2001 focus hb aracım var. yaklaşık 15 bin km öce BRC sıralı sistem takıldı ama henüz kontrole falan gitmedim. Yakıt şehir içi 225- 230 şehir dışı 210 krş. yakıtta bi sıkıntım yok

yahu fatih abi bende bunu anlamıyorum, benim arabada şehir içi 260 binlira yakıyor, uzun yolda 217 binlira,

normalde şehir içi ile uzun yol tüketimi arasında lira bazında hesaplarsak 80-90 bin lira oynaması gerekmez mi ?

yazdıklarını okuyunca lpg böyle tüketiyor dedim kendi kendime :unknw:

Yorum bağlantısı
Emrah Yeşilyurt
Arkadaşlar benim 2001 focus hb aracım var. yaklaşık 15 bin km öce BRC sıralı sistem takıldı ama henüz kontrole falan gitmedim. Yakıt şehir içi 225- 230 şehir dışı 210 krş. yakıtta bi sıkıntım yok fakat bu lpg'nin bir filtresi oluyormuş duyduğuma göre. onu değiştir dediler bana.

Aracıma takılan sistemde Manifolt delinmeden yapıldı. BRC'nin patentli bir yeniliğiymiş bu sistem. Çorum özençler otogaz'da yapıldı.

Selamlar ;

ben 04 fiesta 1.4i + Lpg kullanıyorum araç geçen sene ağustos ayında lpg ye geçiş yapmış ben aracı yeni aldım aldığım kişi saolsun tüm ewraklarını werdi. Markası Atiker eski sahibi bana her 10000 km de Atiker servisine git aracı kontrol ettir , daha sonrada kitapçığın içindeki çizelgeye kontrolleri okeylettir sorunsz binersin dedi

benim size tawsiyem bir an önce gitmeniz. Parça değiştirseniz bile yeni tank we yeni sistem olduğu için cebinizi yakmaz.

Yorum bağlantısı
Ahmet Göksel

valla benim araç 10000 km dolunca ağlamaya başladı filitre değişti, bakım zamanı karta işlenince sustu:)

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

acil olarak değiştirmeniz gerekiyor. şimdiye kadar içi yağ dolmuştur çoktaaaan hele bide otogaz olarak aygaz alıyorsanız. fiyatı 25 tl 5 dakikada değiştirirler.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

yahu fatih abi bende bunu anlamıyorum, benim arabada şehir içi 260 binlira yakıyor, uzun yolda 217 binlira,

normalde şehir içi ile uzun yol tüketimi arasında lira bazında hesaplarsak 80-90 bin lira oynaması gerekmez mi ?

yazdıklarını okuyunca lpg böyle tüketiyor dedim kendi kendime :D

mustafa senin arabada geniş taban lastik ve jant var şehir içinde daha çok yakar ben sırf o yüzden jantları yeni aracımda 16 da sabitlemek zorunda kaldım.eski aracımla şehir içinde geniş taban kullanıyordum uzun yola çıkarken orjinal 14 jantlarını takıyordum baya farkediyor haberin olsun

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

mustafa senin arabada geniş taban lastik ve jant var şehir içinde daha çok yakar ben sırf o yüzden jantları yeni aracımda 16 da sabitlemek zorunda kaldım.eski aracımla şehir içinde geniş taban kullanıyordum uzun yola çıkarken orjinal 14 jantlarını takıyordum baya farkediyor haberin olsun

evet şahin abi haklısın ancak kafama takılan şehir içi yakıt sarfiyatı değil,

şehir içi 260 bin lira yakan araç uzun yolda neden 217 bin lira yakıyor, normalde uzun yolda sabit devir ve hızla 3000 deviri geçmeden kullandığım halde şehir içi sarfiyatı ile uzun yol arasında 80-90 bin lira fark olması gerekmiyor mu ?

hangi araç olursa olsun uzun yol ile şehir içi sarfiyatı arasında lira bazında yapılan hesaplamalarda en az 80-90 bin lira fark olduğu söyleniyor.

şehir içi sarfiyatı hiç canımı sıkmıyor :D

en iyisi yapacağım ilk uzun yolculukta normal hava filtresi ile yola çıkıp test etmek.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Sizin dediğiniz gibi 80-90 bin lira fark olacak şekilde hesaplarsan benim şehir dışında şuanki tüketim değerlerine göre 150 bin lira yakmam lazım.Ben şehir dışında 170 yaksa havalara uçarım valla.Tabi kullanım tarzı ve hızda önemli.Yavaş olmamak şartıyla 220 bin lira yakmıştım şehir dışında ortama olarak

Yorum bağlantısı
Emre Aytan

Bende de BRC takılı ve 30bin km'de değiştirmiştim. Yaklaşık 1 sene sonraya tekamül etmişti.

Filtreyi değiştirirken ustaya sormuştum ve dediğine göre değiştirmesende olurmuş, daha gidermiş dedi.

Bu arada yakıtı BP ağırlıklı olmak üzere nadiren shell ve totalden alırım. Şimdiye kadar Opet'ten ve katkılı yazan yerlerden hiç almadım.

Aldığınız istasyona güveniyorsanız bence masrafa gerek yok.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut
Sizin dediğiniz gibi 80-90 bin lira fark olacak şekilde hesaplarsan benim şehir dışında şuanki tüketim değerlerine göre 150 bin lira yakmam lazım.Ben şehir dışında 170 yaksa havalara uçarım valla.Tabi kullanım tarzı ve hızda önemli.Yavaş olmamak şartıyla 220 bin lira yakmıştım şehir dışında ortama olarak

Akan abi senin araba da aynı motor :nazar:

şehir içi ve dışı ne kadar yakıyorsun ?

ben 100 km sabit hızla gitmeme rağmen 217 binlira yakınca düşünmeye başladım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...