İçeriğe Yönlendir

Fiesta Tdci Yakıt Memnuniyetsizliği... :(

Erkut Uysal

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Opet te son 10 depo kaydı görünmüyorsa durumu kabullenmiyor ve ne hikmetse bu depo kayıtları bir şekilde kayboluyor yada sistemde bulunamıyor, siz inanmayın bunlara, tüm firmalar aynı, siz hep aynı yerden almaya bakım ve fişlerinizi biriktirin, depoyu fulleyin ve bitene dek başka yerden almamaya dikkat edin, zaten kötü mazot girdiğinda motordan kısa sürede anlarsınız, depoyu fullemenin mantığı bu, dolu depo bitene dek mazot dandikse zaten belli ediyor, sizde inceleme talep ediyorsunuz bu kadar, tüm firmalarda durum bu, opet km kontrolüne güvenmeyin siz, 2001 dereden su getirip kıvırıyorlar, sonuçta otosan gibi buda koçun, sağlam emin bir istasyon bulun, hep ordan alın ve selam sabah personeliyle tanışın olay bitsin.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Evet, opet ford otosa ve koç destekli aldatmaca yapıyor, siz hep aynı yerden alın ve en ufak bir yakıt sıkntısı hissetiğinizde hemen o firmanın merkezini arayıp numune talep edin, inceletin. Bence en etkili katkı kullanan firmada dingiliz olmasına sinir olsamda BP, hep ondan alıyorum, opet shell falan geride kalıyor.

Yorum bağlantısı
Emrah Yıldırım 2

yani işin özü hepsi hikaye gibi bir durum var

yalnız benim anlamadığım bp iyi opet kötü shell şöyle vs diyoruz hatta biri diğerine göre 50-100 km fazla yol yaptırıyor diyoruz bana çok anlamlı gelmiyor.

Sonuçta tüm firmlar mazotu aynı yerden alıyor içerisine %1-2 oranında bir katkı maddesi koyup satıyor.Bu katkıda az çok aynıdır muhtemelen tüm firmalar için sonuçta aklın yolu bir gibi

Sizce bu katkı performansı-tüketimi bu kadar etkilermi yoksa iş psikolojikmi?

bunu tamamen merakımdan soruyorum

Yorum bağlantısı
Emrah Yıldırım 2
Olay katkı maddesinde değil, istasyon sahibinin vicdanında.

Aldığın yakıtı temiz olarak düşünüyorsun ama olmama ihtimali de var. Yurt dışından gelen kaçak yakıtlar neredeler?

hocam bu ayrı bir olay dediğinde sonuna kadar haklısın ancak forumda şöyle bir kanaat var sanki opet mazotu ile araba daha az yol yapıyor araç hantal gidiyor vs vs gibi (dürüst satıcı bile olsa)

ben bunu kastetmiştim

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Vallahi onu bunu düşünürsek işin içinden çıkamayız, opet mazotu kötü değil ama daha iyileride var, ben bp den memnunum, araba daha seri daha uzun menzilli, daha yumuşak çalışıyor ve daha iyi kokuyor, diğerlerinde bu olmuyor, bir tek total buna çok yakın o kadar bir de gtl, o da gereksiz derecede pahalı, anlamı yok almanın.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

arkadaşlar bu gün arac servise gitti yeğen götürdü benim 20 dakkada yapmışlar her hangi bi ücret vs de talep etmemişler yeğen arabayı getirince bende 170 km yol yaptım acelemde vardı 140-160 arası gittim otobanda şehir içi dur kalkta dahil yol bigisayarında 6,3 gösteriyodu ve 25 tl mazot yaktı burda söylenen yorumlara göre artık normal değere döndü galiba ?

Yorum bağlantısı
Deniz Özkan
pazartesi götürücem kısmetse aracı

ama o kadar fark etmesi banada çok zor gibi geldi daha öncede dedim madem o kadar fark ediyosa opeti kullanmanın bi alemi yok

dizel araçta ilkkez kullanıyorum bu yüzden hangi mazot ne kadar iyi bilemiyorum

Benim araçla sizinki aynı..Yakıtı aracı aldığımdan beri opetten alıyorum.1 depoyla ortalama 700 km yol yapıyorum..

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

her hangi bişi sölememişler tamamdır deyip yollamışlar bende anlamadım bu işi

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı
bu fark çok fazla bence biryerde yanlışlık var o kadar fark etmesi çooookk zor

bu arada arkadaşa söylenmiş bence bir km bile gezme git servise verdiğin yakıt parasına yazık.

evet bu çok fazla bir fark ancak defalarca test ettim gene edebilirim. istanbulda olanlar için altınşehirdeki bilgin petrol PO bayisinin V-max sını kullanmalarını şiddetle tavsiye ederim. opetle arasında hem çekiş hemde mesafe olarak farkı hissedeceğinizi garanti ederim.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
evet bu çok fazla bir fark ancak defalarca test ettim gene edebilirim. istanbulda olanlar için altınşehirdeki bilgin petrol PO bayisinin V-max sını kullanmalarını şiddetle tavsiye ederim. opetle arasında hem çekiş hemde mesafe olarak farkı hissedeceğinizi garanti ederim.

ihsan bey bunu mutlaka denicem...

