İçeriğe Yönlendir

Lpg Taktırmaya Karar Verdim Sizce Hangisi ?

Yusuf Çavuş

Recommended Posts

Yusuf Çavuş

Aracıma LPG taktırmaya karar verdim arkadaşlar.

dün sanayide bi araştırma yaptım. BRC ile Lovato arasında kaldım. Büyük ihtimal ikisinden birini bu hafta taktırmayı düşünüyorum.( ama hala Atikerde aklımın bi köşesinde var. fiyatının uygunluğundan dolayı. 900 tl)

BRC ye peşin 1,500 tl, 10 taksitli 1,600 tl diyorlar.

Lovato ya peşin 1,200tl, 10 taksitli 1,290tl diyorlar.

Birde bu lovato yu sorduğum yerlerden birisi Mavi otogaz. aklımda soru işaretlerinin olduğunu anlayınca.

isterseniz sözleşme hazırlayın, sözleşme yapalım. montajdan sonra memnun kalmazsanız yada montajı sevmezseniz, paranızı iade ederiz. yada parasını montaj bittikten sonra bi süre kullanın memnun kalırsanız ödemeyi yapın. memnun kalmazsanız iade edin dedi. sözleşmede yaparız, siz kendiniz hazırlayın istediğiniz şekilde. memnuniyetsizlikle ilgli hiçbir şartda koşmuyoruz dediler. sadece ben memnun kalmadım demeniz yeterli. ürünü iade alırız ücretinde hiçbir kesinti yapmadan dediler. her konuda sözleşmeli garanti verdiler yani. Lovato bu firma tarafından aklıma girdi, fiyatıda BRC den 300 lira daha uygun.

Yorum bağlantısı
Kerem Öner
(düzenlendi)

Merhaba bende LPG taktırmadan önce tıpkı sizin gibi kararsız kaldım.

LPG montajı yapan yer zaten sizin aracınıza hangi kitin uyum sağladığını hemen söylüyor.

LPG Montajı çok önemli bir şey , BRC Sıralıyı tek geçerim.

Bir arkadaşımda ATİKER var ve hemen hemen her ay ustaya gidip ayar yaptırmak durumunda kalıyor.

Ucuz malın yahnisi hesabı, BRC sıralı sistemi bu işte uzman bir yer taktır sorunsuz güzel günlerde bin.

Ankaraya gelme imkanınız olsa İvedik Organize Sanayide Mocan 2A Mühendislik derdim. Ancak Kayseride kim var kim yok bilemiyorum ben 2 hafta önce

taktırdım BRC MY 07 Pipolu sistem; peşin 1.400 TL. taktırdığım yer aracın muayenesini de yaptırdı, bagajda oluşan yüksekliği de kendileri halletti, elime verdikleri evraklarla sadece Trafik Tescile giderek ruhsata işlettim.

Yakıt verilerinde uzun yol klima açık 120-140 km aralığında 17 kuruş

Saygılar...

tarihinde Kerem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Yağlı
(düzenlendi)

hiç düşünmeyin lovato taktırın sözleşmenizi yapın .. güle güle kullanın..

tarihinde Hakan Ya?l? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Çavuş
(düzenlendi)
Merhaba bende LPG taktırmadan önce tıpkı sizin gibi kararsız kaldım.

LPG montajı yapan yer zaten sizin aracınıza hangi kitin uyum sağladığını hemen söylüyor.

LPG Montajı çok önemli bir şey , BRC Sıralıyı tek geçerim.

Bir arkadaşımda ATİKER var ve hemen hemen her ay ustaya gidip ayar yaptırmak durumunda kalıyor.

Ucuz malın yahnisi hesabı, BRC sıralı sistemi bu işte uzman bir yer taktır sorunsuz güzel günlerde bin.

Ankaraya gelme imkanınız olsa İvedik Organize Sanayide Mocan 2A Mühendislik derdim. Ancak Kayseride kim var kim yok bilemiyorum ben 2 hafta önce

taktırdım BRC MY 07 Pipolu sistem; peşin 1.400 TL. taktırdığım yer aracın muayenesini de yaptırdı, bagajda oluşan yüksekliği de kendileri halletti, elime verdikleri evraklarla sadece Trafik Tescile giderek ruhsata işlettim.

