İçeriğe Yönlendir

Hi Sec Alarm Hakkında

Ubade Koçak

Recommended Posts

Ubade Koçak

Saygıdeğer Arkadaşlar Arabamda Hi Sec Marka (Anahtarlıkta ve Alarm kutusunda yazan şekli ile) Alarm takılı olarak aldım. Kaputa veya camlara sert bir darbe ile vuruyorum ama alarm devreye girmiyor. Bagajı alarm devrede iken açınca ötüyor sadece. Bugün bir oto elektrikçisine gösterdim iyi bir Markadır Hocam dedi ama darbe sensörünü en hassas ayara getirdiği halde ötmüyor. Kaputa veya bagaja çok sert vurunca devreye giriyor sadece. Bu alarmı kullanan veya bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olursa şimdiden teşekkür ederim. Ayarı en sona getirildiği halde yinede çok zor devreye giriyor. Değiştireyim mi yoksa ne yapmam gerek. Cevaplarınızı bekliyorum. Sevgi ve Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hassas olunca da, rüzgara-kediye-uçan kuşa bile çalacak. Camı kırarlarken yeterli darbe oluşur merak etmeyin, bence kurcalatmayın.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Darbe sensörünü değiştirin,en basit ve uygun çözüm. Ben darbe sensörü kullanmıyorum şuan. Kafa ütülemekten başka bi işe yaradığı yok. Kimse dönüp bakmıyor çalan alarma.

Yorum bağlantısı
Ubade Koçak
Hassas olunca da, rüzgara-kediye-uçan kuşa bile çalacak. Camı kırarlarken yeterli darbe oluşur merak etmeyin, bence kurcalatmayın.

Çağlar Abi'cim maksadım en hassasa getirip ortalığı rahatsız etmek asla değil. Öylesine t(tabiri Caizse) kaba bir insan değilimdir. Fakat olayı anlamanız açısından belirtmek istemiştim. En hassasta dahi algılamıyor diye. Ama yinede öneriniz için teşekkür ederim...

Darbe sensörünü değiştirin,en basit ve uygun çözüm. Ben darbe sensörü kullanmıyorum şuan. Kafa ütülemekten başka bi işe yaradığı yok. Kimse dönüp bakmıyor çalan alarma.

Sayın Cihan Bey, Aydın Germencik İlçesinde oturuyorum. İl merkezine ortalama 25 km. civarında. Vaktim dar olduğu için Aydın'a gidemedim. Germencik İlçesindeki 2 oto elektrikçisine gittim. Bu güne kadar aracım olmadığı için sanayi ile işim olmadı. Dolayısıyla tanıdığım bir usta da yok maalesef. Ama iki elektrikçi de aynı şeyi söyledi Hocam iyi bir markadır ama Alarm ölmüş, değiştir :)

Forumda yeni olduğum için Arkadaşları pek tanımıyorum. Dolayısıyla Aydın'da veya İlçelerinde ikamet eden Forumdan Arkadaşlar var ise gösterebileceğim veya tavsiye edilebilecek bir oto elektrikçisi varmı? Ayrıca ALARM NASIL ÖLÜR onu da anlamış değilim hala...

İnternetten de araştırdım Hi Sec marka oto Alarmı diyerek ama inanır mısınız konu ile ilgili bir tek sayfa bile çıkmadı :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sert darbelerle çalışıyorsa henüz ölmemiştir. Bu işi yapan biryere ulaşıp nasıl birşey bilmiyorum ama darbe sensörünü değiştirmeyi deneyin bence.

İnternetten de araştırdım Hi Sec marka oto Alarmı diyerek ama inanır mısınız konu ile ilgili bir tek sayfa bile çıkmadı :)

Başka bir markanın sensörü de olabilir bence.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Markalara pek takılmayın, çinden ürün getirip, yapışkan ile istenen isim yapışır, birşey ifade etmez. Mesela şu zamanlarda deli paralara Sound Magus marka ses sitemleri satılmakta, Google da aratın Türkiye dışı yazı yok :)

Yorum bağlantısı
Ubade Koçak
(düzenlendi)
Sert darbelerle çalışıyorsa henüz ölmemiştir. Bu işi yapan biryere ulaşıp nasıl birşey bilmiyorum ama darbe sensörünü değiştirmeyi deneyin bence.

Başka bir markanın sensörü de olabilir bence.

Sayın Serkan Bey önerinizi dikkate alacağım. Biraz olsun rahatlattın. Sağolasın. :)

Markalara pek takılmayın, çinden ürün getirip, yapışkan ile istenen isim yapışır, birşey ifade etmez. Mesela şu zamanlarda deli paralara Sound Magus marka ses sitemleri satılmakta, Google da aratın Türkiye dışı yazı yok :)

Çağlar Abi doğru söylüyorsun katılıyorum sana. Sanırım markalara takılmamak gerek. Aydın'dan tekrar baktırayım. Teşekkür ederim.

tarihinde Ubade Ko tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ubade Koçak
Araba vitesten çıkmış olabilirmi?

Sayın Serkan Bey, konuyu buraya açmıştım ama sonradan alarm konusu ile karışmasın diye yeni konu açtım (mesajımı düzelttim)

Hayır araç 2. viteste idi eminim. Sanki boşta gaz veriyormuş gibi oldu. (Tork deniyor sanırım) Araç motora yüklenmeden devir saati yükseldi. Ayağım gazdaydı tabiiki.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...