İçeriğe Yönlendir

Km Saati Aydınlatma ışığı Sönmüyor.

Hakan Şaban Yavuzer

Recommended Posts

Ersen Tapan

5 dakika açık kalması normaldir kafaya takmayın///

Hiç sönmüyor ; sorunda burada :fisir:

Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel
(düzenlendi)

Km saatinin ve devir saatinin aydınlatma ışıkları hiç sönmüyor. Önceden yarım saatte sönüyordu, şimdi hiç sönmüyor. Gauge ayarlarından halledilebilir mi acaba ?

Araç kilitlenince kilometre ve devir saatinin lambalarının da yarım saatte sönmesi değil; hiç yanmaması gerekir..aracı kilitlediğinizde sadece belirli bir süre yol bilgisayarının ışığı yanar (devir saati, kilometre saati, benzin-hararet göstergesi vs. ışıkların hiçbirisi yanmaz) ve emin değilim ancak 15dk gibi bir sürede yol bilgisayarının ışığı da kendiliğinden söner zaten. Yani sizin bahsettiğiniz konuda bir sorun olduğu apaçık ortada, ancak servisin sunduğu çözüm bana da çok mantıklı gelmedi açıkçası :unsure2: sanayide kimseye gösterdiniz mi peki ? Pek bir fikrim yok arızanın kaynağı hakkında ancak sigortalardan kaynaklanıyor olamaz mı ? :unsure2:

tarihinde Mustafa Kestel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Sorununuzu araştırdım;

İki ihtimal varmış;

1- Gösterge saati arızalı olabilirmiş. Elektriği kesmeyi algılamıyor ve devam ediyor olabilirmiş

2- Gösterge saatine gelen kablolarda sorun olabilirmiş

Bursa otokoç yakınsa oraya gidip Ford Cevizli Servi Müdürü türker Bey'in selamı var derseniz sorununuzu hallederlermiş.

Yorum bağlantısı
Hakan Şaban Yavuzer

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Ben bu gün itibariyle Osmaniye'deyim. Salı günü gideceğim Bursa'ya. Burda da sorsum, kardeşim oto elektrikçi, o da sigorta tablosuna yağmur suyu veya nemi girince oluşuyor galiba dedi. Çünkü Osmaniye'ye ilk geldiğimizde ( 5 Kasım ) sönmüştü. İki gün önce yağmur yağdı yine tekrarladı. Şu an yine sönmüyor. Bakalım yağmursuz geçerse birkaç gün ve sönerse büyük ihtimalle yağmurla ilgili. Bursa'ya dönünce zaten servise göstereceğim. Cevap veren bütün arkadaşlara teşekkürler. Sorunu çözünce de paylaşırım buradan inşallah. Bu arada konuyla ilgisi yok ama 5 aylık Golden cinsi köpeğimiz Bulut'u kaybettik. Ailecek çok üzüldük. Sizinle de paylaşmak istedim....

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Başınız sağolsun.

Evcil hayvan beslemenin en kötü yanıda bu.

Ailenin bir ferdi gibi oluyorlar.

Ölüncede gerçekten kahroluyor insan.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Cumhur Şengezer

Bendede aynı sorun var arkadaşlar öndeki km saati aydınlatna ışığı bir türlü sönmüyor ve aracı çalıştırdığımda ön kaput açık uyarısı veriyor,

kaputtaki switchle alakalı olabilirmi bu sorun sizce?

Yorum bağlantısı
Cumhur Şengezer

Evet öyleymiş switch ayarlandı ve sorun çözüldü :)

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Özcan Kılınç

2011 Ford Focus titanyum araçlarda kilitlendikten sonra power düğmesi ve yol bilgisayarındaki ışık devamlı yanar mı ?teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Yaklaşık olarak yarım saat diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Yunus Gönen

Benim aracında yol bilgisayarı ışığı sönmüyor araçta bekledim 10 dk sonra sönüyor ama hemen tekrar yanıyor sürekli böyle yanmaya devam ediyor bu yüzden sürekli akü bitiyor ve takviye yapmak zorunda kalıyorum bu sönmeyen ışıkla ilgili bir bildiği olan varsa lütfen paylaşsın.

Aracım 2007 focus ghia HB

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Bende bugün anahtar takılı değilken ya da anahtar takılı olupta 0 konumundayken parkları yaktığımda; far anahtarının, dijital klima panelinin ve tavandaki ambians ışıklarının yandığını, göstergedeki ışıkların yanmadığını farkettim. Yine parklar açıkken anahtarı 1 konumuna aldığımda 0 konumuna ek olarak gösterge ışıklarının yandığını, 2 konumuna aldığımda ise, 1 konumuna ek olarak elektrik cam ve ayna düğmelerinin aydınlatmaları yandıyor. Acaba bu durum normal midir? Ben bugüne kadar farketmemiş olabilir miyim? Gerçi babamın connectinde anahtarının konumuna bağlı olmaksızın parklar yandığında gösterge lambaları da yanıyordu. Ters bir durum yoktur inşallah.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
lokman karataş

Merhaba abiler ve kardeslerin allah icin bilen yardimci olsun Ford focus 2003 model aracim km aydinlatmasi yanik kaliyor fakat yazisiz olarak yesil yaniyor kontagi cevirdigimde yazilar geliyor kapattigimda kararmasi lazimken yazisiz yesil aydinlatma isigi yanik kaliyor bu arada akum hep bosaliyor parasizliktan alamadim 4 . Oldu takviye yapisim bide 16 gun yillik izne gitmistim arkadas xalistirsin diye 1 hafta sonra aku bosalmis anlayacaniz 11 gun calismadan yatti takviye ettim calisti sonra bu sorun cikti ve bayada yagmurlar yagmis actigimda ilkden araci baya rutubet kokuyodu koltuklar yas gibiydi Bugun akuyu degistirdim mutlu vardi bosch taktirdim gene aynisini yapti servis kontrol etti kacak gorunmuyor dedi ama hala yapiyor sorun nedir acaba

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Serkan Haliskaranfil

Focus 2 sönmeyen dijital ekran için

Set kolundan:Ayar>ekran>bilgi ekranı. Bilgi ekranında tik varsa kaldırın yanı işaretli olmasın. Benimde kapanmıyordu yaptım. Şimdi aracı kilitledikten belli süre sonra sönüyor 💪

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...