İçeriğe Yönlendir

Carbon Clean

Nuri Başer

Recommended Posts

Akif Özkan

Carbon clear değilde izmirden samsuna giderken (adını bilmediğim) ankaranın içinden geçilen caddeye alternatif varmı?

Yorum bağlantısı
Süleyman Akdoğan
(düzenlendi)

cc yaptıramayınca benzinde 4000 devir üzeri 50km civarında arabayı kullandım. arabayı kullanırken motor; ısınıncaya kadar sesli çalışmaya başladı. sanki gizli kalmış sorunlar ortaya çıkıyor gibi.

cc yaptırınca sanayiye uğrarız büyük ihtimalle. Daha başka hayalet sorunlar ortaya çıkacak galiba.

tarihinde Ayça Şimşek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Bulut
Carbon clear değilde izmirden samsuna giderken (adını bilmediğim) ankaranın içinden geçilen caddeye alternatif varmı?

Çevre yolu. Temelliyi geçince girip Kayaş'tan çıkarsınız. Oradan Elmadağ'a doğru devam edersiniz. Levhalar Samsun diye gösterir zaten.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bende kaçıcak çok beygirde yok ama bi ara kafaya koydum yaptırıcam osman usta'da.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Fiat ve VW bayilerinde her 20.000 de standart bakım içinde yapılmakta, yani esası , kurumlar ayyüzü kraterleri gibi oluşmadan yaptırmaktır.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Fiat ve VW bayilerinde her 20.000 de standart bakım içinde yapılmakta, yani esası , kurumlar ayyüzü kraterleri gibi oluşmadan yaptırmaktır.

Fiat servisine hafta sonu sordum, 50+KDV ye yapıyorlar fakat aparatları olmadığı gerekçesiyle yalnız kendi araçlarına yapıyorlarmış.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Tuğluk

Bugün alemdağ caddesindeki Bosch Car Service gittim. ustayla konuştum. cihaz olmadığından yapmıyorlarmış. ustanın söyledikleri.

aracın 2.0 lpg olduğunu söyledim. "lpg li araçlarda kurum oluşumu olmamaktadır. ve yağın rengide kurum olmadığından değişmez, carbon temizliği yaptırmak senin araçın için gereksiz dedi". yağa baktığımda rengi gayet temiz görünüyor.

Bu söylenenler doğrumudur? :good1:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yağ ve kurum hiç bir zaman buluşmayacağı için, yağın rengini değiştiren faktörlerde hiçbir zaman kurum yoktur.( Yanmamış zengin karışım dışında)

Söz konusu ustacık, yerkürede kurum oluşturmadan yanabilen bir fosil türevli yakıt keşfetmişse, Nasa ya başvurması herkesin hayrına olacaktır.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arkadaşlar az önce telefon açtım Yeni Özgür Oto ya bir bayanla görüştüm.Carbon clean makinesi düzeldimi dedim evet düzeldi dedi.Bilginiz olsun.Daha önce biliyorsunuz arıza vardı arkadaş yaptıramamıştı dedim evet şimdi düzeldi dedi.Ben 1-2 gün içinde gitmeyi planlıyorum..

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

fiyatını konuştunmu ayhan çok kişi iş yaptırmaya gidecek..

fiyatında indirim yapabilirlerse iyi olur...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Bugün alemdağ caddesindeki Bosch Car Service gittim. ustayla konuştum. cihaz olmadığından yapmıyorlarmış. ustanın söyledikleri.

aracın 2.0 lpg olduğunu söyledim. "lpg li araçlarda kurum oluşumu olmamaktadır. ve yağın rengide kurum olmadığından değişmez, carbon temizliği yaptırmak senin araçın için gereksiz dedi". yağa baktığımda rengi gayet temiz görünüyor.

