İçeriğe Yönlendir

2004 Ford Fiesta Dizel.

Melih Özlem

Recommended Posts

Melih Özlem
(düzenlendi)

Herkese merhabalar. Üye tanıtım başlığı olmadığı için bu başlıkta hem kendimi hem aracımı tanıtıyorum. İstanbul'dan Melih, 20 yaşındayım, Kanal D'de çalışıyorum. Önceden güzel ve özel bir 2005 model Honda Jazz'ım vardı. Şimdi ise 4 sene önce kullandığımız Fiestayı kendi şahsıma aldım. Herkese keyifli forumlar dilerim...

210.jpg

215.jpg

219.jpg

220.jpg

Bu da Temiz Hali :nazar:

2218.jpg

2222.jpg

2224.jpg

2227.jpg[/b]

Üstündeki jantları satmak için söktüm. Şuanda sac jantlar bulunmakta :)

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Gereksiz bold kullan?m? yapmay?n l
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Forum kurallarını okumadan, yeni mesaj yazmayın lütfen Melih Bey..

Yorum bağlantısı
Melih Özlem
(düzenlendi)

Teşekkür ederim fakat normal yazı karakterini kullanıyorum yazı karakterini değiştirmiyorum :D Sadece hızlı cevapla kısmındaki ''b'' kalın harf ikonunu kullanıyorum ama madem yasak kullanılmaz tabikide, alışmıkş olduğum için kullanıyordum.

Aracı yeni aldım, kış geçtikten sonra yere yakınlaştırmayı düşünüyorum, sisleri kendim yapmıştım değiştirmeyi düşünmüyorum teşekkür ederim...

tarihinde Melih tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Melih Özlem
Sizi yadırgamak için yapmıyorum sadece forumdaki ortamının , otoritenin düzgün kalmasına uğraşıyorum eminimki bunlar ilk günkü heyecandandır :D

çok ilginç kurallar var gerçekten :) yüzümü gösteren fotoğraf yok malesef hep uzaktan çektirdiğimiz için allaha şükür gbtmiz temiz :D tc kimlik no verebilirim ama :) en iyisi avatar koymayayım :)

Yorum bağlantısı
Melih Özlem
(düzenlendi)

biliyorum teşekkürler ilk girdiğimde forum kurallarını okudum zaten, fakat font değiştirmek ayrı kalın harf yapmak ayrı olduğundan kalın harf kullandım. Avatarla ilgili olanı gözden kaçırmışım, koymamak daha iyi :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
çok ilginç kurallar var gerçekten :) yüzümü gösteren fotoğraf yok malesef hep uzaktan çektirdiğimiz için allaha şükür gbtmiz temiz :D tc kimlik no verebilirim ama :D en iyisi avatar koymayayım :)

Bizim forumun kuralları trafik kuralları gibidir.. Uzun araştırmalar ve deneyimler sonucu oluşturulmuştur.. Her satırı da uygulanır...

Alaya almak gibi bir niyetiniz de varsa biraz daha belli edin bunu lütfen :)

Yorum bağlantısı
Melih Özlem
Hoşgeldiniz, arabanın rengi güzel ama sisler olmamış bence... :blush:

teşekkür ederim...

Bizim forumun kuralları trafik kuralları gibidir.. Uzun araştırmalar ve deneyimler sonucu oluşturulmuştur.. Her satırı da uygulanır...

Alaya almak gibi bir niyetiniz de varsa biraz daha belli edin bunu lütfen ;)

alaydan çok esprili yaklaşmaya çalışmıştım :p

Yorum bağlantısı
Melih Özlem
(düzenlendi)

Xenon konusuna takılmazsak sevinirim. Bayağı bir konusu geçmişti göz alıyor,almıyor tarzında. Şimdiden teşekkür ederim...

Edit: Yeni resimler çıkmamış hemen ekliyeceğim.

Yorum bağlantısı
Misafir

Melih hoşgeldin. Fit'ten sonra pek bi sade geldi gözüme bir kaç değişiklik yapılırsa güzel olur. St body gibi. Sisler bence de olmamış. Onların yerine orjinallerinden bulup taksan daha hoş olur. Saç jant da fena durmamış. Kışlık Mode :) Kazasız belasız iyi günlerde kullan.

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
Foruma küçük BiLo gelmiş :)

Eğer küçük bilo abisinin izinden gidecek olursa çok para harcayacak ama Türkiyenin en yakışıklı fordlarından biri olacak demektir :)

Yorum bağlantısı
Melih Özlem
Melih hoşgeldin. Fit'ten sonra pek bi sade geldi gözüme bir kaç değişiklik yapılırsa güzel olur. St body gibi. Sisler bence de olmamış. Onların yerine orjinallerinden bulup taksan daha hoş olur. Saç jant da fena durmamış. Kışlık Mode :p Kazasız belasız iyi günlerde kullan.

Teşekkür ederim hoşbulduk :D Daha başlangıç aşamasındayız ve kredi borcum var :) Arabayı krediyle aldım daha tazeyiz :) Elimdeki malzemeleri kullandım sadece. Satışı aldıktan sonrada Fit'ten söktüğüm tesisatı bağlatıcam :) Teneke kışlık mode, sislerede orjinali bayağı bi para ve ampül tipi değiişktir xenonuda bağladık böyle iyi :)

Foruma küçük BiLo gelmiş ;)

Ne yalan söliyim bende Bilo diyodum :D Küçük bilo hoşgeldi diyelim :)

Eğer küçük bilo abisinin izinden gidecek olursa çok para harcayacak ama Türkiyenin en yakışıklı fordlarından biri olacak demektir :(

Referansım Arabam konusunda konusunu açtığım eski aracım Honda Jazz. Çok para harcamam ama yakışıklı yapacağımdan emin olabilirsiniz. Teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Güle güel kullan...

