İçeriğe Yönlendir

Araçlarda Oto Koltuğu Yasası

Gökhan Ünal

Recommended Posts

Gökhan Ünal
Link ver Gökhan... fotoğraflar hatalı...

http://www.sunnybaby.com.tr/tr/urunCAT.php?cat_id=2

babymax ve krafta ise çocuğun yaşı ve ağırlığına göre değişiyor fiyatlar yarın buraya ağırlıklarına göre fiyatlarını yazıyım şuanda tam olarak hatırlamıyorum fiyatlarını.130 dan başlıyordu galiba fiyatlar babymaxın kalite kalite artıyor

size tavsiye ettiğim oto koltuğu linkteki sol en baştaki ve en sağdaki

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal
160 ı bırak, 360 a İstanbul da markalı koltuk hiç görmedim :) , ürün listesi alayım :)

mağza mağza fiyatlar fark ediyor çünkü bu ürünün ne kadar ucuz olması o mağzanın yetkili satıcısı olduğunu yani belli bir kotayı aşmış olması demektir.diğer mağzalar ise yani yetkili satıcı olmayanlar ise aracı ile aldıklarından fiyatlar ondan şişkindir.

bide şunuda belirtiyim yetkili satıcılık ünvanı olmayan mağzalardan o markaya ait hiçbirşey almayın çünkü garanti kapsamı dışına çıkıyor almış olduğunuz ürün

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Çocuğum Olunca Recaro yada sparco çocuk koltuğu alıcam ona, (benden de anca o beklenirdi zaten :shok: )

Yorum bağlantısı
Cem Işık
(düzenlendi)

E diyelim ki benim çocuğum yok,yolda çocuklu bir arkadaşıma rastladım ve gideceği yere kadar bırakacağım. Polis beni çevirdiğinde ne olacak durum? Kimbilir kimin evladı bu işin ticaretini yapıyordur da bu kanun böyle palas pandıras ortaya çıkmıştır? Kokusu çıkar yakında.

tarihinde Cem I??k tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Konu içerisinde yazdığım bir ileti var, Kısaca hatırlatayım; Almanyada Taxiye binememiştik sırf çocuk koltuğu yok diye :shok:

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı
Konu içerisinde yazdığım bir ileti var, Kısaca hatırlatayım; Almanyada Taxiye binememiştik sırf çocuk koltuğu yok diye ;)

Onur bu gayet normal kurallar ve olması gerekenlerin uygulandığı bir ülkeden bahsediyorsun..

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)
Onur bu gayet normal kurallar ve olması gerekenlerin uygulandığı bir ülkeden bahsediyorsun..

Tamam zaten bişey demedim. Ama Allah korusun ben bir araca yanlışlıkla arkadan çarptığımda; önde ve ya arkada tek başına bağımsız (çocuk koltuğu olmadan) oturan bir çocuğun başına bir iş gelmesi sonucunda vicdan azabından birdaha direksiyon başına oturamam herhalde. Konu çocuksa ve bununla ilgili bir kanun çıktıysa uyulacak ;) Ora almanya bura Türkiye diye diye biyere gidemiyoruz zaten, Neresinden tutarsak kardır bence :)

Polis olsam, İlk bakacağım şey bu olurdu herhalde, Çocuk koltuğu yoksa yaz cezayı yapcak bişey yok :fiuw: Euro ncaptan falan bahsediyoruz şukadar bukdar yıldızlı araçlara biniyoruz, O testlerin hepsinde Çocuk koltuğu oluyo mutlaka.

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere
E diyelim ki benim çocuğum yok,yolda çocuklu bir arkadaşıma rastladım ve gideceği yere kadar bırakacağım. Polis beni çevirdiğinde ne olacak durum? Kimbilir kimin evladı bu işin ticaretini yapıyordur da bu kanun böyle palas pandıras ortaya çıkmıştır? Kokusu çıkar yakında.

+1907

Tamam zaten bişey demedim. Ama Allah korusun ben bir araca yanlışlıkla arkadan çarptığımda; önde ve ya arkada tek başına bağımsız (çocuk koltuğu olmadan) oturan bir çocuğun başına bir iş gelmesi sonucunda vicdan azabından birdaha direksiyon başına oturamam herhalde. Konu çocuksa ve bununla ilgili bir kanun çıktıysa uyulacak :) Ora almanya bura Türkiye diye diye biyere gidemiyoruz zaten, Neresinden tutarsak kardır bence :p

Polis olsam, İlk bakacağım şey bu olurdu herhalde, Çocuk koltuğu yoksa yaz cezayı yapcak bişey yok ;) Euro ncaptan falan bahsediyoruz şukadar bukdar yıldızlı araçlara biniyoruz, O testlerin hepsinde Çocuk koltuğu oluyo mutlaka.

