İçeriğe Yönlendir

Yazlık Lastik Tavsiyesi

Kurtuluş Karatay

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

İzmir gibi sıcak bir memlekette 4 mevsim yazın hem güvenlik hemde ömür olarak sıkıntı çıkarır bence. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

İzmir gibi sıcak bir memlekette 4 mevsim yazın hem güvenlik hemde ömür olarak sıkıntı çıkarır bence. 

Kışlıklar bile çok dayanmıyor aslında. Sıcaklık yüksek olduğu için çabuk eriyor. Ancak alacağım zaten diye düşününce acaba olabilir mi diye de düşünmedim değil. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Evren Erakçora yazdı:

Yazın sakin sürerseniz 4 mevsim olur bence. 

Şehiriçi kısa mesafelerden ziyade uzun yolda yazın 3-4 saatlik dilimlerle sürüşlerde nasıl olur onu kestiremiyorum. Dişlerinin çok çabuk eriyeceği kesin gibi, şuan kışlık lastik var bu mevsimde bile bu mesajı yazarken 15 derece hava. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sakin bir kullanıcı iseniz 4 mevsim lastik işinizi görür.. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Dunlop Sport FM800

A etiket değerinin hakkını verir bir ıslak performansı var.

dunloprvspsportfmotolastik_185653917.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

2016 model fiesta 1,25 trend x aracım var. fabrikadan çıktığı lastikleri hankook ventus 195/50 r15. 25000 km dir kullanıyorum yol tutuşu fena değil, hatta iyi. Kışlık olarak Nokian WRD4 kullanıyorum kış şartlarında çok iyi.

İzmir sıcak bir bölge olduğu için 4 mevsim lastik yazın yakıt sarfiyatını artırabilir. Ayrıca yazlık lastiğe göre yol tutuşu daha zayıf olabilir. Bence iyi bir yazlık lastik alın, ucuzundan veya çıkma kışlık lastik alın, alamam derseniz yanınızda kar çorabı, zincir vs. bulundurun.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ü.Emre Kartal yazdı:

kışın sağa sola gitmek gerekiyor bazen

Sanki İzmirde kışlık lastik kiralama diye bişeyler okumuştum forumda. O yüzden yazlık almanız eğer ki böyle bir yer bulursanız daha mantıklı. 100 lira mıydı neydi sadece kaç günlüğüne onu bilmiyorum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ü.Emre Kartal yazdı:

2015 model fiestam için lastik almayı düşünüyorum, çok fazla seçenek var. Hem fiyatların uçması hemde seçenek çokluğu kararsızlığa itiyor. Sizce bu araca en uygun fiyat performans ürünü nedir? Birde 4 mevsimlerden alsam nasıl olur? İzmir'deyim, burada gerekmiyor ama kışlık alacak durumum yok. Yani maddiyata ek olarak depolama sorunum mevcut. Ömürleri kısa oluyor deniyor ama kışın sağa sola gitmek gerekiyor bazen, en azından daha rahat olurum diyorum bir yandan. Siz ne önerirsiniz?

4 mevsim bence de en az 2-3 sene götürür sizi. Sadece ses seviyesine bakın derim çünkü aşırı etkiliyor sürüşü.

Bende sorayım hazır konu açıkken Çok dağa bayıra gidiyorum, çamur çorak hak getire. Aracımda şu anda çok kötü durumda olmayan kışlık petlas lastikler var. Bir takım yazlık lastik alsam  mı? yoksa bu yaz bu lastikleri bitirene kadar kullansam mı?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Murat Atagenç yazdı:

Dunlop Sport FM800

A etiket değerinin hakkını verir bir ıslak performansı var.

Falken ZE310 da çok önerilen bir model.

eulabel_3d057f87-e253-4054-86bf-16e84a56

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Fatih Evcin yazdı:

4 mevsim bence de en az 2-3 sene götürür sizi. Sadece ses seviyesine bakın derim çünkü aşırı etkiliyor sürüşü.

