İçeriğe Yönlendir

Bisiklet Taşıyıcı/ Port Bagaj

Ergin Şendağ

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Araç üstündekiler hem pahalıdır hemde belirli bir hızdan sonra ses yapar

http://www.decathlon.com.tr/multi-bisiklet-taiyici-id_8302656.html

Linkteki ürünü alın 50 liralık ürünlerin kaporta bağlantı kancaları boyaya zarar verebiliyor ayrıca kayışları hareket halinde iken gevşiyor. Belirli aralıklarla durup gerip tekrardan sıkmanız gerekiyor

fiestası olan parayı da verecek. tavan barı aldırmaya çalışıyorum gördüğün gibi. Ona sadece bisiklet koymayacaksın ki? Veleb ki bisiklet koyacaksın. 3 tane koyabiliyorsun. her biri 150 lira mı ne galiba. ama ikinci el de bulunur.

Ford-Fiesta-Roof-Rails-Mk7-Finished.jpg

Bende şundan var iki tane:

http://www.decathlon.com.tr/axis-xxl-bisiklet-tayc-id_8224807.html

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Bunu satan biri olarak kesinlikle tavsiye etmem.Arka kapının gönyesini bozuyor.

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Ben ROOMSTER için şunu aldım., cama kesinlikle basmıyor. Ancak, neredeyse bisiklet kadar ağır ve kurulumu da zor, fiesta da denemek lazım.. Ankara ' da olsaydınız bendekini denerdik.. satın alacağınız zaman deneme şartını koyarak pazarlık yaparsanız, canınız sıkılmaz...  http://www.decathlon.com.tr/hatch-bisiklet-taiyici-id_8302658.html

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Mehmet hocam bisikleti tavana nasıl koyuyorsunuz benim bisiklet ekipmanlar yüzünden iyice ağır oldu zaten 13.5 kilo normal ağırlığı.

önce tekerleri oturtuyorsun sonra dikiyorsun. Kaldırım kenarında felan olduğun için kolay oluyor.  13.5 kilo neymiş? Benim elektrikli 22 kilo :)

Bunu satan biri olarak kesinlikle tavsiye etmem.Arka kapının gönyesini bozuyor.

neyi satan?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

arkaya takılan aparatla yatak ya da kereste taşıyabilir misin? Yemek masası atabilir misin?   :)

Ses hiçbirşey konmadığında olur. bisikletle olmaz. Ya da deflektör koyuyorlar. Zaten aero profilli olanlar ses yapmıyor. dikdörtgen kesitli barlar ses yapıyor.  Bu barları devamlı takmayacaksın. taşıma sırasında zaten biraz ses yapsın ne olur ki?

deflektör:

!BeHz3egB2k~$(KGrHqQH-CwErfUh1,+SBK778Hw

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ayrıca tavana takınca bisikleti daha bir "elegant" oluyor    :fiuw:  :bravo:  :shok:

Tavan barlarını söküp takmak kolay mı hocam ileride bende girebilirim bu tarz bir şeyede :)

10 dk sürmez. çıkarıp bagaja atıyorum. Yaz sezonunda bagajda duruyor yazlıkta felan. Çünkü her an bir fırsat çıkabilir. 

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

merhaba, hatchback araclar icin Peruzzo 383 ve 388 modelleri varmış arkadaşlar, bilginize.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Halit Bebek

Merhaba

C max 2'ler icin piyasada satilan tasiyicilari onerir misiniz? Otomatik bagaj kapagi kullanimi nasil olur? Jer acma ihtiyacında bisikleti sokup oyle mi acmak gerekir? Sizin tavsiye edeceğiniz bir urun var mi?

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Halit Bebek

Tavan kiti yada port bagaj cubukları için gördüğüm kadarıyla bir yapıştırma yöntemi var bir de delerek monte etme durumu var.

Orjinal olarak tavan barı sadece grand c maxlerde var sanırım.

Sonradan sanayide deldirerek taktırmak cok güvenli gelmiyor bana. Delme işlemi, sonradan su sızdırma ihtimali, içeri su alma ihtimali...

Ama bagaj kapağına taşıyı koymak sanırım hepsinde aynı , yani taşıyı takarsın ve bisiklet cıkmadan bagajı açamazsın, doğru mu anlıyorum?

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
(düzenlendi)

Fordlarda kit için delme gerekmez, montaj yerleri hazır oluyor. 

OqPz34.jpg

tarihinde Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halit Bebek

Montjaj yerleri tavandaki siyah bantlarin altinda mi? Tavan bari takmadan, kapi iclerinde ustte bir takim vida yerleri var. Oraya da takiliyor mu? Yani tavan barsiz mintaj da mumkun mu

Yorum bağlantısı
Halit Bebek

daha önce punto evo bir aracım vardı. Ön kapı içinde üstte bir vida deliği vardı. Arkada yoktu. Önlere sabilteme arkadakilere sıktırma ile barlar monte edilmişti.

Tavan (boyuna) çıta/bar taktırmadan kapı içindeki yuvalara uygulanır o zaman? Emin olamadım ama bizim c maxlerde kapı içinde bu vida deliği var mı?

Yorum bağlantısı
Halit Bebek

Aracimin on ve arka kapi icinde ve ust kısmında vida yuvalari var. Dilayisiyla tavan bari taktirmaya gerek kalmadi sukur. Aşağıda fotoğrafları paylaşıyorum l

0d724decdc1afb0cced52838fddebc1a.jpg

3440759ff78f40e995833778403d0fdd.jpg

Yorum bağlantısı
Halit Bebek

Evet sitede guzel urunler var. Ama 794 tl kampanya demis. Bez bagaj ustelik. Mevsiminde alirsan hersey hep pahali :)

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

aslında örnek uygulamalar için paylaştım siteyi.  gittigidiyorda yağmur oluksuz araçlar için ara atkı yazan ürünün açıklamasında tavan barı olan araçlar için yazıyor. dolayısıyla yanlış bilgi vermiş satıcı. yukarıda verdiğim linkte aynı ürünü kullanmışlar c-max ta.50-60 tl kapı üstlerine takılan ara atkı

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/oluksuz-tavan-citasi-arabar-portbagaj-tasima-cit-167100094

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/kilitli-portbagaj-350-lt-gri-port-bagaj-sepeti-170366852

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halit Bebek

Inan bey cok tesekkurler. Bu urunlerin fiyati makul. Senede 1 aylik peryotta lazim olacagi icin uygun gorunuyor.

Keske azami seyir hizi vs. Bilgiler de olsa... ben punto aracima ank.da ots yerli uretim bagaj alirken satici kimisi cok adidir, hiz yapamazsin vs deyip bir urun vermisti 330 lt. 2011 yilinda ayaklariyla beraber 600 tl de para vermistim. Üstelik kapi icinde de bir miktar boya kalkmasina sebep olmuştu.

Eger bahsettiginiz urunlwrin ciIzilme ezilmeye karsi korumasi varsa dusunulebilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...