İçeriğe Yönlendir

C-max Baskı Balata Değişimi

Lokman Ceritlioğlu

Recommended Posts

Misafir

Lokman hocama yaptıgı bakımların hayırlı olmasını diliyorum,insanın kafasının rahat olması çok önemli..

Yorum bağlantısı
Tarık Cihangir

lokman abi değiştirmeden önce pedalın üstte kavraması haricinde performansla ilgili bir sorun varmıydı araçta ? mesela hafif çekişten düşme gibi ?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Tarık merhaba abim, şöyle anlatayım:

1- yokuşlarda durup kalktığımda çok zor kalkıyor şöyleki araba bağırıyor ama gitmiyor gibi,

2- yokuşlarda dur kalklarda felaket biçimde koku geliyor.

3- ister istemez çekişte problem oluyor. gücü tam iletmiyor, kaydırıyor.

Yorum bağlantısı
Tarık Cihangir
Tarık merhaba abim, şöyle anlatayım:

1- yokuşlarda durup kalktığımda çok zor kalkıyor şöyleki araba bağırıyor ama gitmiyor gibi,

2- yokuşlarda dur kalklarda felaket biçimde koku geliyor.

3- ister istemez çekişte problem oluyor. gücü tam iletmiyor, kaydırıyor.

son zamanlarda benim araçta da çok bariz olmasa da çekişte biraz düşüş var. servise gösterdim çekiş normal dediler ama ben debriyaj balatasının yavaş yavaş eskidiğini ve değişme zamanının yaklaştığını düşünüyorum. araba 115.000'de ve daha değişmemiş.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

ben arabanın 2. sahibiyim diyebilirim, 75.000 km de aldım, önceki sahibinin nasıl kullandığını bilemiyorum. 126.000 de değiştirdim. forumda çok daha yüksek kilometrelerde değişen arkadaşlar var. bilgin olsun.

Yorum bağlantısı
Doğan Aksu

Benim önceki arabam renault 19 idi. Onun debriyaj balatasını ben yaklaşık 120000 de değişmiştim. Onda ilk belirtiler motor ısındıktan sonra kalkışlarda titreme yapıyordu. Debriyaj petali yukarıda kavramaya başlamıştı.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
(düzenlendi)

Yokuşta kalkarken zorlanma ve kavrama guclugu problemi bende de başladı.

Bir dahaki bakımda ben de debriyaj balatasını değiştereceğim.

Sanırım 160000km olacak.

tarihinde ?brahim Arslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Cengiz Şeker

Arka krank kecesinden yağ kaçırması nedeniyle aracımı servise bıraktım. 2005 model dizel c max . Keçe, tapalar ve işçilik 762 tl masraf çıkardılar, eyvallah dedim. bugün bir telefon, efendim baski balata gitmiş, sanzimani indirmisken onu da yapalım, efendim yapın, ne kadar, parça ucreti 900 kusur balata, 150 kusur toplam1800 kusur.. Aracım daha 73000 de, bu ne dostlar böyle anlamadım. Ödemeyi taksitle de kabul etmiyorlar, nakit veya kredi kartına tek cekim, bir seferde 1850 tl verecek gücüm yok dedim, siz eski baski balatayi tekrar takın.. Öte yandan internetten orj parça fiyatlarına bakıyorum, bana verdikleri rakamın yarisindan bile daha az, 400 civarı.. Şaşırdım kaldım, servise vermeden önce kavrama konusunda bir problemim yoktu, bir de buradaki 120000 km de degisim zamanlarını gördüm, kullanıma göre değişir mutlaka ama bu kadar fark ettirmez diye düşünüyorum. Yahu devlet memuruyuz, artırıp yetirip bir araba alıyoruz, ama servisteki dostlarımız bizi cmax a biniyoruz diye müteahhit falan zannediyorlar galiba, servise arabayı bırakmayagör vesselam.. Kimbilir, belki de onlar haklılar.. Hepinize selamlar..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Parçayı anlaşmalı işyerimizden alıp orada sadece işçilik ödeyerek takdırsaydınız keşke ; kabul ederlerse 1 güne parça gelir elinize kargoyla..

Yorum bağlantısı
Cengiz Şeker

Ben su an Van in Ercis ilçesindeyim, forumu da cok yakından takip edemiyorum, anlaşmalı is yerimiz nerededir? Buraya gönderim yaparlar mı? İrtibat numarası var mıdır? Teşekkürler ilginiz için..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ben su an Van in Ercis ilçesindeyim, forumu da cok yakından takip edemiyorum, anlaşmalı is yerimiz nerededir? Buraya gönderim yaparlar mı? İrtibat numarası var mıdır? Teşekkürler ilginiz için..

