İçeriğe Yönlendir

Rover 416 Si Eski Ama Güzel :)

Ali Gürsoy

Recommended Posts

Ali Gürsoy

Vay bea demek öyle :D Aldırma Lokman abi sen bu arkadaşlara sunroof ları bilem yok :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sunroof u bırak, eksik imalat, şanzımanları bile düz dişli sistemi.

Yorum bağlantısı
Emre Demir2
Vay bea demek öyle :D Aldırma Lokman abi sen bu arkadaşlara sunroof ları bilem yok :)

ACS var bizde. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
ACS var bizde. :D

O ne? Acil servis Cağrı Sistemi falan mı?

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
sunroof u bırak, eksik imalat, şanzımanları bile düz dişli sistemi.

Ha ha ha Çağlar abi doğru dedin valla fazladan bi pedalları bile var :D :D

ACS var bizde. :D

Abim vermiş cevabını delikanlı :p

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Hayır Çağlar abi,

ACS = Aç Camı Serinle. :D

Üzülüyorum siz gençlere , hee aklıma gelmişken bi ara tavana folyodan sunroof görünümü veriyim abii diyodun . Noolduu :D

Yorum bağlantısı
Emre Demir2

Apachimiyim ben arkadaşım :D anca kolsolda bi kaç yerimi carbon fiber ile kaplatırım o kadar. :D

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Apachimiyim ben arkadaşım :D anca kolsolda bi kaç yerimi carbon fiber ile kaplatırım o kadar. :D

Yalanmı ?? Benim cafeye gelip kafamın etini yiyodun :D "" Abii yaptırıyım bea , nolcakkii " Bu sözler dün gibi kulağımda , hatta elimde de ufak kahveci çay bardağım vardı :p

Yorum bağlantısı
Emre Demir2
Yalanmı ?? Benim cafeye gelip kafamın etini yiyodun :D "" Abii yaptırıyım bea , nolcakkii " Bu sözler dün gibi kulağımda , hatta elimde de ufak kahveci çay bardağım vardı :D

Onlar tavan içindi, Siyah jant almış olsaydım şuanda tavanım ve arka bagaj üstü spoilerim siyahtı mesala. :p:D

Yorum bağlantısı
Emre Demir2
Apachimiyim diyen arkadaşa bak :D

Şu rıvırındaki plakalıkları çıkart önce, nasıl esnafsın sen. :D

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Şu rıvırındaki plakalıkları çıkart önce, nasıl esnafsın sen. :D

Hakkatten len , Onları çıkarıp focustaki app den yaptırmam lazım :D

Yorum bağlantısı
Emre Demir2
Hakkatten len , Onları çıkarıp focustaki app den yaptırmam lazım :D

Kolayı var bastırırız.

Yorum bağlantısı
Emre Demir2
Gündüz bu konuyu konuşalım genç seninle :D

Sana gece/gündüz her saat müsaitim. :D Ara beni :D

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Sana gece/gündüz her saat müsaitim. :p Ara beni :D

Uyuycam olm :D Yaşlandık artık . Ah ben senin yaşında olacam ki peh pehh :p:D

Haydin iyi geceler :D

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

emre focus lar ı satalımda 3 er tane alalım şı rıvır lardan değişik değişik bineriz

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
emre focus lar ı satalımda 3 er tane alalım şı rıvır lardan değişik değişik bineriz

Vay arkadaşş ne arabaymış :nazar: Amma kıskandınız hee :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Vay arkadaşş ne arabaymış :D Amma kıskandınız hee :)

bırak kıskananlar çatlasın "kıskananlar çatlasın" sen memunsun anladığım kadarıyla bu aracından hem bunu hala pert etmediğne göre bunu bayağı sevdin yada pert olmiyacak kadar sağlam bu araç

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
bırak kıskananlar çatlasın "kıskananlar çatlasın" sen memunsun anladığım kadarıyla bu aracından hem bunu hala pert etmediğne göre bunu bayağı sevdin yada pert olmiyacak kadar sağlam bu araç

Abi sevdim , görende kasap sanacak beni şimdi . İlk kazamı focusla yaptım onda da pert oldu araba ben naapim :D Araba dandikmiş :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
;) Araba dandikmiş :)

şiit dandik mandik biz senin arabayı övüyoz sen bizimkini gömüyon nasıl olcek bu iş o dandik dediğin araba perte çıkmış ama sanabişe olmamış birde oradan baksan yani dandik mandik ama güvenli değilmi?

Yorum bağlantısı
Elman Yalnız

Hayırlısı olsun.Bende birkaç hafta önce Rover 420 Sİ aldım.Flairdan sonra baya bi rahat araba gibi geldi.

1,25 lik motordan sonra 2,0 16V 136hp lik motor beni fazlasıyla tatmin etti.Bu fiyata alabileceğim en iyi arabayı aldığımı düşünüyorum.

Şöyle ki 98 flair'ımı 10500TL'ye satıp 97 rover'ı 8,500TL'ye aldım.

