İçeriğe Yönlendir

LCD bulamadım

Tansel Yavuz

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
(emmim bana ilişmeden emmime özel not: 657 lere temmuz için 4.5 % zam geldi, yarısıyla bunu aldım bi kısmıyla tatile gidecem, kalanıyla da kızımın yaz kursunu ödeyecem inşh :wub:

;)

Şükür et şükür...

Biz % 13 nokta küsür kaybettik 6 ayda. Siz 657'ler 4,5 büyüdünüz... ;)

eyvah mehmet abi okuyor....kesin 657 ile ilgili espri düşünüyor..

Hiç bu tür şeyleri düşündüğümü gördün mü... ? Anında yazarım bişeyler. :p

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı
Lg ben kullanıyorum bence süper...

Vestel'e bulaşmamak lazım bence, o buzdolabı yapsın ;)

onuda yapamıyolar geceleri evin içinde dolaşıp duruyo çalışmaya başlayacağında zor marş alan otobüs hissi veriyo stop ederken alttaki komşu şikayete çıkarmı acaba diye düşünmeden edemiyorm ve bunların son derece normal olduğu servisi tarafından söleniyo.

esas konuyo dönersek LG nin plazmasını yaklaşık iki yıldır kullanıyorum ve nazar değmesin bi daha alsam gene LG alırım eski distiribütörü bu markayı baya bi yaralamış şimdi LG türkiye bakıyo ve inanın ilk altı ay boyunca devamlı arayıp memnuniyet ve şikayet konusundaki görüşleri istediler

sony, phlips diğer alternatiflerim olurdu geçen haftalarda vatanın kampanyası vardı yanılmıyorsam kısıtlı sayıda ürün için idi bunları ara ara kovalamak lazım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Vestel ucuz olsun derken çin piyasasına fazla daldı..umarım oralarda boğulmaz.Arçelikte mikrodalga ve küçük ev aletlerinde direk çin üretimlerini satıyor.Neticede garanti veriyor ama mal bozulduktan sonra git gel yaptırdıktan sonra garanti olsa ne olcak..Dikkat edin özellikle made in china diye yazmıyolar. Made in P.R.C(People's Republic of China-Çin Halk Cumhuriyeti) yazıyolar.. Bilmeyenler bu tuzağa çok düşüyor..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çin'den de çok kaliteli ürünler çıkabiliyor arkadaşlar..

Gidip gelen arkadaşlarım anlatıyor...

Bir webcam'ı 10 dolara da yaptırabilirsin 1 dolara da diyorlar..

Yani; pire yavruluğu bizim esnafta...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Çin'den de çok kaliteli ürünler çıkabiliyor arkadaşlar..

Gidip gelen arkadaşlarım anlatıyor...

Bir webcam'ı 10 dolara da yaptırabilirsin 1 dolara da diyorlar..

Yani; pire yavruluğu bizim esnafta...

Mehmet abi bu dedikleri kesinlikle doğru..Çinde yapmayacağın tek şey ''Pazarlık'' olmalı.Çünkü sonu yok.Türkiyede pazarlık yaparsın ama bir noktadan sonra üretici beni kurtarmaz der daha fazla fiyat kırmaz.Ama Çinde pazarlık ile aynı görünümlü aynı işlevli bir malı gerçek fiyatının yarısından daha azına yaptırabilirsiniz.Benim bir tanıdığım pc kasası getirtti Çinden.Gitmiş orda pazarlık yapmış.Tabii önceleri acemiydi.Kasalar geldi hepsi gümrükten geçtikten sonra Ankaraya gelene kadar eğilmiş.Hurdaya gitti ;) Adamlar sacların et kalınlığını incecik yapmışlar.Ellerinde hertürlü imkan var yani.Çinde Kaliteli mal olmaz diye bişey yok.Parasını verirsen bal gibi de var..

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Deniz beyi aradım görüştüm,fiyat mediamarkt ve diğer mağazalara göre %8 daha uygun bu hafta inşallah siparişi vereceğim.

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

arkadaşalar LCD philips servisi geldi, pendikten geldiler. Ayarları yapmamıza gerek yok zaten siz yapmışınız dedi, garantiyi mühürledi, kaydetti vs.

İşyerinde kullandığım casper nirvana marka laptop ile anında vga dan bağlanan LCD cam gibi PS3 tadında oyun görüntüsü verdi, hiç beklemiyordum.

Ama kendi toshiba laptopumla vga dan görüntüyü veremedi servis fn+ f6 yapınca herşeyi de ayarlayınca gitmesi gerekiyor görüntü LCD ye dedi ama olmadı, sonra benim laptopun parlaklık ayarı tuşlarına falan da bastı, driverlarını yeniden yükle herhangi bi uyumsuzluk yok hemen bağlanır dedi,

peki ben hangi driverları yükleyecem....???