Yakıt verilerinde uzun yol klima açık 120-140 km aralığında 17 kuruş

Saygılar...

Teşekkür ederim ilginiz için sağolun. Aslında aracı ankaradan almıştım mart ayında, o zaman düşünmüştüm orda taktırayım diye ama zamanım olmadı araştırmaya.

Fiyat olarak uygunmuş. 1,400 ün içerisinde dahilmi yaptılar dediklerinizi, öyleyse çok iyi. bizim burda 1,500 peşin diyorlar diğer saydıklarınız yok sanırım birde :)

yakıt olarak da çok iyi bu değerler.

Güle güle, ucuzca gezmeler inş.

darısıda bana :)

Syg.

tarihinde Yusuf tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Çavuş

Ben zaten en baştan beri BRC düşünüyordum. geçen gün araştırırken, Atiker(fiyatından dolayı) ve Lovatoda(verdikleri sözleşmeli garantiden dolayı) aklıma girdi. Kimileri, montaj iyi olursa Atiker de sorunsuz kullanılabilir diyor. bende o kadar paraya gerek yok, taktırayım gitsin Atiker diyorum bazan. ama sonra sorun olursa, hem kafam ağrır hemde 300-500 liralık fark fazlasıyla çıkar diye frenliyorum kendimi. Diğerlerine gelince, Lovato da BRC de italyan. o yüzden neden BRC ye 300 daha fazla veriyim diye düşünüyorum hem lovato takan bayii, kitin garantisi dışında montaj içinde sözleşmeli garanti sunuyor.

Ama biryandan da BRC nin yaygın servis ağı, hemen hemen heryerde bulunması ve kullanan birçok kişinin memnuniyeti vede pipo lu sistemin artıları aradaki farka katlanmam gerektiğini düşündürüyor. Lovato takan bayii gibi, aynı garantileri Atiker takan biryerde verirse tercihim o yönde ağırlık kazanacaktır. :)

bakalım bu gel-gitler hangisinde son bulup nasıl bir karar verdirecek bana. tabi sizlerin değerli yorumlarıda fikir vermemde etkili olacaktır.

hayırlısı olsun bakalım.

Yorum bağlantısı
Kerem Öner

Fiyatları Yazıyorum;

BRC MY07: 1.400 TL. (47'lik istepne depo) (2 yıl garantili)

Tuv-Turk Muayene Bedeli : 127 TL.

Sızdırmazlık Raporu: 25 TL.

Ek-1 Formu : 10 TL.

Emniyette Ruhsata işletme : 46 TL.(Bu işlemi ben yaptırdım, geri kalanı onlar yaptı)

Hayırlısı, önemli olan LPG ye geçebilmek , her kilometrede kar...

Yorum bağlantısı
Yusuf Çavuş

Hmm. ruhsata işletmek çokda masraflı deilmiş. benim muayene 2012 ocakda bitiyor. biraz bekleteyim diyordum ama riske girmeye gerek yok kanımca.

Evet her kmsi kar. o yüzden bir an önce karar verip iyi bir servise taktırmam lazım. :lol2:

Yorum bağlantısı
Ufuk Kılınçarslan

Çeşitli araçlarda bu üç markanın ürünlerini kullandım.İyi montaj herşeyden önce geliyor.Brc ve lovato kalite yönünden birbirine çok yakın markalar,şirket arabalarımız 200000 km dir lovato kullanıyorlar daha şikayet edenini görmedim.satıcının vermiş olduğu garanti ve fiyat lovatoyu çazip kılıyor.Benim aracımda şu an atiker var çok memnunum.Benzinle bindiğiniz her km sizin için kayıp olacaktır biran önce karar verip sizde aracınızla rahat rahat dolaşmanın keyfine varın... :p

