İçeriğe Yönlendir

Goodyear Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Furkan Avcı

Aracımın üstünde 2012 19. hafta üretimi yaklaşık 15.000 km yol yapmış Goodyear EfficientGrip 205/55 R16 lastik var.

Islak zeminde bundan iğrenç, berbat, lanet, kalitesiz ve kötü lastik hayatımda görmedim. Yenisi falan çıkmış hikaye hayatta almam.

Sabah işe gelirken düz yolda refüj sulamanın suları yola akmış, 40-50 ile 1/10 gaz ile ivmelenirken ESP yandı, muhtemelen ASR için yandı.

İlerideki virajda suyu görünce lastiklerin kalitesizliğini bildiğimden 40-50 civarı düştüm ve hanıma:

- Neden lastikleri değişelim diye tutturmuşum biliyor musun? Bak izle dedim.

45-50 civarı hızla girdim viraja hemde ayağım gazda değildi, direk arkayı bıraktı, ESP devreye girdi ve topladı. ESP olmasa bayağı bir manevra yapmam gerekecekti, yada bankete toslayacaktık.

Peki şehirlerarası yolda 110-120 ile giderken es-kaza bir virajın içi ıslaksa  :shok:  :shok:  :shok:

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Aracımın üstünde 2012 19. hafta üretimi yaklaşık 15.000 km yol yapmış Goodyear EfficientGrip 205/55 R16 lastik var.

Islak zeminde bundan iğrenç, berbat, lanet, kalitesiz ve kötü lastik hayatımda görmedim. Yenisi falan çıkmış hikaye hayatta almam.

Sabah işe gelirken düz yolda refüj sulamanın suları yola akmış, 40-50 ile 1/10 gaz ile ivmelenirken ESP yandı, muhtemelen ASR için yandı.

İlerideki virajda suyu görünce lastiklerin kalitesizliğini bildiğimden 40-50 civarı düştüm ve hanıma:

- Neden lastikleri değişelim diye tutturmuşum biliyor musun? Bak izle dedim.

45-50 civarı hızla girdim viraja hemde ayağım gazda değildi, direk arkayı bıraktı, ESP devreye girdi ve topladı. ESP olmasa bayağı bir manevra yapmam gerekecekti, yada bankete toslayacaktık.

Peki şehirlerarası yolda 110-120 ile giderken es-kaza bir virajın içi ıslaksa  :shok:  :shok:  :shok:

:unsure2:

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

:unsure2:

Aynen anlattığım gibi Selçuk abi, ne bir eksik ne bir fazla. Kuruda kalkışlar hariç pek sıkıntı yok ama en küçük suyla temasta lastik oluyor don lastiği :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Furkan Avcı

Aynen .

Bugün az daha öndeki araca vuruyordum ,hızlı olmamama rağmen araç bayağı bi kaydı , sebep ıslak zemin . Özellikle indim baktım yağ mı diye ama sadece su maalesef .

Sessizliği ve kuru zemin performansı çok güzel ama ıslak zeminde bence de berbat bir lastik .

Lastikleri 17'ye çıkardım, şimdi ContinentalSportContact5 var, ki arka taraflar %75 ömrünü tamamlamış. Geçen aynı virajda yine su vardı, bizim hanım aynı denemeyi yap bakalım kayacak mı dedi?

Sonuç hanımın yüzünde vay be hakikaten haklıymış der gibi bir ifade oldu ve sessizlik. Bende haklı çıkmanın gururu :D

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Ebat aynı değil , çok sağlıklı bir deneme olmamış aslında ama aynı ebatta da yapar galiba .

