İçeriğe Yönlendir

Akü (Markalar, Sorunlar, Çözümler)

Can Karacaer

Recommended Posts

Şahin Topaloğlu

Bende bir fikir vereyim.Bizim 2005 ford connect imizin aküsüde bitiyordu durduk yerde sabaha sıfırlıyordu.Aradı taradık bağırdık çağırdık bili bili geh geh dedik bulamadık .Ta ki tesadüf eseri aküye giden kutup başı kablolarının kutup başı ile bağlandığı noktalarının zayıfladığını görene kadar.Döküm halinde olan kutup başlarını söküp kalın kabloları 1 cm kadar kestim ve yeni kutup başlarını taktım.Hiç bir sorunum kalmadı.Üstelik 2005 model iki aracımdada aynı arıza ile karşılaştım.Bir deneyin bişey kaybetmezsiniz...Saygılarımla :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Sonradan takılan her türlü cihaz bu tarz kaçaklara sebep olabiliyor...

Tesisat varsa, anfiden ya da (varsa) kapasitörden kaynaklı bir sorun olabilir...

sonunda kaçağı bulduk.sorun anfi deymiş.elektirik işinden iyi anlayan bi arkadaş diye tavsiye edildi bende ona götürdüm yaklaşık 5 saat uğraştı en sonunda anfiyi tespit etti çözüm olarakta kabloya düğme koy dedi.ama tabi bu arada gösterge saati arızalı olabilir diye saati söktü fakat saat sökülüp takıldıktan sora mazot ibresinde titreme oluştu kasislere falan girince ibre oynuyo.bu olay normalmi acaba veya tamiri münkünmü.sökmeden öncede beni uyardı tabi böyle bişeyin olma ihtimali var diye buda beni rahatsız etti arabadan soğudum. :(:(

Yorum bağlantısı
Abdullah Doğan

bulduk bi şekilde ama gösterge tablosuda zarar gördü tek canımı sıkan o.

Yorum bağlantısı
Abdullah Doğan

diğer araçları bilmiyorumda connect te elktirik kaçağı aramak için aracıbekler konumda 30 dk dan sora test etmek gerekiyo.biz bunu bilmediğimiz için hem çok zaman harcadık hem maliyeti çok oldu hemde lüzümsuz yere gösterge tablosunu söktüler ve ibresinde kalıcı arıza oluştu.belki birgün sizlerinde başına gelebilir diye paylaşıyorum.saygılar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bende bir fikir vereyim.Bizim 2005 ford connect imizin aküsüde bitiyordu durduk yerde sabaha sıfırlıyordu.Aradı taradık bağırdık çağırdık bili bili geh geh dedik bulamadık .Ta ki tesadüf eseri aküye giden kutup başı kablolarının kutup başı ile bağlandığı noktalarının zayıfladığını görene kadar.Döküm halinde olan kutup başlarını söküp kalın kabloları 1 cm kadar kestim ve yeni kutup başlarını taktım.Hiç bir sorunum kalmadı.Üstelik 2005 model iki aracımdada aynı arıza ile karşılaştım.Bir deneyin bişey kaybetmezsiniz...Saygılarımla :flowers:

Abi her kuruma senden bir tane lazım :) Bende okulun araba sorumlusu oldum :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
ihsan kılınç

bugün aracıma yeni bir akü alacağım.sizce hangi marka ve kaç amperlik almalıyım ayrıca akü alırken nelere dikkat etmeliyim yetkili satıcı vs. gibi.teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Arbanızda lpg yok ise standard amper gücü, lpg var ise standard amper gücünün bir üstünü alırsanız iyi olur.

Marka olarak Varta veya Mutlu. Varta, Mutlu ya göre 20-25 tl daha pahalı.

Satıcının kim olduğu önemli değil, önemli olan eski aküyü alıp yeni akü fiyatından düşmeli ve garanti belgesi verebilmeli.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Marka olarak bilmiyorum ama aküye çok para vermeyin. Aradaki fark hiç bir zaman çok fazla değil. Ve akünüzün ömrü 3 sene ise 3 sene sonra bitecek, marka farketmeyecek.

Yorum bağlantısı
ihsan kılınç

tam kapalı silver mutlu akü taktırdım bir saat önce 196 tl liste fiyatı 31 tl eski akü iadesi aldı.165 tl ye almış oldum.Mutlu akü 72 amperlik(bu arada focus II si olanlar akünün üstüne gelen demir çubuk 72 amperlik akü de biraz kısa kaldı ama çekiç sağolsun :unsure: .her zaman ki gibi üstesinden geldi sorunun.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Varta blue serisi kullanıyorum ikinci akü olarak. Anlık akımlarda tepkisi harika.

Neden 2. akü kullanıyorsun abi, dandik arabanın alternatörü besleyemiyor mu 2 tane sony'i :D

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Alternatörüm iyi besliyor iki aküyü birden :p 2. aküdeki en büyük faktör baba. Açık unutuyor lambayı mambayı :rofl: Ha bir de sistem ikinci aküye bağlı.

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

En iyi akü markası nedir derseniz ac delco dur. Anlık akımı rakipleri içinde(aynı akım değerinde) en yüksek olanı. Varta sonra gelir.Sonrasında delphi. Yerliler içinde inci mutludan bir adım önde bana göre.

Yorum bağlantısı
Murat Şimşek

bugün arabayı çalıştırayım dedim,tık dedi bir dahada marşı almadı

sonra arkadaşın arabadan akü takviye kablosuyla çalıştırdık benim aracı yaklaşık yarım saat yol gittim sonrasında bir 15 dakikada bekledim şarj olsun diye kapatıp eve gittim 3 saat sonra yine çalışmadı araç

şimdi

sizce tam şarj olmamış mıdır,yoksa akünün ömrümü bitti ?

araç 2007 fiestatdci

orjinal akü

akü nün ömrü bitmiş diyorsanız hangi marka akü tavsiye edersiniz ve kaç amper?

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

2007'den beri aynı akü ise ömrünü tamamlamış olması yükek ihtimal..

Takviye yapıp yarım saat yol gittikten sonra aracı stop edip çalıştırdınız mı tekrardan ?

Yorum bağlantısı
Murat Şimşek

denemdim ama yine çalışmadı,bendede şu şüphe uyandı şimdi

acaba tam şarj olmadı mıyoksaakü mü bitik?

yeni akü konusunda tecrübesi olanlar var mı?

bugüne kadar herşeyimi ford servisine yaptırdım ve ilk defa aracım bir hata verdi bugün.

aküyü servisten mi alsam?

bunun orjinal ford olanı var mıdır,yoksa onlarda mı başka firmadan alıyıor?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Herhangi bi akücüden alabilirsiniz. Sıkıntı olmaz.

5-6 sene olmuş, değişme zamanı gelmiş bence.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...