İçeriğe Yönlendir

Focus Trend ve Ghia denge cubukları neden farklı?

Ahmet Topcu

Recommended Posts

Ahmet Topcu
(düzenlendi)

arkadaşlar bu konuyu hep düşünmüşümdür ne zaman bir trend ile ghiayı peş peşe gördügümde hep bu konu aklıma gelmiştir mübarek arclarımız jip gibi arkadan bakıldığında motoruna kadar görebiliyoruz :))

aklıma takılan konu şu neden bu denge cubukları farklı ikiside aynı kasa aynı yol tutusuna sahib deilmi birde şunu düşündüm acaba 16 inç jant oldugu içinmi farklı eyer öyle olsaydı fabrika cıkışı collection modellerininde 16 olduguna göre denge cubukları ghianınkiyle aynı olmalıydı ben bi yorum getiremedim fotoları veriyolrum siz bi beni aydınlatırsanız sevinirim :)

aracların ikiside 2006 model 1.6 TDCİ trend & ghia

fucusrrentdenge.jpg

giadenge.jpg

ghadengecubugu.jpg

tarihinde Ahmet Topcu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

alt takımlar aynı olması lazım.belki jant 16" olduğu için görsel fark doğuyordur.

Yorum bağlantısı
Ahmet Topcu

sadece 16 jant dan olsa collection modellerinde denge cubugu aynı olması lazım sanki daha tefauratlı gibi ghianınki acaba yol tutusuna katkısı olurmu

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

yeni kasa focus trend ve kolekşının denge çubukları eski focuslarla aynı.... trend ve ghia arasında muzzam bir süspansiyon farkı var...ghia biraz daha yumuşak yolda bariz bir şekilde trende göre fazla esniyo...trende bindiğim zaman aynı yolda giderken arkası zıplıyormuş gibi geliyor bana

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
(düzenlendi)

resimlere göre trend deki çubuklar aşşağı bakıyor . ghia daki ler ise yanlara bakıyor . bu işte bir gariplik var 2005 model olan focusum trend diye geçiyor ama ghia nın ki gibi yanlara bakıyor.

tarihinde Ali G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

makyajlı 2008 focuslarda bile bu böyle trendde farklı ghiada farklı....imkanım olsaydıda iki arabanın resmini çekip koysaydım...ikiside 2008 model ikiside benzinli...

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Ghia'ların jant büyüklüğü sebebiyle daha yüksek olmasının anlamı olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Ahmet Topcu
(düzenlendi)

lastik boyutuyla ilgili oldugunu sanmıyorum Murat arkadaşımın dedigi gibi ford yetkili bayinde 2009 model makyajlı kasaların bile altına baktım yine aynı collectionunki yana titanimunki asagı bakiyo ordaki adama sordum dedigi cevap

''yok gardasım öle bişi aynı ikiside '' ama bariz farklı eyer daha ii cekme fırsatı bulursam cekip koycam bizm ghiayı cekerimde bir tanede trend bulmam lazım

ghianın daha net bir fotosu

hghfuf.jpg

tarihinde Ahmet Topcu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Topcu

banada öyle geldi dayımın bi ara calsıtıgı ilaç firmasında focus trend sürüyodu bende az sürmedim gercekdende bizm ghia ile gectigim tümseklerde trend lastigi daha etli olmasına rahmen daha fazla zıplıyodu arka taraf

Yorum bağlantısı

Bu nedenle baz donanım almayı hiç istemiyorum. Ben güvenlikten ford çalmaz diyordum. Alt takımda bile farklılık olması garip geldi. Demekki neymiş iyi mal iyi para :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ahmet Topcu

evet araştırılması lazım bu konu hakkında kesin bilgisi olan yokmu arkadaşlar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ghia-trend gibi eklentiler pazarlamacı safsatasıdır, teknik bir ayrım değildir, hiçbir parça kataloğunda böyle bir ayrım yoktur, yani teknik parçalarda fark yoktur, ancak model yılı kaynaklı fark olabilir. Fotolarda fark var demiyorum sadece genel bilgidir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Topcu

iki aracında modeli aynı ikiside dizel hatta daha önce dedigim gibi ford yetliki bayisinde 2009 model yanyana duran teki collection öbürü ise titanum olan modelerdede aynı fark var acaba neden istediginiz yere bakabilrsiniz bu hep böyle

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Fotograflarda fark olduğu kesin ancak bu farklılığın olumlu veya olumsuz bir etki yaratması mümkün mü orası tartışılır..

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Fotoğraflarda fark var gibi ama bence Trend'in yol tutuşu gayet iyi. Görsel farklılık olabilir bu...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bazı parti üretimleri mi acaba şekil olarak farklı? Aslında bunu çok kolay ortaya çıkartabiliriz. F2 sahipleri bakıp yazsa buraya belli olur.Bizim forum bunu tespit edemezse başka kimse edemez :) Nerede var bu kadar f2..

Yorum bağlantısı
Ahmet Topcu

evet arkdaslar lütfen bakalım bizde hatta imkanınız varsa birde foto cekip koyarsanız süper olur su konuya bi acıklık getirelim artık :bravo:))

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...