Evet abi, ebat aynı değil ama aynı ebattaki ContiPremiumContat2 mondeo'da takılı oradan bile anlayabiliyorum.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Amasra+Safranbolu'ya yeni lastikler ile gideyim hem de bir denerim diye bu sene içinde üretilmeye başlanan (kasım 2012 yürürlüğe giren yeni AB lastik standartlarına uygun) Nokian line ile EfficientGrip Performance arasında kalmıştım son bir aydır. EfficientGrip ile ilgili neredeyse memnun olan birine rastlamadım diyebilirim. Ama bu yılın ilk aylarında çıkan EfficientGrip Performance ile ilgilide tam tersi çok olumlu yazılar, incelemeler okudum. Satıcının lastik bayilerine yönelik yapılan tanıtım filmlerini de seyredince good year aldım.  ilk 1000 km için her şey yolunda bakalım 10,000 den sonra nasıl olacak :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Amasra+Safranbolu'ya yeni lastikler ile gideyim hem de bir denerim diye bu sene içinde üretilmeye başlanan (kasım 2012 yürürlüğe giren yeni AB lastik standartlarına uygun) Nokian line ile EfficientGrip Performance arasında kalmıştım son bir aydır. EfficientGrip ile ilgili neredeyse memnun olan birine rastlamadım diyebilirim. Ama bu yılın ilk aylarında çıkan EfficientGrip Performance ile ilgilide tam tersi çok olumlu yazılar, incelemeler okudum. Satıcının lastik bayilerine yönelik yapılan tanıtım filmlerini de seyredince good year aldım.  ilk 1000 km için her şey yolunda bakalım 10,000 den sonra nasıl olacak :)

Abi; ıslak zemindeki izlenimlerini paylaşabilir misin?

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Dönüş yolunda Bolu dan sonra hep yağışlıydı. Yağışlı zeminde çok sessizdi ( yağmurlu yolda ses alması benim için çok önemlidir ) ama ıslak zeminde  fren ve ıslak virajda denemek aklıma bile gelmedi. İlk fırsatta denerim.  Kuru yolda çok denedim oldukça iyi..

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Şahin-2

bendede goodyear duragrip var 14 inç resmen şoktayım hiç memmun kalmadım acaip kakıyor frene basmaya gör hafif rampada kalkarken patinaja sarıyor arabnın kafa bi saga bi sola gidiyor bendemi hata bilemedım ama bir daha goodyear almam bunu biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

bendede goodyear duragrip var 14 inç resmen şoktayım hiç memmun kalmadım acaip kakıyor frene basmaya gör hafif rampada kalkarken patinaja sarıyor arabnın kafa bi saga bi sola gidiyor bendemi hata bilemedım ama bir daha goodyear almam bunu biliyorum.

Duragrip bizde de var ve vasatinda vasati. Islak zeminde ilginçtir iyi tutuyor. Ancak kimselere onermiyorumm bende virajlarda özellikle arkası çok kopuyor. Yada gaza oturdugunda aninda önden kayma yapıyor çok berbat bir lastik
Yorum bağlantısı
Bülent Şahin-2

Ahaaaaa yalnız değilmişim vaybee aynı durum bendede var vırajlarda savrulma dıyede baslık açtım...ahh duragrıp ahh

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Ahaaaaa yalnız değilmişim vaybee aynı durum bendede var vırajlarda savrulma dıyede baslık açtım...ahh duragrıp ahh

Çanakkalede okuduğum için valide kullanıyor daha çok. Ona göre hava hoş. Ama bana gelince her virajda her yokuşta parinajdayım. Birde ABS olmadığından kızak gidiyoruz paso ama valideye göre hava yine hoş :))

Bizim fiestalarauygun olarak n kullanılabilinir?? Ölçülerinden ötürü çoktan seçenek yok.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Eff grip performance, yeni çıkan serisi, son okuduğum güncel testte, kuru zeminde teest sonuncusu ile birincisi bile aynıi, fark ıslak zeminde çıkıyor. Islak zeminde bu lastik test birincisi (0.1 mt.) ile 1-2

mesela michelin energy saver dan 1 araba boyu önce duruyor 80km/dan frenlemede.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Çanakkalede okuduğum için valide kullanıyor daha çok. Ona göre hava hoş. Ama bana gelince her virajda her yokuşta parinajdayım. Birde ABS olmadığından kızak gidiyoruz paso ama valideye göre hava yine hoş :))

demek ki sorun şöförde..lastik sorunsuz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

demek ki sorun şöförde..lastik sorunsuz..

Şöförün en büyük sorunu araçla geçirdiği sürenin kısıtlılığı :) çananakkalede okuduğumdan oyuna çok vakit kalmıyor. Önümde bir Polo benden hızlı Viraj dönüyorsa, benim fiesta nasıl dönmez algısında olduğumdan ve denediğimde ne kadar yumuşak direksiyon hareketlerinde de bulunsam yanıma gelen kıç tarafı lastiklere suç atmama sebep oluyor:)
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Her EfficientGrip, Performance serisi olmayabiliyor mu?

