İçeriğe Yönlendir

Ford Focus 1.6 Comforta Ultragas Taktirmak İstİyorum

Serkan Toygar

Recommended Posts

Serkan Toygar

ultragasın distribütörü benim müşterimdir. bana garanti verdi motor arıza ışığı imkansız yanmaz dedi sizin ultragas hakkında bilginiz varmı

Yorum bağlantısı
Eyüp Döngel
ultragasın distribütörü benim müşterimdir. bana garanti verdi motor arıza ışığı imkansız yanmaz dedi sizin ultragas hakkında bilginiz varmı

Ya bence duyulmuş markaları tercih edin yinede siz bilirsiniz bana kalsa lovato derim focusla uyumu güzel.

Yorum bağlantısı
Hasan Şahin

Eski focusumda 5 sene sorunsuz kullandım ultragazı.Motor arıza ışığı ara ara yanıyordu.

Yorum bağlantısı
Güven Ekşioğlu

Düzgün bir marka kullanın, iyi bir işçilikle taktırın, sıkıntı yaşamazsınız.

Arıza ışığının yanmasına sebep olacak bir çok etken olabilir tabii. Ama en temel etken, yakıt karışımının sensör için belirlenmiş limitlein dışına çıkacak kadar bozuk olmasıdır. Ayar normalde çok düzgün olabilir; ama sistem yüksek devirlerde gas yetiştirme kapasitesi olarak zayıfsa, arıza ışığı yine yanar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Arıza ışığı yakmaması için gereğinden fazla lpg püskürtüp, pistonu eritirlerse daha kötü? Genel olarak yazdım, lpg den anlamam.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ahmet Akkayagil

Kardeş benim 99 focusta takılı geldi aynı kt.Şu anda kullanıyorum.Aslında sorunlu bir kit değil.Arıza lambam hiç yanmadı.Halada yanmıyor.1 sene 3 ay kadar sorunsuz kullandım.Ancak şimdi şamandıra ve göztergeler bozuldu.Birde ondanmıdır bilemem,benzinden gaza geçerken geri atıyor.Tüp beyni değişildi 10 gün normal kullandım.Işıklar ve şamadıra gine bozuktu.Ancak arıza gine tekrarladı.Fakat lavato veya zavoli taktır sen derim ben.Eaki aracımda zavoli takılıydı.5 sene sıfır sorunsuz bindim.Yalnız şamandıra bazen kafayı bozuyordu.Zaten onunda markası Atikerdi.İnşallah bilgiler işine yarar.Kazasız günler dilerim

Yorum bağlantısı
Serkan Toygar

evt prins taktırdım fakat montaj yaptırdığım yer bir türlü ayar yapamadı sonra prins yetkili servisi var maslakta prins distribütörü yönlendirdi tgs otogazda sorun halloldu inşallah daha bilgili bir servis

Yorum bağlantısı
Ahmet Akkayagil
evt prins taktırdım fakat montaj yaptırdığım yer bir türlü ayar yapamadı sonra prins yetkili servisi var maslakta prins distribütörü yönlendirdi tgs otogazda sorun halloldu inşallah daha bilgili bir servis

Serkan Bey lpg kitiniz hayırlı olsun güle güle kullanın.Aslında bende başka birileri okursa bilgilenir diyerek yazmıştım bu notu.Siz tercihinizi yapmışsınız.Ara sıra prins hakkında bilgilendirmeler yaparsanız bizde bir şeyler öğreniriz.Kazasız,arızasız günler dilerim.

Yorum bağlantısı
Serkan Toygar

valla ben prinste çok problem yaşadım bu sanırım ya bana denk geldi 1 aydır yeni yeni kendine geldi araç

sensör arızası gösterge arızası kitle ilgili problem şamandıra v.s. servis tarafından düzeltildi düzeltemedikleri arızaları ve kalibrasyonları daha fazla prins takan bayilere prins tarafından yönlendirildim. bizim arabalar çok hassas bu lpg işinde çıkan bazı problemleri fazla kafaya takmamak gerekiyor yoksa ruh hastası olup çıkarsınız

önemli olan arıza lambası yakmayıp uzun km yapmak başkada bişey yok valve care sistemi önerdiler bana motor sağlığı açısından ama inanın bu lpg sistemine verdiğim para yeter artık

Yorum bağlantısı
Ahmet Akkayagil

Serkan bey çok geçmiş olsun.Sizi rahatlıkla anlıyabiliyorum.Çünkü bizimde yaşadığımız sıkntılar.Ancak sizin ustanızda biraz problem olacak ki bu kitten bu kadar çekmişsiniz.Ben ultrayı araştırırken hem forumdan,hem de çevre arkadaşlarımdan kar zarar kıyası yapmam istenmişti.Kiti kullanıp motoru dağıtırsam kaç liraya toplarım;değiştirip yenisini taksam kaça patlar.İki durumdada birbirine yakın rakamlar bulunca kullanmaya karar verdim.Şu an en büyük sıkıntım,bu kitin heryerde yazılımı bulunmaması.Yoksa yedek parça sıkıntısı pek olmazSizede şunu söyleyebilirim.Baktınız yaptığınız masraflar bir rektefe fiyatı çekecek,hemen kiti değiştirin.Kolaylar gelsin.Arızasız günler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...