İçeriğe Yönlendir

2011 Focus Comfort A/t Lpg

Serhat Kaptan

Recommended Posts

Serhat Kaptan

Bazı arkadaşlarımız 100 bg lik motora atiker yeter demiş ama çevremde atiker taktıran arkadaşlarım oldu ama hiç biride memnun kalmadı hatta biri arabayı sattı.. Etrafımda çok problem çıktı atiker le ilgili görüştüğüm bir kaç ustada en aşağı brc taktır dedi.

Ama prins brc den daha iyi ve daha randımanlı bir model sanırım 400 lira daha verip daha kalitelisini taktırmak daha mantıklı sanırım. Çünki buna ben nasip olursa 8-10 yıl binmeyi düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
[Arkadaşlar bugün sanayide biraz piyasa araştırması yaptım. Sizce

BRC MARKA 10 TAKSİT 1650 TL Mİ YOKSA

PRİNS MARKA 10 TAKSİT 2050 TL Mİ

sizce hangisini taktırmalıyım bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum..

Kayseri'de BRC'yi 1400 liraya 6 taksit taktırdı arkadaşım..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Kayseri'de BRC'yi 1400 liraya 6 taksit taktırdı arkadaşım..

DeMe, gettii pekbidolu :lol2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
DeMe, gettii pekbidolu :D

Kullandım test ettim.. Pekbi uyumlular şimdilik.. Sonra ne olur bilmiyorum..

Arabayı belki ben alırım diye teleflex'e zorladım arkadaşımı..

Arkadaşım.. Ben Ankara'ya gidemem, istiyosan götür taktır dedi ama benim de vaktim yoktu :D

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
(düzenlendi)
Kullandım test ettim.. Pekbi uyumlular şimdilik.. Sonra ne olur bilmiyorum..

Arabayı belki ben alırım diye teleflex'e zorladım arkadaşımı..

Arkadaşım.. Ben Ankara'ya gidemem, istiyosan götür taktır dedi ama benim de vaktim yoktu :)

Mehmet bey Ankara'da teleflex için ne fiyat verdiler en son pazarlıklı fiyat? Bir de Kayseri de teleflex takan bir yer var ama nedir, kalitesi nasıldır bilemiyorum.

tarihinde Mahmut T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kayser'de teleflex bayisi var ancak; şimdilik, ben tavsiye etmiyorum..

Yakında yeni birisine, yeni bir bayilik verilecek.. O zaman olabilir..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Guest Murat Mert

Merhabalar

aynı aracın 2010 modeli var bendene 17 bin km de atiker safefast modelini takdırdım araçta şuan için hiçbir problem yok 19 bin km oldu yani 2 km yapmışım.şöyle bir açıklama yapayım bir depo benzinle maksimum 600-650 km yaparken tüpün bir deposuyla(30-35 lt arası) tabi karışık değer 360 km yaptım dahada ölçmedim ondan sonra , depo 70 tl civarı doluyor benim için gayet makul oldu. atiker safefast (1050 tl ve 10 taksit)

bütçeye uygun lpg kiti + iyibir usta ( +1903 ) :)

iyi bir usta ve yakınbir servis tercih edilmesi herzaman avantaj olacaktır saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Serhat Kaptan

Murat bey ilginize teşekkür ederim .Artacın yol bilgisayarı anlık ve ortalama tüketimi lpg den sonra nasıl gösteriyor yani yol bilgisayarı bozuluyormu.

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
bir depo tüpde 360 km yol:70 TL ye

bir depo benzin 650 km:180 TL

Bu durumda iki depo LPG ile bir depo benzin mesafesi katediliyor oda eşittir 140 TL

Yani 40 TL kar :blink:

Aslında iyi bir kalibrasyonla kar 60 TL kar edilebilir...

Yorum bağlantısı
Vural Sarı

Örnekler;

Hyundai fabrika çıkışı sıfır km.araclarına BRC taktırıyor.Yani rodajı beklemiyorlar.

Ford LPG takılınca garantiyi iptal ediyor mu? Bunu Emmi açıklayabilir.

Yine Emmi'nin her zaman dediği gibi iyi işçilik,iyi montaj,iyi kalibrasyon yani iyi usta arıza lambasını yaktırmaz.Şu an bende yanmıyor.Daha önce yanma sebebi LPG değil,egzantrik mil sensör arızası nedeniyle yanmıştı,sensör değişti sorun çözüldü.

2 hafta önce arkadaşım Citroen C4 VTR aracına BRC taktırdı 1400 TL.

Kısaca Focusum,ben ve LPG şu an mutluyuz.

