İçeriğe Yönlendir

Enjekt&#246r temizleme sıvısı

Murat Zırtlan

Recommended Posts

Murat Zırtlan

Dizel araçlarda yakıta karıştırılan,enjektör temizleyicileri kullanan,

kullanımdan sonra gerçekten faydasını gören arkadaşlar yorumunuzu bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Wurth common rail enjektör temizleyicisi en iyisidir yaklaşık 25 tl. fiyatı vardır, depoda 20-30 lt hatta 20 lt kadar yakıt varken hepsini depoya katıcaksın sonuç gayet güzel, her 5000 de bir kullan bunu, servislerdede satılıyor, hatta carbon clean makinasındada aynı ürünü kullanıyorlar, temsilcileriyle görüşmemde makinaya bağlamaya gerek olmadığını bunun ancak kısa zamanda temizletmek istersem gerekli olduğunu söyledi, depoya atınca daha sağlıklı yavaş ama etkili olarak temizlediğini öğrendim, bence çok güzel ve faydalı.

Yorum bağlantısı
Murat Zırtlan
Wurth common rail enjektör temizleyicisi en iyisidir yaklaşık 25 tl. fiyatı vardır, depoda 20-30 lt hatta 20 lt kadar yakıt varken hepsini depoya katıcaksın sonuç gayet güzel, her 5000 de bir kullan bunu, servislerdede satılıyor, hatta carbon clean makinasındada aynı ürünü kullanıyorlar, temsilcileriyle görüşmemde makinaya bağlamaya gerek olmadığını bunun ancak kısa zamanda temizletmek istersem gerekli olduğunu söyledi, depoya atınca daha sağlıklı yavaş ama etkili olarak temizlediğini öğrendim, bence çok güzel ve faydalı.

20 lt mazot varken katacağım ve üzerine yakıt almamam mı gererkli ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

evet tabii, o depoyu bitiriceksiniz arabayı herzamanki gibi kullanın, tabi çok da hızlı değil 90-110 gibi, sonuç gayet güzel oluyor, istresen depo boşaldıktan sonrada 1 kutu alıp ölçeğine göre lt başına az bişeydi unuttum şimdi, üstünde yazar zaten ona görede kullanabilirsin sürekli temizlik olur, yada 5000 de bir kullan, yeterli.

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

würth kullandım 25000 km aracıma ,gerçekten işe yaradı.memnun kaldım.

carbon clean kalitesi kanıtlanmış bir ürün ,tartışma kabul edilemez., ama würth uygulama kolaylığı ve ford yetkili servislerin tavsiye ettiği ve bizzat kullandığı bir ürün.

40 lt diesele bir kutu boşaltarak ve mümkünse uzun yol yaparak tüketmeniz temizlik acısından daha faydalı.kısa mesafeli kullanımlar etkiyi azaltabilir.

Yorum bağlantısı
Murat Zırtlan
würth kullandım 25000 km aracıma ,gerçekten işe yaradı.memnun kaldım.

carbon clean kalitesi kanıtlanmış bir ürün ,tartışma kabul edilemez., ama würth uygulama kolaylığı ve ford yetkili servislerin tavsiye ettiği ve bizzat kullandığı bir ürün.

40 lt diesele bir kutu boşaltarak ve mümkünse uzun yol yaparak tüketmeniz temizlik acısından daha faydalı.kısa mesafeli kullanımlar etkiyi azaltabilir.

Hepinize teşekkürederim arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
:D depo yarımken kullanım daha etkiliymiş bunu temsilcisi anlattı 20-30 lt. mazot varken engüzeli, bunu ister uzun yolda sürekli ister ara ara kullan yine olur, ama en güzeli uzun yol ve depodaki mazot miktarı, uzun yolda 1-2 saat gidip kısa molalar verirsen daha iyi sonuç alınıyor.
Yorum bağlantısı
Onur Yapıcı

Bu tür ürünlerin motorun eksoz sistemine ve katalitik konventöre zararı olduğunu duymuştum acaba siz ne diyeceksiniz? Bir arkadaşın önerisi üzerine ürünü almıştım ama başka bir arkadaşım bunun zararlı olduğunu söylemişti bende internette bir kaç yazı okdum bununla ilgili o sebepten kullanmadım yani öyle duruyor evde bir yerlerde 8-9 aydır.

