İçeriğe Yönlendir

15.000 Km. Periyodik Bakım

Selçuk Ayoğlu

Recommended Posts

Sercan Eskin

Gerçekten iyi fiyat.. 2008 de 15.000 km bakımına 380 lira ödemiştim.. Ogünden bu yana arızalar dışında yetkili servise uğramam.. :bambam:

Yorum bağlantısı
Özer Özcan

Fikret bey teşekkür ederim. Gerçekten iyi fiyata olmuş, kampanya falan değil herhalde?.

Yorum bağlantısı
Özer Özcan

Fikret bey, bir de klimadan bir şikayetiniz mi vardı, yoksa yeni bir yazılım mı yüklendi, zira bu aralar bir peoblemden dolayı yeni yazılım yüklemesi yapmıyorlarmış diye duymuştum ben.

Yorum bağlantısı
Fikret Karaca

klimadan herhangi bir sıkıntım yoktu. beni arayıp yeni yazılım yükleyeceğiz sistemde öyle görünüyor dediler. bende onay verdim.

Yorum bağlantısı

Fiyat iyi.

Benim araç da 12.500 km oldu. Bakıma az kaldı.

Dizelde de bu fiyat geçerlidir inşallah...

Abi bir 350Tl hazırla sen, bu fiyatlarda tdci bakımı zor.

Yorum bağlantısı
Fikret Karaca

Fiyat iyi.

Benim araç da 12.500 km oldu. Bakıma az kaldı.

Dizelde de bu fiyat geçerlidir inşallah...

Sevgili Alper tahmin ediyorum seninde yaklaşık aynı fiyat olacağını tahmin ediyorum. Çünkü ilk bakımda çok farklı bir işlem yapılmıyor. yapılan işler standart zaten.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Şevket Yiğit

aracım 2011 focus titanium 1.6 benzinli. az önce 15.000 km bakımı için Malatya yetkili ford servisini aradım sadece yağ ve filtreler değişecek ve balatalara bakılcak dediler. Söyledikleri tutar ise 280 tl. bana biraz fazla geldi. Siz ne diyorsunuz arkadaşlar bu fiyat uygun mu?

Yorum bağlantısı
Emre Özcan

Aracımın ilk bakım zamanı geldi. Hatta bir ay bile geçti işler yoğun olduğu için gidemedim.Km daha 11.300.

Dikkat etmem gereken herhangi bir şey var mıdır? Özellikle belirtmem gereken herhangi bir şey?

Sağ ön kapıdan (soğuk havalarda biraz arttı) ufak bir cızırtı geliyor, bir de sağ arkadaki küçük camın olduğu yerden. Aynı zamanda emniyet kemerimin açıklığından çok ufak bir ses geliyor sol kulağıma :) Bunları belirtsem acaba kesilmesi olasılığı var mıdır, yoksa yine müzik sistemini mi tıkırtı-cızırtı kesicisi olarak kullanacağız? :)

teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Emre Özcan

Bugün bakım işini hallettim. Motor, şanzıman yağı, Yağ, hava, polen, yakıt filtreleri değişti, antifiriz, cam suyu, yani bütün filtreler ve sıvılar değiştirildi. Ayrıca bujiler değiştirildi. 285 TL fatura çıkardılar. F kasko yaptırdığım için 200 TL indirim çekim vardı. Onu sisteme girdiklerinde ekstra yapmış oldukları indirimi geri almak zorunda kaldılar. İndirim çeki olduğunda, ekstra indirime sistem izin vermedi. Çekin üzerine 116 TL verdim. Toplam 316 TL'ye mal oldu :)

Yorum bağlantısı
A.Kadir Özmen

Dizel aracımım 15.000 km periyodik bakımı Başer otoda 277 tl ye yaptırdım.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

15.000 bakımı 330 tl verdim zoruma gitti. bu bakım dışarda 200 tl biterdi

Yorum bağlantısı
Arda Saral

2010 Transitconnect 75ps 15000bakm başer de 350 TL 30000bakım tur oto 475TL 45000 bakım tur oto 770 TL sadece son 45000bakımında balata 4*4 disk degişti. Allahtan araç seneden garantisi çıktı da elimize yüzümüze kan geldi.ankara da taşkın serviste 60000 bakımı 210 TL 70000 bakımı 200TL

80000 bakımı 275 TL :) 80000 bakımın da4 balata degişti hemde bu halde fiyat bu takdir sizin.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serdar Göktaş

Bugün 15000 bakımını yaptırdım. araç focus collection 109 hp Fiyatlar şöyle:

5w30 motor yağ(varil) 70 tl

tapa- yağ boşaltma 8,45+12

filtre komple-yağ 8,09+12

standart bakım dizel araçlar 78+ 12

filtre hava 37,32+12

filtre (ne olduğu yazmıyor) 59,25+12

wd-40 proplem çözücü 200ml 15+12

işçilik toplamı:148+ parça toplamı+198 toplam 346. parça ve işçilik indirimi:32 tl. toplam 312 tl ye bakımımızı yaptırdık bugün.