Aymet bey demiş ki

"Euro Civiclerle Roverların bu modelleri %90 aynı. Yalnız bildiğim kadarıyla roverlarda iki tip motor var biri hondadan alınma diğeri de kendi imalatı olan. Hondalar sorunsuz ancak roverın kendi imalatı olanlar berbat. Bu arabaları alırken buna dikkat etmek gerekiyor. Motor, yürür, elektronik aksam vs. Honda, şasi rover"

Bir insan bir markaya berbat diyebilmesi için onu kullanmış olması gerekir.Kulaktan dolma bilgilerle karalama yapmayalım lütfen.

Ayrıca berbat denilen motor roverın 400 serisindeki en güçlü motoru. birgün İzmir'e gelirseniz gelin yan koltuğa oturun ve görün. 260km/h ibresini boşuna koymamış adamlar..

Yorum bağlantısı
Misafir
Hayırlısı olsun.Bende birkaç hafta önce Rover 420 Sİ aldım.Flairdan sonra baya bi rahat araba gibi geldi.

1,25 lik motordan sonra 2,0 16V 136hp lik motor beni fazlasıyla tatmin etti.Bu fiyata alabileceğim en iyi arabayı aldığımı düşünüyorum.

Şöyle ki 98 flair'ımı 10500TL'ye satıp 97 rover'ı 8,500TL'ye aldım.

Aymet bey demiş ki

"Euro Civiclerle Roverların bu modelleri %90 aynı. Yalnız bildiğim kadarıyla roverlarda iki tip motor var biri hondadan alınma diğeri de kendi imalatı olan. Hondalar sorunsuz ancak roverın kendi imalatı olanlar berbat. Bu arabaları alırken buna dikkat etmek gerekiyor. Motor, yürür, elektronik aksam vs. Honda, şasi rover"

Bir insan bir markaya berbat diyebilmesi için onu kullanmış olması gerekir.Kulaktan dolma bilgilerle karalama yapmayalım lütfen.

Ayrıca berbat denilen motor roverın 400 serisindeki en güçlü motoru. birgün İzmir'e gelirseniz gelin yan koltuğa oturun ve görün. 260km/h ibresini boşuna koymamış adamlar..

Rover'da 416 otomatikler hem şanzıman hem de motor olarak eurocivic ile aynı diye biliyorum. 620'ler ise Accord'la aynı. Rover motoru yok 620'lerde.

Rover'ın kendi motorları hararet yapmaları ile ünlü oldukları ve üretimi durmuş olduğu için çok tercih edilmiyor.

Herhangi bir nedenle Rover alacak kişiler de parça sıkıntısı yaşamamak için Honda motorlu olanları tercih ediyor.

Belki takip etmişsinizdir; ben de 420 için bir başlık açtım. Ankara'da olmama rağmen Rover motorlu olduğunu duyunca hevesim biraz kaçtı. 620'lere daha sıcak bakıyorum Honda motordan dolayı.

Bu görüşümü etkileyen Rover motorunun performansız olması değil, aracın idamesini sağlayabilmek için parça sıkıntısı yaşamamak. Hatta 620ti'ler çok cazip olmasına rağmen Honda'nın o dönem turbo motorluluları Türkiye'de satılmadığı için, atmosferik motora sahip "si" yani accordlarla aynı motoru tercih etmenin daha doğru olacağını düşünüyorum.

Bu arada 420'nizin de fotoğraflarını ve tanıtımını Arabam bölümünde görmek isterim kendi adıma. Güle güle kullanın.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Misafir
Elman Bey amacım markayı karalamak değil. Zaten araç hakkındaki görüşlerimin olumlu olduğunu görüyorsunuz. Ancak Roverin kendi üretimi olan motorlarının berbat olduğunu pek çok arkadaşımın aracında yaşadığı problemlerden biliyorum. Niye berbat açıklayayım: çünkü ömürleri kısa, nazik, belli bir kilometreden sonra yağ yakıp hararet yapmayanını bulmanız zor. Bunlar benim tecrübelerimle söylediğim şeyler kulaktan dolma değil. Performans ayrı şey bunlar ayrı şey. Formula 1 araçlarının veya ralli araçlarının motor performansını tartışamayız herhalde, ama ömürlerinin ikinci bir yarışı bile kaldırmaya yetmediği de ayrı bir konu. Ben de eski bir euro civic kullanıcısı olarak roverin konforunu iyi biliyorum. Bu yüzden de sevdiğim bir markadır. Ama almayı düşünen arkadaşlara da alacakları aracın motorunun Rover mı yoksa Honda mı olduğunu araştırmalarını tavsiye ederim. Zaten yine bildiğim kadarıyla Roverin 4 ve 6 serilerindeki motorlarının büyük çoğunluğu Honda'dan alınma. O dönem piyasaya çıkan Accordlar da Euro Accord olarak geçerler, dış ve iç taarımları da Roverın 6 serisi ile neredeyse aynıdır. Bunun dışında düşünülmeden alınabilecek bir araba. Verdiğiniz paradan fazlasını size verebilir.

Elman bey ayrıca zaten sizin aracınızdaki motor da Honda motoru. Allah kaza bela vermesin. Fırsatım olursa gelirim İzmir - Aydın arasında bakarız neden olmasın :rofl: yalnız yan koltuğa oturmam :)

420'lerde ki motor Rover'a ait olması lazım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...