Yorum bağlantısı
bir depo tüpde 360 km yol:70 TL ye

bir depo benzin 650 km:180 TL

Bu durumda iki depo LPG ile bir depo benzin mesafesi katediliyor oda eşittir 140 TL

Yani 40 TL kar :)

yıl bazına vuruldugunda çok iyi rakam bu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Örnekler;

Hyundai fabrika çıkışı sıfır km.araclarına BRC taktırıyor.Yani rodajı beklemiyorlar.

Ford LPG takılınca garantiyi iptal ediyor mu? Bunu Emmi açıklayabilir.

Yine Emmi'nin her zaman dediği gibi iyi işçilik,iyi montaj,iyi kalibrasyon yani iyi usta arıza lambasını yaktırmaz.Şu an bende yanmıyor.Daha önce yanma sebebi LPG değil,egzantrik mil sensör arızası nedeniyle yanmıştı,sensör değişti sorun çözüldü.

2 hafta önce arkadaşım Citroen C4 VTR aracına BRC taktırdı 1400 TL.

Kısaca Focusum,ben ve LPG şu an mutluyuz.

Fordda herşey garantiyi bozar abi. :dil:

Çağlardan aldığımız bekbi doluya BRC taktırdık.. Oldukça memnun arkadaşım..

Şu da varki.. malesef iyi kitler, genelde hep en kötü ustaların eline düşmüş..

Adam filtre değiştirmeden tesisat çekmeden aciz ama.. En iyi kitte onda..

Lpg işinde ustanızı iyi seçin.. Başka bişey demem ..

Yorum bağlantısı
Guest Murat Mert

Yol bilgisayarı araç gazda iken 1-2 litre tüketimi otomatik artıtıyor sorun teşkil edermi bilmiyorum ama 5 bin km yi tamamlayıp lpg ye alışması için ondan sonra servise uğrayacağım biraz ayar gerekli sanırım.

Doğrudur 40 tl fark az gibi ama bulunduğum yerdeki yolum aracı baya zorluyor 10 lt tüketim ortalamam var buna ramen 360 km çok iyi bence.

Yorum bağlantısı
Hüseyin İlik

aracı 0 km lpg li olarak satan marka ve bayileri bir yana bırakırsak LPG konusunda garanti durumu şu şekildedir :

1- öncelikle aracın garanti dışı kalması için arıza ile LPG kitinin takılması arasında uygun nedensellik bağı gerekir. yani arıza, lpg taktırma işleminin sonucu (çok dolaylı olmayan sonucu) olmalıdır. kimi bayilerce lpg takılı araçlara hangi arıza olursa olsun garanti dışı işlem yapıdığına dair duyumlar almıştım. böyle birşey söz konusu değildir.

2- diyelim ki arıza lpg nedeniyle ve kullanıcının ağır kusuru bulunmaksızın meydana geldi. bu durumda elimizdeki lpg faturası ile lpg takan firmayı tüketici mevzuatına göre sorumlu tutarız. bildiğim kadarıyla zaten çoğu kit dağıtıcısı bayilerinin taktığı kitin sorumluluğunu ana bayi olarak üstleniyor. örneğin BRC sorumluluk sözleşmesi imzalıyor diye duymuştum. üstlenmese dahi kiti takan firma doğrudan, ithalatçı ise malzemeden sorumludur.

kısacası sorumluluk anında yerinde bulabileceğimiz bir firmaya lpg taktırırsak normal koşullarda maddi zarara uğramayacağımızı düşünüyorum.

aynı araca (2010 comfort AT) sahip olduğumdan ben de LPG düşünüyorum birkaç ay içerisinde. 4 silindir 100BG araca prins veya teleflex fazla olur diyenler var. ancak çekiş gücü, yazılım/kalibrasyon ve sorunsuzluk konularının bir veya birkaçında üstünlükleri varsa bence fazla verilen her kuruşa değer. ankara'da tur oto ve tan oto BRC takıyor. fabrika sorumlu olmasa bile ford bayisi sorumluluğu nedeniyle ilk tercihim bu iki yer olacak gibi görünüyor. taktıran ve memnun olan/olmayan var mı? eğer tereddütler varsa başka firma bakacağım.

lpg kiti konusunda kafam epey karıştı ve araştırdıkça daha fazla karışıyor :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yol bilgisayarı araç gazda iken 1-2 litre tüketimi otomatik artıtıyor sorun teşkil edermi bilmiyorum ama 5 bin km yi tamamlayıp lpg ye alışması için ondan sonra servise uğrayacağım biraz ayar gerekli sanırım.

Fakir karışımdasın demektir abi.. Yeniden kalibrasyon yaptırmalısın...

