İçeriğe Yönlendir

2011 Focus Comfort A/t Lpg

Serhat Kaptan

Recommended Posts

Taygun Mertcan
Hehe. :kutlama:

Sonuç.. Hala yoğunmusun... :rofl:

Yoğunluğa devam dairedeki işlerden dünyayı unutmuş vaziyetteyim en kısa zamanda lpg ye karar kıldım gibi, acıkcası birazda cekiniyorum özellikel dün tv de lpg li yanan aracı görünce pimpiriklendim:)))

Yorum bağlantısı
Serhat Kaptan
merhaba serhat bey. bende aynı aracı aldım ve sizin gibi bende lpg takmak istiyorum. tabiki bende brc ye yoğunlaştım. bu yüzden sizin yaşadıklarınız benim için referans niteliğinde. benim görüştüğüm brc ustasına sizin taktırdığınız pipolu yöntemi sordum bana tavsiye etmedi. benimde şimdi sizin performans kaybını hissetmediğinizi söylemenizle kafam karıştı. sizin taktırdığınız usta mı tavsiye etti pipolu sistemi yaosa siz mi bunu istediniz? ayrıca tüketim bilgilerinizi burda takip edecem. yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

nusret bey ben çok araştırdım bu sistemi. pipoyu bizzat usta önerdi manifolda en az zararı verdiği ve sorunsuz olduğu için şimdilik çok şükür bir sorun yok gayet memnunum .ptrins ve teleflex çok pahalı zaten tasarruf için taktırıyposun baştan zarar ediyosun.ayrıca bence italyan brc si siin ziyadesiyle işinizi görür..tüketim değerlerini ayrıca paylaşıcam burdan.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Yoğunluğa devam dairedeki işlerden dünyayı unutmuş vaziyetteyim en kısa zamanda lpg ye karar kıldım gibi, acıkcası birazda cekiniyorum özellikel dün tv de lpg li yanan aracı görünce pimpiriklendim:)))

Yanma olayı değil de uzun vadede ateşleme ve yakıt sisteminde çıkan arızalar, ilgili olsun veya olmasın, lpg sistemine bağlanıyor. İki arada bir derede kalma durumu söz konusu. Maliyet bir yana, bu durum- hele ki 0 km araçta- insanı biraz arabadan da tasarruftan da soğutuyor. Şahsen bu benim fikrim ve (25 bin km'lik) kendi deneyimim üzerinden yazdım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serhat Kaptan

Arkadaşlar hayırlısı ile ilk depoyu bitirdim. ilk depo totalin gazı ile litre fiyatı 1.78 tl den 50 tl lik gazla %100 şehir içi genel olarak sakin kulanımda yaklaşık 230 km yol yaptım. usta 3-4 depo sonra tüketimin dahada düşer dedi. Sizce yakıt tüketimi nasıl arabaya göre..

Yorum bağlantısı
Serhat Kaptan
yol bilgisayarının ortalaması ne bu 230 km de?

otomatik araca göre çok iyi duruyor ki Maraş'ın şehiriçini gördüm bir kaç kez.Tam şehir içi yani :spiteful:

ilk doldurduğumda yol bilgisayarını sıfırlamadım bugün doldurduğumda sıfırladım. ama ilk doldurduğumda km yi sıfırladım ve yaklaşık 237 km yol yaptım.ayrıca maraşın şehir içi tam şehir içi ışıklar çok sık ve sürekli rampa tırmanıyosun.

Yorum bağlantısı
Serhat Kaptan
Şehir içinde ortalamalar kullanıma göre değişebiliyor.

Yazın klimanın hiç kapatılmadığında 12 ortalama ile gezdiğimi biliyorum.

Lpg de 0,25 kuruşu görmüştüm.

Şimdi ortalama 10 lt lerde Lpg de de 0,19 kuruşlara indi.

şehir içi 0,19 krş sanırım otomatik sedan için çok iyi bir değer inşallah benimkide o değerlere iner. perdon sizin araba otomatik miydi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Arkadaşlar hayırlısı ile ilk depoyu bitirdim. ilk depo totalin gazı ile litre fiyatı 1.78 tl den 50 tl lik gazla %100 şehir içi genel olarak sakin kulanımda yaklaşık 230 km yol yaptım. usta 3-4 depo sonra tüketimin dahada düşer dedi. Sizce yakıt tüketimi nasıl arabaya göre..

araç kaç bin km de? sıfır alınmış galiba benzin tüketimi olarak bilgisayarda ortalam değer ne yazıyor. litresi 1,78 den pek az sayılmaz. ama sıfır km ise araç ilerde düşer belki.

