İçeriğe Yönlendir

2005 Collection Için Lastik Ebatları

Emin Şahaboğlu

Recommended Posts

Emin Şahaboğlu

arkadaslar günlerdir internetten ve de bazı lastik bayilerini gezerek bilgi edinmeye calısıyorum.ama herkesten farklı cevaplar alıyorum..iyice can sıkıntısı oldu bu konu bende..yanı lastik almayı düsünüyorum.almısken biraz değişiklik olsun dıye ebatları da değiştirmek istiyorum..su anda 195 60 R15 kullanıyorum..jant değişikliği olmadan biraz daha genıs lastik almam mümkün mü acaba? gercekten bilgisi olan arkadaslar yardımcı olsunlar lütfen...iki lastikciye sordum birisi olur dedi birisi olmaz dedi...sürter teker dedi..uzman olan yada denemiş olan var mı aranızda?jant değiştirmeden cok fazla da arabanın düzenını bozmadan takabileceğim lastık var mı? tesekkur ederım yardımcı olup cevap yazan herkese

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Ben 195/55 15 ve 205/50 15 kullandım,ikiside gayet güzeldi,205 çok az farkla bozuk yollarda konforu bozsada 195/55 gayet güzel ve en uygun ebatdı.

205/55 15 aracınızın yakıt sarfiyatında hissedilir oranda artış yapar,çekişde de düşüşü hissedersiniz.205/50 15 fazla hissedilmiyor.

Yorum bağlantısı
Emin Şahaboğlu
Ben 195/55 15 ve 205/50 15 kullandım,ikiside gayet güzeldi,205 çok az farkla bozuk yollarda konforu bozsada 195/55 gayet güzel ve en uygun ebatdı.

205/55 15 aracınızın yakıt sarfiyatında hissedilir oranda artış yapar,çekişde de düşüşü hissedersiniz.205/50 15 fazla hissedilmiyor.

205 50 15 kullandınız mı? herhangi bir sürtme durumu falan olmadı değil mi? lastıkcı ısrarla olmaz dedi.ben de internette uygun olabileceği yazıyor dedim ikna olmadı kafamı karıstırdı...sorun yasamadınız değil mi

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur
(düzenlendi)

Bende bundan 3 ay önce lastikleri yeniledim orjinal 195/60/15 idi .

çok lastikçi dolaştım jant'ları değişmeden ne ebat takabilirim diye bircoğu kullandığın en uygunu dedi. değiştirmeyi tavsiye etmediler.

kalkış,konfor,yakıt vs bende 195/60/15 e devam dedim .

tarihinde Cengiz Aratemur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sürtmeyi, değişen jant yapar daha çok (ET değeri dışa doğru ise), 195 ten 205 e çıkınca sürtme yapamz. Otomobile uygun olmayan ET değerli janta 185 te taakrsanız sürtme yapabilir.

Jantınz orjinal mi?

Yorum bağlantısı
Emin Şahaboğlu
Sürtmeyi, değişen jant yapar daha çok (ET değeri dışa doğru ise), 195 ten 205 e çıkınca sürtme yapamz. Otomobile uygun olmayan ET değerli janta 185 te taakrsanız sürtme yapabilir.

Jantınz orjinal mi?

evet orjinal jant kullanıyorum.hiçbir değişiklik yapmadım..

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz
evet orjinal jant kullanıyorum.hiçbir değişiklik yapmadım..

Orjinal jantlarla sürtme yapmaz,gayet güzel olur,ben hiç sorun yaşamadım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...