İçeriğe Yönlendir

Akü (Markalar, Sorunlar, Çözümler)

Can Karacaer

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Öyle şey olmaz, yerine uyduğu sürece en yüksek amperli aküyü takabilirsiniz, ayrıca denildiği gibi alternatörü dışarda çoook daha ucuza yaptırırsınız, servislerden uzak durun siz.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
sizin alternatör en az 110 amperdir bu güçte hangi akü yü şarj edemiyormuş nasıl zorlanıyormuş ? Bir sorarmısınız servise! bence orda yaptırmayın.

+1

Sadece şarj süresi uzarki oda en fazla yarım saat. Servis fena sallamış.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
+1

Sadece şarj süresi uzarki oda en fazla yarım saat. Servis fena sallamış.

şimdi gitsek sorsak o servise bu 72ah ne demek diye kim bilir neder abi :vandal:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bilmediğiniz tanımadığınız ve acil müdahale gerektiği için servise gittim.45 Km aküyle gitmişim.Vallahi ne diyeyim, servisteki arkadaşların yaklaşımı iyiydi.Polen filtresini yerinden çıkardılar önceki takan arkadaş yamuk yumuk takmış.Servis ustası pedalı söküp takmak ta fayda var dedi.Demem o ki herkes her işten anlamıyor.Ben polen filtresinin bu şekilde değişeceğini bilmiyordum örneğin.Önceki adam takarken tam oturtamamış bile.Değiştirilen parçaların eskileri tarafıma iade edildi.Toplamda 1224 TL ödedim(8 taksit).Ekteki resimde yapılan işler yazıyor.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

105amp'lik alternatör takılmış işte. 105amperlik aküyü bile rahat rahat şarj eder.

Bu arada polen filtresinin fiyatı ne ya? Mazot filtresine eş değer olmuş!

Yorum bağlantısı
Serap Tapan

Sabah kötü bir sürprizle karşılaştım.Marşa bastım ancak arabam çalışmadı,apar topar abimi uyandırdım,ilk akla gelen akü tabiki.Baktı fakat yeşil renkte olduğunu görünce bu akülük bir durum değil oto elektrikçisi getirelim dedik,usta geldi abimin arabasının aküsünden destekleyerek :=))( ne demekse artık) arabamı çalıştırdı.2007 model arabamın hala orjinal aküsüydü,ömrü bitmiştir sanırım değilmi?

Ve usta özellikle inci yada mutlu akü almam konusunda beni uyardı.Diğer akülerden farkı nedir bu 2 akünün ve tercih etmek durumunda kalsam sizce hangisini tercih etmeliyim.

Bir sorum daha olacak, sanki motorun sesinde bir değişiklik vardı bugün,acaba evhammı yapıyorum dedim ama akünün azalmış olması seyir halindeki aracın sesinde farklılık yaratırmı?

Fikir beyan edecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ahh ahh 100.000 km kullanılmış akü; ben ne dedim ilk havalar soğuduğunda kalırsın demiştim :flowers:

Mutluyum, mutlusun , mutlular ;

Mutlu akü İyidir :good1:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benim eski arabamda Mutlu vardı, 2. senesini doldurduğu hafta öldü!

Ben olsam varta, bosch bakınırdım.

Ya da en ucuzundan alıp 2 senede bir değiştirmekte mantıklı.

Dip not: Benim araba da naylon ve 2007 olduğu için servis geçen sene nisan ayında aküyü değiştirmiş. Benim aracı aldığımda 60bin'deydi. Galiba akülerde araba gibi naylon :flowers:

Yorum bağlantısı
Serap Tapan
Ahh ahh 100.000 km kullanılmış akü; ben ne dedim ilk havalar soğuduğunda kalırsın demiştim :flowers:

Mutluyum, mutlusun , mutlular ;

Mutlu akü İyidir :good1:

Mutlu akünün inci aküden farkı demekki çok mutlu olması öylemi ersen :good1: Yazdığın cümleden öyle bir sonuca vardım :blink:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Sani kaç amper senin akü?

Mutlu akünün inci aküden farkı demekki çok mutlu olması öylemi ersen :flowers: Yazdığın cümleden öyle bir sonuca vardım :blink:

Aynen :good1:

Yorum bağlantısı
Serap Tapan
Benim eski arabamda Mutlu vardı, 2. senesini doldurduğu hafta öldü!

Ben olsam varta, bosch bakınırdım.

Ya da en ucuzundan alıp 2 senede bir değiştirmekte mantıklı.

Dip not: Benim araba da naylon ve 2007 olduğu için servis geçen sene nisan ayında aküyü değiştirmiş. Benim aracı aldığımda 60bin'deydi. Galiba akülerde araba gibi naylon :flowers:

Saniiiiiii çok ayıp ediyorsun bak naylona,seni yarıyolda bırakırsa hiç şaşırma.Naylon iyidir,iyidir,tasarrufludur, :=)) ben severim arabamı,sende sev.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ersen, yanlış hatırlamıyorsam 60 olması lazım. Yarın bakıp dönebilirim aciliyet yoksa?

Saniiiiiii çok ayıp ediyorsun bak naylona,seni yarıyolda bırakırsa hiç şaşırma.Naylon iyidir,iyidir,tasarrufludur, :=)) ben severim arabamı,sende sev.

Bende çok severim keratayı ama nayloooon :flowers:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Ersen, yanlış hatırlamıyorsam 60 olması lazım. Yarın bakıp dönebilirim aciliyet yoksa?

Üstündeki 45 ampermiş :flowers:

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Delphi veya varta alın. Hondama aldigim mutlu aku ilk 6 ayda su koyvermeye baslamisti. Garantiye goturdugumde ise soklayip geri verdiler.

Avatardaki fotoyu ben cektim dimi? Cok guzel olmus kendimle gurur duydum biranda :flowers:

Yorum bağlantısı
Serap Tapan
Delphi veya varta alın. Hondama aldigim mutlu aku ilk 6 ayda su koyvermeye baslamisti. Garantiye goturdugumde ise soklayip geri verdiler.

Avatardaki fotoyu ben cektim dimi? Cok guzel olmus kendimle gurur duydum biranda :good1:

Ersen neden mutlu diyor Onur :=)) mutlu olduğu içinmi acaba :flowers: Tamam teşekkür ederim,benden çok ersenin ikna olması gerekiyor,sonra başımın etini yiyecek.

Evet sen çekmiştin,bencede gurur duy çünkü çok güzel fotoğrafların var gerçekten,bir dönem bende kursuna gidip yarı prof.makinamla çekimler yapmıştım,çok keyifli birşey fotoğraf çekmek.

Yorum bağlantısı
Serap Tapan
Bence ikisi de değil..Ya ACDELCO yada DELPHI almanızı öneririm...

Amanın herkes birşey söylüyor,nasıl kafam karıştı anlatamam :flowers:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...