Yorum bağlantısı
Yusuf Çavuş

Bende zaten ağırlıklı olarak Lovato ya doğru yöneliyorum. P.tesi-salı ya kadar bu işe nokta koymayı düşünüyorum bi aksilik olmazsa inş. gelişmeleri paylaşırım. montajdan sonra resimle hatta inş. :(

Hemen hemen herkes düzgün montajda hangi marka olursa olsun sıkıntı olmayacağını söylüyor. Tabi biraz da şans kısmet işi. Lovato ya garanti veren firma Atiker de takıyormuş. Eğer, aynı şart ve garantileri Atiker dede sunarsa Atikerde taktırabilirim. ama 200-300 fazla verip italyan taktırmak en iyisi. yani büyük ihtimal lovato olacak gibi son görüşmelerden sonra netleşecek. kısmet hayırlısı bakalım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hemen hemen herkes düzgün montajda hangi marka olursa olsun sıkıntı olmayacağını söylüyor.

Yetmez Yusuf Bey... İnceledikçe görüşler değişiyor... İkisi de iyi olursa tadından yenmez...

Vasat kiti iyi bir usta sorunsuz çalıştırabilir ama Vasat bir kiti Vasatın üstüne çıkaramaz...

Yorum bağlantısı
Yusuf Çavuş
(düzenlendi)
Yetmez Yusuf Bey... İnceledikçe görüşler değişiyor... İkisi de iyi olursa tadından yenmez...

Vasat kiti iyi bir usta sorunsuz çalıştırabilir ama Vasat bir kiti Vasatın üstüne çıkaramaz...

Evet abi haklısınız. Dün babamda aynısını söyledi. Kendisi Kayseri ye LPG işini ilk getiren ustalardandır. :fiuw: Şimdi emekli uğraşmıyor. Atiker i tamamen eledim dün itibariyle. Ağırlıklı Lovato düşünüyorum, plase BRC.

tarihinde Yusuf tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Çavuş

Benim anladığım kadarıyla 1.400 + diğer masraflar sanırım. Sadece muayene vs. işlemleri servis kendi yaptırmış. Kerem Bey sadece emniyette ruhsat işletmiş.

Yani paralar Kerem Bey den, işlemler servisten. :fiuw:

Yorum bağlantısı
Ahmet Ercan
(düzenlendi)

2009focus 115hp yi 11000km de tartarini taktırdım hiçbir şikayetim yok .Ortalama 100km/10lt yakıyor ,dün tekrar ayar yaptırdım. %10 fazla yaktığı söylendi tekrar kalibrasyon ayarı yapıldı ,çekiş olarak benzine göre çok az bir fark var ama bariz değil.netiçede tartariniden çok memnunum.

tarihinde Ahmet Ercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Veli Coşkun Demir

bende focus 1 için lpg düşünüyorum ankarada ustalığı başarılı ve muayene işlerini halleden bildiğiniz yerler varmı?

Yorum bağlantısı
İbrahim Topçu

2010 focus 115hp aracıma lpg taktırmak için araştırma yaparken ford motorların lpg uyumu hakkında bir takım bilgilere ulaştım.Şöyle ki, özellikle Ti-vct motorda supap ayarları bozuluyor ve hatta sürekli yüksek devir kullanımlarda(4000 devir üstü) piston erime yapabiliyor şeklinde yorumlar var.Mesela amerikada lpg takılırken supaplar ısıya daha dayanıklı olanlarla değiştiriliyormuş.Bu tür sıkıntıları ortadan kaldırmak için avrupada "valve care" denen supap yağlama sistemlerini de mutlaka monte ediyorlarmış.Bu sistem sayesinde supaplar bir nebze korunuyormuş(Prins servisleri takıyor 200 euro).Yalnız supap yağlama sisteminin kurum yaptırdığını da söyliyenler var motoru rahatlattığını ve performans artışı yaptığını da söyliyenler var.