Çocuklarımızın canlarına paha biçilmez kuşkusuz. Ancak birilerinin de bu yasadan sonra çooook kar edeceği gün gibi aşikar. Bizim de var çocuk koltuğu. Büyük oğlan zaten arka emniyet kemerini takıyor. Polis amcalar matıklı olup bu konuda zorluk çıkarmazlarsa iyi, çıkarırlarsa ben de çıkarırım o zaman. Çok iş bilen hükümet bu yasayı çıkardığı gibi, çocuk koltuklarının standartlarını ve fiyatlarını da makul ölçülerde sabitlesin de herkes alsın. Köylü Mehmet ağa'nın 6 çocuğuyla gezmeye gittiğini düşünsenize. Ne yapacak o adam? Düşünülecek çok şey var. Bakalım parsayı kim toplayacak.

Avrupa'da bırakın koltuğu herkes çok zor olmayan şartlarda araba alıyor. Orayla burası bu şekilde kıyaslanmamalı. Eğitim ve ekonomi durumları eşit olsa amenna. Neyse umarım bu iş kuş gribi sırasındaki unakıtan sıvı yumurtalarına benzemez. Sahi ne oldu o yumurtalara? Reklamları çıkmaz oldu da... ;)

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Ben chicco 'dan bebek arabasını alırken ana kucağı ile beraber almıştım.

arabayı katlayıp bagaja atıyorum çocuğuda ana kucağıyla arka koltuğa bağlıyorum.(emniyet kemeri bağlama yeri var)Tamam belki çocuk biraz daha büyüyünce ana kucağına sığmayacak oto koltuğu şart olacak ama o zmna kadar ana kucağına "bu olmaz oto koltuğu olacak"demezler herhalde ?

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Ben chicco 'dan bebek arabasını alırken ana kucağı ile beraber almıştım.

arabayı katlayıp bagaja atıyorum çocuğuda ana kucağıyla arka koltuğa bağlıyorum.(emniyet kemeri bağlama yeri var)Tamam belki çocuk biraz daha büyüyünce ana kucağına sığmayacak oto koltuğu şart olacak ama o zmna kadar ana kucağına "bu olmaz oto koltuğu olacak"demezler herhalde ?

Diyebilirler de. Düşünce tarzına, ruh haline, eğitim durumlarına göre değişir herhalde. Birinin tamam dediğine öbürü olmaz diyebilir. :|

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Diyebilirler de. Düşünce tarzına, ruh haline, eğitim durumlarına göre değişir herhalde. Birinin tamam dediğine öbürü olmaz diyebilir. :|

Bakalım görücez Murat Hocam neyi ne kadar denetlediklerini !?

Yorum bağlantısı
Vural Sarı

Başkalarının ve kendi güvenlikleri için konulan kuralları hiçe sayan,sonucunda kurallara uyulmasını sağlamak için konulan yasaklara alerjisi olan yurdum insanı bunuda çözer.

Emniyet kemerini takmamanın cezası vardır.Takmayanları görüyoruz.

Seyir halinde cep telefonu ile konuşmanın cezası vardır.Bilmem kaç liralık telefon alıp,araç kitine para vermiyenler de yollarımızda görülmektedir.

Tamam belki çocuklarımız,canımız,ciğerimiz onlar en değerli varlığımız.Onların yaşamlarını yasak olduğu için mi bu uygulamayla koruyacağız.En değerli varlığımız olan çocuklarımızı seven anne,babalar zaten araçlarında onların güvenlikleri için araç koltuğu kullanıyorlardı.

Kaza sonrası çocuklara gelebilecek bir zarar duyarsız ana,babalar için zaten en büyük ceza olacaktır.

Bir cezanın caydırıcı olması gerekir.Bu da maddi ceza olacaksa 500 TL,1000 TL olsun.Acıtsın.

62 TL öde devam et.Çocuklarımızın hayatı 62 TL.mi.Durmak yok,yolmaya devam.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Başkalarının ve kendi güvenlikleri için konulan kuralları hiçe sayan,sonucunda kurallara uyulmasını sağlamak için konulan yasaklara alerjisi olan yurdum insanı bunuda çözer.

Emniyet kemerini takmamanın cezası vardır.Takmayanları görüyoruz.

Seyir halinde cep telefonu ile konuşmanın cezası vardır.Bilmem kaç liralık telefon alıp,araç kitine para vermiyenler de yollarımızda görülmektedir.

Tamam belki çocuklarımız,canımız,ciğerimiz onlar en değerli varlığımız.Onların yaşamlarını yasak olduğu için mi bu uygulamayla koruyacağız.En değerli varlığımız olan çocuklarımızı seven anne,babalar zaten araçlarında onların güvenlikleri için araç koltuğu kullanıyorlardı.

Kaza sonrası çocuklara gelebilecek bir zarar duyarsız ana,babalar için zaten en büyük ceza olacaktır.

Bir cezanın caydırıcı olması gerekir.Bu da maddi ceza olacaksa 500 TL,1000 TL olsun.Acıtsın.

