İçeriğe Yönlendir

Blaupunkt ford Cd/mp3 player

Misafir

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
satılık blau kablosu :D avrupadan özel ithal. :p Maliyetine satş kar yok :D

+

Açılmamış kutusunda :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

paketi bile açmadım arabada duruyor. öyleki araba bile bizde değil o derece ellenmemiş :D

Yorum bağlantısı
Vedat Orhan
Mehmet.. Bu konu yeni bir konu değil.. Yıllardır millet Blaupunkt'u direksiyondan kumanda etmeyi deniyor. Bir arkadaşımız 250 liraya adaptör almıştı.. o bile başaramadı..

Blaupunkt'a soruldu..

Blaupunt bu modelin ford direksiyondan kumandasını destekleyecek yazılıma sahip olmadığını söyledi..

Sizin aldığınız aparatlar, diğer blaupunktlar için olabilir...

konuya geç girdim inşallah yanlışta girmemişimdir ama benim sony nin yerine blaupunkt NX taktırmıştım ve direksiyon kumandası(stalk) çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bahsi geçen ürün biraz farklı :blink: Eski kafalı bir cd çalar

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
bahsi geçen ürün biraz farklı :seytan: Eski kafalı bir cd çalar

sendeki yeni kafalı ama kafası hala bozuk sanki :blink:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

kafası atmış kimseyi tınlamıyor yemişim kumandanı diyor biraz asi :blink:

Yorum bağlantısı

asi işte naparsın tınlamıyor kumanda tanımam diyor. :)

bu blau bunu yapmış hoş ta niye özellik iptali yapmış anlamıyorum bi türlü.tasarımcıların suçumu yoksa imalat müdürününmü kararıdır bilinmez ama yazık ediliyor bu versiyona.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

hikaye göre aslen bu cihaz kumandasız fordlar için üretilmiş :)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
hikaye göre aslen bu cihaz kumandasız fordlar için üretilmiş :)

yanlış bence kumanda sevmeyenler içindir.usb giriş yoktu degilmi?öyle hatırlıyorum.

ebayda satışa sundukları resimleri inceledim büyüterek ekranları hep sorunlu görünüyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

usb aux girişi felan yok. hatta olduğu söylenen girişlerde çalışmıyor diyor ya MTK

Yorum bağlantısı
usb aux girişi felan yok. hatta olduğu söylenen girişlerde çalışmıyor diyor ya MTK

bi terslik var bence ortaya çıkar nasılsa.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
asi işte naparsın tınlamıyor kumanda tanımam diyor. :dil:

bu blau bunu yapmış hoş ta niye özellik iptali yapmış anlamıyorum bi türlü.tasarımcıların suçumu yoksa imalat müdürününmü kararıdır bilinmez ama yazık ediliyor bu versiyona.

ABD'deki focuslarda direksiyondan kumanda yok.. Bu teyplerde genellikle amerika için üretilmiş.. Avrupa için üretilenlerin büyük çoğunlu navigasyonlu..

bi terslik var bence ortaya çıkar nasılsa.

Bunların aldıkları teypler tırt...

Benimkine taksam her şeyi çalışır eminim bundan..

Eqo ayarı bile yapamadılar..

hafızası yok, kontağı kapatınca cd'nin başına gidiyorlar falan filan..

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

o zaman blau iyi yapmış deyim abd zaten kumanda edilmeyi sevmez dogru karamış. :dil: :D :lol: :D

evet baglantı hatası var gibi ama sanırım emmi dedigin gibi bu versiyonlar tırt galiba.yeni kafalı ama kafası atık gelmiş. :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

adszvjm.jpg

Şu ebaydan alınan ürüne baktım bu gün.

Resimde soldaki araç tesisatı( 5000rds) sağda meşhur blau.

Gelen ara kabloda bir dönüştürücü var. tesisatta karşılıklarına baktım. Hani ikisindede orak girişler var onları karşılaştıram babında yazıların karşısındaki renkler kablolar.

Bizim aldığımız teyp ile gelen kabloda eksik vardı. Şimdi gelende araç tesisatının C sütünu için bir soket var Blok C diyor o. 2 tane kablo ondan çıkıyor şu ara dönüştürücüye gidiyor. B sütünları zaten bizi ilgilendirmiyor onlar hoparlör için. Araç tesisatında A sütünu için bakıldığında siyah kablo Power Ground demiş karşılık oalrak blauda o kablo GND ye gidiyor. Bu GND ne olaki. Çünkü o Gnd çıkışından ara dönüştürücüye bir kablo gidiyor. yani çift kablo var GND (ground kısatlmasıymış o) de. Yine blaunun ignitionu araç tesisatına bağlı iken ayrıca o ara kabloyada bir kablo gidiyor ignitiondan. Birde sarı renklı batery kablosu da o ara dönüştürücüye gidiyor.. E o dönüştücüye 5 kablo gidip 2 kablo çıkıyor :) Bu çıkan kablolarda blaunun 11 ve 12 nolu C pinlerine giriyor.

