İçeriğe Yönlendir

17 janta en uygun lastik ölçüsü

Serhat Çekmez

Recommended Posts

Serhat Çekmez

Arkadaşlar ford focus aracıma 17inc jant aldım. Lastik seçiminde kararsız kaldım size sormak istedim. Lassa imp. sport modelini düşünüyorumm birde kumho düşünüyorum. lassa da 215-45-17 almak zorundasın fakat kumhoda 205-50-17 weya 215-45-17 alabilme şansın var hangi lastik ebatında hangi lastiği önerirsiniz ?

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Jantın genişliği ve ET değeri nedir? Eğer 15-25 ET gibi bi değer ve 7" genişliğe sahipse 205 50 17 den başka bi ebat çok zorluk çıkarır. Ama 35-45 ET arası merkez değerine ve 7,5" gibi genişliğe sahipse 225 45 17 daha kullanışlı olur.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Ben orjinal 17" kullanıyorum ve kumho 205/50/17 oldukça da memnunum.. ayrıca Cihan arkadaşımızın dokunmuş olduğu nokta hassasdır o nedenle tam veriler bilinerek lastik seçimi yapılırsa uygun olacaktır.. Aldığınız jantlar hangi model ve marka??

Yorum bağlantısı
Celal Düzen
Ben orjinal 17" kullanıyorum ve kumho 205/50/17 oldukça da memnunum.. ayrıca Cihan arkadaşımızın dokunmuş olduğu nokta hassasdır o nedenle tam veriler bilinerek lastik seçimi yapılırsa uygun olacaktır.. Aldığınız jantlar hangi model ve marka??

herkese merhabalar aracım 2001 f1 hb 225/45/17 kumho lastik var( 17'' ford marla jant ) aracımda ama meğilli yollarda sürtme problemim var çözümü nedir sizce

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

-Jip ebadından çıkıp aracınızı orjinal ebatları arasında yer alan 205/40/17 ya da 205/45/17 ebadı lastik almak

-Çamurluk içlerini tıraşlatmak.

-Arabayı yükseltmek.

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı
herkese merhabalar aracım 2001 f1 hb 225/45/17 kumho lastik var( 17'' ford marla jant ) aracımda ama meğilli yollarda sürtme problemim var çözümü nedir sizce

Bence orjinal ebatlarına dönün çünkü aracınız kaldırmaz ayrıca kule gerginiz var mı?? bence idel ebat 205/45/17 olacaktır..

Yorum bağlantısı
Celal Düzen
Bence orjinal ebatlarına dönün çünkü aracınız kaldırmaz ayrıca kule gerginiz var mı?? bence idel ebat 205/45/17 olacaktır..

aracı alalı yaklaşık 7 ay kadar oldu orjinal lastik ve jant da yok lastikler daha sıfır sayılır kule gergiside yok ama yol tutuş gerçekten çok güzel yani en azından ben öyle hissediyorum çünkü önceki arabam broadway dı :( yakında fotoları ekleyeceğim ilginç ama arkada 2-3 kişi olduğunda meğilli yollarda sadece sağ arka lastik halıflekse sürtüyo anlayamadım solda sürtme yok

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...