Bu söylenenler doğrumudur? :unsure:

araç hiç mi benzinde kullanılmadı biz 93 bine kadar benzinle kullandık ve lpg taktık 103 binde cc yaptırdım bosch servisinde farkı hissediyorsunuz heleki otm arabada çok belirgin oluyor şimdi alıştığım için normal geliyor ama şunu diyeyim araç dip pedal bile yapmadan hemen vites küçültmek zorunda kalıyordu cc den sonra artık vitesi düşürme ihtiyacı kalmadı çekiş bariz arttı şimdi 108 binde 120 bin bakımından evvel bir defa daha yaptıracam

Yorum bağlantısı
Yılmaz Tuğluk
Yağ ve kurum hiç bir zaman buluşmayacağı için, yağın rengini değiştiren faktörlerde hiçbir zaman kurum yoktur.( Yanmamış zengin karışım dışında)

Söz konusu ustacık, yerkürede kurum oluşturmadan yanabilen bir fosil türevli yakıt keşfetmişse, Nasa ya başvurması herkesin hayrına olacaktır.

Bu usatcık yaşını almış yılların tecrübesiyle ben burdayım diyen birisi gibi görünüyor. ve bosh car servisin resmi stesinde adı olan bir servis. Demekki bilgi farklı bir şey.

telefonla başka car servislerlede görüştüm. bostancıdaki servisin açıklaması araç lpg li olduğundan kendi lpg enjeksiyonlarını kullanıyormuş bu yüzden enjeksiyon temizliği yapılmaz dedi. ancak istenirse yanma odası ve gaz kelebeği temizliğ yapılırmış. 75 tl karşılığı

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İyide neticede benzin enjektörlerini temizleyecek..Temizlenmeyen bir lpg enjektörleri kalacak.Ben 90 binde lpg taktırdım.Yani daha 8 bin km olmuş.Benim için benzin aksamının temizliği daha önemli.Kullanmasam bile.Neticede araç önce benzinle çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Dpoya konan hiç bişeyi koymayın. :unsure: Enjektörleri korumak için yapışıyor ve püskürtmeyi bozuyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Tamam arkadaşlar görüşmeler bitti :unsure: CC makinesi hazırmış. Randevu alıp gidebilirsiniz. Forumdan geldiğinizi söyleyin yeter. Kompresyon ölçümünü de talep edin. Bu konuda da yardımcı olacaklar. Fiyat 60 TL. Ben 1-2 gün içinde gideceğim...

Yeni Özgür oto

319 61 60

Plevne Caddesi No: 72/A Gülveren / ANKARA

Yorum bağlantısı
Yılmaz Tuğluk
İyide neticede benzin enjektörlerini temizleyecek..Temizlenmeyen bir lpg enjektörleri kalacak.Ben 90 binde lpg taktırdım.Yani daha 8 bin km olmuş.Benim için benzin aksamının temizliği daha önemli.Kullanmasam bile.Neticede araç önce benzinle çalışıyor.

Doğrudur araç ilk önce benzinle çalışıyor. motor soğukken ve belirli bir ısıya gelene kadar daha sonrasındada lpg geçerek geri kalan çalışmasına devam ediyor. şimdi kullanıcı olarak çekişte düşüş olduğundan bahsettiğimizde lpg de çalışırken diye algılanıyor bu sebepten benzin enjeksiyonları çok az bir zaman çalıştığından temizlemeye gerek yok diye düşülünüyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

çağlar abi 1.6 zetec için sağlıklı motorun kompresyon değreleri kaç olmalı ve birimi ne oluyor bu değerin internette baktım bulamadım

burada sıkıştırma oranı diye geçeiyor acaba değer o mu oluyor

http://www.motorsporlari.net/car/tech_spec...8&make=Ford

tarihinde Mustafa T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Çağlar Bey ben de birşey sorayım. Sanayide çalışmış eski bir usta var, daha birkaç kişiden de duydum, "ne cc kardeşim, önceden cc mi vardı? Aracı arada sırada biraz devirli kullan hiçbirşey kalmaz" diyorlar. Gerçekten böylemidir? Yoksa bu da eski usta hurafesi midir?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...