çekişte bir farklılık görmedim ya da hissetmedim ama yakıtta ciddi derecede düşüş olduğunu söyleyebilirim.

Saygılarımla...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ertu Ciftci

Merhabalar;

Bugün Bursa Sönmez'den 15000 bakımı için fiyat aldım 280 TL dediler, perşembe de kısmetse götüreceğim. Bakım sonrası fatura detaylarını burada belirtirim.

İyi çalışmalar.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serdar Göktaş

ne olduğu yazmayan filtere polen filtresidir.

teşekkür ederim Mehmet hocam.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Birol Özgür

2010 TitaniumX HB 1,6 Tdci 109Ps Aracımın 2.Yıllık bakımını yaptırdım; (2009 Kasım Trafiğe çıkışlı 13.455km)

P.Bakım 1,6 Tdci : 59,00

Motor Koruma : 29,50

Filtre - Yağ: 8,17

Filtre - Mazot: 92,68

Filtre - Hava: 38,72

Filtre - Polen: 29,69

Balata Spreyi: 6,80

Tapa - Yağ boşaltma:11,23

Conta-Boşaltma Tapası:6,79

5w30 Motor Yağ(Varil):81,70

İşçilik Toplamı: 88,50 Parça Toplamı: 275,78

İşçilik indirimi: 13,27 Parça İndirimi: 41,36

Toplam KDV:55,74

Fatura Toplamı: 365,39 Fiyat sizce pahalı mı?

Balata spreyi ne işe yarıyor? Balatalara mı sıkılıyor?

Motor korumanın bi yararı var mı? Gördüğüm kadarıyla sadece motoru yıkamışlar başka bişeyi yok gibi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Fren balata tozunu, yağ mazot kalıntısını temizler, fren vey motor aksamına sıkılır genelde

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Disklere sıkılır üzerinde ki balata ve toz pisliklerini temizler.Piyasada bir kutusu 10-15 lira civarı.

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Geçen ben 2012 linea 1.3 multijeti 20bin bakıma götürdüm. 413 lira hesap çıktı.

Yorum bağlantısı
Birol Özgür

Balata spreyini benim frenlere sıkmadılar sadece karter civatasının olduğu yere sıktı. Frenlerede sıkması gerekmiyormuydu?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Balata spreyini benim frenlere sıkmadılar sadece karter civatasının olduğu yere sıktı. Frenlerede sıkması gerekmiyormuydu?

Yağ çözücü özelliğiniden ötürü karter civatasının daha rahat çıkması için sıkmıştır.Disklere de sıksa idi faydalı olurdu.

Yorum bağlantısı
Birol Özgür

Yağ çözücü özelliğiniden ötürü karter civatasının daha rahat çıkması için sıkmıştır.Disklere de sıksa idi faydalı olurdu.

Evet faydası olurdu. Aracımla adam gibi ilgilenmediler demekki. IDS cihazınada takmadılar. IDS ye her bakımda bağlanması gerekmiyormu? Adam sadece arıza olduğunda cihaza bağlıyoruz dedi onun dışında gerek yok dedi.

Yorum bağlantısı

Balata spreyi disk'e sıkılmaz.

Sıkılsada o kuruyup üstünden çıkana kadar cayır cayır öter.

Balata spreyinin amacı ; kampanaları temizler yani kampana balatalarındaki balata tozunu temizler ,Yağ değişimlerinde tapanın oraya akan yağı temizler,Boşalan atık yağın Kartere yağ gelmemesi için tapa bölgesinde kullanılır. Ayrıca mazot filtresi değişmiş Filtre değişiminde mazot kalıntısınıda temizler.

Aracınız bakımlarda arıza yoksa (lamba vs yanmıyorsa) yazılım yüklenmeyecekse cihaza bağlanmaz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...