İçeriğe Yönlendir

Hangi Marka Lpg Önerirsiniz?

Zafer Şenel

Recommended Posts

Zafer Şenel

Merhaba Arkadaşlar,

2001 Model Mondeo için LPG öneriniz ne olurdu? Teleflex markası nedense bana yakın geliyor. Teleflex olursa kaça mal olur?

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
Merhaba Arkadaşlar,

2001 Model Mondeo için LPG öneriniz ne olurdu? Teleflex markası nedense bana yakın geliyor. Teleflex olursa kaça mal olur?

Zafer Bey öncelikle Kiti taktıracağınız yerdeki ustaları bir araştırın. Prins, Teleflex, Brc, Zavolli (şu an ilk aklıma gelenler) iyi kitler ama aynı kitten çok memnun olanlar varken çok şikayetçi olanlarda çıkabiliyor. Bence bulunduğunuz yere yakın iyi ustaların montaj yaptığı bir markayı tercih edin. İlk fırsatta Emmi de gelip cevap verecektir. Mondeo ya LPG konusunda onun epey bir tecrübesi var.

Yorum bağlantısı
Zafer Şenel

Muhtemelen montaj ankarada yapılacak. Afyonda pek fazla seçenek yok.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet Akkayagil

Kardeş ustalar aynı şeyleri söylüyor bana.Pahalı kitlerin üstünlüğü marka ve biraz da kaliteli parça.Ama servis-tamir -bakım her yerde yemez.Sorun çıkarırsa işiniz var.Üstelik diğerlerine göre ucuza da halllolmaz.Türk markaları yalpalayarak gidiyor.Bir iyi bir kötü.Yani güven yok.Eeee..ne yapacağız peki.Tabiki herkesin rağbet ettiği orta sınıf.Yani fiyatı normal,parça ve servis imkanları normal tutulan yaygın kitler tabiki.

Aldığım bilgi ve duyumlara göre BRC VE ZAVOLİ en akıllıca seçenekler.Herkes böyle söylüyor.Anlıcanız bu ikisini tek geçerim.Forewer okey!!!! :good1::good1::good1:

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Zafer Şenel

Bu başlığı unutmuştum. :keyifli: Lpg konularını gezerken gördüm. Lpg olayına ancak sıra geldi. Prinsin Afyonda yetkili servisi varmış, Prins olsun bari diyorum. Tank olarak 43 lt simit tank düşünüyoruz. Montaj konusunda deneyim ve tavsiyesi olan arkadaşların görüşlerini bekliyorum. Elinde Mondeo montaj resimleri olan varsa paylaşabilir. Mesela Ecu'nun yeri beynin yeri en verimli nasıldır? Cevaplarınız için teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
Bu başlığı unutmuştum. :nazar: Lpg konularını gezerken gördüm. Lpg olayına ancak sıra geldi. Prinsin Afyonda yetkili servisi varmış, Prins olsun bari diyorum. Tank olarak 43 lt simit tank düşünüyoruz. Montaj konusunda deneyim ve tavsiyesi olan arkadaşların görüşlerini bekliyorum. Elinde Mondeo montaj resimleri olan varsa paylaşabilir. Mesela Ecu'nun yeri beynin yeri en verimli nasıldır? Cevaplarınız için teşekkürler...

Benim aracım mondeo değil ama yine de en azında ECU yu tatktırdığım yeri söyleyeyim :D benim araca yapıulan montajda ECU torpidonun arkasına kondu. Böylece sanırım Dış şartlardan etkilenmesi engellenmiş oldu. Ben önce 48 lik simit tank düşünmüştüm ama focusta çok yüksek attı ben de 43 litrelik tank taktırdım. Bu bile yüksek oldu straforla seviye ayarlaması yaptık.

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman
Benim aracım mondeo değil ama yine de en azında ECU yu tatktırdığım yeri söyleyeyim :nazar: benim araca yapıulan montajda ECU torpidonun arkasına kondu. Böylece sanırım Dış şartlardan etkilenmesi engellenmiş oldu. Ben önce 48 lik simit tank düşünmüştüm ama focusta çok yüksek attı ben de 43 litrelik tank taktırdım. Bu bile yüksek oldu straforla seviye ayarlaması yaptık.

kaç santimlik strafor kullandınız mahmut bey.

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
kaç santimlik strafor kullandınız mahmut bey.

Ölçmedim ama sanırm 5 cm olması lazım. Üzerine halısını ve bir de bagaj havuzunu koydum. Çok güzel oldu.

Yorum bağlantısı
Hamit Sakarya
Benim aracım mondeo değil ama yine de en azında ECU yu tatktırdığım yeri söyleyeyim :lol2: benim araca yapıulan montajda ECU torpidonun arkasına kondu. Böylece sanırım Dış şartlardan etkilenmesi engellenmiş oldu. Ben önce 48 lik simit tank düşünmüştüm ama focusta çok yüksek attı ben de 43 litrelik tank taktırdım. Bu bile yüksek oldu straforla seviye ayarlaması yaptık.

43 litrelik simit tüpten daha aşağısı yokmu

Bir aralar 35litrelik duymuştum varmı acaba,bunu taktırsaydınız yine yüksek düşermiydi.

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
43 litrelik simit tüpten daha aşağısı yokmu

Bir aralar 35litrelik duymuştum varmı acaba,bunu taktırsaydınız yine yüksek düşermiydi.

35 lik varmıydı bilmiyorum ama olsa bile alacağı gaz miktarı en fazla 28 litre olurdu ki o kadar bile almayabilir çünkü 43 litrelikler bile normal şartlarda 30-32 litre gaz alabiliyor.muhtemelen 35 litrelikte 25 ltre civarı alır. O da daha sık istasyona gitmek anlamına gelecekti. Forumda daha önce LPG taktıran arkadaşlarda 43 litrelik taktırdığı için bende 43 düşündüm.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...