Yorum bağlantısı
Tolga Canvar

Kaliteli markaların ürünleri kullanılır.Bende daha önce Stp,Würth,Berner(alman menşeili firmalar) kullanmıştım araca hiçbir zararı olmadı.Özellikler Würth tavsiye ederim.Bernerin ürününü de kullandım fakat o ara araba bende değildi sonradan kullanan şahsa sorduğumda etkisinin olduğunu söylemişti.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tehlikeli olanlar marketlerde benzincilerde falan ucuz satılan uyduruk katkılar, onları sakın kullanmayın, würth gibi sağlam ürünler çok iyiler, hem serviste tavsiye ediyor satıyor, wurth ün kendi carbon clean makinasıda var serviste ve aynı ürünü hem makinada hemde depoya atarak kullanabiliyorsunuz, gayet güzel yani.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ömer Güler

Arabamı alalı 8 ay oldu. Arabam 120.000km tdci ghia c-max. İlk başlarda sadece gaza ani yüklemelerde arkada siyah bir duman bırakıyordu. Würth dizel yakıt katkısı aldım ve depoya döktüm ve uzun yola çıktım ama araba düşük devirde teklemeye başladı gaza basınca hemen almadı, duman aşırı arttı rölantide bile siyah duman atmaya başladı. Uzun yolda ise 3000 devirden yukarıda kulanırsan hiçbir sıkıntı yok, fakat 5. vites de 90km/sa hızla gidersen her 15 saniyede bir siyah duman bırakarak ilerliyordum. Ford servisine gittim würth ile ilgisi yok dediler büyük ihtimalle enjektörler arızalı dediler, enjektörler söküldü Bosch servisinde test ölçümleri yapıldı(sonuçlardan anlayan varsa ekleyebilirim) değişse iyi olur ama bu şekilde rahatsız olmam diyiyorsan kullanabilirsin dediler. Bu sırada egr temizliğide yapıldı. Enjektörleri değiştirmedim tabi. Birazda şehirler arasında devirli kullanmaya başladım ve hiç duman ve takılma kalmadı. Ama uzun süre şehir içinde kullandım (15-20 gün kadar) ve tekrar başladı aynı sıkıntılar. Şehirler arası yolda 2500 devirde yarım saat kulladım ve tekrar düzeldi. Yani sıkıntım şehir içinde 15gün kullanınca araba teklemeye ve yoğun duman atmaya başlıyor. Acaba bu egr mi arızalı yoksa enjektörlermi? Bana Egr Arızalı gibi geliyor acaba iptal ettirebilirmiyim? C-max ta egryi iptal ettiren varmı?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Mazotu aldığınız yeri değiştirdiniz değil mi ? Egr meşhurdur C-Max de hemen sorun çıkartıyormuş zati.

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Dumanı kafaya takmayın.. dizel duman atar.. (tabi siyah olandan bahsediyorum).. enjektörler pahalı, değiştireceğinize arabayı değiştirin daha iyi.. egr arızası yada tıkanması tekleme yapıyormuş diye duydum (başıma gelmedi, elektronik iptal ettirdim), iptal ettirebilirsiniz, emisyon değerleri yükselir.. würth birkaç kez ben de attım çok bariz etkisi yok hatta motor sesi azalır diye düşünürken arttı.. yüksek kilometreli araçlarda kurum temizliği bazı problemleri de beraberinde getiriyor maalesef..

Yorum bağlantısı
Ömer Güler
Yakıt olarak ne kullanıyorsunuz?

Ben aldım alalı euro diesel kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sorum yanlış oldu pardon yakıt derken hangi firma? Bp den deneyin yada aldığınız yeri değişin bakalım fark edicekmi, tabii bunları rastgele yerlerde euro dizel aldığınızı farz ederek söylüyorum, güvendiğiniz biryerden alıyorsanız ayrı tabii, öyle bile olsa siz yinede bir başka firmadan mazot alın deneyin sonuç yine aynımı olacak bakalım.

