İçeriğe Yönlendir

0 Araçta Taşımadan Kaynaklı Hasar

Volkan Tayyare

Recommended Posts

Çağlar Bayur
5 yıl garanti kabul, %20 15000 bakımında indirim dediler. Düşünüp yarın cevap vericem onlara

5 yıl o servise özel garantidir, genel garanti uzatması ise, fiestanıza talibim, 2.el olarak :):

Yorum bağlantısı
Kenan Koca

Arkadaşın aldığı Sıfır hyundai accent komple boyalı çıkmıştı birinde. Dikkat etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

bence kabul etmeyin.. iki ay daha bekleyin hatasız bir arabaya binin.. her arabanızı gördüğünüzde orası gözünüze takılacak ve ikinci elde boyalı diye fiyatı düşecek.. garanti falan da hikaye gibi geliyor bana.. sonuçta biz usta değiliz isterlerse garanti kapsamına sokarlar istemezlerse sokmazlar... bizim bu olaya yapabileceğimiz fazla bir şey yoktur..

Yorum bağlantısı
Volkan Tayyare
(düzenlendi)

Ben 5 yıl garanti ve 15000 bakımının tamamını istemeyi düşünüyorum. Eğer yok kabul etmeyiz derlerse aracın yenisini onunda gelmesi 2 ay ve bu 2 aylık bekleme süresince bana bir araç vermelerini isteyeceğim. Sonuçta bu araç benim üstüme bu aracı 2.el satacaklar ve devir teslim masraflarıda onlara kalacak benim teklifimden daha masraflı olacak. Yeni bir araba istesem o geldiğinde bir şey olsa araya tatsızlık girdiği için bana her durumu yedirmeye çalışabilirler. Yarın sabah gidicem şartlarımı kabul et el sıkışalım diyeceğim. Benim sizlere sormak istediğim bu şartlarımı kabul etmezlerse ben hakkımı nasıl aramalayım ya da ne yapmalıyım?

tarihinde Volkan Tayyare tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
Vaktiyle bagaj kapağı iç kısmındaki serçe gözü kadar bir boya çapağı için Boya koruma,15 bin bakımı ve park sensörü alırken az şey kopardım diye hayıflanmıştım :)

Üstelik aracı teslim almıştım ve üzerinden 15 gün geçmişti.

Sizin durumunuzda olsam %10 luk indirimi görmeden kabul etmezdim.Helede ruhsat felan çıkmışsa.Bu tamamen onların hatası.

Onların mahçup bakışlarına bakmayın siz.

Serçe gözü kadar çapağı nasıl farkettiniz? ÇApak dediğiniz ne? Önemli bir hasar mıydı? Düzelttirdiniz mi sonra?

Ben de otoparka inip bir baksam, birşeyler de ben mi koparsam, 3 yıl oldu gerçi ama :)

Yorum bağlantısı
Volkan Tayyare

Bu arada Çağlar abi 3+2yıl garanti yürüyen aksam ve motor, elektrik donanımının %80 nini karşılıyormuş. Normal değeri 560 tl imiş. Hala istiyorsan 2.el olabilir :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp
Bu arada Çağlar abi 3+2yıl garanti yürüyen aksam ve motor, elektrik donanımının %80 nini karşılıyormuş. Normal değeri 560 tl imiş. Hala istiyorsan 2.el olabilir :)

Hocam dikkat baz garantisi 3 sene olan araçlarda 2 sene garanti uzatma opsiyonu alınamıyor. Maximum 1 sene ek.

Eğer baz garanti 2 sene ise o zaman 2 sene ek yapılabiliyor.

İkisi de toplamda 4 seneye çıkıyor. 5 sene garanti olayı kalktı.

Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar

hocam aldığımın haftası işyerinin önünde hemde bizim işyerinden bir arkadaş arka tamponuma sürtmüştü. insanın kalbi gıcıklanıyor doğru, ama seninki farklı bir durum. her türlü arıza çıkarabilirsin, neticede sağlam kusursuz bir araç almak iin atılıyor bütün imzalar. "ayıplı mal" tanımına uyar bu durum ki her yerde ve her koşulda sen haklı olursun. otosanla direk irtibata geçsen daha da sıkışırlar, olmadı ingiltereden gelecek olan zarf ile de tehdit edebilirsin.

Yorum bağlantısı
Ozan Artun

kasko nun auto kig uygulaması ucretsiz yapıyor onu sor ama ben olsam arabayı almam nie parayı tam alıyorlar arabayı tam versiler

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Volkan bey sana tavsiyem şu, bir kere ek garanti yok 3+10 falan hikaye, zaten demişler tam garanti olmadığını, arıza durumunda otosanın %99 kıvıracağını biliyorum, 86 dan beri otosanın tutumunu öğrendim artık, hiiç uğraşmayın, yok bakımmış, yok pasta cilaymış, arabayı almıyorum diyin yenisini isteyin, olmadı para iadesi alın başka yerden alın arabanızı, sonra pişman olacaksınız benden söylemesi, eğer araba hasarlı ve hoşunuzada gitmediyse iade edin gitsin, eğer kabul etmezlerse fotoğraflayın tüketici mahkemesine verin gitsin.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bu arada Çağlar abi 3+2yıl garanti yürüyen aksam ve motor, elektrik donanımının %80 nini karşılıyormuş. Normal değeri 560 tl imiş. Hala istiyorsan 2.el olabilir :mangal:

tdci mı? ne renk? bayiye ne kadar ödemiştiniz?

