İçeriğe Yönlendir

Tuvtürk'ün Farlardan Dolayı Hafif Kusur Vermesi

Eray Sireli

Recommended Posts

Eray Sireli

Bugün babamın Doblusunu muayeneye götürdüm. Neredeyse tüm tanıdıklarım muayeneden ayarsız farlardan dolayı hafif kusurla geçiyor. Bende erinmeyip aracın kusursuz geçmesi için farları gittim servisde ayarlattırdım. Zaten arabanın diğer herşeyi tamam. Muayeneye gittim herhangi bir sorun yok, araç geçti fakat verdikleri çıktıya baktım kısa ve uzun hüzmede 2 farada hafif kusur yazmışlar :rolleyes: itiraz ettim. Ayarlı olduğunu söyledim, bir daha bakalım dediler. Baktı bu seferde sadece sol farın kısa hüzmesinin bilmem kaç derece dönük olduğunu diğerlerinin düzgün olduğunu söyledi. Neden iki sonucun farklı olduğunu sordum "abi bizde makinenin yalancısıyız" dedi. 2.verdikleri çıktıda yine kısa hüzme hafif kusur yazıyordu. Gülerek evraklarımı alıp gittim... :D

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

şimdi hafif kusurla geçtik bidahaki muayenede ne olacak? hafif kusurlar bu sefer kabul edilmiyecek bu farları onların dediği şekilde ayarlıyabilen kaçtane servis veya elektrikçi var :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
şimdi hafif kusurla geçtik bidahaki muayenede ne olacak? hafif kusurlar bu sefer kabul edilmiyecek bu farları onların dediği şekilde ayarlıyabilen kaçtane servis veya elektrikçi var :rolleyes:

Bir sonraki muayenede yine hafif kusur olursa yinede muayeneden geçiyor. Geçmeme gibi bir problem yok yani, memleketteki tüm araçları hafif kusurlu ilan edecekler elemanlar :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

tüv-türk ile servisin kullandığı makina farkından sorun yaşanabiliyor denmişti :D Ticari kurnazlık mı bilmem ama izmit sanayide tüv-türk uyumlu bir tane far ayar cihazı var herkes oraya gidiyor :) diğerlerinde kusur oluyor demişti buradaki usta.

Muayenede kusur bulmasınlar diye sonrdan taktığım orjinal sisleri ve amerikan sinyalleri söktüm :rolleyes: önümüzdeki hafta bakalım nelere eksik diyecekler.

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu
tüv-türk ile servisin kullandığı makina farkından sorun yaşanabiliyor denmişti :D Ticari kurnazlık mı bilmem ama izmit sanayide tüv-türk uyumlu bir tane far ayar cihazı var herkes oraya gidiyor :) diğerlerinde kusur oluyor demişti buradaki usta.

Muayenede kusur bulmasınlar diye sonrdan taktığım orjinal sisleri ve amerikan sinyalleri söktüm :rolleyes: önümüzdeki hafta bakalım nelere eksik diyecekler.

sislere bakmıyolar bile dertleri sadece farlar...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bişey olmayacak..Yine hafif kusurla geçersin...

Yorum bağlantısı
Murathan Yüksel

Bu TüvTürk muayenesi konusunda kafam çok karışık.

Geçenlerde bir arkadaşım, sonradan takılan merceksiz xenon farlarıyla muayeneden hafif kusurlu geçtiğini iddia etti. İnanmak istemedim açıkçası.

Kesin bir bilgisi olan var mı bu konuda acaba? Zira fazlasıyla rahatsızız bu farlardan. Ceza yazılıyor diye de duymuştum ama tecrübe eden tanıdığım da yok henüz.

Nedir acep son durum?

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Ben geçen hafta cam flimleriyle geçtim. Kusur filan yok. Sadece camda LPG çıkartması olmadığı için yazmışlar. Ben onların yapışacağını bile bilmiyordum, ruhsatta sakladım kaybolmasınlar diye :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Hasan Hüseyin Biçici

bende cam filmleri ile geçtim far yükseklik ayarı kusurlu denmiş nasıl oluyor anlamıyorum aracın far yüksekliği zaten ayarlanıyor. Bilmiyorlar mı farın ayarlandığını. Birde bende xenon var önceki sahibi takdırmış ama mercekli mi bilmiyorum nasıl anlaşılır. Takipci götürmüştü muayeneye bir şelkil halletmiş sanırım.