Bu ground dediği ortak - yada + mı? Ve araç tesisatında da blunun girşilerinde de acp diye bir kısım pinler var blauda acp 2 deimş o ayrı konu da bunlar ne çıkışı ? ve niye karşılıklı bağlantı yapılsa ne olur ki? çünkü kumanda çıkışının teki blauda acp2 (-) ye diğeri acp sheild GND ye gidiyor.

Diğer blauların şeması şu

adszso6.jpg

Burda C sütununda 3 tane çıkış var kumanda için yani bir bağlantı eksik gibi bu ara dönüştürücüde.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sayın Dere şu kumanda çalışmanızı dört gözle bekliyoruz :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Sayın Dere şu kumanda çalışmanızı dört gözle bekliyoruz :p

Teyp nerde teyp? Teyp yoksa bindörtyüz gözle de beklesen bi halt çıkmaz Mustafa'cım. :D

Bir de bu teybin kendisinde kumanda var de mi, yani başka araçlarda kumandayla çalışıyor di mi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

:p :p Emmi yollamadı mı teyp. Bilinirde kumanyla kumanda eden kimse yok o teybi :) MTK nın gazıa bir ara dönüştürücü aldım o da MTK çalışmadı dedi. Bende deneyemedim araba gitti. Gelsin bende deneyeceğim ama ümidim yok. Çünkü ara dönüştürücü tek din blauların gibi. Ama teybin arkasında kumanda ile ilgili çıkışlar için pin var. ama çalışmıyor diyor ya Emmi. Abi Araba gelsin şu kabloyu bende deneyeyim olmazsa sen şu 6000 i bana yolla bende sana blau ile aldığım o ara dönüştürücüyü yollayayım. o ara dönüştürünün mantığı zaten araç kumandasını farklı marka teypler için uydurma. kutusunda blau clarion jvc kenwood panasonic pionner sony diyor. artı olarak her teybim kendi küçük bir fişi olması lazım ben blau için aldığımdan ötürü adam bana blau fişi yollamış. soket doğru şemada bakınca üniversal baluları çalıştıma potansiyeli var ama bizim blaular forda özel işte o yüzden kumandayı yemiyor diyorlar. Üründe adam made in UK demiş öyle çin malıda değil hee :p

c2 sütünu önceki mesajımda görünüyor kumanda için 10-11-12 diye pinler var. bizim blaularda o pinleri boş gözükmüyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Teybi, Oktay'a göndereceğim.. LCD hatasına uğraşacak.. Yapılırsa gönderirim Murat'a...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
:p:p Emmi yollamadı mı teyp. Bilinirde kumanyla kumanda eden kimse yok o teybi :) MTK nın gazıa bir ara dönüştürücü aldım o da MTK çalışmadı dedi. Bende deneyemedim araba gitti. Gelsin bende deneyeceğim ama ümidim yok. Çünkü ara dönüştürücü tek din blauların gibi. Ama teybin arkasında kumanda ile ilgili çıkışlar için pin var. ama çalışmıyor diyor ya Emmi. Abi Araba gelsin şu kabloyu bende deneyeyim olmazsa sen şu 6000 i bana yolla bende sana blau ile aldığım o ara dönüştürücüyü yollayayım. o ara dönüştürünün mantığı zaten araç kumandasını farklı marka teypler için uydurma. kutusunda blau clarion jvc kenwood panasonic pionner sony diyor. artı olarak her teybim kendi küçük bir fişi olması lazım ben blau için aldığımdan ötürü adam bana blau fişi yollamış. soket doğru şemada bakınca üniversal baluları çalıştıma potansiyeli var ama bizim blaular forda özel işte o yüzden kumandayı yemiyor diyorlar. Üründe adam made in UK demiş öyle çin malıda değil hee :p

c2 sütünu önceki mesajımda görünüyor kumanda için 10-11-12 diye pinler var. bizim blaularda o pinleri boş gözükmüyor.

gnd graund ortak şase anlamındadır.aküden gelen - uca baglanıyor.10 11 12 boş gözükmüyor dikkat ettim ama içten baglı olmama ihtimali yüksek.sen o uçlarıda bagla şemaya göre dursun bişi kaybetmezsin.çin üretmiyor blau lar bildigim kadarıyla sadece avrupada üüretiliyor çin modeli varmı bilmiyorum ama duymadımda hiç.çinle çalışmayan nadir markalardan ve kaliteyi düşürmeyen bir marka.

