İçeriğe Yönlendir

Lpg Filitreleri

Ömer Mıcık

Recommended Posts

Ömer Mıcık

Arkadaşlar aracımın lpg filitrelerini değiştirmek için bayiye gittim bir filitre değişimi için 50tl istediler. Kızdım değiştirmedim daha sonra nette gezinirken bu siteyi buldum. Buradan uygun filitreyi buldum sipariş verdim ertesi gün geldi. 5 adetini 40tlye aldım. Şuan 2000bin km oldu değiştireli memnunum ilgilenen arkadaşlar için faydalı olur diye düşündüm link eklemeye çalıştım umarım faydalı olmuştur.

http://www.otogazmarketi.com/KMDefault.aspx?ctrid=11989

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Hakikaten lpg'ciler neden o kadar para ister bu filtrelere anlamam

Yorum bağlantısı
Ömer Mıcık

Hiç sormayın bir filitreye 50tl istiyorlarki kazandıkları parayı hesaplayın artık...

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar

Ama filtre değişimleri sisteme kayıt olmayınca lpg garantisinden çıkıyor BRC de.

Yorum bağlantısı
Eyüp Döngel

Sıralı sistemlerin çoğunda matrik tip filtre kullanılıyor bu filtre zaten pahalıdır. bence normal.

Yorum bağlantısı
Ömer Mıcık
Sıralı sistemlerin çoğunda matrik tip filtre kullanılıyor bu filtre zaten pahalıdır. bence normal.

Eyüp bey matrik tip derken nasıldır yani konuyu ayrıntılı anlatırmısınız.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Evet bunu ben de merak ettim.. Bizim sıralı brc'ye 50TL'ye taktıkları filtre bundandı

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar
Lpg ye geçsem, herhalde 1-1500km de bir değişirdim :tirs:

Yapma abi :) her 1500 km de filtremi değiştirilir :(

Yorum bağlantısı
Eyüp Döngel

En iyi lpg filtresi bence matrix tip lpg filtresi çünkü bu filtre ilerleyen zamanlarda filtre kirlenmeye başladığında regülatör basıncını azaltmıyor ve aracın lpg ile çalışmasında rölantide vs. sorun çıkartmıyor ve lpg kirli olsa bile performansı etkilemiyor zaten bu yüzden fiyatı biraz daha pahalı bence herkes aracına bu filtreden taktırmalı her araca ve lpg kitinede uygun diye biliyorum. Benim aracımda da bu filtreden var. 20 tl Filtre var ama biraz kirlenince rölantide ve performansta sorun verdiği söyleniyor. :(

Yorum bağlantısı
Ömer Mıcık
En iyi lpg filtresi bence matrix tip lpg filtresi çünkü bu filtre ilerleyen zamanlarda filtre kirlenmeye başladığında regülatör basıncını azaltmıyor ve aracın lpg ile çalışmasında rölantide vs. sorun çıkartmıyor ve lpg kirli olsa bile performansı etkilemiyor zaten bu yüzden fiyatı biraz daha pahalı bence herkes aracına bu filtreden taktırmalı her araca ve lpg kitinede uygun diye biliyorum. Benim aracımda da bu filtreden var. 20 tl Filtre var ama biraz kirlenince rölantide ve performansta sorun verdiği söyleniyor. :(

Sanırım dediğiniz filitre bu 5 adeti 48 tl

http://www.otogazmarketi.com/store/Product...productid=85297

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Bu durumda her LPG'ci bu filtreyi kullanmıyor.. Eğer kullandıkları yukarıdaki linklerdeki filtrelerse ciddi anlamda kazıklanıyoruz demektir..

Yorum bağlantısı
Ömer Mıcık
Evet bunu ben de merak ettim.. Bizim sıralı brc'ye 50TL'ye taktıkları filtre bundandı

Aynısı zaten babamın aracına bundan aldım taktım. Brc seg24.

Bu durumda her LPG'ci bu filtreyi kullanmıyor.. Eğer kullandıkları yukarıdaki linklerdeki filtrelerse ciddi anlamda kazıklanıyoruz demektir..

