İçeriğe Yönlendir

Lpg'li araç havaya uçtu...

Yasin Şimşek Eski

Recommended Posts

Süha Demirtaş

tırsıyorum işte ben lpg uygulamasından bu sebeplerden ötürü

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

LPG kötüdür patlar..Kimse taktırmasında ucuzlasın lpg rahat rahat gezelim ;):(

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek Eski

Yok abi yok araca sonradan takılan herşey aracı bozuyor.Gözünü sevdimin dizeli,az yakar çok kaçar. :)

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Kaçak varmış patlamış. Anormal olan bu zaten. Montajı iyi yapılmış bir lpg kitinde kaçak olmaz.

Yorum bağlantısı
Orhan Zengin

Kaçak varmış,sürücü kokuyu almış,önlem almamış.

Benzinli olsaydı ve benzin kaçağından araba yansaydı,Benzinli araç yandı diye haber yapacaklar mıydı?

Bu tip Lpg patlama,yanma haberleri fazlalaşınca arkasından muhakkak Lpg ile ilgili bi düzenleme yapıyorlar.Bakalım arkası nasıl gelecek.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Benzinli yada dizel araçların hiç patladığını görmedik duymadık. Holywood filmleri hariç tabi. Araba iki takla atıyor güm. :)

Yorum bağlantısı
Serkan Çok
Doğan grubu her zaman ülkeyi yaşanmaz bir yer olarak betimlemeyi kendisine görev bilmiştir..

Otoyollarda yanan benzinli de bir çok aracı duyuyoruz, onlar yanınca araç yandı oluyo, LPG li yandığında LPG li araç yandı oluyor.. İlginç..

merhaba

bunu akademisyen olarak söylüyorsanız dayanak bulduğunuz kesin ve değiştirilmeyecek sonuçları olmalı.

benim düşünceme göre lpg herzaman haberdir benzinli arabanın olduğu haberfdeb daha ciddi haberdir.

saygılarımla.

LPG den araç yanarsa kasko öder mi? Bence ödemeyebilir.

kaskoya bildirdiyeseniz tabiiki öder

ama emmim varken fazlada konuyu uzatmam.

Yorum bağlantısı
Tuna Aksu

yahu lpg taktırmaya iyice niyetleniyorum sonra pat diye bir haber vazgeçiyorum. Ayrıca bazı arkadaşlar kendilerini forumun yönetici moduna sokup başkalarının yorumlarına saygısızlık yapıyor!insanları bozmaya çalışmanın hiçbir anlamı yok...

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Kaçak varmış alev almış, patlamadan çok yangına benziyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Çok

"saygısızlık ve insanları bozmaya çalışmak" nerede yapılmış onu söylerseniz forumca o konuyuda masaya oturtup doğru yolu bulsak diyorum.

Ayrıca ben bu forumdaki yöneticilerin böyle davrandığına hiç şahit olmadım bunu örnek alan olsun.

Yorum bağlantısı
Tuna Aksu
Bunu anlamadım. Burası forum ortamı. Herkes düşüncesini söyleyebilir. Yönetici azarlar, paylar diye birşey yok. Yöneticinin ancak yetkileri olur ve onu kullanır. Hepsinden öte ben böyle bir mesaj görmedim bile.

Hakan abi ben böyle bir mesaj okudum ama neyse

Yorum bağlantısı
Özcan Şengül
(düzenlendi)

bu aracın kontak açılınca patlaması motor bölümünde gaz veya benzin sızıntısı olması anlamına gelir.araç iran plakalı imil üzerindeki kitin ne olduğu periyodik bakım ve kontrollerinin yapılıp yapılmadığını da ayrıca bilmiyoruz eski sitem kitlerde ( direk lpg ile çalışan sistemlerde ) araç devamlı lpg ile çalıştığından benzin boruları kurumakta araçta lpg biterse veya herhangi bir sorundan benzinle çalışırsa motor bölünmünde aşırı kuruyup gevreyen benzin boruları yarılmakta veya çatlamakta ve benzin kaçağı alev alarak yangına sebebiyet verebilmektedir.burada aracın lpg li olması yanmasının sebebinin lpg kaynaklı olduğu anlamına gelmez bu bilirkişi tarafında yapılacak incelme ve araç geçmişini incelenmesi ile anlaşılabilir bu durumdaki araca ondan yandı bundan yandı demek çok fazla bir anlam ifade etmez kanaatindeyim

