İçeriğe Yönlendir

Akü (Markalar, Sorunlar, Çözümler)

Can Karacaer

Recommended Posts

Başar Mert

herkese çok teşekkürler arkadaşlar fiyat olarak çok araştırma yapmadım ama afedersiniz kazık yememe açısından soruyorum :) ortalama fiyat aralığı nedir akü almak için çok para vermeyelimde mutlu,inci,varta... üçüde olabilir anladığım kadarıyla bilindik markadalar olarak. İlandaki vartada 135 tl mantıklıymış aslında fiestada 60lık kullanıyo galiba akü

Yorum bağlantısı
Ali Eren

herkese çok teşekkürler arkadaşlar fiyat olarak çok araştırma yapmadım ama afedersiniz kazık yememe açısından soruyorum :) ortalama fiyat aralığı nedir akü almak için çok para vermeyelimde mutlu,inci,varta... üçüde olabilir anladığım kadarıyla bilindik markadalar olarak. İlandaki vartada 135 tl mantıklıymış aslında fiestada 60lık kullanıyo galiba akü

Ben bir buçuk sene önce İalmıştım.inci 72 amper 150tl, 60amper 120tl idi

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

ben de çok araştırmıştım. inci en uygun koçtaştaydı. dışarıda nerede sorsam anlaşmış gibi herkes aynı fiyatı söyledi, en fazla da 5 lira indiler. dışarıda en ucuz bulduğum yerde eski akü iadeli fiyatı koçtaşta eski aküyü almadanki fiyatı ile aynıydı. Bence bakılabilir.

Yorum bağlantısı
Oğuzcan Uysal

aracın durumuna göre değişebilir.ses sistemi ve kullanıma göre değişir.bende 72ah mutlu var varta almayı düşünüyorum.çünkü belli bir yerden sonra yetmiyor akü

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Motorcraft bulabilirsen oda olur, bu orjinal aküler bayağı sağlam, bendeki 6. senesini doldurmak üzre.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Recep Mura
(düzenlendi)

Aracım 2004 Fusion Akümde sıkıntı var aküm eski usul saf sulu Motorcraft marka kitapçığında da akü markası aynı olduğundan ben orjinal diye düşünmüştüm ama araç 7 yaşında dolayısıyla sonrasında değişmişde olabilir üzerinde 43 amper olarak geçiyor ama bana bu değer çok düşük gibi geldi 60 amper Mutlu akü silver takmak istedik ama bu akü de akü muhafazasına büyük geliyor muhafazası kırmak gerekiyor usta orjinalini bozmayalım dedi...Acaba bu konuda bilgisi olan arkadaş beni aydınlatırsa sevinirim. çünkü ölçüleri vererek eski aküye uygun akü siparişi verdik eğer bu akü orjinal değilse yanlış bir seöim yapmayalım beni bu konuda acilen aydınlatırsanız memnun olurum. akümün resmini eklemeye çalıştım ama başaramadım foruma resim nasıl ekleyebiliyoruz...

tarihinde Recep Mura tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

Eğer ac delco alırsanız boyutları birebir uyar, ac delco son derece kaliteli bir akü.Benimkide orfinal motorcraft 43 amper.

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Eğer ac delco alırsanız boyutları birebir uyar, ac delco son derece kaliteli bir akü.Benimkide orfinal motorcraft 43 amper.

Evet demekki orjinal zaten eski usul saf sulu yani kapalı sistem değil, ancak aküyü temin edemedik ustam Mutlu silver 50 amperlik siparişi verdi salı günü gelecekmiş onu takacağız...Ac Delco ilk defa duyduğum bir isim son bakımda motora bu marka yağ koymuştu usta demek ki aküsü de varmış...

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Akü resimlerimi ekliyorum şuan aracımda var olan ve yavaş yavaş sorun çıkartmaya başlayan aküm sizce bu orjinal akümüdür?

