İçeriğe Yönlendir

Arıza Lambası Sürekli Yanıp Sönüyor

Ümit Yaman

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Pardon ben açıklama yapmadan yazmışım. ateşleme bobini için yazmıştım.

Hayatımda hiç ford bobini bozmadım.. Dolayısı ile detaylı inceleme yapmadım hiç..

Marka olarak düşünürsek Visteon olabilir..

Bobin olarak bakarsak olaya, bunu bilmiyorum.. Ustalardan birisi cevap versin..

Orjinal gibi görünüyor.. Tanesinin maliyeti 40 liranın üstünde.. Bu fiyata nasıl satıyor hayret..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Aldım taktım. Bu adamın ilanlarını paylaşmak pek istemiyorum yanlış anlaşılacak diye ama parçaları kendisi getirtiyor sanırım. Otosandan bağımsız olunca fiyatlar daha makul diye düşünüyorum. parça nosuna fatura kesip yolluyor ambalajı açılmamış alamanca mı ne yazıları felan üstünde. 7 bin kmdir araç üzerinde ve sorun çıkmadı inşallah çıkmaz. (çıksada eskileri duruyor :D keyfi değişmiştim zaten)

Yorum bağlantısı
Ümit Yaman
Hayatımda hiç ford bobini bozmadım.. Dolayısı ile detaylı inceleme yapmadım hiç..

Marka olarak düşünürsek Visteon olabilir..

Bobin olarak bakarsak olaya, bunu bilmiyorum.. Ustalardan birisi cevap versin..

Orjinal gibi görünüyor.. Tanesinin maliyeti 40 liranın üstünde.. Bu fiyata nasıl satıyor hayret..

Açıklamalar için teşekkürler bende 110 liraya aldım motorcraft marka bobin kablosunu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Motocraft bobini de 30 bin km felan evvel değiştim. 100 liraya almıştım ama nette aynısını 80-90 arası satan da var. Sahtesi fealn var diyorlar. Hatta değişimde önce usta takmıştı bobin 150 lira dedi ben pahalı dedim ben daha ucuza bulmuştum (sağlı sollu 2 dükkan arasında 50 lira oynuyor) Usta tamam sen geitr onu takalım dedi. Diğer parçayı geri götürdüm (aslında usta götürmeliydi) adam o sahtedir dedi. iki bobin arsındaki farkı o bile bulamadı. zaten kendisininkini de üzerine işaret koyduğu için ayırdı. Artık ucuza orjinal parça bulunabiliyor focus için. Sahteliğini anlarsınız bariz farklar oluyor. Mesela birinde kabartma parça no varken diğerinde yapıştırma gibi. Satıcı kasti yapacağını sanmam bir iki gün durmuyor sonuçta aldığım yer İzmitte kaç senedir en geniş parça stoğuna sahip parçacı.

Yorum bağlantısı
Ümit Yaman

Mustafa Bey

Forumu daha detaylı inceleyince sizin geçmişte yaşayıp sonrasında giderdiğiniz probleme benzer durumlar söz konusu bende de. umuyorum ki (inşallah bununla kalır)bobin değişince problem ortadan kalkacak yoksa herhalde guinness rekorlar kitabına girebilecek bir motor yıkatma maliyeti ile karşı karşıya kalacağım :) nette araştırınca motrcraft bobin yok rastladığım visteon marka. nedir ne değildir bilmiyorum ama olumsuz yorumlara da rastlamadım açıkçası. sizin için bir sakıncası yoksa izmitten bobini aldığınız parçacının telefon numarasını ve ismini bana bildirir misiniz?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

izmitte derya oto. teli yok. hafta içi o tarafa işim düşebilir o zaman alırım telini ama o kablo linkindeki satıcıya orjinal bobin fiyatı sorun derim. Elinde varsa yardımcı olur tahminen. Bu arada yaşadığınız il kısmını doldurursanız başka arkadaşlarda yardımcı olurlar belki. Başka değişenlerde vardı diye hatırlıyorum bobini.

Benzer bir olayı arkadaşın focusunda yaşamıştık. o da yıkattı ama onun aracı 27 bindeydi :) hemen servsi müdahalesi ile 4 buji değişimi ve kurutma işlemiyle sorun giderildi. Onda da arıza lambası yanmıştı. Ama mesela ben bobin patlattığımda yanmadı :s Ama daha öncesinden zaten ateşlemedeki anormalliği hafif hafif hissetmiştim :)

Yorum bağlantısı
Ümit Yaman
izmitte derya oto. teli yok. hafta içi o tarafa işim düşebilir o zaman alırım telini ama o kablo linkindeki satıcıya orjinal bobin fiyatı sorun derim. Elinde varsa yardımcı olur tahminen. Bu arada yaşadığınız il kısmını doldurursanız başka arkadaşlarda yardımcı olurlar belki. Başka değişenlerde vardı diye hatırlıyorum bobini.