c sütünundaki rc yazan anahtar on off ucu gibi bişey remote ucu ekolayzer ve anfi için kullanılıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Ben soktum blaupunktu 9006 imi kullaniyorum. Mp3 caliyor diye bu kadar da naz yapilmazki arkadas. :)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Ben soktum blaupunktu 9006 imi kullaniyorum. Mp3 caliyor diye bu kadar da naz yapilmazki arkadas. ;)

hadi ya üzüldüm buna.hiç bir parça uymadımı yahu.baglantıları iyice kontrol et bence bi terslik var.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
:(:unsure: Emmi yollamadı mı teyp. Bilinirde kumanyla kumanda eden kimse yok o teybi :) MTK nın gazıa bir ara dönüştürücü aldım o da MTK çalışmadı dedi. Bende deneyemedim araba gitti. Gelsin bende deneyeceğim ama ümidim yok. Çünkü ara dönüştürücü tek din blauların gibi. Ama teybin arkasında kumanda ile ilgili çıkışlar için pin var. ama çalışmıyor diyor ya Emmi. Abi Araba gelsin şu kabloyu bende deneyeyim olmazsa sen şu 6000 i bana yolla bende sana blau ile aldığım o ara dönüştürücüyü yollayayım. o ara dönüştürünün mantığı zaten araç kumandasını farklı marka teypler için uydurma. kutusunda blau clarion jvc kenwood panasonic pionner sony diyor. artı olarak her teybim kendi küçük bir fişi olması lazım ben blau için aldığımdan ötürü adam bana blau fişi yollamış. soket doğru şemada bakınca üniversal baluları çalıştıma potansiyeli var ama bizim blaular forda özel işte o yüzden kumandayı yemiyor diyorlar. Üründe adam made in UK demiş öyle çin malıda değil hee :p

Bu alet eğer herhangi bir araçta direksiyon kumandasıyla çalışıyorsa bizde de çalışacak arkadaş. O kadar.

Emminin bana mercek gönderme hikayesini biliyorsun di mi Mustafa? :good1: Hoş gönderdi de sanki ben far bulabildim. Ulan ne .oktan memleket burası be. Hadi çıkmacı yok, çarpık focus da mı olmaz. Yok anasını satim. Herkes mi iyi kullanır be. :good1:

Toplamda 4 arkadaşa "bana benim arabanın farından bulun, mercek takarken bi .ok olursa orijinal farlar gitmesin diye ricada bulundum. Biri İzmir, biri Ankara, biri Muğla, biri de İstanbul'da. Eh artık ben daha ne yapayım? Gidip far mı yapayım? Yapabilir miyim bi bakim ben... :crazy:

Teybi, Oktay'a göndereceğim.. LCD hatasına uğraşacak.. Yapılırsa gönderirim Murat'a...

Yalnız Memetçim, rica ederim mercekleri gönderdiğin kadar çabuk gönderme heyecandan ne yapacağımı şaşırmıştım onları görünce. :p

Ben soktum blaupunktu 9006 imi kullaniyorum. Mp3 caliyor diye bu kadar da naz yapilmazki arkadas. :)

Bana gönder dicem oradan çok zor be MTK. Sen tam olarak Amerika'nın neresindeydin? İçinde mi? ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sayın dere ben senin farlardan alacaktım çıkmacıda buldum 100 lira dedi ;) Çiftine mi dedim yo ktanesine dedi güldüm geçtim :good1: Yan sanayi far al ucuza :good1:

bu yan sanayi teki 100 lira çıkmacı da verse verse 80 e verir en iyi :) Sıfırı kadar temiz olmaz. yada kıyıp üstübe 50 lira koyup orjinalini almak alzım :)

http://www.merkezotoyedekparca.com/pinfo.asp?pid=662

http://www.merkezotoyedekparca.com/pinfo.asp?pid=614

Da sayın modum blauyu yani bizdekileri yöneteni gören yok :unsure: sadece bir ihtmal travelpilot kumanda ediliyor. ama çıkışlar var bizdekinde de :( Yaparsın sayın modum

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

murat üstadım bu teyp de hiç kumanda çalıştırılamıyor sorun burda zaten.cihazın seçenekleri arasında kumanda yok.bu konuda ingiliz ford kulubude çok yazışmış onlardada epey muhabbeti var ama hiç çözümle karşılaşmadım.

far istiyosan illaki ben hurdacılara gidince arkadaşımla konuşuyum yazarım verilen fiyatı kabulü halinde farı ben kendim özellikle en iyisini seçerim.

ebayda çifti epey ucuza var hatta sıfırlarıda çok yüksek fiyat degildi ama kargo için iyi konuşmak lazım.araştırayım ben bunuda.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Paneli sök yolla be Memet ;)

Yada sağlam panel bul bana :good1:

Yalnız Memetçim, rica ederim mercekleri gönderdiğin kadar çabuk gönderme heyecandan ne yapacağımı şaşırmıştım onları görünce. :p

Tamam merak etme sen :good1:

far istiyosan illaki ben hurdacılara gidince arkadaşımla konuşuyum yazarım verilen fiyatı kabulü halinde farı ben kendim özellikle en iyisini seçerim.

Ya Murat.. Duyduğuma göre forum ahalisi senin yüzünden hurdalıklarda gezer olmuş :good1:

Depo marka yada daha çakma bişey alsana be kardeşim..

Çıkma fardan ucuza gelir...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...