Yorum bağlantısı
Taygun Mertcan

Bazı forumlarda okudum, biizm 100bg comfortlara lpg takılırken pipo mu uygulanıyor yoksa manifold deliniyor mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bazı forumlarda okudum, biizm 100bg comfortlara lpg takılırken pipo mu uygulanıyor yoksa manifold deliniyor mu?

Arabaya göre değil,

Pipolu sistemi kullanan sadece BRC var..

BRC bunu ilk önce hyundai için geliştirmiş bakmış kolay oluyor.. Hepsine takıyorlar.. Ama hepsinde aynı performansı alamıyorlardır..

Yorum bağlantısı
Taygun Mertcan
Arabaya göre değil,

Pipolu sistemi kullanan sadece BRC var..

BRC bunu ilk önce hyundai için geliştirmiş bakmış kolay oluyor.. Hepsine takıyorlar.. Ama hepsinde aynı performansı alamıyorlardır..

2 saat önce Ankara Tur otodaydım, orda lpg yi takan usta ile görüştüm, bana söylediği piponun bazı dezavantajlarından dolayı manifoltu delerek taktıklarını söyledi. işin acığığı kafam çok karıştı, tam brc ye karar vermişken manifolt delme olayından dolayı teleflex ve prins de içimi yemeye başladı:shok:)

Yorum bağlantısı
Taygun Mertcan
Prinse yoğunlaş...

Teleflex düşünürsen, düzgün bir usta bul...

Mehmet bey siz uzaktan benim pc yi mi dinliyorsunuz:)))) az önce Prinse cidden yoğunlaştım sizin yazıyı okuyunca tebessüm ettim şimdi onu araştırıyorum, aklıma takılanları sizinle paylaşırım, iyi çalışmalar...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Guest Murat Mert

günaydın herkese

cuma akşamı 71 tl ye depoyu fulledim hadi içindede var diyelim toplam 75 tl olsun sonuç 415 km net rakam bu lpg yüzümü güldürdü vallahi otomatik araçta bukadar olur anca galiba ( not:lpg 2,11 tl )

Yorum bağlantısı
Serhat Kaptan

arkadaşlar uzun araştırmalar sonucu brc ye karar verdim ve geçen hafta pipolu sistem ile italyan brc si bağlattım. peşin 1550, 10 taksit 1650 tl idi ben 10 taksiti seçmek zorunda kaldım.Şu an gözle görlür bir performans kaybı hissetmedim. hatta arabanın seside azaldı sanki. 1 depo doldurdum 32 lt depo taktırdım henüz bitmedi onun için ölçüm yapamadım.Ölçüm yapınca değerleri burdan paylaşıcam. Usta ilk 3-4 depo fazla yakar dedi bakalım nasıl olacak. ilginiz için teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet bey siz uzaktan benim pc yi mi dinliyorsunuz:)))) az önce Prinse cidden yoğunlaştım sizin yazıyı okuyunca tebessüm ettim şimdi onu araştırıyorum, aklıma takılanları sizinle paylaşırım, iyi çalışmalar...

Hehe. :rolleyes:

Sonuç.. Hala yoğunmusun... :keyifli:

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Ankara'da Başer Oto Prins ve Teleflex takmaya başlamış.Ben ilk bakımdan sonra Teleflex taktıracağım.

Yorum bağlantısı
Nusret Kaynar
arkadaşlar uzun araştırmalar sonucu brc ye karar verdim ve geçen hafta pipolu sistem ile italyan brc si bağlattım. peşin 1550, 10 taksit 1650 tl idi ben 10 taksiti seçmek zorunda kaldım.Şu an gözle görlür bir performans kaybı hissetmedim. hatta arabanın seside azaldı sanki. 1 depo doldurdum 32 lt depo taktırdım henüz bitmedi onun için ölçüm yapamadım.Ölçüm yapınca değerleri burdan paylaşıcam. Usta ilk 3-4 depo fazla yakar dedi bakalım nasıl olacak. ilginiz için teşekkür ederim..

merhaba serhat bey. bende aynı aracı aldım ve sizin gibi bende lpg takmak istiyorum. tabiki bende brc ye yoğunlaştım. bu yüzden sizin yaşadıklarınız benim için referans niteliğinde. benim görüştüğüm brc ustasına sizin taktırdığınız pipolu yöntemi sordum bana tavsiye etmedi. benimde şimdi sizin performans kaybını hissetmediğinizi söylemenizle kafam karıştı. sizin taktırdığınız usta mı tavsiye etti pipolu sistemi yaosa siz mi bunu istediniz? ayrıca tüketim bilgilerinizi burda takip edecem. yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...