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

klavye/button sürücüleri veya ekran kartınızın son sürümünü yüklemeniz lazım.

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
klavye/button sürücüleri veya ekran kartınızın son sürümünü yüklemeniz lazım.

tamam deneyeyim bakalım

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
;) Biz % 13 nokta küsür kaybettik 6 ayda. Siz 657'ler 4,5 büyüdünüz... ;)Hiç bu tür şeyleri düşündüğümü gördün mü... ? Anında yazarım bişeyler. :p

sigorta sektörü mü 13 % geriledi, sizin dükkanın işleri mi? Sizin işler ise Allah sabır versin, başka kapıları açar inşallah... sen samimane çalışdığın sürece ikizlerin rızıklarını rezzak-ı hakiki tahaddüd etmiş, inşallah sende bu çalışma azmi & kabiliyet olduğu sürece sıkıntı çekmezsin :good1:

Şükür et şükür...

Şükür edip etmediğimizi nereden anlarız:

Eğer kanaat, iktisat, eline geçene razı olma ve memnuniyet varsa bu şükrün ölçüsüymüş.

Eğer hırs (menfi olanı), israf ve nimete hürmetsizlik hatta haram-hel

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
sigorta sektörü mü 13 % geriledi, sizin dükkanın işleri mi?

Küçülen ülke ekonomisi..

Sigortacılık sektörü toplamda büyümüş olabilir ama, prim üretimi olarak büyüyebilen şirket sayısı çok az...

Banka ve sigortacılık büyümüş ama emmim naber?

Büyüyen banka sadece.. Sigortacılığın büyüdüğü falan yok, Primler geçen yılların yarısı, Büyüyebilmek için geçen yıl ki yaptığım işin iki katından fazla iş yapmam gerekir...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sen büyümüyorsun emmim. Senin şirketlerin o kadar güzel büyüyor ki. Atıl fonların değerlendirilmesi olayını unutma :good1: Olay sadece prim olayı değil ;)

E tabiki.. Çoğunun bankası da var zaten... Senin dediğin şekildeki büyüme doğrudur...

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

:bravo:

emmim forumbank açsa para yatırırmıydınız?

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Para değilde hizmete karşılık domates vb .Değiş tokuşlar olabilir.

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Son tahlilde philips 5604 modelini aldım,ilk önce hd ready düşünüyordum fakat sonradan bunu en az 10 sene kullanacağımı dikkate alarak biraz fazla olsun full hd olsun diyerek karar verdim,gerçekten kontrast oranı ve görüntü kalitesi çok güzel bir lcd.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tek kuruş vermem. Bir buna bir de Erkan'a :p

Benim neyimi gördün len.. Hadi Erkan tüm mal varlığını aldı.. :D

Domateslerim oldu mu bıyıklı?

Domatesler ceviz büyüklüğünde..

5 tane biber topladım, bir tane salatalık...

Patlıcanlar çiçekte...

Ama Hakan.. dutları bi gör.. şerbet şerbet.. :)

Son tahlilde philips 5604 modelini aldım,ilk önce hd ready düşünüyordum fakat sonradan bunu en az 10 sene kullanacağımı dikkate alarak biraz fazla olsun full hd olsun diyerek karar verdim,gerçekten kontrast oranı ve görüntü kalitesi çok güzel bir lcd.

Hayırlı olsun Tansel..

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz
Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Kumandadaki açma tuşuna basınca TV hemen açılıyor mu? Benim LCD 8-10 sn kadar sonra açılıyor, deli oluyorum. Bir de, kanal değiştirirken hızlı mı yoksa yavaş yavaş mı değiştiriyor?

Herkese teşekkür ederim,

Açma tuşuna basınca tam olarak 10 sn sonra görüntü geliyor,babam da arçelik var oda aynı 10 sn kadar sonra açılıyor,ben receiver kullandığım için kanal değiştirme hızını henüz bilmiyorum ama babamdaki arçelik yavaş değiştiriyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bıyıklarını gördüm. Domateslerini göremedim.

Dut gönder diyecem de dayanmaz :)

Memurluk böyle işte... Hiç bir zaman yetinmeyi bilmiyorsunuz.. :D

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
(düzenlendi)

hayırlı olsun...benim sehpanın yarım kalan demonte çekmecesi kaldı, resim gönderecem çeşitli uygulamalardan, sonra sonuçları karşılaşırırız..

tarihinde Ergin ?enda? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cengiz Tenay

Engin Bey,

tv'nizi güle güle kullanın, ben de aynı modelin (Philips 5604) 32" olanını almayı düşünüyorum. Farklı bilgiler duyduğum iki konuda size danışmak istedim:

- HepsiBurada urun detayında USB'nin film oynatma yeteneginden bahsetmiyor fakat bunun mumkun olabilecegini de okudum, sizin deneyiminiz nedir?

- DVD yada başka bir bağlantıyla izlenen filmlerde altyazi sorunu yasandigi dogru mu?

