İçeriğe Yönlendir

205x55x16 Lastik Seçimi

Necat Ertan

Recommended Posts

Çağlar Bayur
10 bin çok az değil mi Çağlar Abi? T , H sınıfı lastiklerde 20-30 bin km sonra bile performans farkı zor anlaşılıyor. Genelde de zaten 50 bin dayanıyorlar ( 3mm e kadar) :rofl:

X marka lastiği 10.000km kullandıktan sonra, abs ne kadar sık devreye girmeye başladıya dikkat eden olmuş mudur acaba?

Yorum bağlantısı
Arda Merve

conti yi ısıtmadan yol tutmuyor maalesef.Ayrıca yol sesi cabası.Yokohama kullanıyorum çok memnunum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reife...rcePageId=31821

Pirelli çok ayıp etmiş, hatta yanıltmış; söz konusu testin orjinaline bakınca P7 ilk beşin içinde, dörd değil! ayrıca göreceli olarak ilk sırada Pirelli yok :) , sonuncu sırada Pirelli var, Hatta Bridgestone RE 050 ilk sırada olması gerekirken, ikinci lige dahil etmiş, Brisa dan maaş alanların aklı nerede onu merak ettim.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
X marka lastiği 10.000km kullandıktan sonra, abs ne kadar sık devreye girmeye başladıya dikkat eden olmuş mudur acaba?

Turanza'larda farketmiyor, hep aynı gerektiği zaman :)

Memnun olmadığı sport contact; bu premium contact :nazar: Dikkat ediniz sayın sorumlum.

Sporundan memnun kalmadıysa premiumundan da kalmaz :p

Zaten seçeneklerin üçü de kötü bana göre :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Benim dikkatini çekmişti ;)

energy saverlar ilk 7 bin süperdi. patinaj çektirmek abs devreye girmesi sıfırdı. 10 bine geçine ara sıra abs devreye giriyordu. 20 binde sıradan bir lastik oldu. 45 bini geçtiğinde güvensiz bir lastik. şu an 50 binde ve bitti ;) şu 200 liralık F kasko çekini bekliyorum. gidip yenileyecem :) kuruda neyse de ıslakta çok sakat bir lastik artık :lol2:

Yorum bağlantısı
Akif Özkan

contiyi denemedim ama turanza primacy optigrip içinden optiyi alırdım.

Yalnız V değil H serisi alırdım.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan
contiyi denemedim ama turanza primacy optigrip içinden optiyi alırdım.

Yalnız V değil H serisi alırdım.

Optigrip te H serisi bulunmuyor. Optigrip sadece V serisi.

ContiPremiumCont2 de ise H - V tercih etme imkanı var. Bu modeller arasında fiyat farkı yok.

Michelin Primacy Hp serisi de V sınıfı. Michelinde H sınıfı isteyince Primacy'den vazgeçip, Energy Saver modellere geçmek gerekiyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Optigrip te H serisi bulunmuyor. Optigrip sadece V serisi.

ContiPremiumCont2 de ise H - V tercih etme imkanı var. Bu modeller arasında fiyat farkı yok.

Michelin Primacy Hp serisi de V sınıfı. Michelinde H sınıfı isteyince Primacy'den vazgeçip, Energy Saver modellere geçmek gerekiyor sanırım.

Ozaman, conti alıyoruz herhalde :lol:

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Necat Ertan
(düzenlendi)

Mali durumları ayarlamaya çalıştığım dönemde, Continental Premium Cont2 lerin tanesini 150 TL ye kadar satan yer buldum. Üstelik lastikler 2010 yılı 47. hafta üretimi. Lastik başına 20 - 25 Tl fiyat farkı var. Optigrip için fazladan para vermeye değer mi dostlar? İlginçtir ki, eskiden el yakan Contiler şimdilerde piyasanın en hesaplıları arasında yer alıyor :crazy:

tarihinde Necat Ertan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...