İçeriğe Yönlendir

Gaza Geçmeme Sorunu

Ahmet Akkayagil

Recommended Posts

Ahmet Akkayagil
(düzenlendi)

Değerli forumsever arkadaşlar;

Öncelikle hepinize saygı ve selamlar,kazasız günler dilerim.

Arkadaşlar aracımda marşa bastığımda gaza geçer geçmez benzine düşme sorunu baş gösterdi.Lpgciye gittiğimde Lpg beyni bozuk deyip değiştiricez dedi.Başka beyinlerle deneme yaptı.Araç tüpte çalıştı.Ancak iki göstergede yanlıştı.Sarı lamba devamlı yanıp sönüyordu. Adam bunun

şamandıradan olduğunu,böyle binmemi istedi.Zaten 100 tl de masraf olur sana dedi.Yeni beyinin 250 tl olduğunu söyleyerek,elinde sağlam çıkma olduğunu belirterek araca taktı.150 tl ücret aldı.Bir hafta 10 gün kadar böyle kullandım.Görünüşte tek sorun şamandıra ve göstergelerdi.Ancak bugün sabah erkenden köye okuluma giderken bir kaç km sonra para için bankamatiğe uğrayıp aracı tekrar çalıştırdım.Ve BANNN!!!!!Tekrar aynı sorun nüksediverdi.Üstelik bu sefer derhal düğmeye basıp benzinede geri dönemiyordum.Bir an yolda kaldığımı düşündüm.Sonra marşa basmadan kontak açıkken lpg düğmesinin sarı yandığını gördüm.Düğmeye basim belki benzine geçer hiç olmazsa diyerek bastım.Sonra kontağı açtığımda araç benzinle çalıştı ve daha tüpe geçmedi.Böylece işe gidebildim.

Şimdi Arkadaşlar bi daha o lpg ciye gitmek istemediğimden size sormak istiyorum.Bu arıza neden olabilir?Bana bu konuda yardımlarınızı esirgemezseniz çok memnun olurum.Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.Kazasız arızasız günler dilerim hepinize.Allah fordçuları korusun saygılarımla.

NOT;Aracım ford focus Ambiante sw 1999

tarihinde Ahmet Akkayagil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu
Değerli forumsever arkadaşlar;

Öncelikle hepinize saygı ve selamlar,kazasız günler dilerim.

Arkadaşlar aracımda marşa bastığımda gaza geçer geçmez benzine düşme sorunu baş gösterdi.Lpgciye gittiğimde Lpg beyni bozuk deyip değiştiricez dedi.Başka beyinlerle deneme yaptı.Araç tüpte çalıştı.Ancak iki göstergede yanlıştı.Sarı lamba devamlı yanıp sönüyordu. Adam bunun

şamandıradan olduğunu,böyle binmemi istedi.Zaten 100 tl de masraf olur sana dedi.Yeni beyinin 250 tl olduğunu söyleyerek,elinde sağlam çıkma olduğunu belirterek araca taktı.150 tl ücret aldı.Bir hafta 10 gün kadar böyle kullandım.Görünüşte tek sorun şamandıra ve göstergelerdi.Ancak bugün sabah erkenden köye okuluma giderken bir kaç km sonra para için bankamatiğe uğrayıp aracı tekrar çalıştırdım.Ve BANNN!!!!!Tekrar aynı sorun nüksediverdi.Üstelik bu sefer derhal düğmeye basıp benzinede geri dönemiyordum.Bir an yolda kaldığımı düşündüm.Sonra marşa basmadan kontak açıkken lpg düğmesinin sarı yandığını gördüm.Düğmeye basim belki benzine geçer hiç olmazsa diyerek bastım.Sonra kontağı açtığımda araç benzinle çalıştı ve daha tüpe geçmedi.Böylece işe gidebildim.

Şimdi Arkadaşlar bi daha o lpg ciye gitmek istemediğimden size sormak istiyorum.Bu arıza neden olabilir?Bana bu konuda yardımlarınızı esirgemezseniz çok memnun olurum.Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.Kazasız arızasız günler dilerim hepinize.Allah fordçuları korusun saygılarımla.

NOT;Aracım ford focus Ambiante sw 1999

değerli kardeşim benim arkadaşlarımdan birinde buna benzer bir sorun vardı

-lpg düğmesinde şase olabilir-

-bagajdan gelen hattı kontrol edin kablo şase yapıyor olabilir.arkadaşın düğmesinde erime meydana gelmişti ayrıca aracın altını sürtmüş ve kabloda şase bulmuştuk. umarım yardımı olur.saygılar..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence o lpg'ciye gidin..

Tespiti yapan o.. Beyni satan o..

Yorum bağlantısı
Alpaslan Göktaş

Bende gaza geçmeme sorunu başgösterdiğinde soğutma suyunun eksikliğinden dolayı geçmediğini gördüm. Lpg montajında soğutma borularına takılan "T" leri değiştirince sorunum kalmadı.

Yorum bağlantısı
Ahmet Akkayagil

Cevaplarınız ve bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar.Şimdilik sorun halloldu gibi.Aynı lpg'ciye yine gittim.150 tl vererek sorunun halledilmediğini ve derhal telafi etmesi gerektiğini söyledim."Tamam Abi şimdi bakarım" diyerek bilgisayara bağladı.Allah sizi inandırsın,adam kontağa bir bastı tüpe geçmeyen araç zınk diye tüpte çalıştı.Üstelik o kadar turladık istop da etmedi.Resmen ağzım açıkta kaldı yahu.Sonunda bilgisayar değerlerinde basıncın düşük olduğunu ve ayarları değiştirerek yükselttiğini söyledi.Öylece araca bindik,devam ettik.Zaten para da istemedi.Hadi hayırlısı.Henüz bi sorun çıkmadı.İnşallah çıkmaz.Bir daha ki sorunda bilgilendirmek üzere hepinize sevgi ve selamlar sunarım.Mutlu kalın arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...