Bence fark yok ben kullanıyorum. 2000 km oldu. Her 5000 de bir değiştirmeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Eyüp Döngel

Bu lpg filtrelerinin ucuz olanlarının çoğu kağıt filtre ve filtre ayrı alınıp kutunun içindeki eski tıkalı filtre çıkarılıp onun yerine takılır bu tip filtreleri bence her 5000 km de bir değiştirmelisiniz; ama matrix filitre komple değişiyor ve tabiki kaliteli malzeme her lpg firması matrix tip filtre üretip satıyor. Tabi şunuda inkar etmemek lazım ticari kaygı, bol kazanç gibi kaygılardan ötürü 20 tl filtreyi 50 tl yede takabilirler alıcının bu konuda uyanık olması gerkelidir.

Yorum bağlantısı
Eyüp Döngel
(düzenlendi)
Sanırım dediğiniz filitre bu 5 adeti 48 tl

http://www.otogazmarketi.com/store/Product...productid=85297

Ben tekini 50 tl taktırdım filitrenin kağıt olmadığını söyledi 10 tl işçilik çıkarsanız filtre 40 tl geldi. 5 tanesi 48 tl olan filtrenin kaliteli olacağını düşünmüyorum dediğim gibi ticari kaygı insanlara herşeyi yaptırıyor wap teki fiyatlarla sanayideki parçacılardaki fiyatlarında aynı olmadığını biliyoruz ayrıca wap ten gelen ürünler birazda şans işi. Arkadaşında dediği gibi yukarıdaki linkteki filtrelerin aynından olan filtreyi bize 50 tl takıyolarsa hepimiz kazık yiyoruz ama bendeki matrix filtre linkteki filtreden farklı.

tarihinde Ey tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Mıcık

Filitreyi değiştirirken için açıp fotolarını çekip tekrar yazarım. Ama şundan eminimki çok araştırdım hatta bir lpg firmasında çalışan usta kendisi itiraf etti çok pahalı takıyoruz biz internetten araştırtır aynısı daha ucuza var dedi. Bazı lpg firmalarıda 20 tl ye takıyor. Burdada bir çelişki var hadi hayırlısı bakalım..

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Geçen gün kontağı kapatınca lpg düğmesinden uyarı sesi geliyor, internette hemen araştırdım, lpg 10 bin bakım zamanıymış. Lpg servisine gittim filitre değişecek dedi 40 - 50 lira falan dedi ben de sen ne yapıyorsun neymiş bu böyle dedim abi o zaman bakım zamanını 5000 km daha öteleyelim o zama değiştirelim dedi. Kalibrasyonu yaptı uyarı sesini kesti. Arabayı mı kandırdık, yoksa kendimizi mi kandırdık bilmiyorum artık. :(

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar
Bence fark yok ben kullanıyorum. 2000 km oldu. Her 5000 de bir değiştirmeyi düşünüyorum.

Nasıl değiştiriyorsunuz, bizde 2 filtre var küçük olan kolay da büyük olanı değiştirirken baya zorlanıyor servis..

Yorum bağlantısı
Ömer Mıcık
Nasıl değiştiriyorsunuz, bizde 2 filtre var küçük olan kolay da büyük olanı değiştirirken baya zorlanıyor servis..

Valla ben hiç zorlanmıyorum ikisinide kendim değiştiriyorum.

Geçen gün kontağı kapatınca lpg düğmesinden uyarı sesi geliyor, internette hemen araştırdım, lpg 10 bin bakım zamanıymış. Lpg servisine gittim filitre değişecek dedi 40 - 50 lira falan dedi ben de sen ne yapıyorsun neymiş bu böyle dedim abi o zaman bakım zamanını 5000 km daha öteleyelim o zama değiştirelim dedi. Kalibrasyonu yaptı uyarı sesini kesti. Arabayı mı kandırdık, yoksa kendimizi mi kandırdık bilmiyorum artık. :)

Hemşerim bende fazladan filitre var göndereyim sana.

