İçeriğe Yönlendir

Lpg Ve Garanti

Namık Uzman

Recommended Posts

Namık Uzman

Merhabalar;

2011 Ford Focus Comfort 1,6 100hp araç aldım. Aracımdan çok memnunum ancak, henüz yeni de olduğundan olsa gerek, benzin tüketimi oldukça fazla.

LPG taktırmak istiyorum ancak ford servis aracın garanti kapsamından çıkacağını söylüyor.

Hatta Otosan, LPG takılı araçların servis binasına dahi girmesine izin vermiyormuş.

Bu konuda yeterli bilgi edinemiyorum. Yardımcı olabilecek kimse var mı?

Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar

ben daha 2gün önce cumartesi girdim servise lpg li aracımla, hem de lpg serviste takıldı, sıfır km focus vardı hatta montaj yaptıkları. evet otosan garantisinden çıkıyor doğru ancak motor ve yakıt kaynaklı aksamlarla alakalı bu garanti dışılık. bu kısmı içinse hem servisin hemde lpg kiti markasının garantisi mevcut. sorun yok, abarttıkları kadar vahim değil durum, rahat olun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

maksat vatandaştan vergi almak. LPG önce taksiler için felan derken şimdi iyicene yayıldı. İdarenin buna el atması yakındır.

Garantiden çıkar. Ama servise de girebilir. Kaput altında olmayan garanti sorunları çözülür. Kaput altındaki garanti sorunlarında LPG firması önceden biz garanti verdik dese de onun ufak yazısında "LPG kaynaklı" yazmıştır. Arızanızın LPG kaynaklı olmadığını iddia ederler. Edememeleri için arızanın ayyuka çıkmış türden olması lazım. Pek de öyle arıza zaten olmaz. Bu durumda ortada kalırsınız.

OPET yakıt garantisi ile bile OPET-OTOSAN arasında ortada kalınırken LPG firması ile OTOSAN arasında haydi haydi kalınır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Servise giremez, zira kapalı mekana (Avm otoparkı gibi) Lpg li araçların girememesine dair kurallar var.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Şancı
Servise giremez, zira kapalı mekana (Avm otoparkı gibi) Lpg li araçların girememesine dair kurallar var.

kurallar varda aracın tamirini sokak ortasında mı yapacaklar ??? şaşırdım kaldım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kapanan Doğan da benzer bir uygulama başlamıştı, servis kapanınca fazla duylmadı, otoparka lift kurmuşlardı, Lpg li otolar için, zira servis içinde lpg li oto tespit edilirse, güzel cezası var.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Şancı

Mantıklı ama tüm lpg firmaları lpgnin diğer yakıtlardan daha az hava kirliliği ve daha az riskli olduğunu yazıyorlar sitelerinde hatta tanklarının 60 km hız rahatlıkla dayandığını çarpışmada delinmediğini videolarla gösteriyorlar bunlar palavra mı çok merak ettim şimdi bilgisi olan ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ankara da hemen hemen her haftasonu 3 farklı AVM dolaşıyoruz.3 yıldır da LPG li araç kullanıyorum.Daha bir Allah'ın kulu da kapalı otoparka giremezsin demedi.Ayna ile alta bakıyorlar tamam devam...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Şancı
Ankara da hemen hemen her haftasonu 3 farklı AVM dolaşıyoruz.3 yıldır da LPG li araç kullanıyorum.Daha bir Allah'ın kulu da kapalı otoparka giremezsin demedi.Ayna ile alta bakıyorlar tamam devam...

bende hep bunu merak ettim ayna ile alta bakma bagaj kontrolü lpg içinse otoparklarda dolu lpg li araç var eğer bomba veya silah ise ben aracın bagajına neden koyayım alır koltuğun altına koyarım

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman
bende hep bunu merak ettim ayna ile alta bakma bagaj kontrolü lpg içinse otoparklarda dolu lpg li araç var eğer bomba veya silah ise ben aracın bagajına neden koyayım alır koltuğun altına koyarım

onlarda zaten neye baktıklarını bilmiyorlar.. bakın diyorlar onlarda bakıyorlar..hayatlarında bomba görmüşlermi acaba?

Yorum bağlantısı
Özay Uçar
onlarda zaten neye baktıklarını bilmiyorlar.. bakın diyorlar onlarda bakıyorlar..hayatlarında bomba görmüşlermi acaba?

+1 doğru söze ne denir... ben tokat ford oruçlar servisine defalarca girdim lpg li aracım ile... hiç sorun çıkmadı, bu araç lpg li mi diye soran bile olmadı....

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arkadaşlar bir defa şunu düşünün eğer ki bu yasak tam olarak uygulansa o zaman muayene için TUVTURK istasyonlarına da giremeyiz..Oralar da neticede kapalı mekan.LPG li araçları dışarıda kontrol etmeleri gerekiyor...? :mangal:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...