İçeriğe Yönlendir

Bu Da Benim C-max'ım Ve Yaptığım Ekstralar

Sinan Yalçın Durmuş

Recommended Posts

Sinan Yalçın Durmuş
Dün almadığıma pişman oldum Çağlar..Adam resmen 8 çizdi..

Erkan abi dün dalgınlıgına gelip belki o fiyati sölemiştir bizede 750 felan demıştı 600e inmişti sonrada 500e inmişti en son

çok ayıp etmiş abi.o fiyat yükselttikçe biz gidip fiyat düşürelim nasıl bizden başka alıcısı çıkmaz abi ;)

o fiyata zor satar o farları alacan

max 300

mercekleri degiştirecen 100

ampül alacan bi-xenon balanst alacan 200

cila yaptıracan bi güzel 50

montajınada 50 gitse

700tl yi buluyor farlar ;) pekte uygun bi rakam degil aslında

Mustafa abi sıfır full orjinal seti 700tlye almıştı...

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
(düzenlendi)

bugun izinliydim araba ile ugraşayım dedim kargodan direksiyonu aldım sağolsun Oktay abi dün yetiştirdi kargoya

kargodan aldım direksiyonu servisle felan görüştüm yok olmaz felan dediler bi kaç yerle görüştüm olmaz dediler en sonunda

ugurlu otomotiv devamlı bakım yaptırdıgım servise götürdüm o bi elektrıcıkye yonlendırdı daha önce sol cam motorunu yapmışlardı benim.

direksiyonu söktük çok kolay bi şekilde yenisini montajını yaptık ama airbag uymadı :lol2: sanırsam ya focus direksiyonu yolladı yada yeni model c-max

her neyse direksiyon gelmiş bi cc calısacakmı onu deniyelim dedik :lol2:)) ıds e baglayıp hız sabıtleyıcıyı aktıf ettik testte çıktık çalışmadı malesef :lol2: üzüldüm baya bi ama yapacak bişe yok... tekrardan eski direksiyonu taktık usta dedi yeni airbag bulacaksın buna göre ben çalıştırırm dedi cc yi projesini felan bulur hallederim dedi Erkan abi ile görüştüm airbag farkı için üste 350tl istediler benim airbagın ustune geri vaz geçtim hız sabitleyiciden iade edecegiz direksiyonu biraz önce Erkan abiye kargoladım...

Hız sabitleyici sevdasından şimdilik vaz geçtim bi tek ankaraya geldigimde Lokman abinin gösterge taktırdıgı yerde yaptıracam

Erkan abi ve Oktay abiye yardımları için çok teşekkür ederim her konuda sağolsunlar yardımcı oldular çok teşekkürler ne kadar teşekkür etsem az aslında...

tarihinde Sinan Yal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

sağlık olsun Sinan, bizim ghia direksiyonu olmazmı? sen temiz ghia direksiyonu ara, o birebir olur gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
focus / c-max airbagi aynı ;) ?

bende anlamadım abi ya hiç ayni degil benım airbagda korna üstünde bu yeni gelen direksiyonun üstünde korne söküp takma kesip biçme ilede uymuyor forumda bi yerde okumuştum yeni model uymuyor diye büyük ihtimal yeni kasa direksiyonu bu

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
erkan abi direksiyonu iade mi edecek?

Çağlar'ım bugun geri yolladım direksiyonu kargo ile Erkan abiye iade edecek yada ghia direksiyonu varsa onu alıcak...

Belkide hız sabitleyici çalışmamasının sebebi soket girişleride belki farklıdır aklıma o geldi yuva tam ama kablo girişleri ters olabilir

sağlık olsun Sinan, bizim ghia direksiyonu olmazmı? sen temiz ghia direksiyonu ara, o birebir olur gibi geliyor bana.

Sağlık olsun Lokman abi üzüldüm ama yapacak bişe yok Bakalım Erkan abi bakacak bizimki için direksiyon ben olsaydı zaten iade etmeyip tuşları söküp benimkine taktıracaktım

Hala şoktayım ya..:(

Satıcı ısrarla olurdedi vediyorda ama bulacaz Yalçın canını sıkma halledecem ben...

:(( İnan bende çok üzüldüm Erkan abi

Bende anlamadım hayırlısı abim senide yoruyorum ama abi kusura bakma :(

Yalçın hiç canını sıkma,bu iş biraz daha uzar ama eninde sonunda bulunur elbet...

Hayırlısı hemşerim yokya sıkmıyorum canımı belkide soketler uymamıştır karşılamamıştır kabloları...

Valla abi takamamışlar airbeg oturmamış yerine adam olur dedi ısrarla ,Yalçının dediğine göre focus direksiyonuymuş şaşırdım kaldım ya..:)

Neyse direksiyon gelsinde bulacaz artık yapacak bir şey yok....