Yorum bağlantısı
Ömer Bilen
Arabamı alalı 8 ay oldu. Arabam 120.000km tdci ghia c-max. İlk başlarda sadece gaza ani yüklemelerde arkada siyah bir duman bırakıyordu. Würth dizel yakıt katkısı aldım ve depoya döktüm ve uzun yola çıktım ama araba düşük devirde teklemeye başladı gaza basınca hemen almadı, duman aşırı arttı rölantide bile siyah duman atmaya başladı. Uzun yolda ise 3000 devirden yukarıda kulanırsan hiçbir sıkıntı yok, fakat 5. vites de 90km/sa hızla gidersen her 15 saniyede bir siyah duman bırakarak ilerliyordum. Ford servisine gittim würth ile ilgisi yok dediler büyük ihtimalle enjektörler arızalı dediler, enjektörler söküldü Bosch servisinde test ölçümleri yapıldı(sonuçlardan anlayan varsa ekleyebilirim) değişse iyi olur ama bu şekilde rahatsız olmam diyiyorsan kullanabilirsin dediler. Bu sırada egr temizliğide yapıldı. Enjektörleri değiştirmedim tabi. Birazda şehirler arasında devirli kullanmaya başladım ve hiç duman ve takılma kalmadı. Ama uzun süre şehir içinde kullandım (15-20 gün kadar) ve tekrar başladı aynı sıkıntılar. Şehirler arası yolda 2500 devirde yarım saat kulladım ve tekrar düzeldi. Yani sıkıntım şehir içinde 15gün kullanınca araba teklemeye ve yoğun duman atmaya başlıyor. Acaba bu egr mi arızalı yoksa enjektörlermi? Bana Egr Arızalı gibi geliyor acaba iptal ettirebilirmiyim? C-max ta egryi iptal ettiren varmı?

merhaba aynı sorun benimde başımdaydı araç normal giderken tekliyordu teklemenin ardından siyah duman atıyordu egrden olduğunu söylediler 1200 tl hesap çıkarttılar yaptırmadım özel bi serviste egr yi iptal ettirdim gene devam etti bilgisayardada zaten egr arızası vermiyordu sorun ısıtma bujilerinde çıktı 4 bujiyi 25 tl den değiştirdim sorun kalmadı çok şükür. bilgisayardan bi baktırın bujilerle ilgili bi sorun varmı çümkü 2 - 3 yerde çıktı ondan olamıyacagını söyleyerek hiç bakmadılar bile tutturmuşlar egr diye o bile olsa iptal ettirin gitsin benimki iptal tık bile yok daha iyi diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

İlginç ısıtma bujileri normal yolda giderken çalışmazki, sadece ilk çalıştırmada oda -3 derece ve altında çalışır, acaba bu neyi tetikledide bu arızayı çıkardı?

Yorum bağlantısı
Ömer Bilen
İlginç ısıtma bujileri normal yolda giderken çalışmazki, sadece ilk çalıştırmada oda -3 derece ve altında çalışır, acaba bu neyi tetikledide bu arızayı çıkardı?

vallahi ustam bana dediğinde bende şaşırdım adama güldüm oda yaparmış dediği gibi çıktı 2 gündür kullanıyorum arabadan tiskinmiştim geri sevmeye başladım.

Yorum bağlantısı
Fırat Bozkurt
Dumanı kafaya takmayın.. dizel duman atar.. (tabi siyah olandan bahsediyorum).. enjektörler pahalı, değiştireceğinize arabayı değiştirin daha iyi.. egr arızası yada tıkanması tekleme yapıyormuş diye duydum (başıma gelmedi, elektronik iptal ettirdim), iptal ettirebilirsiniz, emisyon değerleri yükselir.. würth birkaç kez ben de attım çok bariz etkisi yok hatta motor sesi azalır diye düşünürken arttı.. yüksek kilometreli araçlarda kurum temizliği bazı problemleri de beraberinde getiriyor maalesef..

