İçeriğe Yönlendir

Lpg Lendim (brc)

Akan Belen

Recommended Posts

Akan Belen
Hesap yanlış 318 km'de 31 lt lpg tükettiyseniz, ortalama tüketiminiz 31x100/318 = 9,75 çıkar. Yol bilgisayarına görede %12 fazla lpg yakmış olursunuz.

Bende bu hesabı anlamadım 100 ile neden çarpıyorsunuz ki. 318 km yol yapmışım 31 litre ile farklı bir şey mi var bilmediğim

Yorum bağlantısı

31 lt/318 km sizin aldığınız yakıt ve gittiğiniz km..bizim standart karşılaştırma değerimiz x lt/100km..ilk yazdığımız değerde her iki tarafıda 3.18 e bölersek 9.75 lt/100 km değerini elde etmiş oluruz..yani sizin 100 km deki ortalama tüketiminiz 9.75 litre.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bende bu hesabı anlamadım 100 ile neden çarpıyorsunuz ki. 318 km yol yapmışım 31 litre ile farklı bir şey mi var bilmediğim

Bizim için 318 km'de ne kadar yaktının bir anlamı yoktur.. bunun bir anlam ifade edebilmesi için 100 km de ne yaktığını bulmak gerekir..

Burda yapılan içler dışlar çarpımıdır..

318 km'de 31 litre yakmış ise 100 km'de ne kadar yakmıştırın formülü..

31x100/318'dir..

Yorum bağlantısı
Akan Belen
Bizim için 318 km'de ne kadar yaktının bir anlamı yoktur.. bunun bir anlam ifade edebilmesi için 100 km de ne yaktığını bulmak gerekir..

Burda yapılan içler dışlar çarpımıdır..

318 km'de 31 litre yakmış ise 100 km'de ne kadar yakmıştırın formülü..

31x100/318'dir..

Bu hesap daha iyi o zaman benim hesabımdan daha az lpg tüketmiş oluyorum değilmi :)

Yorum bağlantısı
Ceyhun Kapucu
Bu hesap daha iyi o zaman benim hesabımdan daha az lpg tüketmiş oluyorum değilmi :D

Sizin hesabınız ise 1 lt yakıt ile kaç km gidilebileceğinin hesabıdır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...