Yorum bağlantısı
Volkan Tayyare

Birazdan Ümraniye Nuraya gideceğim. Bu arabayı geri teslim etsem ve başka bir bayiden almaya kalksam 32.750ye aldığım aracı 35.660 a almak zorunda kalacağım daha zarardayım. Yeni araba gelse araya tatsızlık girdiği için benim güvenim hiç kalmayacak çünkü bu sefer bir sorun olsa bile benim haberim olmayacak. Yani her türlü bir sıkıntı var. Benim isteğim bana açtıkları zarar kadarını istemek veya 2 ay bekleyip bu sürede bana araç vermelerini istemek.Kabul görmediği takdirde zaten sıkıldım bu sefer ben onlarla tüketici hakları, ford otosan, almanya yada ispanyadaki forda yazışmalarla uğraşacağım.

Yorum bağlantısı
Çağdaş İbiş

Eğer çok büyük onarım gerektiren birşey değilse 1500-2000 TL gibi bir indirimle alınabilir.

2007 senesinde amcama Astra alırken, nakliye esnasında çamurluğunda oluşan ve dikkatle incelenmezse belli bile olmayan bir çizik için 2000 TL kadar indirim almıştık. Araba evin önüne geldi bir kaç ay sonra bisikletli bir çocuk çiziği biraz daha derinleştirdi :mangal: Yani bedavadan 2000 TL'miz oldu :s

Küçük şeyleri çok dert etmeyin, bu durumu lehinize döndürebiliyorsanız alın ve keyifle binin.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

tabi sizin fikrinizdir ama,bayinin "size söylemeyebilirdik" cümlesi bile almamam için yeterli bir nedendir.

ben olsam iki ay daha bekler yenisini isterdim,sinek ufaktır ama mide bulandırır.. he kapının önünde başına bişey gelecekse kaza der geçerim..

ama herkesle aynı fiyatı verip boyanmış araba almam..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Benim isteğim bana açtıkları zarar kadarını istemek veya 2 ay bekleyip bu sürede bana araç vermelerini istemek.Kabul görmediği takdirde zaten sıkıldım bu sefer ben onlarla tüketici hakları, ford otosan, almanya yada ispanyadaki forda yazışmalarla uğraşacağım.

Böyle bir talebi kabul etmezler..

Gördüğüm kadarıyla arabayı almayınca da zarardasınız..

Bunu onlar da biliyor...

Araba dizel ise, +3 yıl garanti verebiliyorlarsa garantiyi alın, 2 yıl veriyorlarsa iki yıl alın..

15 bin bakımını da ücretsiz almaya çalışın.

Ama kararlı gidin, orada kararsız olduğunuzu görürlerse sizi bir şekilde ikna ederler.

Anlaşırsanız, söz değil, sözleşme alın...

Yorum bağlantısı
Volkan Tayyare

Az önce aracımı teslim aldım.+2 yıl garanti ve 15000 bakımını aldım ve konuyu kapattık, sonrasına uzatmadık. Yakında fotoları sizlerle paylaşırımhepinize çok teşekkür ederim bana fikir ve yol gösterdiğiniz için.Yakında fotoları sizlerle paylaşırım:)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Az önce aracımı teslim aldım.+2 yıl garanti ve 15000 bakımını aldım ve konuyu kapattık, sonrasına uzatmadık. Yakında fotoları sizlerle paylaşırımhepinize çok teşekkür ederim bana fikir ve yol gösterdiğiniz için.Yakında fotoları sizlerle paylaşırım:)

Hayırlı olsun o zaman, güle güle kullan.

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

hayırlı olsun .Allah başka kaza bela göstermesin...

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Hayırlı olsun. Bence doğru karar vermişsiniz :flowers:

Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir

Hayırlı olsun.Allah kaza bela göstermesin,tekerine taş değirmesin..

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Yerinde olmuş. Nerden baksanız 600 tl'ye yakın bir avantajınız oldu. hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermez inşallah bundan sonra

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk
Keşke bana denk gelse, bedava bakım + koruma, mis gibi alın binin, söylemeselerdi ki birçok defa söylenmez, anlamak mümkün olmazdı, kim sıfır teslimde boya kalınlık kontrolü yapıyor?

Kesinlikle haklisiniz Caglar bey. Babam'a xxrbaslar'dan Focus almistik 2009'da, aracin camurlugu boyali cikti, ve bize soylenmemisti. Keske soylenseydi, belki de icimize daha cok sinerdi durustlukleri ile ama bunu yapmadilar, yazik.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...