Yok abi oturmadı oturacak gibi degildi... olsa zaten direk kesme biçme felan hallederdik :crazy:

çok degişik yuvalar...

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Üzüldüm Yalçın. Ama bulunmayacak birşey değil.

Fark var ise, makyajlı kasa farkı vardır bence. Yoksa focus-C-Max diye fark olacağını sanmıyorum.

Orjinalini bulursan, CC de direk çalışır bence.

Hayırlısı Ahmet abi ustada dedi sen bana direksiyonu getir dedi orjinali ben tesisat yoksada şemayı ister projeyi bulur çekerim dedi...

Bakalım Erkan abi direksiyon eline ulaştıgında gidecek bakacak benimki için uygun vardır elbet o kadar direksiyonun içinde...

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Arkadaşlar en iyisi ben bu direksiyon sevdasından şimdilik vaz geçtim tekrar alıcagız olmiyacak felan büssürü dert o degilde kargo parası zaten direksiyon kadar =)) al gönder=))

yıl başından önce ankaraya gitmeyi düşünüyorum bi iş için o ara ankaraya gittigimde Lokman abinin gösterge taktırdıgı yere taktırmak en iyisi hız sabitleyici sevdasından şimdilik vaz geçtim :)

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Vallahi helal olsun orjinal gibi yapmışlar :nazar:

Ben far işini hallettim Çağlar'ım

Mustafa abinin aracından çıkma bi-xenon seti aldım daha gelmedi kargolamıştır sanırsam Mustafa abi geldiginde

gündüz farlarıda gelsin ikisini birden taktıracam :) ondan sonra zaten uzun bi süre rahat durmayı düşünüyorum:D

ama bunlardan sonra aklımda bi tek jant lastik ve yay var...

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

hayırlı olsun abi güle güle kullan :) benim yeni far almam gerektiği için ya bu şekilde yaptırırım yada oem arayışına devam

şimdi sahibinden.com dan senin aldığın kitin fiyatlarına bakıyım dedim İlker Kemal bizim farlara yapmış hazır satıyor :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yede...61182242/detay/?

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
hayırlı olsun abi güle güle kullan :kihkih: benim yeni far almam gerektiği için ya bu şekilde yaptırırım yada oem arayışına devam

şimdi sahibinden.com dan senin aldığın kitin fiyatlarına bakıyım dedim İlker Kemal bizim farlara yapmış hazır satıyor :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yede...61182242/detay/?

Demek ilker abi sonunda yaptı daha önce yapmadım diyordu hiç vallahi Çağlar orjinal çok zor bi istersen İlker abi ile görüş çok güzel duruyor bu yapılma mercek Mustafa abininki hazır kit halinde alıp montaj yapmıştı

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Mustafa abinin kiti biliyorum abi.zaten İlker Kemal in ilanı daha dün verilmiş ;)

İlker abinin yaptıgı kit daha orjinal duruyor mercek daha içte dikkat edersen pek orjinalla arasında fark yok gibi görüş istersen bende zaten gelsin farlar takim kendi üstündeki çıkan orjinal farlarıda satılığa çıkartıcam

Yorum bağlantısı
Misafir

İlker Kemal e mesaj atıım abi.o fiyat farlara mercek montajının fiyatıymış.kit dahil değil.baya pahalıya geliyor yani

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
İlker Kemal e mesaj atıım abi.o fiyat farlara mercek montajının fiyatıymış.kit dahil değil.baya pahalıya geliyor yani

Ciddimisin ben farlarla birlikte zannettim ;) ozaman orjinal farlarla aynı fiyata denk geliyor...

Orjinal almak daha mantıklı

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

İlker'in işçiliğini tek geçerim. :) Kişilik olarak da iyi bir insan. Sizden iyi olmasın. :p Öyle derler ya. :)

Yorum bağlantısı
Misafir
Ben de neden farların camlarını takmadan fotoğraflamış diye merak ediyordum. Meğer sadece mercek montajıymış öyle mi?

Daha o farlara balast+ampul eklenecek, farların kendisi eklenecek ve rakam çıkacak.

Bodruma bir tezgah kurup bu işe mi başlasam acaba boş zamanlarımda, :) :)

C-Max ve türevi farları açmakta baya tecrübelendim, diğerleri gazoz kapağı gibi zaten pıt diye açılıyor :p

benim farlarım limon sarısı abi şu an :p valla aç abi dükkanı müşterisi çok olur

2 adet depo marka far: 140x2=280 tl

mercek montajı: 600 tl

xenon kit: 200 tl

1100 tl yi buluyor abi kargo parası hariç.rakam baya uçuk.üstelik orjinal farlar bile değil.hella farım tanesi 380 tl :angry:

İlker'in işçiliğini tek geçerim. :fiuw: Kişilik olarak da iyi bir insan. Sizden iyi olmasın. :p Öyle derler ya. :)

İşçiliğine vs hiç bir lafım yok.ama rakam baya pahalı.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Sinan benim verdiğim linkleri araştırdınmı? 95 euro tanesi, forumda ingilizce bilen arkadaşlardan soruştur.

