İçeriğe Yönlendir

Focus Mk1 - Direksiyon ile İlgili Sıkıntılar...

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Murat Keskinoğlu

Bursadaki yer gazcılarda bir ara sokakta idi adresini tam olarak bilemiyorum ancak bu aralar sık sık Bursaya gidiyorum. En kısa sürede adresi bulur yazarım size.

çok teşekkür ederim zaten yarın akşam foruma bende neticeyi yazarım. halledemezsek yardımınıza başvururuz. saygılar

Yorum bağlantısı
Ali Nail Özdemir

Klima kompresörüne giden rekor boruları vardır öncelikle boruları kontrol ettirin oda değilse tamirini yaptırmaya çalışın olmadı çıkma alın ama onuda bayağı pahalıya maal edersiniz.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Focus motorunda suyun zarar vereceği yer sadece sigorta kutusu falandır heralde..

Ben köye gittiğimde, babamın güneş enerjisinden sıcak su alıp yıkıyordum eskiden..

Ama artık o zamanım malesef olmuyor..

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Gökhan inal

direksiyon hidroliğimde eksilme olduğu için hidrolik eklemek istedim. ancak kitapçığında yazan WSA M2C 195 A kodlu otomatik şanzıman yağını hangi marka-modelin karşıladığını bulamıyorum. özel bir serviste mobil atf 220 önderdiler ama açıkçası çok ikna olmadım çünkü yağın üstünde pek bir açıklama yazmıyordu. ne kullanmamı önerirsiniz? herhangi bir otomatik şanzıman yağı (kırmızı sanırım) oluyor mu?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

otomatik şans yağı (ATF) ile aynıdır direksiyon hidroliğinde kullanılan yağ. çoğunlukla kırmızıdır.

marka pek fark etmez

Yorum bağlantısı
Gökhan inal

bu durumda herhangi bir markanın otomatik şanzıman yağından ekleme yaparsam sorun olmaz diye algılıyorum. doğru mudur? 2 farklı yağı karıştırmaktan çekiniyorum da ondan iyice bir öğreneyim dedim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sadece fren yağında DOT3 DOT4 e dikkatetmek gerekir. direksiyn veya otm şanzıman yağları markalar karışık konabilir sıkıntı yaratmaz.

şöyle düşünün avrupada konmuş direksiyon yağını türkiyede yetklili serviste bile tamamlatınca ne konuyor :) bizim ülkenin yağı tabiki.

karışsın sorun yok

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Eski

tamir takımı denilen contalardan zaman içinde yağ atabiliyor.tamir takımı 140 ytl falandı yanlış hatırlamıyorsam.komple kutu 450 ytl falan olması lazım.çıkmacılardan bulabilirsiniz belki.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sadece yağ kaçağı ise sorun.. değiştirmeye gerek yok..

Hatta ucuz conta'da uydurulabilir belki..

Ortağımın focusa uydurmuştuk 5 yıldır sorunsuz çalışıyor..

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

600-700 gibi söylenti vardı..

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Fiyat Normal 100 Ytl Den Başlıyor. Ben Yaptırmayı Düşünüyorum Ama Sadece Düşünüyorum. Şimdilik.

Yorum bağlantısı
Aykut Tunguç

Senin yine iyi benim direksiyon ortasındaki airbag in bulunduğun yerin etrafı soyulmaya başladı.. el teması yok bişey yok soyuluyor.. 2007 model araçda oluyor bunlar zaman geçtikçe araç eskidiğinde bakalım daha neler çıkacak

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...
Muhittin Kaplan

Benim Direksiyon Hidroliğinin Eksildiğini Gördüm Gidip Herhangibir Direksiyon Hid. Alsam Eklesem Sorun Olur mu (Renkli Renksiz Farklı Renkli ) ?(Problem Olmaz Denmiş Yukarda Ama Benimki Fiesta :D )

Yorum bağlantısı
Gökhan inal

ben aldım ekledim, şimdiye kadar bir problem çıkmadı. elimdeki yağın çoğu da duruyo. burda olsanız sizinkine de eklerdik.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
abi sen ekle senin araba herşeyi kabul eder artık. hatta bence zeytin yağı koy ne fark eder ki :D

Koymadığımı Nerden Biliyon

Fiesta'da olmaz . onlar çok hassas . önce yağ uyumu testi yaptıracaksın . penisiline alerjisi falan varmı ona bakacaksın . sonra ekleyeceksin .

Nöbetten Çıkınca Yanlış Yunluş Okudum Olmadı Tekrar Okudum Yanlışmı Görüyorum... :D

Ayrıca Gerçekten Hassas İçli Bir Makina.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hakan Ekinci
Merhaba,

Aracımı daha henüz servise göstermedim

Göstermeden sizin bilgilerinize danışmak istedim.

Direksiyondan ilk kalkışlarda düz veya sağa sola dönerken uğultu şeklinde ses geliyor

Nedendir acaba?

Teşekkürler

iyi geceler,

eger ki direksiyon hidroligi azalmamissa;

2002 den sonra cikan Mk1 (eski kasa) focus larda meydana gelen bir ariza. 2002 oncesi araclarin hic birinde yok.

direksiyon kutusu cikis saft contasinin sertlesmesinden dolayi ortaya cikan bir ses. sessiz bir ortamda saga sola dogru olan manevralarda ugultu seklinde gelen bir ses. servisler bu noktada iki cozum yolu var. 1) kutu degisimi: garantiniz yok ise 1700 ytl civarina gelir 2) yildirim kardesler de kutu rektifiyesi: servis kutuyu sokuyor bu firmaya gonderiyor.250-300 ytl arasi maliyeti var. kutuyu tamamen dagitip honlayip, taslayip yeni conta takip topluyorlar.arac 4-5 gun serviste kaliyor. bu islemin verimi hakkinda farkli gorusler var. yaptirilabilir.

eger araciniz garantide ise hemen kutuyu degistirin.

bu ses hakkinda herhangi bir islem yaptirmassaniz, benim gorusum herhangi bir fonksiyon eksligine yol acan bir durum olmaz gibi duruyor ama, conta iyice sertlesip yag kacirmaya baslarsa o zaman problem olabilir. ama onu da ugultu sesinin artmasindan dolayi erkenden anlayip onlem alabilirsiniz.

gecmis olsun.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Talip Eren

benim arabadada var aynı sorun,150 ytl ye tamir takım contası ve atf siyle tamam olacağını söyledi tamircim ama henüz arabayı bırakamadım,atf ekleyerek kullanıyorum ama ne yapıp edip zaman bulup bıraksaydım keşke.çünkü dışarı akan atf motorun altına kadar iniyordu,altı yağdan görülmüyor ve malesef alt tablaların burçlarında boşluk yapmasına neden olmuş(tablalar yeni değişmişti)...ATF motorun diğer açıktaki hareketli aksamlarına zarar veriyor yani...bence hemen halledin bu sorunu,benim gibi ekstra masraf yaşamadan...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmet Ertugay

izmir 2.sanayide sadece direksiyonu kaplamak için 160 ytl+kdv istediler.

Yorum bağlantısı
Serkan Çolakoğlu

iyi akşamlar..

sanırım bu direksiyon soyulması fordlara özgü bişey. buda benim focus ghia nın resmi. ucuz yollu bir formülü olan forumda paylaşsın..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...