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
(düzenlendi)

Şimdi şöyle ki; aracımda lovatoun fast modeli lpg takılı ve filtresi bu sitedekinden, yani şundan: Bsf_3716_b.jpg

Bsf_3718_b.jpg

Yalnız bir de şöyle bir durum daha var ki, o da yukarıda matrix tip filtre denilen bu şeyin içinde şu filtreden var. Filtreyi değiştirirken en üstteki fotoğraftaki plastik ortadan ayrılıyor ve içine alttaki filtre takılıyor, üst fotoğraftaki filtre denilen şey birbirine geçmeli bir plastik (yani filtre değil filtrenin kutusu).

tarihinde Erkan K?yak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eyüp Döngel
Şimdi şöyle ki; aracımda lovatoun fast modeli lpg takılı ve filtresi bu sitedekinden, yani şundan: Bsf_3716_b.jpg

Bsf_3718_b.jpg

Yalnız bir de şöyle bir durum daha var ki, o da yukarıda matrix tip filtre denilen bu şeyin içinde şu filtreden var. Filtreyi değiştirirken en üstteki fotoğraftaki plastik ortadan ayrılıyor ve içine alttaki filtre takılıyor, üst fotoğraftaki filtre denilen şey birbirine geçmeli bir plastik (yani filtre değil filtrenin kutusu).

Ozaman ne yapacaz daha dikkatli olacaz ve bizi kandırmalarına izin vermeyecez demek ki bende tongaya gelmişim usta bide kağıt deyil diyordu yalan söylemiş ama soracam filitreyi ustaya.

Yorum bağlantısı
Güven Ekşioğlu
Hiç sormayın bir filitreye 50tl istiyorlarki kazandıkları parayı hesaplayın artık...

Normalde bakımda filtre değişiminin dışında en azından enjektörlerin kontrol edilmesi, gerekiyorsa temizlenmesi gerekir. Ardından LPG ayarlarına da muhakkak göz atılmalı.

Aracın LPG yi etkileyebilecek, özellikle ateşleme ile ilgili sorunu olup olmadığı da gözlemlenmeli.

Bunlar yapılırken aracı emisyon cihazına bağlamak da gerekir.

Tüm bu hizmetler eksiksiz karşılandığı taktirde 50 tl. makul bir bedeldir. Hatta sırada çok sayıda montaj bekliyorsa, LPG ciler bakım işine pek zaman ayırmak istemezler. Ya da ne yazık ki, böyle geçiştirebilirler.

Yorum bağlantısı
Eyüp Döngel

Bugün arabaya baktım benim filtre bundan. Filtre konusunda baya bi kazık yedik heralde.

Yorum bağlantısı
Güven Ekşioğlu
Ama filtre değişimleri sisteme kayıt olmayınca lpg garantisinden çıkıyor BRC de.

Bu durum her sistem için geçerli.

Geçen gün kontağı kapatınca lpg düğmesinden uyarı sesi geliyor, internette hemen araştırdım, lpg 10 bin bakım zamanıymış. Lpg servisine gittim filitre değişecek dedi 40 - 50 lira falan dedi ben de sen ne yapıyorsun neymiş bu böyle dedim abi o zaman bakım zamanını 5000 km daha öteleyelim o zama değiştirelim dedi. Kalibrasyonu yaptı uyarı sesini kesti. Arabayı mı kandırdık, yoksa kendimizi mi kandırdık bilmiyorum artık. :)

Filtreyi zamanında değiştirmek tabii ki çok faydalı. Filtre bir miktar dolduğu için ayarları ona göre yükseltmek gerekir, bayi muhtemelen bunu yapmıştır. Yeni filtre taktırdığınızda ayarlarınız tekrar değiştirilmeli.

Her filtrenin performansı aynı değil. Kimisini hiç geciktirmemek lazım.

Yorum bağlantısı
Atilla Demir

evet filtre konusunun önemini biliyorum. lpg taktırdığımda ustaya bakım vb. konuları sordum. usta; bakıma gelmene gerek yok, sadece 20.000 km. bir filtreleri değiştireceğimi söyledi. ama bakıyorum 5.000 de değiştirilmesi gerekir diyenler var. doğrusu nedir acaba. lpg kitim tartarini bu arada.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...