İçeriğe Yönlendir

Xenon Far...

Mehmet Temel

Recommended Posts

Mehmet Taner Kadak

Keske burada da yasak olsa. Zenci brotherlar cok sever xenon takmayi ozellikle 8000k ve ustu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Keske burada da yasak olsa. Zenci brotherlar cok sever xenon takmayi ozellikle 8000k ve ustu.

Ankara Emniyet Müdürü'nü iki aylığına göndersinler oraya, bak bakalım bir şey kalacak mı :)

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Civicte orjinal değil. Çakma. Kayınpederin aracına da serviste çaktılar. Accord'larda mercek var.

Aynen Hiç bir Civicte orjinalden xenon yok, Serviste soruyorlar, Xenon isterimisiniz, Angel eye far istermisiniz diye. Orjinal diye eagle eye marka Angel eyeleri ve çakma Xenon kitleri takıyorlar. Millette orjinalde xenonlu abi bunlar diyip karşıdakinin gözünü şeediyolar...

Farlarımda sarı, sislerimde sarı. Çok mutluyum böyle.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Farlarımda sarı, sislerimde sarı. Çok mutluyum böyle.

En güzeli, önünü görmek gibisi var mı?

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Hele bizimkilerin bir takılışı var. Adamlarla pazarlık yapıyoruz. Adamlar dedi ki, artık indirim yapamayız ama 900 liralık xenon far ile 950 liralık park sensörünü ücretsiz takarız :):):)

2 milyarlık trafik setinden de isteseydin...

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Bence o kadar emin olmayın ve en yakın honda bayiisine uğrayın :good1:

civicg.jpg

Ama merceksiz :good1:

Yorum bağlantısı
Misafir
Ama merceksiz :good1:

Ama orjinal ve göz almıyor. Her xenon mercekli olacak diye bir kaide yok. Far yapısıyla ilgili bir durum. Bu söylediğimden sonradan takılan kit iyidir gibi bir anlam çıkmasın. Eski mersolarda da mercek yok ama xenon var. Bildiğim kadarıyla üreticinin far yapısı aynaları ona göre oluyor. :good1:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Ama orjinal ve göz almıyor. Her xenon mercekli olacak diye bir kaide yok. Far yapısıyla ilgili bir durum. Bu söylediğimden sonradan takılan kit iyidir gibi bir anlam çıkmasın. Eski mersolarda da mercek yok ama xenon var. Bildiğim kadarıyla üreticinin far yapısı aynaları ona göre oluyor. ;)

ufuk çizgisi kalıyormu merceksiz xenonda ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
ufuk çizgisi kalıyormu merceksiz xenonda ?

Kaliyor.

Problem isigin siddeti cok oldugundan reflektor icerindeki heryerden yansima yapip olur olmadik yerleri aydinlatarak goz almasi.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bunların denetimini polis yapamaz bence.Çünkü anlayamaz.Ya hepsi yasak olacak yada böyle devam..Ancak muayene istasyonuna gittiği zaman anlayabilirler.Yani kısaca muayeneye giderken sök sonra tak işlemi yaşanacak ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
mercekli merceksiz resmi alttaki mercekli, üstteki merceksiz far. Çizgi felan kalmamış durumda

Yukaridaki kesinlikle yakin cekim ve merceksizle mercekliyi kiyas bile edemezsiniz. Kiyas etmek istiyorsaniz ayni merceksiz fara bir xenon takin birde halojen ampul takin oyle test edin. Cizgi kalir ama dedigim gibi isik siddetinin fazlaligindan dolayi cizginin ustunde aydinlanmalar olur.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Makyajlı Civic'in xenonları orjinal, otomatik seviye ayarı ve yıkaması da var. Xenon D2R reflektör olduğundan göz de almıyor.

Artık Corolla'da da D2R reflektörlü xenon var aynı şekilde. Her şey olması gerektiği gibi yani.

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Bence xenon'da merceksiz birşeye benzemiyor. Helede bi-xenon mercekli farın yerini hiçbir merceksiz ve düz xenon mercekli far bile tutmaz :)

bi-xenon ile selektör veya uzunları yaktığınızda yoldaki trafik levhaları sizin için nurlanıyor :) Tecrübeyle sabit :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Peki bu mercek modfiyeliler napcak. Farın üzerinde halojen yazıyor ama içinde mercekli xenon takılmış :) Yani polis neye göre kime göre bakacak.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Rahatsız etmeyeceğine göre endişelenmeye gerek yok. Çakma kitli araçlar kilometrelerce öteden kendini belli ediyor onlar düşünsün. :)

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Makyajlı Civic'in xenonları orjinal, otomatik seviye ayarı ve yıkaması da var. Xenon D2R reflektör olduğundan göz de almıyor.

Artık Corolla'da da D2R reflektörlü xenon var aynı şekilde. Her şey olması gerektiği gibi yani.

Ben bilmem Abi :) Arkadaşım alırken xenondu, Angel eye fardı istermisiniz vb. sorular soruldu. Sadece xenonlandı ama gözü felaket alıyor. 4300k ama olsun yinede alıyor.

