İçeriğe Yönlendir

Focus Collection

Can Sarul

Recommended Posts

Can Sarul

Herkese merhaba yaklaşık iki aya yakın bi zaman önce aldığım 2005 model focus collection aracıma yavaş yavaş değişiklikler yapmaya başladım.Öncelikle aracımın farlarını st170 versiyonunda orjinal olan siyah zeminli olanlarıyla değiştirdim.Bunları bulmak gerçekten pek kolay olmadı birçok parçacı bilmiyor ve getirtmemiş malesef otosan getirtti bu farları.Daha sonra kapı kolları ve kapı çıtaları araç rengine yani aytozu griye boyattım.Camlara 1 numara film çektirdim bu ton gri renk araca çok yakıştı.Biraz önce kn açık hava filtresi taktım farlara ve sislere komple m tech beyaz ampuller taktım ve bundan sonraki ilk işim aracıma yay ve spor amortisör almak olucak onuda bayramın hemen ertesi almayı düşünüyorum.Çünkü daha sonra jantlar değişicek.En kısa zamanda resimlerini ekleyeceğim.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

hayırlı olsun bayagı bir degişiklik yapmışsınız ben alalı 2,5 yıl oldu sadece LPG kiti takıldı başka da bir değişiklik yok :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Fotoğrafları da olsa çok iyi olurdu. Farlarda mercek var mıydı?, sislerin xenonlanması, siste işe yaramayacağı gibi, mercekte yok ise, karşıdan gelen veya öndeki sürücünün aynasında pek hoş hisler yaratmayacaktır.

Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal

Hayırlı olsun,Çağlar abinin dikkat çektiği nokta önemli,güvenlik her şeydir :) Fotoğrafları da bekliyoruz ama eminim aracınız çok hoş olmuştur.

Yorum bağlantısı
Can Sarul
(düzenlendi)
Fotoğrafları da olsa çok iyi olurdu. Farlarda mercek var mıydı?, sislerin xenonlanması, siste işe yaramayacağı gibi, mercekte yok ise, karşıdan gelen veya öndeki sürücünün aynasında pek hoş hisler yaratmayacaktır.

resimlerini yüklemeye çalışıyoruma ama bi türlü olmadı yükleniyor diyor 10 dakikadır bişey yüklenmiyor bi resim yüklemek istemiştim sadece.Farlarda mercek yok siyah zemin farları st170'in şuan xenon yok aracımda zaten.

tarihinde Can Sarul tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Can Sarul
(düzenlendi)
resimlerini yüklemeye çalışıyoruma ama bi türlü olmadı yükleniyor diyor 10 dakikadır bişey yüklenmiyor bi resim yüklemek istemiştim sadece.Farlarda mercek yok siyah zemin farları st170'in şuan xenon yok aracımda zaten.

[url http://img34.imageshack.us/img34/9161/dsc0061002l.jpg aracımda şuan yay olmadığı için jantı denedikten sonra pcde biraz düşürdük aracı nasıl durduğunu görmek açısından.

dsc0061002l.jpg

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kerim Bilge
(düzenlendi)

güle güle kullanın. :)

En kısa zamanda resimleri bekliyoruz... :)

tarihinde Bilgehan Arbek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Can Sarul
(düzenlendi)

Herkese teşekkür ederim.

Aracımın resmini yükledim.Yalnız bir sorum olacak kn açık hava filtresini orjinal filtrenin alt kutusunu bırakarak araç üzerinde taktım.Sanki motordan iticeklerden ses gelmeye başladı böyle bişey mümkün müdür? Dün taktığım filtre motora böyle bir zarar verebilir mi?

tarihinde Can Sarul tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Can Sarul
İtecek derken?

sibop iteceklerinden sanki şıkır şıkır ses gelmeye başladı diye düşünüyorum böyle bir zararı olabilir mi bir günde hemde ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hava filtresi kaynaklı olamaz meraklanmayın. Size geçene kadar yapılan bakımlarda ne yağ kullanılmış, en son ne zaman yağ değişmiş , bilgi-belge var mı?

Yorum bağlantısı
Can Sarul
maşallah maşalah, çok güzel olmuş, hayırlı olsun. sinyallerin beyazınıda taktırsanız dahada hoş olur.

şeyi merak ettim, bu kapı çıtaları sökülüp boyanıyor değil mi?

teşekkür ederim.Hayır ben sadece kapı kollarını söktürdüm kapı çıtaları yapıştırıldığı için onları söktürmedim tekrar yapıştırırken düzgün olmayacağını düşündüm üzerinde boyatıldı boyacımda iyi işçilik çıkardı güzel oldu oyüzden.

Hava filtresi kaynaklı olamaz meraklanmayın. Size geçene kadar yapılan bakımlarda ne yağ kullanılmış, en son ne zaman yağ değişmiş , bilgi-belge var mı?

aracı biz kendi müşterimizden aldık babamın oto servisi var bakımları da garanti kapsamında hep serviste daha sonra bizde yapıldı kaliteli yağ kullanıldı herzaman.Babam acaba beni mi korkutup filtreyi söktürmek için söylüyor açıkcası ben sesi duymadım sadece sesini dinlemek için fazla gaza basmamdan korkuyor sanırım.Yalnız dün ben taktım filtreyi daha sonra gaza basıp bıraktığımda sanki bi fazla hava alt kısımdan tahliye olurken şıkır şıkır ses vererek tahliye oluyor gibi.

Yorum bağlantısı
Can Sarul
teşekkür ederim.Hayır ben sadece kapı kollarını söktürdüm kapı çıtaları yapıştırıldığı için onları söktürmedim tekrar yapıştırırken düzgün olmayacağını düşündüm üzerinde boyatıldı boyacımda iyi işçilik çıkardı güzel oldu oyüzden.

aracı biz kendi müşterimizden aldık babamın oto servisi var bakımları da garanti kapsamında hep serviste daha sonra bizde yapıldı kaliteli yağ kullanıldı herzaman.Babam acaba beni mi korkutup filtreyi söktürmek için söylüyor açıkcası ben sesi duymadım sadece sesini dinlemek için fazla gaza basmamdan korkuyor sanırım.Yalnız dün ben taktım filtreyi daha sonra gaza basıp bıraktığımda sanki bi fazla hava alt kısımdan tahliye olurken şıkır şıkır ses vererek tahliye oluyor gibi.Ama açıkcası motora bu kadar zarar verebileceğini düşünmüyorum orjinal filtre kutusunun alt kısmını bıraktım ve gelen boruyu açık hava filtresine takıp kutunun iç kısmına koydum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...