Bende sorayım hazır konu açıkken Çok dağa bayıra gidiyorum, çamur çorak hak getire. Aracımda şu anda çok kötü durumda olmayan kışlık petlas lastikler var. Bir takım yazlık lastik alsam  mı? yoksa bu yaz bu lastikleri bitirene kadar kullansam mı?

Bence durumları iyiyse ve kış lastiği benim gibi çok şart değilse bitirin. Yok lazım ise yazlık alın kar kış yoksa şuan en azından seneye kışlığınız olsun. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ü.Emre Kartal yazdı:

Bence durumları iyiyse ve kış lastiği benim gibi çok şart değilse bitirin. Yok lazım ise yazlık alın kar kış yoksa şuan en azından seneye kışlığınız olsun. 

bendeki sorun seneye kışlığım olur da seneye arabam olur mu :) 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Fatih Evcin yazdı:

bendeki sorun seneye kışlığım olur da seneye arabam olur mu :) 

Sendeki bir araba maksimum 1 yıl, orası anlaşıldı 🙂

4 mevsimlik lastikler bence ege iklimine çok uygun değil

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Özalp

1 ay evvel dunlop fm 800 sport aldım tam bir f/p ürünü sessizliği çok iyi frenleme de güzel yağmurda performansından memnun kaldım tavsiye ederim 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Murat Öngür

Merhabalar yeni lastik alacağım yakın zamanda , şuan aracın üzerinde Pirelli P7 Cint.Blue var 4 yıldır aracımda ve bugüne kadar hiç pişman olmadan kullandım yüksek hız , sıcak hava stabilite yol ,fren mesafesi ve  özellikle yağışlı havalar lastikler resmen AAA+ ama artık yeni lastik alacağım bu yazdığım özellikler de hangi markaları önerirsiniz ? ( seri ve agresif  kullanımada uygun olmalı )

fiyat maksimum 600 TL olabilir 205/55/16 ebat.

tşk ler

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Murat Öngür yazdı:

Merhabalar yeni lastik alacağım yakın zamanda , şuan aracın üzerinde Pirelli P7 Cint.Blue var 4 yıldır aracımda ve bugüne kadar hiç pişman olmadan kullandım yüksek hız , sıcak hava stabilite yol ,fren mesafesi ve  özellikle yağışlı havalar lastikler resmen AAA+ ama artık yeni lastik alacağım bu yazdığım özellikler de hangi markaları önerirsiniz ? ( seri ve agresif  kullanımada uygun olmalı )

fiyat maksimum 600 TL olabilir 205/55/16 ebat.

tşk ler

Pirelli ile devam edin derim.  İlave olarak bridgestone ve continental.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Ümit Türk yazdı:

Pirelli ile devam edin derim.  İlave olarak bridgestone ve continental.

yeni pirelli ler 800 TL civarı yeni cınt p7 2 ler 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Deniz Kom yazdı:

205 55 16 için 2 senedir falken kullanıyorum. hiç üzmedi. 

2019 model falkeni bu yaz başında geri söktürüp sıfır aldım. Çok sertleşmişti. 205 55 16.

Murat Öngür yazdı:

205/55/16 ebat.

Bridgestone turanza t005 öneririm ama fiyatı ile ilgili bir bilgim yok malesef. Eco ibaresi olan lastikler diğerlerine göre biraz daha sert hamurdan yapılıyor ve daha çabuk sertleşiyor. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Oğuzkan Erışık yazdı:

2019 model falkeni bu yaz başında geri söktürüp sıfır aldım. Çok sertleşmişti. 205 55 16.

Bridgestone turanza t005 öneririm ama fiyatı ile ilgili bir bilgim yok malesef. Eco ibaresi olan lastikler diğerlerine göre biraz daha sert hamurdan yapılıyor ve daha çabuk sertleşiyor. 

Tşk ler bak bu eco olayını bilmiyordum iyi oldu .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Öngür yazdı:

Tşk ler bak bu eco olayını bilmiyordum iyi oldu .

Yakıt tasarrufu için biraz daha sert üretiliyor abi eco lastikler. Benim falkenker ecorun ibareliydi. Hiç memnun değildim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...