İçeriğe Yönlendir

Goodyear Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Emre Erdoğmuş
(düzenlendi)

Bugün lastikler elime ulaştı. Ay sonuna doğru taktırmayı düşünüyorum. ilk izlenimlerim lastikler michelin primacy hp ye göre daha hafif ve sanki yanaklar daha yumuşak. tabi bunu 4 yıllık bir lastikle kıyaslayarak söylüyorum. Belki michelin yeni olsa yanakları yumuşak olabilir belki sertleşmiştir diye düşünüyorum

Benim lastikler de dün elime ulaştı. Dediğiniz gibi yanaklar çok yumuşak geldi bana da. Umarım memnun kalırız. Üretim 2014'ün 5. haftası, Made in Poland.  Testlerde çok başarılı olduğu söylendiğinden dolayı aldım. Kazasız belasız inşallah :nazar:

Eski üretim efficientgriplerde sıkıntı olduğunu okudum. Zaten bunun üzerine geliştirilerek Performance üretimi 2013te başlamış.  Bu ebatların (205/55/16) Test sonuçları çok başarılı olduğu için aldım. Bu ebat için ıslak yol tutuşu "A", yakıt tüketimi "B", gürültü seviyesi 68 db.  Fabrika verileri de başarılı. Kullanıcı yorumları da olumlu... Test edip size tecrübelerimi paylaşırım artık...

tarihinde Emre Erdoğmuş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Kaç senesinin lastiğiydi acaba, zira eski seri hem bu konuda sorunlu hemde janta gelen kısımdan çatlama sorunluydu...

Aveoyu 2011 senesinde alıp hemen 4 tanede yazlık lastik almıştım. Muhtemelen 2011 üretimidir zira servisten almıştım

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Aveoyu 2011 senesinde alıp hemen 4 tanede yazlık lastik almıştım. Muhtemelen 2011 üretimidir zira servisten almıştım

Eski hatalı seriymiş, normal durum.

Sanırım şu anki seri 2013 Marttan sonra üretilmeye başlanmış diye biliyorum. İnşallah bizim lastikler problemli değildir. Neyse artık alınmış lastiğin davası olmaz :D kullanıp göreceğiz :)

Yok bizimki über seriden, zaten lastik izleride farklı :)

tırt olan

39621.66_0.5138056_goodyear-efficient-gr

über olan :)

Goodyear_efficientgrip_1280_700_3.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

performance gayet iyi, özellikle ıslakta çok iyi 205 55 16 için söylüyorum, konfor ve sessizlikten de memnun  kaldım, yanaklardan bende kıllandım, fazla yumuşak gibi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ufuk Tutkun

bende yaklaşık 200km dir EF.Grip Perf. lastik kullanıyorum. Şimdilik memnunum, özellikle araç içine ses daha az geliyor. Eski lastiğim Michelin primacy 3 dü. Bir de dikkatimi çeken sanki bu lastiklerden sonra arabam daha seri gibi hissediyorum, daha güzel hızlanıyor ve performansı arttı gibi. tavsiye ederim bu lastiği

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş

bende yaklaşık 200km dir EF.Grip Perf. lastik kullanıyorum. Şimdilik memnunum, özellikle araç içine ses daha az geliyor. Eski lastiğim Michelin primacy 3 dü. Bir de dikkatimi çeken sanki bu lastiklerden sonra arabam daha seri gibi hissediyorum, daha güzel hızlanıyor ve performansı arttı gibi. tavsiye ederim bu lastiği

Yuvarlanma direnci oldukça az olduğundan hem yakıt verimliliği  hem de hızlanma açısından artı değer katıyor sanırım. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ekin Güney

Bugün, yol üzeri efendi bir goodyear bayisi ile tanıştım ve efficientgrip takımı aldım. 195 60 15 88H

5 taksite tanesi 140 lira. daha ucuz olabilirdi ama benim zaman açısından bu çok uygundu.

Eski lastiklerim (çağlar Bey bilir) hydragrip idi. 70 bin km ve 2 yıl üzerinde vardı. rupruprup diye ses yapıyordu özellikle arkaları öne alınca ses artmıştı.

Efficientgripleri takınca "bu arabaya ne olu yahu" demekten kendimi alamadım.

Vector alacaktım onun da fiyatı aynı gibiydi ancak çabuk aşınır ve gerekirse zincir takmaktan üşenmediğim için almış bulundum. Lastik yuvarlanma direnci az, silikon yerine başka bişey kullanıldığı iddia ediliyor.

Düşük sıcaklık performansını bilemem ama orta bölümündeki yarıklar aralıksız ve derin. kenarlar dişli.

Gönlüm fulda'daydı ama efficientgrip galip geldi. ilk 5 km deneyimim (!) olumlu. Lastiğin balona karşı kasko belgesi de var. balon olursa 2 yıl içinde, kalan ömrü kadar para verileceğini iddia ettiler.

