İçeriğe Yönlendir

Lpg Bakim Km Leri..

Baybora Erentürk

Recommended Posts

Baybora Erentürk

Merhaba,

Atiker marka LPG taktırdım. Kaç KM de bir bakım yaptırmalıyım. Filtrelerin değiştiği km ler vardı diye hatırlıyorum.

Bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam

Normalde 10.000'de siz yine de gaz yememe, tekleme gibi konularin onune gecmek icin 5.000 km.de bir ugrayip ayar yaptirin. Tecrubelerime gore, bu problemlerle cokca ugrasacaksiniz.

Yorum bağlantısı
Misafir
10.000 km

benim lpg filtresi degişmem lazım 7000 i çoktan geçmiş.meretin içide açılmıyoki söküp baksam. :lol:

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
benim lpg filtresi degişmem lazım 7000 i çoktan geçmiş.meretin içide açılmıyoki söküp baksam. :lol:

bazıları açılıyor, senin kit ne marka?

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

bu arada lpg ciler ufacık filtreye 20-30 lira para istiyor,internetten araştırıyorum en ucuz 2,5tl ye buldum. isteyen olursa forum için toplu sipariş verebiliriz.

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Yaklaşık 10 gün önce değiştirdim ,brc marka 45 TL, 55 bin km sonra ilk filtre değişimini de yapmış oldum. :flowers:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Benim atiker var yaklaşık 22 bin km oldu taktıralı ama filtre falan değişmedi.En son sorduğumda gerek yok dediler.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)
Benim atiker var yaklaşık 22 bin km oldu taktıralı ama filtre falan değişmedi.En son sorduğumda gerek yok dediler.

bence degiştirmekte fayda var geçen emmi degiştirtdiginde oradaydım filtre simsiyahtı.benim hep aklımdaydı lpg cimle konuşmuştum,komple tesisatı yenilemeye karar vermiştim ben gidemedim.kitim ekogaz.ivedik organizede toplu lpg parçalarının toptan perakende satış yeri var a dan z ye lpg parçaları mevcut.simit depoya geçmeyi düşünüyordum bagaj sorunu yüzünden ama sanırım proje onayı sorunu oluyo falan dediler bakamadım daha.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ya ben değiştirin diye bir seferinde ısrar ettim açıp baktılar tertemizdi.Sen sürekli aynı yerden mi gaz alıyorsun demişlerdi.İki yıldır hep aynı yerden gaz alıyorum dedim.Aynen devam et demişlerdi.Yine yolum düşerse bu sefer değiştirsinler bakalım.

Yorum bağlantısı
Baybora Erentürk

10000 km de bir kontrol ettirmekde fayda var anladığım kadarıyla. gerekli görülmesi halinde değiştirilebilir sanırım.

yanlız aynı yerden gaz alımına bende katılyorum.

Genelde opet tercih ediyorum aygaz euro LPG.

Çok memnunum.

Yorum bağlantısı
Çağdaş İbiş

30.000 km ne filtre değiştim ne bişey, nerde trak orda bırak :D

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Aynı istasyondan almaya hep özen gösterirdim, eğer şehir dışındaysam da aynı marka gaz alırdım hep. 10bin km sonrasında değiştirdiğim filtremi temiz görünce; sonraki 10bin bakımına gitmedim. bu aradada kullandığım marka katkılıya dönmüştü. Yaklaşık 15bini katkılı olmak üzere 20binkm sonunda enjektörleri mefta ettik. Allahtan ustam sağlamda telefi ettik bir şekilde. Şimdi; milangaz almaya özen gösteriyorum ve bakımları zamanından önce yaptırıyorum.

Filtrelerin bazıları bakım sırasında gözünüze temizmiş gibi gözükebilir, ancak filtreler tıkanıyor birşekilde ve ürericiler remen belli bir süreyi geçtikten sonra yapısı bozulsun diye tasarlıyorlar herhalde. Siz siz oolun 10bin km yi geçirmeyin, 40tlden kaçıcam diye daha fazlasından olmayın :D

Yorum bağlantısı
Tamer Ergen

İzmir Polaris Zavoli ile yaptığım telefon görüşmesinde filtre değişim periyotlarını 15000 kilometre'ye çıkartıldığını söylemişlerdi.

Yorum bağlantısı
Baybora Erentürk

Hher markada bakım periyotları farklı olabilir. bende atiker takılı sanırım 10.000 de bir değişmekde fayda var.

üzülmemek için kontlolü ele almak gerek :kafa:

Yorum bağlantısı
Misafir

bugun bi ara gittim baktım.kitim ekogaz ama brc nin filtresi takılmış sabit sökemedim.zorlamakta istemedim açıkcası.filtre kitin markasında olmazsa sorun olmaz sanırım sonuçta filtre.yanılıyormuyum.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
bugun bi ara gittim baktım.kitim ekogaz ama brc nin filtresi takılmış sabit sökemedim.zorlamakta istemedim açıkcası.filtre kitin markasında olmazsa sorun olmaz sanırım sonuçta filtre.yanılıyormuyum.

filtrenin baş iç tarafında daire biçiminde bir yerden kesik, kesik olan kısmında 2 tane delik olan yay gibi bi tel var, kargaburun u bu deliklere sokup birbirine yaklaştırıp bu daire metali çıkarınca filtreye ulaşıyorsun. senin filtre muhtemelen bu şekilde açılır.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
İzmir Polaris Zavoli ile yaptığım telefon görüşmesinde filtre değişim periyotlarını 15000 kilometre'ye çıkartıldığını söylemişlerdi.

Sırf polarisin 15bin demesi bile, benim 10binde bir bakım yaptırmama yeter. Ö.Celal Özkan adlı üyümizin aracına çözüm bulamayan, fakat normal bir bayinin işi 5dakikada çözdüğü bir distribitörden bahsediyoruz.

Bu arada zavoli enjektörleri yeniledi, gayet iyi değerler veren yeni ve hızlı enjektörlere geçti. Hondaya yapılan montajda da kullanıldı bu enjektörler, çıt çıt çıt diye biraz sesli çalışıyor ancak, çok yüksek değerlerde çalışabiliyor.

Bakım için hangi marka olursa olsun 10bin iyidir, illaki faydası görürsünüz.

Yorum bağlantısı
Misafir

Filtre temiz bile görünse belli periyotlarda değiştirmek gerekiyor.Geçen hafta tüketim çok artmıştı 13lt/100km ye çıktı.Yazılım yeniden yüklendi şu anda 11.5lt/100 km civarında.Eskiye göre 1.5 lt lik bir fazlalık var halen.Filtre temiz değişmesin demişlerdi ama en yakın zaman da gidip değiştireceğim.

Yorum bağlantısı
Misafir
filtrenin baş iç tarafında daire biçiminde bir yerden kesik, kesik olan kısmında 2 tane delik olan yay gibi bi tel var, kargaburun u bu deliklere sokup birbirine yaklaştırıp bu daire metali çıkarınca filtreye ulaşıyorsun. senin filtre muhtemelen bu şekilde açılır.

sekmanlı diyorsun sanırım ama degil.üst taraf aliminyum döküm montaj vida delikleri var.çevirmeli olabilir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Yılda 1 defa tüm lpg hortumları değişecek ve arada gaz sızıntısı var mı yok mu kontrol edilecek.Filtre de cabası.lpg nin derdi bitmez.lpg ustası arkadaşınızsa sorun yok değilse arkadaş olursunuz ya da düşman.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...