Benzer bir olayı arkadaşın focusunda yaşamıştık. o da yıkattı ama onun aracı 27 bindeydi :) hemen servsi müdahalesi ile 4 buji değişimi ve kurutma işlemiyle sorun giderildi. Onda da arıza lambası yanmıştı. Ama mesela ben bobin patlattığımda yanmadı :s Ama daha öncesinden zaten ateşlemedeki anormalliği hafif hafif hissetmiştim :)

Mustafa Bey

Teşekkürler netten telefon numarasını buldum irtibata geçeceğim ayrıca linkteki arkadaşla da bağlantı kuracağım

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Geçen seneki, yıllık bakım için servise bırakmıştım. Akşam almaya gittiğimde, motoru yıkadık ilave olarak 30 lira fark istediler. Bende motoru görmek istedim. Silikon esaslı bir kimyasalla yıkamışlar. Motor kupkuru ve sanki arabayı yeni almışım gibi pırıl pırıl olmuştu. Nasıl yıkadılar bilmiyorum. Ama çok hoşuma gitmişti.

Yorum bağlantısı
Ümit Yaman
Geçen seneki, yıllık bakım için servise bırakmıştım. Akşam almaya gittiğimde, motoru yıkadık ilave olarak 30 lira fark istediler. Bende motoru görmek istedim. Silikon esaslı bir kimyasalla yıkamışlar. Motor kupkuru ve sanki arabayı yeni almışım gibi pırıl pırıl olmuştu. Nasıl yıkadılar bilmiyorum. Ama çok hoşuma gitmişti.

bundan sonra tövbe yok silikon akrilik falan filan kesinlikle afedersiniz motoru üç harfli götürse bile yok yok yok :blush:

ben google da arattım derya diye hundailer çıktı :lol2:

Ben ulaştım aradım 100 TL dediler parçaya ankaradaki parçacıyı da aradım 75 TL dedi ama adama orijinal mi dedim kesin bir cevap veremedi. bende madem siz aldınız ve de memnunsunuz diye derya otodan almaya karar verdim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

İnşallah bir sorun yaşamazsınız. Sebep olmuş gibi hissederim.

Yorum bağlantısı
Ümit Yaman
İnşallah bir sorun yaşamazsınız. Sebep olmuş gibi hissederim.

yok canım ne olacak ki :D

Yorum bağlantısı
Ümit Yaman

Bu arada arkadaşlar oturdum araştırdım ve visteon markasının ne olduğunu bulmaya çalıştım zaten özel ford servisini aradığımda visteon iiçin montaj parçası demişti. o da iyice kafama takılmıştı. ayrıca motorcraft için sahte ihtimallerini de düşününce iyiden iyiye bileylendim. Visteon, ford ile ortak çalışan ve forda elektrik ve elektronik parça temin eden firma olarak karşıma çıktı. Bu da demek oluyor ki visteon ford tescilli bir marka. gerçi ben motorcrafta fason yapıp yapmadığını merak ediyordum ona ulaşamadım ama böyle olduğunu da çok da güvenilir olmasa da bir kaç kaynaktan ulaştım. Mustafa Bey artık vicdanınız rahat olsun :D çünkü daha ekonomik olan ve kalitesine inandığım(araştırmalar beni yeterince tatmin etti diyebilirim) visteon marka bobini aldım. inşallah bir aksilik olmazsa yarın elime ulaşır ve montajını da yaptırırım. sizide tekrardan bilgilendiririm. tabi merak edenleri.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

visteon tedarikçi ama montajda motocraft bobin kullanılıyor diye biliyorum. yani gördüklerim genelde motocraft. mesela artık serviste de motocraft yok fomoco var. visteonda fomoco ya tedarikçi galiba :D

Yorum bağlantısı
Ümit Yaman
visteon tedarikçi ama montajda motocraft bobin kullanılıyor diye biliyorum. yani gördüklerim genelde motocraft. mesela artık serviste de motocraft yok fomoco var. visteonda fomoco ya tedarikçi galiba :D

Motorcrafta visteon yapıyor diye gördüm fomoco ya rastlamadım ama fordun orijinalinde kullanılıyor diye gördüm.

Yorum bağlantısı
Ümit Yaman

Arkadaşlar Merhaba;

Bobin değişiminden sonra aracımeski haline döndü diyebilirim. sadece rölantide iken bir titreme var gibi geliyor bana ama normal birşeymi onuda bilemiyorum onun dışında herşey normal şimdilik. özellikle birkaç gün denemeden sonra sonucu yazmak istedim o yüzden geç cevap veriyorum ilgilenen herkese teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...