Şu sitede; (http://forum.donanimhaber.com/m_36774738/tm.htm) ise çözümün lpg enjektörlerinin hacimsel kapasitesinin büyük olması gerektiği yönünde hesaplamalar var.Yani en az 18cc olması gerekiyormuş.Bu durumda en uygun sistemlerden biri Prins olabilir çünkü motora göre değişen enjektör kullanıyor diğer markaların enjektörleri ise sabit hacimli.Diğer markalardan Teleflex'te 15cc'lik enjektör kullanıyor ve manifolda gömülü olmasından dolayı da başarılı bir sistem olarak görülüyor.Hangi markaya sorsanız hepsi sorun çıkartmaz diyor ama işin doğrusu öyle değil.Tabi sorun hemen oluşmuyor belki 100.000km sonra da ortaya çıkabilir.Bu biraz da kullanım ve sistemin çok güzel monte edilmesiyle alakalı.

Yorum bağlantısı

pipo tabir edilen montajı kullanmanızı tavsiye ediyorum güzel bir buluş olmuş yeni versiyon kitlerde kullanılıyor.taktıran arkadaşıların yorumları var incele.

Yorum bağlantısı
Yusuf Çavuş

Lovato konusunda karar kıldım arkadaşlar. Bugün yada yarın anlaşıp, bu hafta içinde taktırıcam inş. 1,290 tl 10 taksit. hayırlısı olsun bakalım.

Yorum bağlantısı
Yusuf Çavuş

dün sabah aracıma LPG taktırdım sonunda :nazar: Lovato taktırdım. ya 4 ay ödemesiz 2 taksit 1.225 e yada 10 taksit 1.290 a olucak. ödemesini 1 hafta 10 gün sonra memnun kalırsam yapıcam yoksa iade edicem o şekilde anlaştık :wub:

Aracı akşam teslim aldım servisten, şimdilik bi sıkıntı yok çok şükür.

montaj, sorunsuz görünüyor. deponun ve depo kapağının yeri, göstergenin yeri vs. tam istediğim gibi olmuş. Enjektörleri sessiz. ama birde işyerinde BRC ile yanyana kıyaslıycam hangisi daha sessiz. Kısa sürüş denememde, çekişinde hissedilir bi azalma sezmedim. yakıtınıda zamanla görücez.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

hayırlı olsun ,

simit depo taktırdıysanız lpg yi full doldurtmaıyın. şamandıra ses yapmaya başlıyor bir süre sonra.

brc nin enjektörleri diğer markalara göre gürültülü, brc forumunda açıklamasını yapmışlardı ama şu an hatırlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Yusuf Çavuş

Sağolun, yok simit taktırtmadım özellikle zaten. BRC diğerlerine göre ne kadar gürültülü bilmem ama daha önce kullandığım accentimdeki landi renzo kadar değildir. rölantide dizel araç gibiydi :D

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Hakan Özçelik

dün sabah aracıma LPG taktırdım sonunda :) Lovato taktırdım. ya 4 ay ödemesiz 2 taksit 1.225 e yada 10 taksit 1.290 a olucak. ödemesini 1 hafta 10 gün sonra memnun kalırsam yapıcam yoksa iade edicem o şekilde anlaştık :)

Aracı akşam teslim aldım servisten, şimdilik bi sıkıntı yok çok şükür.

montaj, sorunsuz görünüyor. deponun ve depo kapağının yeri, göstergenin yeri vs. tam istediğim gibi olmuş. Enjektörleri sessiz. ama birde işyerinde BRC ile yanyana kıyaslıycam hangisi daha sessiz. Kısa sürüş denememde, çekişinde hissedilir bi azalma sezmedim. yakıtınıda zamanla görücez.

Yusuf bey merhabalar, Lovato' dan memnun musunuz?

Hayırlı Seneler Dilerim.

Yorum bağlantısı
Misafir

LPG bence tamamen iyi bir işçilik ile sorunsuz kullanılabilir. Tabi mekanik sıkıntı Yoksa. Ben Tomesotto, atiker kullandım. Ufak tefek sorunlar dışında pek bişey yaşamadım. Şimdi BRC var sanırım en iyisi bu. Ama BRC den sorun yaşayan yok mu ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...