62 TL öde devam et.Çocuklarımızın hayatı 62 TL.mi.Durmak yok,yolmaya devam.

+1967

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
(düzenlendi)

Merhabalar,

Suny Baby'nin SB-03 RODI modeli var yaş aralığı da geniş . Bu koltuk hakkında bilgisi olan var mı acaba? nette araştırdım özellikleri fena görünmüyor kalitesine de daha önce mesaj yazan arkadaşlar kraft kalitesinde demişler, fiyat olarakta iyi görünüyor( her ne kadar stoklarda olmasa da ya da çok az yerde bulunsa da)

Ürün özellikleri:

Grup 1+2+3 ( 9 – 36 kg.'a kadar olan bebekler için) E 4 belgeli

Alt koltuğu sırt bölümünden bağımsız kullanabilme (4-11 yaş)

5 Noktalı emniyet kemeri

Extra omuz ve boyun koruma bölümü

Sağlam ve dayanıklı gövde yapısı

Son derece estetik ve mükemmel renk kombinasyonu

Extra lüks kalın oturma yeri

Zengin renk seçeneği

Otomobile kolay monte edebilme

Extra ve kullanışlı pet

Ayarlanabilir kemer uzunluğu

Avrupa standartlarında üretilmiştir

Net ağırlık. 5 kg

Kapalı koli ebatları:74 X 45 X 88

tarihinde Mahmut T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

bu ürün kraft ayarında hatta daha iyi diyebilirim şuanda stoğumda yeteri mikterda var ancak kraft ve babymax şu anda elimde yok haziran ayı içerisinde gelecek.eğer bu ürünü düşünürseniz yardımcı olabilirim...

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
bu ürün kraft ayarında hatta daha iyi diyebilirim şuanda stoğumda yeteri mikterda var ancak kraft ve babymax şu anda elimde yok haziran ayı içerisinde gelecek.eğer bu ürünü düşünürseniz yardımcı olabilirim...

Gökhan bey bu bahsettiğimiz ürünün fiyatı nedir acaba Bunu 2 yaşında 11,5 kilo ağırlığındaki aoğluma alırım uzun süre kullanabilirim diye düşünüyorum. Bir de 6 yaşındaki kızım için oturma minderi(teknik ismini bilmiyorum emniyet kemerinin bağlanabilmesi için arka koltuk üzerine konulup üzerine oturacağı malzeme)alacağım sanırım. Eğer o da elinizde varsa fiyatını verebilir misiniz. Ya da Kayseri de bu ürünü satan bir bayiniz varsa onun adresini alabilir miyim?

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

sunny 9-36 kg arası oto koltuğu stoklarıma girmiştir fiyatı 139 tl olup kırmızı turuncu mavi renkleri vardır..

sunny 9-25 kg arası gold modeli stoklarıma girmiştir fiyatı 199 tl dir..

cristal baby 9-18 kg arası oto koltuğu stoklarıma girmiştir fiyatı 129 tl dir..

kraft omega 9-25 kg arası oto koltuğu stoklarımızda mevcuttur fiyatı 249 tl dir..

mağazamız ankara pursaklardadır buket bebe 0312 328 24 99 detaylı bilgi için hasan atmaca ile görüşebilirsiniz..

adetli siparişleriniz karşılanabilir..

fiyatlarımız sabittir..

saygılarımla...

sunny 9-36 kg arası oto koltuğu stoklarıma girmiştir fiyatı 139 tl olup kırmızı turuncu mavi renkleri vardır..

sunny 9-25 kg arası gold modeli stoklarıma girmiştir fiyatı 199 tl dir..

cristal baby 9-18 kg arası oto koltuğu stoklarıma girmiştir fiyatı 129 tl dir..

kraft omega 9-25 kg arası oto koltuğu stoklarımızda mevcuttur fiyatı 249 tl dir..

mağazamız ankara pursaklardadır buket bebe 0312 328 24 99 detaylı bilgi için hasan atmaca ile görüşebilirsiniz..

adetli siparişleriniz karşılanabilir..

fiyatlarımız sabittir..

saygılarımla...

bu fiyatlar fordclubtr aracılığı ile arayan üyelerimiz içindir yanlış anlaşılmasın fiyatlar sabit dediğim ondandır...

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Babymax 9-25 kg. aldım kızıma, 195,00_Tl ve 7 taksit yaptılar.

Sağladığı güvenliği görünce daha önceden almamamın büyük bir hata olduğunu anladım.

Arabada yaprak gibi sallanan yavrucak şimdi son derece korunaklı şekilde yolculuk yapabiliyor ve hemen uyuyuveriyor. :(

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal
ilk sıradaki bahsettiğiniz koltuk linkteki koltuk sanırım

http://www.minikbaby.com/pinfo.asp?pid=2418

fiyat sizin verdiğinizle aynı sanırım

evet bahsettiğim ürün bu.haziran ayı öncesi aldığı ürün olabilir bu fiyat net olarak bilmiyorum zaten stoğunda yokmuş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...