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z

Ya bir arada da doğal gaz olan evler de patlıyordu.Bu LPG de bizim evimizde olan bildiğiniz ocak tüpüyle aynı gazı taşıyor.Yanıcı patlayıcı olması,tehlike kesindir anlamına gelmez.Sadece tedbiri arttırmak,dikkat etmek gerek.Ayrıca istatistik var mı bilmiyorum ama en çok,Kamyonlar ve şehirler arası otobüsler yanıyor.Alayı dizel onların halbuki.LPG tehlikeli midir?Evet ama benzin ya da trafikteki denyolardan daha fazla değil.Aha okuyun,görün.Adamlar tüpe G3 ve keleş mermisi sıkmış,birşey olmamış.

http://teknoogle.blogcu.com/lpg-li-araclar...akkinda/4543270

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar
Benzinli yada dizel araçların hiç patladığını görmedik duymadık. Holywood filmleri hariç tabi. Araba iki takla atıyor güm. :D

Hocam insaf diyorum, hiç mi otoyol üzerinde aniden hatta hareket halindeyken yanan benzinli araç haberi duymadınız, hiç mi bu haberlerde söylenen " Aracın içindekiler kendilerini dışarı attılar fakat araç tamamen kullanılamaz hale geldi" cümlelerini hatırlamıyorsunuz..

İlginç.. Gazete ya da haberlerle pek aranız yok anlaşılan..

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Sevgili Alper, Doğan Grubu ile şahsi görüşlerin olabilir. Bunu genelleştirmek ne ölçüde dorudur ona bakmak lazım. Bir de komplo teorilerinin artık dezenformasyon aracı olarak kullanıldığını eminim herkes biliyordur.

Verdiğin örnek üzerinden gidecek olursak: Tavuk haberinin TV'deki detaylarını bilmiyorum ama Rus'ların sadece but talebi olduğu, dolayısıyla göğüs, kanat gibi diğer tavuk ürünlerinde arz dengesi nedeniyle fiyatların düşeceği haberi Doğan Grubunun gazeteleri Hürriyet ve Vatan'da yayınlandı, senin tezinle çelişiyor. LPG patlama olayına bakarsan aynı haberin aynı metinle birden fazla sitede yer aldığını göreceksin. Özellikle bu tarz haberler, aynı metinle iktibas notu düşülmeden yayınlanıyorsa haber ajansları tarafından hazırlanıp dağıtılmıştır. Diğer sitelerde mi Doğan Grubunun veya onların amacına hizmet ediyor. Bir noktadan hareketle genele varmak ne ölçüde doğrudur, cevabını sen ver.

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar
(düzenlendi)
merhaba

bunu akademisyen olarak söylüyorsanız dayanak bulduğunuz kesin ve değiştirilmeyecek sonuçları olmalı.

benim düşünceme göre lpg herzaman haberdir benzinli arabanın olduğu haberfdeb daha ciddi haberdir.

saygılarımla.

Serkan bey,

Ben lokal olarak haberi değil genel olarak yayın mantığını eleştiriyorum. Doğan grubunun haber portalı (ekolay.net), gazeteleri (milliyet, posta vs) televizyonları (kanal d vs) ne düzeyde ve çizgide (siyasi olarak bahsetmiyorum, popülarist ve avamca olmasından bahsediyorum) yayın yaptığı aşikardır, tabiki bu benim şahsi fikrimdir, ancak o kadar çok şahit olmuşumdur ki, bu grubun haberlerinin mahkeme ya da diğer yollarla tekzip aldığına ya da alay konusu olduğuna. Daha fazla konuyu dağıtmak istemiyorum, dediğim gibi bu benim şahsi fikrimdir, diğer fikirlere saygı duyuyorum, isterseniz konuyu özelden konuşabiliriz.

Haber metniyle, Doğan Grubu'nun ne alakası var anlayamadım. Yorum yapacaksanız araçla, lpg'yle ve alınacak tedbirlerle ilgili bilginiz birikiminiz varsa yorum yapın.

Ayhan bey kişiler bir haber karsısında istedikleri yönlerde yorum yapma özgürlüğüne sahiptirler. Ben forumda LPG ile ilgilide yorum yapmışımdır, bu haberde ise haber yapan ile ilgili yorum yapmak istemişimdir, nezaket sınırları içerisinde yapılan her yoruma saygı duyulması gerekir, ayrıca hiç kimse kimseyi bir olay karsısında bu olayla ilgili hangi yönde yorum yapacağı ile ilgili kısıtlayamaz diye düşünüyorum..

