İçeriğe Yönlendir

Autoshow kış lastik testi 2010

Evren Erakçora

Recommended Posts

Evren Erakçora

Sıralama şöyle: goodyear ultargirip 7+, conti wintercontact ts830, dunlop sp winter sport 3d, semperit speedgrip. He zaman ki gibi sonuncu yine çinli Kenda. :D 4 mevsim lastiği Kumho optimo 4s de ortalama bir performans göstererek, hem yaz hem kış kullanılabilir. Bir gelenek olduğu üzere Michelin gene en az yakıt tükettiren lastik oluyor. ;)

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Continental almayı düşünüyordum. Good year mi alsam acaba?

Performans değerleri yakın, en iyisi fiyatlarına göre karar vermek sanırım.

Yorum bağlantısı
Emre Özen
(düzenlendi)

hazır ultragrip görmüşken bir sorayım dedim. kış lastiği tercihimiz bu yıl UG7+ oldu.. bizim arabanın ebatlar 195/65/15 bunlarda binek tipi birde yük tipi mi ne oluyormuş fark ne hangisini almalıyım ?

tarihinde Emre tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bora Akbaş
(düzenlendi)
hazır ultragrip görmüşken bir sorayım dedim. kış lastiği tercihimiz bu yıl UG7+ oldu.. bizim arabanın ebatlar 195/65/15 bunlarda binek tipi birde yük tipi mi ne oluyormuş fark ne hangisini almalıyım ?

Öyle bir ayrım yok galiba,Yada ben bilmiyorum. 195/65/R15 lerde " 91 T " yazanlar var,daha düşük hız (190 km'ye kadar) kapasitesi var. "91H" yazanlarda ise daha yüksek (210 km ye kadar) hız kapasitesi var. " 82 T" yazanlarda ise hem hız hemde yük kapasitesi daha düşük. "91" yazanlar 1600 kg yük taşıyabilecek(kendi ağırlığı ile birlikte) araçlar için iken "82 " yazanlar 1200 kg yük taşıyabilecek araçlar için üretilmişler.

Sizin aracınız Focus 2 ise alacağınız ebat 195/65/r15 91 H olmalıdır. Ultragrip7 de bu ebadın fiyatı ise 135 Tl.den başlamakta.(Ankara için bu fiyat)

Şu adrese bakın isterseniz.

http://eu.goodyear.com/tr_tr/images/Kis-4M...cm282-68268.pdf

tarihinde Bora Akba? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Good Year 160 * 4 peşin

Continental 165*4 12 taksit fiyat verdi.

Conti aldım.

eski tabanı kayık lastiklerden sonra pamuk gibi oldu :good1:

Yorum bağlantısı
Ali Dura
Ultragrip 7 kullanıyorum. Memnunum. Çok ama çok sessiz. Tavsiye ederim :(

sefa abi merhaba ben adanalıyım bende en sessiz lastiği istiyorum bu lastik kış lastiği bizim buralarda kış olmazkı doğru dürüst alsak ne olur peki yararlımı zararlımı yada boşmu

Yorum bağlantısı
Engin Özarı
Ultragrip 7 kullanıyorum. Memnunum. Çok ama çok sessiz. Tavsiye ederim :(

Sefa Bey

2010 yılnda benimde lastik sorunum olacak. Aracın üzerinde conti ojinal lastikler var. 26 binde araç . Tabandaki dişlerde silinme başlamış. 5 yıl olduğu için kauçuk ömrüde dolmak üzere. Ben aracımı yazın daha çok kullanırım. Kışın sirket arabasını kullnıyorum. Yazın performans , sessizlik ve yumuşak vibrasyon olarak önerirmisniz ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kış lastiği testini de, diğer testleri de okurken, sonuç sıralaması yanında, şahsi kullanım şartlarına göre yorumlamak en faydalısıdır. Mesela bu testi göz önüne alırsak, Kuru ve ıslak zemin frenajına bakılırsa Dunlop Sp ön plana çıkıyor (mesela İzmir gibi yerde yaşasam buna bakardım), Karlı zeminde sıkça gideceksem güç aktarımına bakarak Conti 830 (Uludağ a sık gideceksem) gibi fark edebiliyor. Fiyatına göre de Sava sürpriz iyi sonuçlara imza atıyor (sadece ıslak zeminde biraz yavaş gidilmesi gerekiyor)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...