Yorum bağlantısı
Serhat Kaptan
araç kaç bin km de? sıfır alınmış galiba benzin tüketimi olarak bilgisayarda ortalam değer ne yazıyor. litresi 1,78 den pek az sayılmaz. ama sıfır km ise araç ilerde düşer belki.

araç 2000 km de.. sıfır almıştım. benzinle yaklaşık 40 krş yakıyordu km ye

Yorum bağlantısı
Yakup Gönül

Ben de bug,n Lovato Easy Fast taktırdım. Performans beni çok şaşırtı. İnanaılmaz iyi.

Araç daha 9000'de..

İnşaAllah ileride sıkıntı çıkmaz.

Yorum bağlantısı
Serhat Kaptan
Ben de bug,n Lovato Easy Fast taktırdım. Performans beni çok şaşırtı. İnanaılmaz iyi.

Araç daha 9000'de..

İnşaAllah ileride sıkıntı çıkmaz.

hayırlı olsun

Yorum bağlantısı
Yakup Gönül
hayırlı olsun

Teşekkürler..

Performans gayet iyi ancak ses olayına alışmam zaman alacak gibi. İlk defa LPG kullanıyorum. Rolantide değişme var sanki. Götürüp göstersem mi diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hüseyin İlik

dün itibariyle focus comfort 2010 100ps/at 5100 km'de iken brc taktırdım. çok kısa sürüş deneyiminde herhangi bi problem görünmedi. gösterdiğim bir iki arkadaşım montajın iyi gayet düzgün yapıldığını söyledi. brc'de olduğu söylenen enjektör sesini duyamadım. çekişi iyice test edebileceğim kadar kullanamadım ama dikkate değer bir çekiş düşüklüğü farketmedim.

tavsiye etmeye yetecek kadar uzun süre kullanmasam da 170 yerine 70 TL'ye depo doldurmanın çok hoşuma gittiğini söyleyebilirim :-)

Yorum bağlantısı
Serhat Kaptan

arkadaşlar bugün itibarı ile 3 ncü tüp deposunu bnitirdim ve net ölçümüm tamamı şehir içi olmak üzere km ye yaklaşık 0,20 ykr tur.bennzine göre tam %50 tasarruf sağlıyor allaha şükür bu zamana kadar bir problemde çıkmadı bütün arakadaşlara şiddetle tavsiye ederim arabaya bindiğimin farkına vardım.. benzinliyken gaza basmaya korkuyordum..

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Ankarada olsa daha az yakar. :) Kuruş hesabı sakat ama tahminim 10lt/100 km civarında bi sarfiyat söz konusu. Gaz burada 1.80-1.85 civarlarında. 18,5 kuruş demek bu da. :good1: Benzin olmuş 3.70 TL.

Yorum bağlantısı
Taygun Mertcan
dün itibariyle focus comfort 2010 100ps/at 5100 km'de iken brc taktırdım. çok kısa sürüş deneyiminde herhangi bi problem görünmedi. gösterdiğim bir iki arkadaşım montajın iyi gayet düzgün yapıldığını söyledi. brc'de olduğu söylenen enjektör sesini duyamadım. çekişi iyice test edebileceğim kadar kullanamadım ama dikkate değer bir çekiş düşüklüğü farketmedim.

tavsiye etmeye yetecek kadar uzun süre kullanmasam da 170 yerine 70 TL'ye depo doldurmanın çok hoşuma gittiğini söyleyebilirim :-)

Hayırlı olsun umarım çok memnun kalırsınız, bende taktırmayı düşünüyorum, nerde taktırdınız? birde bu yeni my10 modeli takıyorlar galiba? birde son sorum simit mi taktırdınız?

Yorum bağlantısı
Hüseyin İlik
Hayırlı olsun umarım çok memnun kalırsınız, bende taktırmayı düşünüyorum, nerde taktırdınız? birde bu yeni my10 modeli takıyorlar galiba? birde son sorum simit mi taktırdınız?