Bu araba benim açımdan Fit'e göre çok daha güzel... Gerçi plakayla bozmaya başlamışsın bile...

Yorum bağlantısı
Hakkı Öz
1002228j.jpg

1002232c.jpg

1002229d.jpg

1002230s.jpg

1002231sk.jpg

Aynaların dış kaplamaları orjinal mi yoksa siz mi arbanın rengi ile uyumlu hale getirmek için değiştirdiniz.

Yorum bağlantısı
Erim Gülaçtı

sis farları bence oldukça hoş durmuş. 2006 ve sonrasının sis farları değil mi bunlar? nasıl taktırdın? herhangi bir sorunlar karşılaştın mı? far anahtarı da yaptırdın mı? kaça yaptırdın? :D

Yorum bağlantısı
Onur Demir
:D Benimde sis farları hoşuma gitti. Aracın rengide çok hoş, Güle güle kullanın...
Yorum bağlantısı
Melih Özlem
Güle güel kullan...

Bu araba benim açımdan Fit'e göre çok daha güzel... Gerçi plakayla bozmaya başlamışsın bile...

Can bey yorumunuza saygı duyuyorum fakat ben aracımı kişiselleştirmeyi seven birisiyim, o yüzden siz benim aracımı hiç beğenmeyeceksiniz ileriki zamanda :)

Aynaların dış kaplamaları orjinal mi yoksa siz mi arbanın rengi ile uyumlu hale getirmek için değiştirdiniz.

aynaları değiştirmedim sadece gövde rengine uyumlu olması için boyatmıştım araç eskiden bizdeyken hala o şekilde duruyor :)

sis farları bence oldukça hoş durmuş. 2006 ve sonrasının sis farları değil mi bunlar? nasıl taktırdın? herhangi bir sorunlar karşılaştın mı? far anahtarı da yaptırdın mı? kaça yaptırdın? :selo:

teşekkür ederim. Sis farları tabiri caizse uydurma. Başka bir araçtan oraya uyguladık. Fakat bayağı eskiden yaptığımız için hangi aracın sis farıydı hatırlamıyorum. Fakat biz bunu yaptığımızda 2006 modeller çıkmamıştı sonradan yuvarlak sis farı çıkmaya başladı :) Bayağı ilginç bir tesadüf oldu :) Montajı kendimiz yapmıştık, ayrı bir anahtar yapmıştık direksiyonun altında. Fiyatını inanın hatırlamıyorum.

:D Benimde sis farları hoşuma gitti. Aracın rengide çok hoş, Güle güle kullanın...

teşekkür ederim rengini herkes çok beğeniyor zaten :)

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Melih Özlem
(düzenlendi)

Geçen hafta Bahçelievlerdeki müzik sistemleri ile uğraşan abimin dükkanına giderek fiestamın ses sistemini bağlattım. Montaj sırasında pek fotoğraf çekemedim ki iş bitince fotoğraf çekemedim. Çünkü yaklaşık 7 saat sürdü montaj işlemi. İnce ince tertemiz ve orjinal şekilde yapıp güzel bir ses kalitesi elde ettik.

Gelelim takılan cihazlara,

Ana ünite: Pioneer 3150 mp3 usb

Ön ve arka kapılar: Sound Magus SM403

Subwoofer: Hertz Es 300 30 cm Çift Bobinli

Amfi: Edison ed505a 5 kanallı amfi

ve tabikide teyp çerçevesi.

Midlerin montajı fiestalarda bayağı bir sorundur. Biz ön kapılara midi yerleştirip boşlukları izolasyon malzemesi ile doldurarak yaptık. Gerçi forumda açtığım konudada bu şekilde tavsiye edilmişti. Tizleri ise sol tarafta fotoğrafta görüldüğü gibi yaptık. Arka kapıları ise mid ve tizleri yanyana koyarak boşlukları tekrar izolasyon malzemesiyle doldurduk.

Dediğim gibi tam 7 saat sürdü işlem. Ama çok çok iyi oldu. Araçtaki ses gayet iyi, umuduğumdan iyi oldu diyebilirim. Yarın inşallah teyp ve bass fotoğraflarınıda eklicem. Şimdilik elimdekileri ekliyorum ;)

6294.jpg

6296.jpg

6299.jpg

6302.jpg

Yorum bağlantısı

Melih zaten stok dursan şaşardım. :)

Hayırlı olsun dostum, fit'ten sonra bunda da tarzını yansıtmaya başlamışsın. Yeni sistemin hayırlı olsun, detaylı resim hatta video olsa güzel olurdu. :(

Yorum bağlantısı
Melih Özlem
Melih zaten stok dursan şaşardım. :(

Hayırlı olsun dostum, fit'ten sonra bunda da tarzını yansıtmaya başlamışsın. Yeni sistemin hayırlı olsun, detaylı resim hatta video olsa güzel olurdu. :p

Teşekkürler sağolasın ben tanıyamadım ama :bambam: Stock binemiyorum ne yapıyım :) Detaylı resimleri en kısa zamanda eklicem :)

Yorum bağlantısı
Melih Özlem

Ses sistemimizin detaylı fotoğrafları buyrun :nazar:

2611.jpg

2614.jpg

2620.jpg

2626.jpg

2628.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben anlamam ses siteminden..

Ama zincir bu günlerde çok gerekli bagaja koymakla iyi etmişsiniz...

Yorum bağlantısı
Melih Özlem

Teşekkürler Mehmet abi yaz kış bagajdadır. Jazzdada öyleydi bundada öyle :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...