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Tabi ki içerden ayarlandığını biliyorlar. Fakat onların olması far ayarının ordan yapılabileceği anlamına gelmez. Zaten farlarınız xenon ve merceksizse kusurlu bulunması çok normal. Mercekli far örneği için verdiğim adresteki 20nci iletideki farları inceleyebilirsiniz. http://www.otoclubturkiye.com/forum/Focus-II-y...ce-t156508.html Eğer sizin ki bundan değilse merceksizdir.

Yorum bağlantısı
Hasan Hüseyin Biçici

kusur olarak far ayarı yüksek denmiş xenon yada mercekle alakalı birşey geçmiyor. yarın bakarım artık mercek olup olmadığına.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben muayeneden Sıfır hata ile geçtim...Farlara falan bir şey demediler.Far ayarını yaptırıp gittim.Sorun çıkar diye umuyordum ama çıkmadı.LPG stickerlarını da orada yapıştırdım işim bitince geri söktüm :(

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Sen canım Türkiye'min TSE'si dururken git Almanların TÜV'ünü getir ondan sonra vatandaşın bunlarla uğraşsın. Peh!

Yorum bağlantısı
Alpaslan Göktaş

Bende filmli camlarla,merceksiz çakma xenonlarla geçtim.Ama ilginçtir sis farlarının ayarınıda bozuk yazmışlar halbuki hiç kurcalamadım...

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Üstüste iki gün muayenede farlarımın değerleri birbiriyle alakasız çıkmıştı. Ölçüm yapan kişiye göre çok farkediyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bende filmli camlarla,merceksiz çakma xenonlarla geçtim.Ama ilginçtir sis farlarının ayarınıda bozuk yazmışlar halbuki hiç kurcalamadım...

Benim sis farlarına bakmamışlardı...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Girdik çıkıtk :rolleyes: şase no hatası için 130 lira bayıldık fazladn kusur olarak sadece stepne sabit değil diye hafif kusur aldık. Zaten 10-15 dk anca sürüyor asıl muayene gerisi bekleme evrak mevrak.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Çok komik şu muyane işi yahu, ben farlarımı duvara yaklaştırıp ayarladım ve muayeneye girdim, 2 farda uzun kısada sorunsuz geçti, fakat hata yapıp sislere bakmamışım sağ sis hafif içe bakıyor diyip kusur yazdı adam, sise elimle vurdum hata sıfıra indi ama yok illa yazıcam geçti artık diyip kusuru yazdı adam :rolleyes: uzatmadım artık bende.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sislere kusur bulacak diye sisleri söktüm ben :rolleyes: Şimdi jdm stili yaptım takacam boş bir vakitte :) peşine stopların sinyallerini fümeye çevirecem para olsa daha neler neler :rolleyes: Muayeneden geçitik ya :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

cam filmi hafif kusur.

akü kutup kapağı yok hafif kusur.

far rengi yanlış ağır kusur :nazar:

xenonları söktüm geldim tekrar mecbur öyle geçtim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
akü kutup kapağı yok hafif kusur.

far rengi yanlış ağır kusur :nazar:

xenonları söktüm geldim tekrar mecbur öyle geçtim.

Bunların hiç sağı solu belli olmuyor...

Yorum bağlantısı
Ümit Akkaya

Çarşamba vize aldım bende iki yıllığına; randevu ile gitmiştim, çok rahat ve hızlı oldu. 2 hafif kusurla geçtik.

1- Lpg etiketi yok (Bile bile gittim :nazar: )

2- Fabrika tip etiketi eksik yanlış bilgiler (ne olduğuna anlamadım ama galiba lpg takıldıktan sonra araç ağırlığının yeniden yazılması)

Neyseki mekanik hiçbir sıkıntı çıkmadı :rolleyes: .

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
Çarşamba vize aldım bende iki yıllığına; randevu ile gitmiştim, çok rahat ve hızlı oldu. 2 hafif kusurla geçtik.

1- Lpg etiketi yok (Bile bile gittim :nazar: )

2- Fabrika tip etiketi eksik yanlış bilgiler (ne olduğuna anlamadım ama galiba lpg takıldıktan sonra araç ağırlığının yeniden yazılması)

Neyseki mekanik hiçbir sıkıntı çıkmadı :rolleyes: .

Ben ilk muayeneme lpg etiketi olmadan gittim hiçbirşey demediler.Nasıl bir kontrol standartları var anlamak mümkün değil.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...