Nuri Abi benim arabada da iptal ettirebilir miyim egr yi? Ettirebilirsem ne gibi değişiklikler olur ki?

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Nuri Abi benim arabada da iptal ettirebilir miyim egr yi? Ettirebilirsem ne gibi değişiklikler olur ki?

Tabiki ettirebilirsin.. Egr iptalinde yakıtta kayda değer olmayan bir artış gözlenebilir, emisyon değerlerin artar (çevre açısından vicdani bir konu ama hangi oranda arttığını bilmiyorum).. egr temel olarak egzoz gazı içerisindeki yanmamış hidrokarbonların tekrar yanma odasına naklini ve ikinci bir yanma işlemine tabi tutulmalarını sağlayan sistem..

elektronik iptal selenoid valfin (egr valfi) sürekli kapalı durumda tutulması olayı, mekanik iptali de manifold girişine metal bir sac ile tıkama işlemi yapıyorlar bildiğim kadarıyla..

Yorum bağlantısı
Ömer Güler
merhaba aynı sorun benimde başımdaydı araç normal giderken tekliyordu teklemenin ardından siyah duman atıyordu egrden olduğunu söylediler 1200 tl hesap çıkarttılar yaptırmadım özel bi serviste egr yi iptal ettirdim gene devam etti bilgisayardada zaten egr arızası vermiyordu sorun ısıtma bujilerinde çıktı 4 bujiyi 25 tl den değiştirdim sorun kalmadı çok şükür. bilgisayardan bi baktırın bujilerle ilgili bi sorun varmı çümkü 2 - 3 yerde çıktı ondan olamıyacagını söyleyerek hiç bakmadılar bile tutturmuşlar egr diye o bile olsa iptal ettirin gitsin benimki iptal tık bile yok daha iyi diyebilirim.

Ömer Bey, egr yi mersindemi iptal ettirdiniz? Eğer mersindeyse 10 güne kadar bende mersine geçeceğim, yerini söleyebilirmisiniz? Siz acaba elektronikmi, yoksa manifold girişini tıkayarakmı iptal ettirdiniz?

Birde son sorum bilgisayara bağlanınca ısıtma bujilerinin arızalı olduğu göründümü?. Benimkini serviste bilgisayara bağladılar ama öyle bir sorundan bahsetmediler...

Yorum bağlantısı
Ömer Güler
Sorum yanlış oldu pardon yakıt derken hangi firma? Bp den deneyin yada aldığınız yeri değişin bakalım fark edicekmi, tabii bunları rastgele yerlerde euro dizel aldığınızı farz ederek söylüyorum, güvendiğiniz biryerden alıyorsanız ayrı tabii, öyle bile olsa siz yinede bir başka firmadan mazot alın deneyin sonuç yine aynımı olacak bakalım.

Yakıtı güvendiğim bir yerden alıyorum, gerçi farklı yerlerden aldığımda oldu ama son zamanlarda hep güvendiğim bir yerden almaya çalışıyorum. Birde şöyle birşeyde dikkatimi çekti(veya denk geldi...); Benzin ışığı yandıktan sonra yani benzin iyice azalınca duman olayı çıkmaya başladı acaba deponun dibinde kötü yakıt olabilirmi? veya deponun dibine pislik çökmüş olabilirmi(würth den sonra)?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bana sorarsanız eğer Würth duman etkisi yaratmıştır.Neticede başka bir kimyasal yakıyorsunuz.Carbon clean yaptırdığımda aracın eksozundan tiner kokusuna benzer bir koku geliyor ve gözlerimizi yaşartıyordu.Bu koku bir süre daha devam etti.3-5 gün sonra tamamen kayboldu.Yani sizde de Katkı maddesi sonrası duman veya koku olayı değişmiş olması muhtemel.Ama deponun dibine pislikleri çöktüreceğini sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Würth'ü aracınıza koyduktan sonraki 200-300 km devamlı devirli kullandınız mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...