Teşekkürler

Cengiz

eyvallah abisi sagolasın...garantiyi başlatmak için randevu dün aldım, bu gün servis gelecek inşh.

Fatura benim adıma da, garanti belgesine bakmadım; eğer kastettiğiniz garanti belgesiyse full philips türkiye garantili, çünkü firma philips'in kurumsal satışını yapan firma (aynı zamanda turkcell kurumsal satışda yapıyor), sorun yok o konuda

yeni izlenimlerim:

toshiba DVD playeri scart ile bağladım, bi aksiyon DVD si seyrettim, sahneler çok hızlı akıyor.(bundan sonra DVD alırken 1080 p olanını mı aramam lazım?), movie makerden kızıma video yapmıştım, .avi ye çevirip USB den seyrettim, usb yi tanıması ve içinde gezinmesi hatta alt dosyaları da göstermesi çok başarılı, foto makinam 10 piksel olunca resimler dağılmadan 106 ekrana oturdu gibi, ailecek inanılmaz zevkli oldu kızımın bebeklik foto-videolarını büyük ekranda seyreylemek...

kumandası biraz tırt gibi, bu kalitede tv de daha şık bi kumanda beklerdim doğrusu

yakında izleyince pikseller dağılıyor, yakından seyretmeye 106 kesinlikle olmazmış anladım ( en az 4-5 metre) uzaktan epey net izleniyor.

Bu gün VGA dan laptopa bağlayacam, bakalım "call of duty" de (savaş oyunu) nasıl performans verecek,

laptop ta HDMI girişim yok, mecburen VGA dan bağlayacam. Direkt PC ayarları diye LCD'de ayarlar var zaten...sonuçları yazarım.

yani anlayacağınız "TOYS FOR BOYS" durumları

evdeki elektronik eşya erkeklere oyuncaklar gibi bi şey...ömür kısa lüzümlü işler çok" bu oyuncaklar vaktimizi yiyor, bitiriyor eğer kontrolü kaybedersek..

eyvah mehmet abi okuyor....kesin 657 ile ilgili espri düşünüyor..

:lol2: :lol2: :p:unsure: :unsure:

Yorum bağlantısı
Vural Dirimeşe

Hayırlı olsun.

Bende de 5604 42" phillips var. Çok memnunum.

HD görüntüsünün farkını anlamak için HD bir yayın izlemelisiniz. Ben eve kablo tv nin Teledünya'sından bağlattım. 2 tane HD kanal var. National geographic HD ve Eurosport HD süper görüntüler. Teledünyayı da bu vesile ile tavsiye ederim..

Ya da digitürk+ veya DsmartHD satın alınız.

Genelk olarak 5604 oldukça güzel. Kumanda menüleri alışana kadar karışık geliyor. USB girişinden film oynatmıyor. Sadece mp3 ve jpeg resim gösteriyor.

Alacak olanlara tavsiye ederim.,

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Usb girişine flash bellek takarak mpeg1,mpeg2,mpeg-4 avc formatlı filmleri izleyebiliyorsunuz.

Avi dosyalarını oynatır.

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
(düzenlendi)
Hayırlı olsun.

Bende de 5604 42" phillips var. Çok memnunum.

HD görüntüsünün farkını anlamak için HD bir yayın izlemelisiniz. Ben eve kablo tv nin Teledünya'sından bağlattım. 2 tane HD kanal var. National geographic HD ve Eurosport HD süper görüntüler. Teledünyayı da bu vesile ile tavsiye ederim..

Ya da digitürk+ veya DsmartHD satın alınız.

Genelk olarak 5604 oldukça güzel. Kumanda menüleri alışana kadar karışık geliyor. USB girişinden film oynatmıyor. Sadece mp3 ve jpeg resim gösteriyor.

Alacak olanlara tavsiye ederim.,

mpeg1-2-4 ve .avi video dosyalarını oynatıyor, sorun yok.

Usb girişine flash bellek takarak mpeg1,mpeg2,mpeg-4 avc formatlı filmleri izleyebiliyorsunuz.

Avi dosyalarını oynatır.

+1

tarihinde Ergin ?enda? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cengiz Tenay

Yanıt veren herkese teşekkürler.

Philips konusunda kararım netleşti sayenizde.

Selamlar,

cengiz

mpeg1-2-4 ve .avi video dosyalarını oynatıyor, sorun yok.

+1

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Tahir İlter
Artık kısmet diyelim son tahlilde vestelden vazgeçtim,ilk tercih philips olmadı lg alacağım,inşallah haftaya fiyatlar düşerde 47" nasip olur.

led tvler hızla yaygınlaşıyor bence biraz daha beklerseniz fiyatlarda gerileme olur ben 106 toshiba kullanıyorum çokda memnunum karşılaştırmalarınız arasına koyabilirsiniz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...