CBxo5.jpg

HYTwo.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ac Delco, akünün rols royce u diyebiliriz, veya maseratisi diyelim.... Sizdenki akü orjinal , çok iyi dayanmış.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Benim fiesta 1.4 te 43 amper olduğuna göre sizinkide orjinaldir bence ..

43 düşükmüş. Benimki 60 amper diye biliyorum. Bu arada hatırlarsan benim akü önceki kışın başında teybin açık kalmasıyla bitmiş ve şarj etmiştim. O kışı çıkartmaz demiştin. O kış geçti, bu kış bile çakmak gibi anında çalışıyor :) 5 sene öncesinden hiç farkı yok. 2 sene daha gider diye tahmin ediyorum. Biterse yine orjinalini alırım herhalde.

tarihinde Ayhan Şentürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Recep Mura

Ac Delco, akünün rols royce u diyebiliriz, veya maseratisi diyelim.... Sizdenki akü orjinal , çok iyi dayanmış.

O zaman o marka aküyü her yerde rahatlıkla bulamayız. Zaten bir ara kitapçığına baktım orjinal akü sanırım tam 7 yıl olmuş dedik ertesi gün akü boşaldı sonra düzeldi ama arada nazlanıyor biraz da havaların soğumasıyla ustalar değiştirsen iyi olur aniden yolda bırakabilir dediler bende araştırıyorum muhafazası küçük olduğundan daha büyük amperli olmadı Mutlu Silver 60 Amper almıştık geri vermek zorunda kaldık sipariş ettik gelecek küçük boyutta sanırım 50 amperlik gelecek hayırlısı bakalım....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mutlu akü ile gelecek olan standart ebattan yoksun bir kağıt parçası var, faturayı kaybedin ama bu kağıtçığı kaybetmeyin, kanuna aykırı ama bu kağıtçık olmadan garanti işlemlerini yapmıyorlar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yok bea abicim, güzelce sildik parlatık plastiğini, yeni diye lanse ediyordu müştetiye, sana da mı yaptı, ayıp bak :mamba: içindeki su da halis yağmuru suyu, tükkan önündeki varilden cezve ile alıp koyduk.

Yorum bağlantısı
M.Volkan Özbek

Aracım 2004 Fusion Akümde sıkıntı var aküm eski usul saf sulu Motorcraft marka kitapçığında da akü markası aynı olduğundan ben orjinal diye düşünmüştüm ama araç 7 yaşında dolayısıyla sonrasında değişmişde olabilir üzerinde 43 amper olarak geçiyor ama bana bu değer çok düşük gibi geldi 60 amper Mutlu akü silver takmak istedik ama bu akü de akü muhafazasına büyük geliyor muhafazası kırmak gerekiyor usta orjinalini bozmayalım dedi...Acaba bu konuda bilgisi olan arkadaş beni aydınlatırsa sevinirim. çünkü ölçüleri vererek eski aküye uygun akü siparişi verdik eğer bu akü orjinal değilse yanlış bir seöim yapmayalım beni bu konuda acilen aydınlatırsanız memnun olurum. akümün resmini eklemeye çalıştım ama başaramadım foruma resim nasıl ekleyebiliyoruz...

2004 model Fusion'umun aküsünü bir kaç ay önce eylül ayı gibi sanırım değiştirdim. Üzerindeki motorcraft 43 AH lik aküydü ve aküyü değişecek olan usta görür görmez aracımın modelini sordu. 2004 olduğunu söylediğimde iyi dayanmış bu orjinal aküsü demişti. İnci - Mutlu marka olmasada Mutlu akünün yan sanayisi dediği Povver akü taktık yerine 60AH lik. Bunun için akünün kasasını filan sökmedik hatta akü biraz küçük geldiği için akünün yanlarına ve üstüne sonradan kauçuk koyarak akünün kasanın içinde oynamasını engelledim. (+) kutup başı plastik koruması uymadığından onada ufak çaplı bir işlem yapıp silikonlayarak sağlam bir şekilde dönüştürdüm. Motorcraft akü 43 AH olmasına ve ömrü azalmış olmasına rağmen marşa basmada hiç sorun çıkarmadı fakat bazen marş esnasında göstergedeki değerler siliniyor ardından reset atılmış gibi oluyordu.Belki kışı çıkaramaz yada yolda bırakmasın diye risk etmedim 120 TL ye değiştirmiştim.