Bu konudan sorabilirsiniz ; Türkiyenin heryerine kargo yapılıyor :good1:

Yorum bağlantısı
Cengiz Şeker

Bu konudan sorabilirsiniz ; Türkiyenin heryerine kargo yapılıyor :good1:

Yorum bağlantısı
Cengiz Şeker

Bugün tamiratı bitirirler parçayı sipariş edip daha sonra tekrar taktirmak icap edecek sanırım, teşekkürler Ersen Bey..

Servisin dışarıdan parça tedarikini kabul edeceğini pek sanmıyorum, sormadım gerçi ama..

Bu başlıktan talep edebiliyorsak, ilgili arkadaslardan 2005 model tdci c max im için baski balata seti fiyatı rica ediyorum, tekrar teşekkürler ..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bugün tamiratı bitirirler parçayı sipariş edip daha sonra tekrar taktirmak icap edecek sanırım, teşekkürler Ersen Bey..

Servisin dışarıdan parça tedarikini kabul edeceğini pek sanmıyorum, sormadım gerçi ama..

Bu başlıktan talep edebiliyorsak, ilgili arkadaslardan 2005 model tdci c max im için baski balata seti fiyatı rica ediyorum, tekrar teşekkürler ..

Ben link vermeyi unutmuşum :blush: kusura bakmayın ; bu linkten soracaksınız..

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/215834-wwwfordburadacom/page__view__findpost__p__1091494

Yorum bağlantısı
Cengiz Şeker

Yardiminiz icin cok teşekkürler Ersen Bey, sag olun..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Rica ederim ; diğer konuda Alper bey cevap vermiş fiyatla ilgili ;)

Yorum bağlantısı
Cengiz Şeker

Gördüm evet, fiyat gayet uygun. Bugün servisi aradım bahsettiğiniz konuyla ilgili, dışarıdan parça getirilmesi konusuna olumlu bakmıyorlar maalesef, arabanın tamiratını yarın bitireceklermiş(keçe, tapa değişimi ile ilgili olan), baskı balata konusunu yazın memlekete(Eskişehir) izine gittiğimde çözeceğim artık, tabi ki parçayı yüksek ihtimal Alper Bey'den sipariş edip, özel bir serviste taktıracağım, yetkili servisler maalesef çok yüksek fiyat veriyorlar, umarım yaza izine gidene kadar baskı balata konusunda sıkıntı yaşamam..

Tekrar teşekkürler, selamlar..

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Geçmiş olsun, bildik, tanıdık, usta birine yaptırmanızda fayda var, yoksa benim önceki ustalarım gibi 2 defa şanzıman söker takarlar.

Yorum bağlantısı
Cengiz Şeker

Lokman bey teşekkürler, Eskişehir'de buluruz elbet bı Ford ustası, yaza kadar araba baski balatadan sorun çıkarmaz umarım, tekrar teşekkürler ..

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
İbrahim Arslan

Şehir içiyse, nerde tırak, orada bırak :)

Öyle yaptım :) 1 yıl daha gecti.Araba 170000 oldu.180000 de triger değişeceğiz.Sonraki bakımda debriyaj.200000ü bulacagız bu gidişle

Yorum bağlantısı
Yildirim Karaca

lokman bey merhabalar bende bir şey sormak istiyorum baskı balatadan sonra arabanız nasıl oldu kavraması çekişte değişiklik falan varmı memnun kaldınızmı saygılar yıldırım

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

lokman bey merhabalar bende bir şey sormak istiyorum baskı balatadan sonra arabanız nasıl oldu kavraması çekişte değişiklik falan varmı memnun kaldınızmı saygılar yıldırım

ben balatayı değiştirdikten sonra 61 000 km yapmışım. kavrama, çekişte ve yakıt konusunda bile fark oldu.

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
İbrahim Arslan

Öyle yaptım :) 1 yıl daha gecti.Araba 170000 oldu.180000 de triger değişeceğiz.Sonraki bakımda debriyaj.200000ü bulacagız bu gidişle

190000 i geçtim orijinal debriyajla.200000 u görmeden değiştirmem:)

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Hasan Armagan

Ankara şaşmaz da yiğit oto da değişti: 

Debriyaj seti:210

Debriyaj bilya:165

Şanzıman yağı: 45

İşçilik: 150

Toplam: 570

Sizce nasil?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...