Yorum bağlantısı
Emrah Yıldırım 2

O zaman doğrudur hocam birgün bende deneyeceğim bakalım ne kadar fark var görelim

Yorum bağlantısı
Volkan Han

Bende sizin araçta bir sorun olduğunu düşünüyorum.Rodaj olamaz.Çunku ben aracımı ılk kullanımımda bıle şehır ıcı en az 700 km gıdıyordum.Şehir dışımda 1050 km

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

bu gün aracı tam anlamı ile test ettim 100 km sabit hızla ortalama 73 km ile 40 km yol yaptım 4.3 yakıt tüketimi yol bilgisayarında gösterilen değerler bunlardı artık normaldir herhalde ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yakıt ortlaması 4.3 lt. normal bence, Volkan bey uzun yolda 1050 km yapması Fiesta 1.4 tdci nin imkansız gibi birşey, nasıl başardınız bizde hemen uygulayalım.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ali Bey, pederin getz dizelle 3.9 L/100 km yakalamıştım. Ama 70-80 km/s ile giderek. Daha çok 4.vitesle.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Işık yanana kadar aracı kullan. Hatta yol bilgisayarında 20 km kaldı diyene kadar. Sonra ağzına kadar fullet. Tekrar ışık yanana kadar (veya yol bilgisayarı 20 km kaldı diyene kadar) kullan ve kaç km gittiğini buraya yaz. O zaman daha doğru yorumlarda bulunabiliriz.

şu an onu deniyorum çarşamba PO v-max aldım full yaptım yol bilgisayarında 72 km yi gösterirken doldurdum km yide sıfırladım bu gün yine baktım 420 km yol yapmışım depoda yarımdan biraz aşada işte tam denemesini yapim gene burda paylaşıcam

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Bey, pederin getz dizelle 3.9 L/100 km yakalamıştım. Ama 70-80 km/s ile giderek. Daha çok 4.vitesle.

3.9 lt. normal, ben fiestada 5, viteste 90km/h hızla arada yakalıyorum. normal bu.

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı
şu an onu deniyorum çarşamba PO v-max aldım full yaptım yol bilgisayarında 72 km yi gösterirken doldurdum km yide sıfırladım bu gün yine baktım 420 km yol yapmışım depoda yarımdan biraz aşada işte tam denemesini yapim gene burda paylaşıcam

tek bi soru sormak istiyorum aracın çalışması PO dan sonra nasıl opet le arasında menfi yada müspet bi fark hissettiniz mi (benmi psikolojik olarak yanılıyorum onun için soruyorum ) PO ile şehirler arası 910 km yol yaptım benzin aldığımda 72 km yazıyordu 118 tl ile doldu (mazot 3,02 ortalam hız 100-140 güzergah istanbul- erdek gönen-dönüş gemlik yolu güzergahı ile karadan istanbul)

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
tek bi soru sormak istiyorum aracın çalışması PO dan sonra nasıl opet le arasında menfi yada müspet bi fark hissettiniz mi (benmi psikolojik olarak yanılıyorum onun için soruyorum ) PO ile şehirler arası 910 km yol yaptım benzin aldığımda 72 km yazıyordu 118 tl ile doldu (mazot 3,02 ortalam hız 100-140 güzergah istanbul- erdek gönen-dönüş gemlik yolu güzergahı ile karadan istanbul)

ihsan bey km olarak bi fark göremedim daha doğru tam ölçemedim ama aracın rahatlığı ataklığı olarak opetle kıyas bile yapılamaz kesinlikle daha iyi PO moturun rahatladının farkına vardım...

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
aracı ilk aldıgımızda ışık yanıyordu doğal olarak 100 TL mazot ile 376 km gitti.

daha sonra hiç fullemedim..en son 1500kmde.pompa atana kadar fulledim 550 km gitti.(yol bilgisayarında kalan 80 km idi) kullanım hep şehir içi.

araç şu an 2000 km.de. yakıt halen fazla bence.sizce?düşermi ayrıca?

rodajı bekleyin bide deviri fazla yüksek tutmayın mümkünse 3 üçü geçmeyin

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Guest Meri

Merhaba Arkadaşlar,

2011 Model Fiesta aracımla 135TL 'ye İstanbul'dan Marmaris'e gidip 2 gün de gezdim. Yol bilgisayarında yazana göre 760 Km yol yapmıştım mazot almak için durduğumda.

Açıkçası yakıt tüketiminden oldukça memnunum.

Bir servise görünmekte fayda var derim 10 Lt yakıyorsa.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Aydın Karadağ

1 aylik 2011 fiesta 1.4 tdci aracim var aracim 4300 km de ama limitleri zorlamama ragmen 6.5 lt yakiyor bu normal mi???

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
1 aylik 2011 fiesta 1.4 tdci aracim var aracim 4300 km de ama limitleri zorlamama ragmen 6.5 lt yakiyor bu normal mi???

10 bin km ye kadar bekleyin ve fazla zorlamayın aracı rodoj bittikten sonra düzelcektir... geçen gün 1850 km yol yaptım kilometrede 5.0 tüketim ortalam sürat 75 km...

Yorum bağlantısı
Aydın Karadağ
10 bin km ye kadar bekleyin ve fazla zorlamayın aracı rodoj bittikten sonra düzelcektir... geçen gün 1850 km yol yaptım kilometrede 5.0 tüketim ortalam sürat 75 km...

4000 e kadar zorlamadim hatta bir keresinde 120 tl ye 700 km yol yaptim arac 3000 km di o zaman ama o gun bugun 550-600 km arasi gidiyor bir depo:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...