Yorum bağlantısı
Recep Mura

2004 model Fusion'umun aküsünü bir kaç ay önce eylül ayı gibi sanırım değiştirdim. Üzerindeki motorcraft 43 AH lik aküydü ve aküyü değişecek olan usta görür görmez aracımın modelini sordu. 2004 olduğunu söylediğimde iyi dayanmış bu orjinal aküsü demişti. İnci - Mutlu marka olmasada Mutlu akünün yan sanayisi dediği Povver akü taktık yerine 60AH lik. Bunun için akünün kasasını filan sökmedik hatta akü biraz küçük geldiği için akünün yanlarına ve üstüne sonradan kauçuk koyarak akünün kasanın içinde oynamasını engelledim. (+) kutup başı plastik koruması uymadığından onada ufak çaplı bir işlem yapıp silikonlayarak sağlam bir şekilde dönüştürdüm. Motorcraft akü 43 AH olmasına ve ömrü azalmış olmasına rağmen marşa basmada hiç sorun çıkarmadı fakat bazen marş esnasında göstergedeki değerler siliniyor ardından reset atılmış gibi oluyordu.Belki kışı çıkaramaz yada yolda bırakmasın diye risk etmedim 120 TL ye değiştirmiştim.

Demekki aküden aküye değişiklik gösteriyor halbuki biz mutlu akü silver 60 amperlik olanı aldık ama usta daha yerleştirmeden buraya olmaz sığmaz dedi demekki Povver biraz küçük mecburen sipariş verdik ölçüleri aldılar ve gelecek olan akü 50 amperlik olacakmış...benim aküde tamamen bitmiş değil ama zaman zaman ilk çalıştırma da özellikle sabahları nazlanmaya başladı usta her an yolda bırakabilir dediği için ve önümüz kış olduğu için değiştirmeyi düşünüyorum yoksaki hala iş görüyor maşallah..

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Arkadaşlar Fusion'umuza en uygun akü hangisidir boyutlarına uygun, kırıp dökmeden ekstra işlemler yapmadan hangisi uyar Mutlu akü 60 amper uymadı, 50 amperlik sipariş edildi ama illede onu takmak zorunda değilim bazı arkadaşlar Mutlu akünün yan sanayisi dedikleri Povver akü 60 amper muhafazayı kırmadan uyduğunu söylediler hatta biraz küçük olduğunu da belirtmişler şıp diye oturan bir akü yok mudur?

Yorum bağlantısı
Recep Mura

43A motorcraft

Bu marka aküden şuan piyasa da bulabilir miyiz şu ana kadar hiç rastlamadım? Bulamazsak Fusion'a en uygun diğer hangi marka aküler uyar?

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Büyük ford yedek parçacıların çoğunda bulunur?

nette ismini tarattım ama hiç çıkmadı ford yedek parçacılarda da Ford isimli aküler vardı,benim bulunduğum şehirde olacağını zannetmiyorum açıkçadı diğer markadlardan en uygun olanı hangisi ise ona yöneleyim diyorum...

Yorum bağlantısı
Guest Ahmet Yağcı

bende geçen hafta değiştridim aküyü.12v 50 ah.mutlu 130 tl.ye aldım.dediğin gibi 12v.60ah.büyük geliyor.kesmek lazım.daha önceki aracım fiestaydı.ona 12v.60 ah.lik akü takmıştım.onun yerini kesmiştim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...