şimdilik çok memnunum. inşallah hep öyle gider. ankara tur oto'da takdırdım. MY10 modelini takıyorlar. tank simit oldu ve montajından oldukça memnunum. yüksekliği beklediğim kadar fazla olmadı

Yorum bağlantısı
İsmet Aydın
(düzenlendi)

Geçen hafta iki adet sıfır 2011 focus collection aldık abimle .alırken tüp taktırmayı kafaya koyduğuöuz için dizel almdık.hafta içi abiminkine cumarteside benim araca daha 1000 km de Mocan 2A mühendislikte brc taktırdık daha ilk depodayım ama ne seste ne performansta herhangi bir değişiklik yok...1400 10 taksit simit tüp..taktıracak arkadaşlar ha 5 binde ha 1000 km de ikisindede motor pistonları garantiden çıkıyor boş yere benzine para verip durmayın taktıracak olan biran evvel taktırsın kara geçmeye başlasın..Abimin daha önceki aracıda 2005 focustu ve onada brc taktırmıştık yenisi çok daha sessiz araba 100 bini devirdi en ufak bi sorun çıkarmadı...Allahın izniyle bunlarda çıkarmaz..Neticede focus bunlar yok 4 bin deviri geçme yok piston eriri falanda filanda arakadaşlar takılmayın böyle kulaktan dolma şeylere piston eriten varsa yaszın forumada bilelim..Benim bir önceki aracım dizel lineaydı 30 binde turbo triger zinciri gitti yani her olanı tüpe bağlarsak işi bulduk uykumuz kaçar...Araç benzinde ankarada şehir içi 400 bin yakıyor hele bayram kargaşası yol bilgisayarı 15-16 lt ortalama gelde benzinle bin..Dediğim gibi biz alırken tüplü binmeyi kafaya koymuştuk yoksa zaten dizeli alırdım..

ha şimdi burda diyenler var 2011 sıfır araca tüp taktıracağına dizel alsaydın ben traktör kullanmak istemediğim için 5-6 bin devirdeki motor sesi beni mest ettiüi içi benzinli aldım..araba sürmekten zevk almak istiyorum dizelde malesef bu sürüş zevk, yok...

tarihinde ?smet Ayd?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsmet Aydın
Linea ya ne oldu, triger zinciri mi koptu?

Zincir kopmadı ama niye değiştiler sormadım bile turboyla beraber garantiden değiştirdiler mesele zincirin kopması değil demek istediğim birazda şans işi lineayı verdim focus aldım...

Yorum bağlantısı
Serhat Kaptan

arkdaslar brc kitiyle 1000 km yi devirdim. bayram boyunca genel olarak şehir dışı otoban olmak üzere 816 km yolu 120 tl lik gazla yaptım lpg de ki tasarruf yaklaşık %50 civarında bizzat test ettim ve samimiyetle yazıyorum. bütünarkadaşlara tavsiyem aynı yolu 0,20 ykr gitmek varken 0,40 ykr gitmeyin.. iyi bayramlar esenlikle kalın

Yorum bağlantısı
Akif Özkan
arkdaslar brc kitiyle 1000 km yi devirdim. bayram boyunca genel olarak şehir dışı otoban olmak üzere 816 km yolu 120 tl lik gazla yaptım lpg de ki tasarruf yaklaşık %50 civarında bizzat test ettim ve samimiyetle yazıyorum. bütünarkadaşlara tavsiyem aynı yolu 0,20 ykr gitmek varken 0,40 ykr gitmeyin.. iyi bayramlar esenlikle kalın

120 tl gaz kaç litreye tekabül ediyor?

Biz buralardan 2.1 tl ye alıyoruz.

Yorum bağlantısı
Hüseyin İlik

kesinlikle katılıyorum. şehir içi (genellikle rahat trafikte) 286 km gidip depoyu 56 TL'ye doldurdum (shell'den litresi 1.98'e). çekişi, sesi, çalışması umduğumdan daha iyi. nazar değecek diye korkuyorum :)

Yorum bağlantısı
Serhat Kaptan

litresini 1,99 dan aldığımda oldu 1,73 ten aldığımda 1,88 den aldığımda k.maraşta lpg fiyatları değişken ortalama 1,87 tl litresi

Yorum bağlantısı
Erhan Uygun
24000 km deyken Brc taktırdım focus a ve şuan 84600 km de hiçbir sorunda çıkarmadı.

hangi tip model aracınız 115 ps ti-vct mi? yoksa 100 ps?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...