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

İkisi farklı desen farklı lastik. Performance sanırım mart 2013 de piyasaya verildi. Diğeri bir önceki nesil. http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/passenger/efficientgrip/index.jsp?from=browse
http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/passenger/efficientgrip-performance/index.jsp?from=browse

Yağmur yağarsa ıslak zemin testi yapacağım :)

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

İkisi farklı desen farklı lastik. Performance sanırım mart 2013 de piyasata verildi. Diğeri bir önceki nesil. http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/passenger/efficientgrip/index.jsp?from=browse

http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/passenger/efficientgrip-performance/index.jsp?from=browse

Yağmur yağarsa ıslak zemin testi yapacağım :)

O zaman belirtmekte fayda var bendekiler Performance değil.

Bekliyoruz abi testi.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
M.Fatih Yüce

İstanbul son senelerin en yağışsız mevsimini geçirdiği için ancak cevap yazabiliyorum. 2 gündür yağmurda kullanıyorum herhangi bir zayıflık yok gibi. Ben şimdilik çok memnunum ama lastikler esas kendini 10-15,000 km sonra belli etmeye başlar aslında ben herhalde o kadar km yi 2-3 senede ancak yaparım :D Ben bu sitedeki yazıları arada takip ederim bu lastiğide oradan beğenipte almıştım...http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/EfficientGrip-Performance.htm

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Emre Erdoğmuş

İstanbul son senelerin en yağışsız mevsimini geçirdiği için ancak cevap yazabiliyorum. 2 gündür yağmurda kullanıyorum herhangi bir zayıflık yok gibi. Ben şimdilik çok memnunum ama lastikler esas kendini 10-15,000 km sonra belli etmeye başlar aslında ben herhalde o kadar km yi 2-3 senede ancak yaparım :D Ben bu sitedeki yazıları arada takip ederim bu lastiğide oradan beğenipte almıştım...http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/EfficientGrip-Performance.htm

Bugün Goodyear EfficientGrip Performance yaz lastiği siparişi verdim, çok araştırdım. Umarım memnun kalırım. Kliksada %10 kupon indirimiyle 205/55/16 lastikler tanesi 164 tl.ye geldi. Kargo bedava. İstanbul ve Ankara için ücretsiz montaj. Tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Bugün Goodyear EfficientGrip Performance yaz lastiği siparişi verdim, çok araştırdım. Umarım memnun kalırım. Kliksada %10 kupon indirimiyle 205/55/16 lastikler tanesi 164 tl.ye geldi. Kargo bedava. İstanbul ve Ankara için ücretsiz montaj. Tavsiye ederim.

Sizin yazınızı okuduktan sonra ben de Kliksan sipariş verdim. Daha önce Ali Bey de tavsiye etmişti. Kredi kartımada 50 lira yüklenecek. Kayseride montaj hizmeti yok ama o da çok önemli değil kışlıkları çıkartınca bunları takacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Bugün lastikler elime ulaştı. Ay sonuna doğru taktırmayı düşünüyorum. ilk izlenimlerim lastikler michelin primacy hp ye göre daha hafif ve sanki yanaklar daha yumuşak. tabi bunu 4 yıllık bir lastikle kıyaslayarak söylüyorum. Belki michelin yeni olsa yanakları yumuşak olabilir belki sertleşmiştir diye düşünüyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Benim önceki aracımda (aveo) Goodyear EfficientGrip Performance lastiği vardı ve acıkçası memnun kalmamıştım. Özellikle sıcak havalarda frene basınca çok fazla ses geliyor ve ayrıca abs cok fazla devreye giriyordu zira yol tutmuyordu. Ama tabii her araçta böyle olacak diye birşey yok

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Benim önceki aracımda (aveo) Goodyear EfficientGrip Performance lastiği vardı ve acıkçası memnun kalmamıştım. Özellikle sıcak havalarda frene basınca çok fazla ses geliyor ve ayrıca abs cok fazla devreye giriyordu zira yol tutmuyordu. Ama tabii her araçta böyle olacak diye birşey yok

Kaç senesinin lastiğiydi acaba, zira eski seri hem bu konuda sorunlu hemde janta gelen kısımdan çatlama sorunluydu...

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Sanırım şu anki seri 2013 Marttan sonra üretilmeye başlanmış diye biliyorum. İnşallah bizim lastikler problemli değildir. Neyse artık alınmış lastiğin davası olmaz :D kullanıp göreceğiz :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...