İçeriğe Yönlendir

Pirelli Cinturato P6 Mı , Bridgestone Turanza Er300 Mü?

Uğur Koker

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Taze taze soğuk hava ölçümü yaptım.

Sabah dış ısı 18 dereceydi. Soğukken lastik ısıları da 18 C civarlarındaydı.

Yaklaşık 5 km. yol yaptım.

Ön lastiklerde 1 psi ve 2 C artış oldu.

Arkalarda değişiklik olmadı.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Guest ?zzettin Demir
Ankarada P6 ve ER300 model 195 / 50 / 15 lastik bulmak çok zor işmiş. Bütün bayiler fiyat veriyor ama elimde lastik yok sipariş vermem gerekli diyor.

Bridgestone müsteri hizmetleri ile görüşmem sonucu bu ebattaki lastik çok uzun zamandır ithal edilmediğini öğrendim ve sayelerinde Ankarada sadece bir bayide bu ebatta lastik olduğununun bilgisini verdiler. Bayi ile görüştüm ER300'e 155 TL peşin fiyat verdi. Lastiğin üretim tarihini sorduğumda ocak 2010 yanıtını aldım

Pirelli P6 'yıda yine sadece bir bayide buldum. Pesin 120 TL fiyat verdi. Lastik üretim tarihi ise öğrendiğim kadarıyla nisan-mayıs 2010. Bu arada P6 için birkaç bayiden 115 TL fiyat aldım ama ellerinde lastik mevcut değil.

Pirelli bayisinden öğrendiğim bilgiye göre önümüzdeki hafta fiyatlarda artış olacakmış. Bayramdan önce başka bir bayide bayram sonrası fiyatların değişeceğini söylemişti.

herşeyden önce tüm ford clup üyelerine, mrblar diyorum. arkadaslar sorum şu yardımcı olursanız cok sevinirim, çünku kafam hiç rahat dil 2 ay önce (fiesta cool 1.4i benzinli) aldım. sanırım JANTLAR 15 inc orjinal alüminyüm JANT ama hiç bi ustaya veya bilgili birine sormadan, 195/50/15 turanza er300 82V lastikler taktırdım yanlışmı dogrumu yaptım bilmiyorum. (performan) konusunda sizce dogru secimi yapmışım? ,,,,,,, şimdiden yardımlarınız tşkürler saygılar..... beni konuda aydınlatırsanız cok sevinirim.....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bence kimseye sormayıp, en yerinde tercihi de yapmışsınız, lastikçiye gitseniz, stokta ne varsa onu tavsiye edecekti.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

turanza bence iyi lastik, kuru ve ıslak zeminde özellikle yağış esnasında karakteri hoşuma gitmiştir,ben de kullanmıştım, v biraz fazla gibi değilmi :) fiyat biraz fazla gibi geldi, yani bizim arabalarla yapılabilecek hızlar belli sonuçta.Ama almışsınız iyi lastik güle güle kullanın.Sonradan baktımda bu ebatda fiyatlar hemen hemen aynıymış turanzada...

tarihinde Ula? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

H serisi yeterliydi, ama sorun değil V alınmışsa pekala kullanılabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...