Yorum bağlantısı
Melih Özlem
Apaçilere yazık olacak. :)

Sözüm forumdan dışarı :)

başka biryerde kro burda apaçi bakalım daha neler olucaz :) Mutluyuz ama :)

Uygulama açısından bayapı bir sıkıntı olcak bence. Polislerlede görüşmüş arkadaşlar daha böyle bi bilgi gelmemiş.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
Ben bilmem Abi :) Arkadaşım alırken xenondu, Angel eye fardı istermisiniz vb. sorular soruldu. Sadece xenonlandı ama gözü felaket alıyor. 4300k ama olsun yinede alıyor.

+1

Hondalar da çok göz alıyor.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Bende bir çok sarı farlı arabadan mutlu değilim mesela uzunları yakıp gelenlermi yoksa kısaları uzayı aydınlatanlarmı arasınız. Yapacak bişey yok. Herşey doğru düzgünde xenona kaldık yani. Yolları adam gibi yapsınlar önce. 3 hafta önce Zonguldağa gideyim dedim 80li yıllardan kalma eğri büğrü yollar mıcırlı kumlu çakıllı arabayı yolda tutacam diye anam ağladı. Kalkmışız burda xenon göz alıyormuş bilmem neymiş derdiyle uğraşıyoruz.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

İyide hep yanlış hep yanlış hiç doğru görülmedi güzel ülkemde.

Sence hangisi daha tehlikeli Hakan abi. Xenon mu yoksa iki şeritli ve arabayı yoldan atmak isteyen asfalt (değilde) mı ? Ve sen yönetici mevkisinde olsan önce küçük problemleri mi çözersin yoksa büyüklerimi ?

Ben ve diğer apaçiler xenonlarımızı sökmeyelim 62 TL verelim devlete azda olsa katkı yapalım ama kazandıkları parayla yolları yapsınlar önce. Sizinde daha çok işinize gelir nasıl ? :nazar:

Gerçekten zararlıysa bu kadar, satışını yasaklarlar gördüklerinde de bağlarlar. Yoksa sen satışına izin ver muayeneden de geçir sonra yakaladığın yerde ceza yaz indiregandi cebe.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Ben H4 xenonu başka nerde kullanabilirim peki odama mı takmalıyım ?

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Gerçekten zararlıysa bu kadar, satışını yasaklarlar gördüklerinde de bağlarlar. Yoksa sen satışına izin ver muayeneden de geçir sonra yakaladığın yerde ceza yaz indiregandi cebe.

Tabancayı da satın alman serbest ama parasını verdin diye sağa sola sıkamıyorsun...

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)
Yiğitcan bu malların hepsi gümrükten geçer bilir misin? Gümrükten nasıl mal geçtiğini bilir misin? Far ampülü diye beyan ederler. TSE'den onay alan 3-5 tane de far koyarlar. Kalanı da geçirirler. Sistem gereği bütün mallar açılmadığı için de girer. TR'ye girdikten sonra da bul ki izini yakalayasın. Denetim iki türlüdür. Bottom-up ve top-down. Yani üstten alta ve alttan üste. Çoğunlukla suyun başında denetim işe yarar. Ama böyle yaramadığı yerlerde alttan öpmeye başlarsın. Bir kısmını öptükten sonra bakarsın ki diğer kısım çıkarmaya başlamış bile.

Muayeneden geçmesi ise ayrı bir garabet. TÜV'ler de eski usule dönmüş.

Bunları biliyorum birçok şey daha var gerçekten yasak olduğu halde gelen. Ama bunun gerçekten yasak olduğunu bize göstermelri lazım ki bizde takmayalım. Ceza keserek bi yere varamazlar benden söylemesi boşuna konuşuyoruz onu demek istiyorum. Spor Egzoz da yasak açık hava filtreside cam filmide. Hemde senelerdir yasak. Ne oluyor herkes hala kullanıyor. eee hani yasaktı? Satışını engelleyemedikten sonra kullanımını zor engellerler böyle cezayla. Yılanın başını ezemedikten sonra bizi tokatlasalar nolur yani. 62 TL yi keserler sen sağ ben selamet takmaya devam.

Tabancayı da satın alman serbest ama parasını verdin diye sağa sola sıkamıyorsun...

Ruhsatsız yakaladıklarında onlarada 62 TL mi kesiyorlar ceza olarak ? Onun yaptırımı ona göreyse xenonu da yakaladıklarında bağlıcaklar yada muayneden geçirmeyecekler.

Kısacası bizide kandırıyolar kendilerinide. Madem yasak adam gibi yasaklayın kısaca bunu demek istiyorum. 62 TL gibi komik rakamlarla kimse sökmez xenonu. Ben yasak diye sökerim öbürü lay lay lom takar ben çıkardığımla kalırım.

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)
Ben seni öpeyim, kalanları da kalanlar öpsün be Yiğitcan :) Hele bir sakin ol. Dolapta küçük varsa, aç iç rahatla :)

:D ben rahatım abi sıkıntı yok yani. Eminim diğer takanlarda çok umursamıyorlar. Bunları yazıyorum diye de sanmayın ki ben milletin gözünü kör etmek istiyorum illa takıcam. Ben yapılan uygulamanın komik olduğunu düşünüyorum sadece bu yani :)

Bu arada öyle ortaya konuşuyorum saygısızlık yapıyormuşum gibi olmasın eğer bi kusurum varsa affedin :p

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...