Saygılarımla..

tarihinde Davut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
Ayhan bey kişiler bir haber karsısında istedikleri yönlerde yorum yapma özgürlüğüne sahiptirler. Ben forumda LPG ile ilgilide yorum yapmışımdır, bu haberde ise haber yapan ile ilgili yorum yapmak istemişimdir, nezaket sınırları içerisinde yapılan her yoruma saygı duyulması gerekir, ayrıca hiç kimse kimseyi bir olay karsısında bu olayla ilgili hangi yönde yorum yapacağı ile ilgili kısıtlayamaz diye düşünüyorum..

Saygılarımla..

Sevgili Davut, tabiki yorum yapma hürriyetine sahibiz, Alper'e yazdığım nota bakarsan bahsi geçen haber birden fazla sitede var. O bakımdan haber yapan ile yorumlarınızda bunu göz önünde bulundurun.

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar
Sevgili Davut, tabiki yorum yapma hürriyetine sahibiz, Alper'e yazdığım nota bakarsan bahsi geçen haber birden fazla sitede var. O bakımdan haber yapan ile yorumlarınızda bunu göz önünde bulundurun.

O konuda haklısınız tabiki, bir çok medya grubu aynı durumda, ben sadece bir tanesi ile ilgili fikirlerimi beyan etmiştim..

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar
şöyle ki, doğan grubunun haberlerinden bir örnek vereyim:

rusyaya tavuk ihracat anlaşması yapıyoruz..... doğan grubu "dar gelirli vatandaşın yediği zaten bir tavuk var, onu da dışarıya satacağız fiyatlar yükselecek" diye haber yapıyor... vatandaşla roportaj yapıyor ve hep isyanda olanları ekrana yansıtıyor.... belirli bir kültür seviyesine sahip olduğunu sanan ben bile bi an etkileniyorum..... "haydaaa" moduna giriyor, üzülüyorum....

sonra saksı biraz geç çalışıyor.. yahu ihracat bu diyorum. ülkeye para girecek diyorum... tavuk bulunmaz bir şey mi? 5 senede falan mı yetişiyor ki fiyatı artsın?? üç beş fabrika daha kurulur... talebe göre arz açığı -oluşursa tabi- 2 ayda 3 ayda kapatılır.. fiyat neden yükselsin?? hem de talebin düştüğü kış günü!! hem diğer yandan ülkeye döviz girer... istihdam artar....

şimdi bu haber nasıl bir haber? ve bu doğan grubu nasıl bir grup yorumu siz yapın.... bu sadece "bir" örnek... binlercesini siz zaten bulacaksınız!

----- ilk mesajımda yazmış geri silmiştim çok uzun olacak diye.... şimdi şart oldu; evet. araba patlamamış yanmış.. arka bagaj da sonradan açılmış... hatta tam olarak yanmamış bile... lastikler sapasağlam... yok patlamışmış... yok adamlar içinde kalmış mış.... eminim adamlar anında kendilerini dışarıya attılar.... ve ciddi bir yanık da yok... sadece tüyler ütülmüştür.... ilk anlık alev topu içinde... haber değeri oluşturmak için yorumlar, abartılar..... bu değil habercilik!

------

üçüncü olarak, evet Hakan Bey, pogaz doğan grubunun... lakin lpg deki vergi oranı %80 benzindeki %70...

e fiyat farkını da hesaplarsak.. %40 da ciroda oynuyor (lpg nin tasarrufu olarak baktığımızda)... yani hangisini satmak daha k

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Bir ara da Mercedes otobüslerin yolda giderken motor kısmından yanmaya başlaması meşhurdu. Neredeyse her hafta bir otobüsün yandığını görüyorduk. Bir çok vatandaşımız zarar gördü bu durumdan. Ama tabi montajı düzgün yapılmamış bir LPG her zaman patlamaya hazır bir bomba gibidir.

Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z
Bir ara da Mercedes otobüslerin yolda giderken motor kısmından yanmaya başlaması meşhurdu. Neredeyse her hafta bir otobüsün yandığını görüyorduk. Bir çok vatandaşımız zarar gördü bu durumdan. Ama tabi montajı düzgün yapılmamış bir LPG her zaman patlamaya hazır bir bomba gibidir.

Bende onu dedim ya.Dizel bile yanıyor.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki
Bende onu dedim ya.Dizel bile yanıyor.

Ben kaçırmışım herhalde orayı farketmedim :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...