Ha, lastikte ayrıca jant koruyucu kuşak yok. Bu nedenle konfor özelliği sanırım daha iyi. (balon özelliği de daha kötüdür tabi)

195/60/ r15 ebatlarında efficientegrip performance almayı düşünüyorum bu hafta içinde efficientgripmi sizin aldığınız? efficientgrip perfomance mı? efficientgripe göre diğerinin daha iyi olduğunu söylüyorlar 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

195/60/ r15 ebatlarında efficientegrip performance almayı düşünüyorum bu hafta içinde efficientgripmi sizin aldığınız? efficientgrip perfomance mı? efficientgripe göre diğerinin daha iyi olduğunu söylüyorlar

n11 sitesinde adet fiyatı 129 tl haberiniz olsun
Yorum bağlantısı
Ekin Güney

n11 sitesinde adet fiyatı 129 tl haberiniz olsun

lastik netiticede beklemiş olma ihtimali var yani 1 sene bekletip sonra satabiliyorlar lastiklerin üstünde çok ufak tarihleri yazıyo netten almak çok sıkıntı sordum adet fiyato 170 dediler

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

arda bey ilginize teşekkür ediyorum bir bakıyım :)

Ekin bey üretim yılı 2014 yazıyor

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Biraz önce kardeşime sipariş ettim bu fiyata bulamayız diye

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Biraz önce kardeşime sipariş ettim bu fiyata bulamayız diye

195/ 65/ r15 sizin dediğiniz model zaten 65 olunca fiyat 130a kadar düşüyor. 195/ 60 /r15 yok sitede yada bulamadım 60 olunca 170den başlıyo:)

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Zaten 2013 17 hafta üretimiymiş lastik vazgeçtik bizde

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Zaten 2013 17 hafta üretimiymiş lastik vazgeçtik bizde

ankarada olsa lastikçi tavsiye edebilirdim 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Can Ergül

dün ankarada 205/55/16  grip performans modelini 190 liraya aldık, michelin alpine a4 kış lastiklerinden sonra ses baya azaldı gibime geliyor, ama ileri geri park manevralarında pat küt ses geliyor sanki, lastik alışmamış olduğundan mıdır?

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

dün ankarada 205/55/16  grip performans modelini 190 liraya aldık, michelin alpine a4 kış lastiklerinden sonra ses baya azaldı gibime geliyor, ama ileri geri park manevralarında pat küt ses geliyor sanki, lastik alışmamış olduğundan mıdır?

lastiktense bir sıkıntı var lastikte havalarını kontrol edin olmadı aldığınız yere bir danışın öyle birşey olmaması lazım alışmasıyla alakalı değildir. efficientgrip performance aldım ben 15inc ilk metrelerden manevralarda bile sıkıntısız ve çok iyi memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Can Ergül

yarın uğradığımda bi tecrübe ettireceğim bakalım, bi de 4 lastik alana bmw çekiliş hakkı varmış bugün reklamlarda gördüm, niye bana söylemiyosunuz diye çemkirecem :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Serdar Güngör
(düzenlendi)

205-55-16 91 V Efficientgrip performance aldım yarın takılacak,nitrojen + 4 sibop + Balans + 6 taksit toplam 750 tl.

Resimleri yarın paylaşırım.

tarihinde Serdar GÜNGÖR tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Tavsiye vermek istedim 195/60/ R15 efficientgrip performance yaz için ve ıslak zemin için çok iyi bence  adet fiyatı sibop dahil 178 tlden aldım ankaradan ucuzmu pahalımı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Bora Çelebi

Arkadaşlar Arabama 4 Adet Yazlık Lastik Alacağım 205*55*16  Lastik Yorumlarını Okuyorum Herkes Petlas Pt741 Önermiş Fiyatını Bir Yerde Sordum 225 Tl Dediler Goodyear Efficientgrip performance (Son Cıkan Lastikmiş) 235 Tl Bayii Dedi Başka Yer (Bayii Olmayan Yer) 195 Tl Dedi Bu Durumda Goodyaer Daha Ağır Basıyor Kullanan Arkadaşların Lastik Hakkındaki Yorumları Öğrenebilirmiyim 

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Arkadaşlar Arabama 4 Adet Yazlık Lastik Alacağım 205*55*16  Lastik Yorumlarını Okuyorum Herkes Petlas Pt741 Önermiş Fiyatını Bir Yerde Sordum 225 Tl Dediler Goodyear Efficientgrip performance (Son Cıkan Lastikmiş) 235 Tl Bayii Dedi Başka Yer (Bayii Olmayan Yer) 195 Tl Dedi Bu Durumda Goodyaer Daha Ağır Basıyor Kullanan Arkadaşların Lastik Hakkındaki Yorumları Öğrenebilirmiyim 

bora bey 195/60/ R15 ölçülerinde efficientgrip performance kullanıyorum 10 gün oldu alalı çok memnunum gerek fren performansı gerek ıslak zeminde lastik seside yok gibi bişey tavsiye edebilirim.

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş

Bora Bey bu başlık altında aradığınız lastik yorumları mevcut hatta benim yorumlarımda var. Sadece şunu belirteyimm kesinlikle Goodyear EG Performancelardan son derece memnun kalacaksınız. Ancak internet fiyatları 180 civarı. Çok fazla para vermeyin. Kliksa, N11, Hepsiburadadan araştırın. Lastikçilere fazladan para vermeyin. 235 tl bu lastik için çok fahiş fiyat bilginize...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bora Çelebi

Hafta Sonu Lastikçi Lastikçi Dolaşıp Aracıma Taktıracağım Lastiği Aradım. Petlas ,Michelin Ve Goodyear Arasında Kararsız Kaldım. Eşim Bana Bugün Bir Süpriz Yapıp  Goodyear EG Performance Taktırmış Bana Kalsa Kara Güne Kalacaktık  :)  Aracın Üzerinde Kışlıklar Vardı Şuan Araba Daha Atik, Yanakları Çok Yumuşak İşallah Bir Sıkıntı Olmaz,Kuru Zeminde Frenlerde Kaydırma Falan Yok

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...