İçeriğe Yönlendir

Akü (Markalar, Sorunlar, Çözümler)

Can Karacaer

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

2000 ağustos çıkışlı aracımız orjinal aküsü ve bu gün son nefesini verdi. bakımı yapılmadı hiç acaba yapılsa devem eder mi diye düşünmüyo değilim (motocraft)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

en iyisi yuasa markaymış. fiyatıda bi o kadar iyi. ama ha 5-6 sene gitmiş, ha 3-4 sene gitmiş. 3-4 senelik olan çok ucuzsa onu alırım daha iyi...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

yok 2 senedir abs lambsı geç sönüyordu :D bu yaz iyice zorlanmaya başladı marşlarda ve sabah babam gölgeye çekmiş camıda aralık bırakmış alarm çala çala son nefesini vermiş :D

Yorum bağlantısı
Hamdi Bekiz

aslında gümüş karışımlı aküyü ilk cıkaran sanırım yiğit akü...şimdide jel akü üzerinde çalışıyorlar imiş...

forda akü üretende yiğit aküdür.ben fabrikasını gezerken opar ın akülerini gördüm..

Yorum bağlantısı
Nurullah Demir

Bu ay bende sağlam akümü değiştim daha doğrusu değişmek zorunda kaldım. Sebebi ise kaza yapmıstım aracım 1 ay serviste yattı. Araba tamir olunca marş basmadı. Aküyü sarj ettirmeye götürdük. Şarj olmadı. Elektrikci abi dedi eğer araba yatmışsa bu kadar zaman boşalır ve artık ebediyen dolmaz dedi bana ilk etapta fazla inandırıcı gelmedi. Tamam abi dedim takalımaraca aküyü sen takviye yap dedim. Neyse takviye ile çalıştı araba. 1 buçuk saat kullandım ve mesela farları açınca hopp teyp kapatıyodu. Dedim usta haklıymış. Sonra Çakmak Sanayideki eski elektrikci ustama geldim oda aynı seyi söyledi. dedim bari akü markası tavsiye et. oda Mutlu Calcium (gri renkli olan) tavsiye etti neyse 110 TL ödeyip taktık araca. şimdilik sorun yok.

Dipnot: AC Delco artık Çin'e ürettiriyormuş aküleri fason olarak, eski kalitesi artık yokmuş. (eski aracımda da AC Delco vardı süper aküydü onu sordum ilk önce ustaya)

==<<bu 100. mesajım nice 100 mesajlara İnşallah :D >>==

Yorum bağlantısı
Nurullah Demir
İnşallah, hadi bakalım...

Çok tesekkür ederim Mehmet abi iyiki varsin iyiki bu siteyi kurdun...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çok tesekkür ederim Mehmet abi iyiki varsin iyiki bu siteyi kurdun...

Ben kurmadım.. Ben emanetçiyim sadece.. Kuranların ellerine sağlık...

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Akü ne maksatla kullanılacak bu da çok önemli;araç ticari mi özel mi araç için mi başka bir oyuncak ,tekerlekli sandalye,vb bunlarda çok önemli bence.Ben mutlu dedim ama zamanında tudor da kullandım ikiside eş değerde diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Mutlu isim yapmış..Bence artık iyi bir akü değil.Çünkü taksiciler bile artık kullanmıyorlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler

Mutlu / inci aynı markadır benim tercihimde mutlu marka akümülatördür. şunada dikkat edelim malum kriz var sebebi ile piyasada oldugu gibi son üretilen akü markalarında mutlaka kalite düşük çıkacaktır her kez üretim esnasında birşeyler çalıyor buda kaliteyi etkiler bence 2 sene önceki üretim tarihli malzemeler daha kalitelidir . :)

Yorum bağlantısı
Osman Bala
ve akülerinizi ne kadar süre kullandınız?

Benim 2000 model arabanın aküsü hala orijinal.

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
motorcraft'ın aküsü varmı? :blink::unknw::kutlama:

ford'un orjinalı sanırım benim aracın üzerindeki motorcraft..

bencede mutlu kardesim :flowers:

mutluyum mutlusun mutlu :)

+10000 :good1:

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
(düzenlendi)

Bu arada Mutlu İnci'yi satın aldıysa bilmem ama,

Yaklaşık 10-12 yıl önce 1976 model anadolumuzun aküsü bitmişti, İstanbul'da kar vardı..

Babamla gidip 1 adet inci akü aldık, ertesi sabah babam beni okula bırakacakken akü motoru döndürmekte zorlandı, 3. marşta da bitti. İnciş'yi iade edip, üste de para verip aynı amperde mutlu aldık. Arabayı satana kadar da sorun yaşamadık.

O gün İnci benim için bitti, Mutlu da en iyi akü olarak hafızama kazındı :)

Edit: Hesapladım en az 15-16 yıl olmuş..

tarihinde Serkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Çaglar
2000 ağustos çıkışlı aracımız orjinal aküsü ve bu gün son nefesini verdi. bakımı yapılmadı hiç acaba yapılsa devem eder mi diye düşünmüyo değilim (motocraft)

anketi açmamın nedeni benim de aküm 2 gün önce bitti ve en iyi akü hangisi ise onu almak istiyorum. bundan dolayı internet sitelerinde dolaştığımda en iyi akü mutlu çıktı ancak ford clup'te engin bilgilerine saygı duyduğum insanlarında görüşünü almak istedim. sanırım yine mutlu önde ancak ilk defa ismini duyduğum motorcraft'ı 2000 yılından beri hala kullananların olması beni gerçekten şaşırttı ve motorcraftı düşündürmeye başladı.

Geçmiş olsun mustafa benimkide hala eski akü hiç sinyal veriyomu bitmeden önce yok hemen kestımı?

bu arada benim akü bitmeden önce hiç bir sinyal vermeden bitti. sabah marşa bastığımda marş motorunu yerinden bile oynatmadı. şüphe etmiyor da değilim elektirik tesisatında mı sorun var diye?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

benim aracın aküsüde orjinal markası ne bilmiyorum. eskiden aküler bu kadar uzun ömürlümüydü?

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bir terslik olmasın bu havada (soğuk olsa belki) akü zırt diye bitmez açık kalmış birşey olmasın yada kutup başı gevşemiş sigorta atmış olmasın.Ne kadar zamandır marş basmadınız süre uzunsa sorun olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...