Yorum bağlantısı
Misafir
Sinan benim verdiğim linkleri araştırdınmı? 95 euro tanesi, forumda ingilizce bilen arkadaşlardan soruştur.

Adem abi kargoyla birlikte tanesi 150 pounda geliyor dedi abi.ordan buraya gelecek birilerini bulmak lazım.Sinan abide halletti zaten xenon işini :lol2:

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

ben atlamışım orayı :lol2: hayırlı olsun Sinan.

Çağlar o benim verdiğim linkleri sen araştırdınmı, paund değil euro. sağ ve sol ayrı ayrı toplam 180 euro. kargo ne kadar tutar birde onu araştır, xenonlar üstündemi filan.

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
(düzenlendi)

Olsun böyle uğraşmak güzeldir :lol2:

Focus ve CMAX'lerin direksiyonları biraz farklı. Gözle bakılınca anlaşılan bir fark yok. Ama Airbag'lerin takıldığı döküm yerleri farklı. Bu konuya dikkat etmek gerekiyor. CMAX'lerde 4, focus'larda 3 döküm tırnak mevcut.

Ford Focus 2.5 Direksiyon

DSCN1882.JPG

tarihinde Mehmet Mercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
(düzenlendi)
farları gönderirsem sadece mercek montaj parasıymış abi.baya pahalı yani

Ohoo çok palıymış orjinal far parasını buluyorhiç gerek yok bence...

Ben de neden farların camlarını takmadan fotoğraflamış diye merak ediyordum. Meğer sadece mercek montajıymış öyle mi?

Daha o farlara balast+ampul eklenecek, farların kendisi eklenecek ve rakam çıkacak.

Bodruma bir tezgah kurup bu işe mi başlasam acaba boş zamanlarımda, :lol2: :D

C-Max ve türevi farları açmakta baya tecrübelendim, diğerleri gazoz kapağı gibi zaten pıt diye açılıyor :)

Vallahi bende resimlere baktıgımda nıye far kapalı degil demiştim=)))

Çok yüksek bi fiyata mal oluyor güzel bi işçilik çıkmış ama değmez ofiyata...

Vallahi Mustafa abi çok iyi olur =))

Ben İlker abi ile görüşmüştüm C-max farları çok zor açılıyor açtırmak için bi yere gönderiyorlarmış

Adem abi kargoyla birlikte tanesi 150 pounda geliyor dedi abi.ordan buraya gelecek birilerini bulmak lazım.Sinan abide halletti zaten xenon işini :good1:

Sıra sende Çağlar :)

Sahi Mustafa abinin farları almış güle güle kullan Yalçın...:)

Teşekkür ederim Erkan abi yarın Farlar elime ulaşıyor taktırırım yarın sabah :p

ben atlamışım orayı :) hayırlı olsun Sinan.

Çağlar o benim verdiğim linkleri sen araştırdınmı, paund değil euro. sağ ve sol ayrı ayrı toplam 180 euro. kargo ne kadar tutar birde onu araştır, xenonlar üstündemi filan.

Teşekkür ederim Lokman abi merakla bekliyorum çok merak ediyorum normal xenon ile mercekli bi-xenon arasındaki farkı :)

Olsun böyle uğraşmak güzeldir :)

Focus ve CMAX'lerin direksiyonları biraz farklı. Gözle bakılınca anlaşılan bir fark yok. Ama Airbag'lerin takıldığı döküm yerleri farklı. Bu konuya dikkat etmek gerekiyor. CMAX'lerde 4, focus'larda 3 döküm tırnak mevcut.

Ford Focus 2.5 Direksiyon

DSCN1882.JPG

Mehmet abi aynen gelen resimdeki direksiyondu kornesi felan dügmeleri içindeydi...

Aynen öle bu gelen bana direksiyonda ben dedim 2.5 focus direksiyonu yok dedi aldıgımız yer focus c-max direksiyon aynı dedi :) bende senin konunda okumuştum yanlış hatırlamıyorsam bu ayrıntıyı... görünüşte aynı ama içi farklı

Erkan abi yarın gidecek Sanayiye bakalım inş temiz bi c-max direksiyonu buluruz

Mehmet abi ben ginede bu gelen direksiyonu baglayıp test etmiştik cc yi aktif edip acaba bu direksiyonda soket girişleri farklı olabilirmi çalışmamıştı cc ?

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...